Dodaj do ulubionych

JAK odchudzic dziecko?

07.09.11, 20:55

Mam syna lat 10 od zawsze był szczupłym chłopcem
ale od 3 klasy zaczoł przybierać na wadze wzrost jego to 156 cm a waga 50 kilogramów dodam ze jest alergikiem i swojego czasu bral leki wziewne i zinat i inne pierdoły z tego rodzaju cały czas jest na singulaże .Dodam że jest dzieckiem chorowitym czesto brał atybiotyki.Drogie mamy nie wiem czy przytył od tych leków czy od czego innego nie wiem gdzie znalesc fachowom pomoc w warszawie na nfz.jest może gdzieśtaki lekarz ktory pomoże mu schudnąc martwi mnie to bardzo dodam ze ma też apetyt i to też wzmogł mu się od jakichs2 lat .CZy ktoras mama ma taki problem a moze korzystała gdzieśz fachowej porady proszę o odpowiedz.

/
Obserwuj wątek
    • andaba Re: JAK odchudzic dziecko? 07.09.11, 21:08
      Jeżeli ma 156 wzrostu to waga 50 kg nie wydaje mi sie tragiczna.
      Zwłaszcza, że syn bierze leki i penie one tez powodują tycie. Ograniczyć słodycze i dac dziecku spokój, chłopak w tym wieku musi jeść.

• angazetka Re: JAK odchudzic dziecko? 07.09.11, 21:14
      Hm. Nie jestem wprawdzie 10-latkiem, ale mam parametry mniej więcej twojego syna wink I jestem szczupła. Moze przesadzasz?
      --
      "Żeby on [Tusk] był takim dobrym premierem, jak jest fajnym facetem, to nie miałabym tych problemów przed przyszłymi wyborami, co mam." - Asia_i_p
    • tijgertje Re: JAK odchudzic dziecko? 07.09.11, 21:26
      Moj mlody, do 4 lat chudzielec potem zaczal za szybko tyc. Jak mial 6 lat, lekarz szkolny mnie zjechal, ze dziecko spaslam, bo do wzrostu wazyl jakies 2-3kg za duzo. Od tego czasu nie przytyl ani grama, wrecz schudl. Co robimy?
      zero bialego pieczywa, tylko pelnoziarniste.
      warzywa przemycam gdzie moge, choc mlody nie przepada. Owoce ograniczone do 2 porcji dziennie. Raz dziennie mlody moze wypic szklanke czegos slodkiego, soku, wody z syropem czy herbate z miodem, poza tym tylko woda i herbata rooibos, lipowa czy owocowa (z suszu).
      Posilki sa o stalych porach, sniadanie, owoce, lunch, podwieczorek i obiadokolacja. mlody je baaardzo duzo ryb i sadze, ze tez maja nie maly wklad w jego wage, a raczej jej spadek.
      Jogurt/serek itp jest deserem po zjedzonym posilku. Slodycze ograniczam do minimum, mamy ustalone, ze mlody dostaje cos w weekend i w srode, gdy ma krocej lekcje i nie cala paczke ciastek, a jedno, gora 2. Wyjatki robimy tylko w wyjatkowych sytuacjach i na okreslonych z gory warunkach.
      To, ze dziecko w pewnym wieku zaczyna tyc najczesciej ma jakas konkretna przyczyne. Najczesciej brak ruchu, ktory podejrzewam rowniez u twojego syna. Mojego zaczelam pilnowac, ide z nim na rower, albo niezaleznie od pogody ciagne na szybki spacer albo wyganiam na trampoline. Skacze rowniez w ulewnym deszczu w kaloszachwink Ma frajde, znaznie poprawil kondycje i odbija sie to tez na wadze. Sama mam bardzo duza nadwage i winnym jest fakt, ze nie odczuwam pragnienia. Potrafie zyc tygodniami pijac 2 kawy dziennie. Dietetyczka mnie pogonila, twierdzac, ze dopoki nie zaczne pic absolutnego min. 1,5l dziennie, to w zyciu nie schudne. Moj mlody ma ten sam problem i musze pilnowac niemal z zegarkiem w reku, zeby pil, inaczej moglby w ogole nie pic. A nie pijac, je sie wiecejuncertain Kaz synowi za kazdym razem, jak chce cos zjesc wypic najpierw 1/2-1 szklanke wody i poczekac 5 minutsmile Dziala, serio. Popros pediatre o skierowanie do dietetyka. Jakiegos w Warszawie na pewno znajdziesz. Nie musisz dziecka odchudzac, wazne, zeby pilnowac, zeby nie tyl, jesli ma nadwage.
      --
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
      • beauty.mg Re: JAK odchudzic dziecko? 07.09.11, 22:13
        Od zinnatu i jemu podobnych antybiotyków się nie tyje, od leków wziewnych,opartych na sterydach apetyt owszem,może się wzmagać. Jak piszą poprzednicy, stosunek wagi do wzrostu Twojego dziecka jest póki co prawidłowy, a dziecko w tym wieku ma również apetyt dlatego,że się rozwija i potrzebuje dobrego odżywiania. Sama możesz zabezpieczyć dziecko przed tyciem stosując dietę z ograniczeniem przede wszystkim słodyczy i tłuszczu wink.
        Jeśli jednak niepokoi Cię apetyt Twojego dziecka i uważasz go za nadmierny-skonsultuj się najpierw z lekarzem prowadzącym dziecko,być może istnieje możliwość zmiany leków, zmniejszenia dawek lub konsultacji z dietetykiem poleconym przez lekarza.
    • pam_71 Re: JAK odchudzic dziecko? 08.09.11, 14:36
      Nie odchudzaj dziecka na własną rękę. Jest za młody. Rośnie i rozwija się. Jak zaczniesz mu ograniczać produkty - to możesz nie dostarczyć mu wszystkich potrzebnych składników do wzrostu i rozwoju. Możliwe, że urośnie do 190 i problem wagi się samoistnie się rozpłynie (mój mąz tak miał, a cała podstawówkę był okrągły).
      Jedyne co powinnaś zrobić to znacznie ograniczyć fast-foody, słodkie i gazowane napoje, chipsy i inne słone przekąski ... no i słodycze. Bo akurat te dodatki nic nie wnoszą poza smakiem wink Nie dotyczy gorzkiej czekolady wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka