Dodaj do ulubionych

Cyrk Korona czy Zalewski ?

18.09.11, 13:22
Chciałabym wybrać się z dziećmi córka 4 lata i syn 7 lat,do cyrku,zastanawiam się,który wybrać.
Cyrk korona czy zalewski,w którym jest więcej zwierząt i występów klaunów,a mniej scen mrożących krew w żyłach.Przeczytałam na stronie cyrku korona że "TYTUŁ NOWEGO SPEKTAKLU "POWIETRZNE FANTAZJE" NIE JEST PRZYPADKOWY"można się domyśleć o co chodzi,ale czy naprawdę jest tego dużo ?

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...

Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • majarzeszow 18.09.11, 13:40
    Mam dzieci w tym samym wieku i nie wezme ich do zadnego cyrku, bo takie "rozrywki" uwazam za niepotrzebne, o meczeniu zwierzat nie wspominajac.

--
    MAJA i:
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/h/h9325iaw0.png
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-52515.png
  • renata28 04.11.12, 23:38
    Umiejętność czytania ze zrozumieniem to rzecz bardzo przydatna.
  • maniaczytania 18.09.11, 13:54
    Zalewski to chyba troszke wyzsza polka niz Korona,
    ja bym poszla tam
    --
    Maniaczytania - blog
  • strus132 18.09.11, 16:12
    to Korona jest zdecydowanie lepsza niż zalewski.
    Program Korony jest niesamowity.
  • ebielsko 19.08.12, 14:17
    Struś - przecież ty w tym cyrku pracujesz to wiadomo że będziesz tak uważał ściemniaczu.
    --
    HAHAHA
  • oliwija 08.07.13, 14:02
    do Zalewskiego juz z córka nie pojde- beznadzieja .... proponuej korone....
    --
    www.cats.alpha.pl/catdesigns/animations/anim33.gif
  • oliwija 05.11.12, 06:56
    maniaczytania napisała:

> Zalewski to chyba troszke wyzsza polka niz Korona,
    > ja bym poszla tam

no nie wiem.... mnie osobiście bardziej opodobały sie występy korony - ale to rzecz gustu. Zalewski w tym sezonie troche przysiadł na laurach i ich przedstawienie było kiczowate.
    --
    gdyby nie kobiety, koniec świata dawno byłby już za nami
  • tititu 18.09.11, 18:33
    Zalewski - wystepuja zwierzeta "wydrukowane na bilecie": papugi (krotko), waz (jeszcze krocej, wlasciwie pokazany), wielblady, konie, lwy itd. Poza tym jest troche akrobacji w powietrzu, piramidy i salta i mnostwo zabawiania klowna. Nie wiem co oprocz podniebnych ewolucji jest w Koronie. Mnie na jakis czas zrazila niemila obsluga biletowa Zalewskiego wiec sobie Korone podaruje.
  • mondovi 18.09.11, 18:56
    BYłam w cyrku Korona - nic specjalnego w sumie. Akrobacji jest dość dużo, ale mniej więcej tyle samo co tresury. Zwierzęta szału nie robią - kozy łażą w kółko, kucyki biegają w kółko, tygrysy skaczą ze stołka na stołek. Mój pięciolatek był znudzony pod koniec programu, zresztą jak większość dzieci. Clowni - naprawdę nieśmieszni.
    --
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • strus132 19.09.11, 08:46
    mondovi napisała:

> BYłam w cyrku Korona - nic specjalnego w sumie. Akrobacji jest dość dużo, ale m
    > niej więcej tyle samo co tresury. Zwierzęta szału nie robią - kozy łażą w kółko
    > , kucyki biegają w kółko, tygrysy skaczą ze stołka na stołek. Mój pięciolatek b
    > ył znudzony pod koniec programu, zresztą jak większość dzieci. Clowni - naprawd
    > ę nieśmieszni.

Ciekawe, bo w Cyrku Korona niema tygrysów a co do klaunów to jest jeden Mr. Chap i jest prześmieszny - Najlepszy w Polsce. Ściema na maksa powyższy post.
  • renata28 04.11.12, 23:39
    Chyba żartujesz. Są tygrysy, tylko baaardzo leniwe. Przynajmniej były pod koniec lipca br. Ale fakt faktem trochę nudne. Zalewski był lepszy
  • 71gosik 18.09.11, 19:04
    Byłam włąśnie wczoraj w cyrku Zalewski poprzednie lata w Koronie i Zalewskim i uwazam ze program jest ciekawszy w Zalewskim, szczególnie akrobaci z Kenii robia wrazenie; hula hop
  • angazetka 18.09.11, 20:29
    Żaden. To nie jest rozrywka, którą należy propagować.
    --
    "Żeby on [Tusk] był takim dobrym premierem, jak jest fajnym facetem, to nie miałabym tych problemów przed przyszłymi wyborami, co mam." - Asia_i_p
  • madzialena22 18.09.11, 21:37
    Najlepiej do żadnego.... Jak długo cyrk to będzie męczarnia zwierząt (wiesz jak uczą słonie stawiania na tylnych nogach?) tak długo NIE POWINNO SIĘ TAM CHODZIĆ.

cyrk, to powinny być przede wszystkich rozmaite pokazy akrobatyczne, żonglerka,sztuczki, występy clownów... itp... a nie znęcanie się nad zwierzętami...
  • mama_kotula 21.09.11, 08:59
    madzialena22 napisała:
    > Najlepiej do żadnego.... Jak długo cyrk to będzie męczarnia zwierząt (wiesz jak
    > uczą słonie stawiania na tylnych nogach?) tak długo NIE POWINNO SIĘ TAM CHODZIĆ.

O tak, zgadzam się w pełni.
    Bardzo obrazowo przedstawiają to w czasie prezentacji przy okazji karmienia opiekunki słoni z wrocławskiego ZOO - dokładnie opowiadają, jakich technik używa się w celu skłonienia słonia np. do podniesienia nogi - można wziąć do ręki i sobie obejrzeć narzędzia używane przy tresurze słoni cyrkowych, masakra sad

--
    Zapłodnionych samic komarów trzyma (te które gryzą) USG w męskiej komara. N'eloigne nie mogą być inni, którzy nie żądło. Kilka trybów dostępne są więc nie zmniejszy. V0.93: więcej hp i spękania dźwięk cięcia do zamknięcia.
    Jestem niepełnowartościowa, bo nie mam męża
  • paszczakowna1 21.09.11, 14:32
    Ale czy w rzeczonych cyrkach są słonie? Bo jak nie, bojkotowanie cyrku A (w którym może są tylko akrobaci, klauny, psy i osiołek) ze względu na męczenie słoni w cyrku B jest mało logiczne.
  • taria 21.09.11, 20:55
    Z ulotek przyniesionych dzisiaj z przedszkola (Warszawa) wynika, ze w Zalewskim jest słoń, lwy, wielbłądy, konie, papugi i bodajże węże.
    Cyrk Korona słoni ani lwów chyba nie ma, są psy, kozy, gęsi, konie, zebry, małpy, wielbłądy i byk.
  • silje78 31.07.13, 09:36
    podpisuję się pod tym. jestem przeciwna męczeniu zwierząt, to samo tlumaczę córce, a że jest to mały wrażliwiec i zwierzolub to doskononale to rozumie.
    --
    OLA 16/09/2007
  • mama-ola 19.09.11, 12:03
    Cyrk to żenada, nie możesz ich zabrać do teatru dla dzieci?
    --
    Mama A. (6 lat) i M. (2 lata i 5 m-cy)
    Trójmiasto dla 30+
  • sylwia11022000 20.09.11, 23:46
    moja córka lat 11 nie chce chodzić już do cyrku
    zauważa już stan zwierząt - z uwagą ogląda warunki transportu
    i nie jest wstanie się tam dobrze bawić
  • iin-ess 21.09.11, 08:51
    żaden. że jeszcze takie męczenie zwierząt nie jest zabronione..
  • maderta 21.09.11, 10:17
    My chodzimy wyłącznie do Zalewskiego.

Moim prywatnym zdaniem żaden z pozostałych się do niego nie umywa.
  • kasia236 21.09.11, 17:13

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...

Pozdrawiam
  • saintos 04.11.12, 08:46
    Witam,
    Wczoraj tj 03.10.2012 bylismy w cyrku w krakowie przy bloniach. Czytalem wczesniej tutejsze wpisy i bylem nastawiony sceptycznie ale po wizycie jestem zadowolony. Bylismy ze znajomymi i dziecmi w wieku 2.5, 3 oraz 6 lat. Wszystkim podobalo sie, i dzieciom i nam.
    Najslabszy byl wystep Pani z gadami, chociaz chlopakom podobaly sie ognie. Pan Chap, ktory w przerwach pomiedzy wystepami rozsmieszal, naprawde byl smieszny i fajnie nawiazywal kontakt publika. I dzieci i dorosli mieli banana na twarzy. Moze jeszcze uwaga dla cyrku aby przejazd malej malpki na kucyku byl dluzszy niz jedno okrazenie bo dzieciaki na widowni szalaly, skaczace przez przeszkody pieski tez mogly by ze 2 raz wiecej przeskoczyc, no i Pan na perkusji moglby lepiej trzymac rytm smile Proponowlabym rowniez aby w przerwie lepiej zorganizowac dostep do zwierzakow a zwlaszcza malego lwa, troche bylo zamieszanie i deptanie po butach (moze jakies barierki/wstazki ustawiajace kolejke). Ceny, no coz, ludzie chcieliby miec najlepiej wszystko za darmo ale proponuje tym wlasnie popracowac w cyrku w ktorym bilety sa za 5zl. Niestety rozrywka kosztuje i moze w zoo tez mozna zobaczyc kury i kozy ale tutaj jest show a w zoo bola nogi od chodzenia.
    Podsumowujac, my jestemy zadowoleni, fajnie sie bawilismy i jako atrakcja dla dziecka na pewno do cyrku jeszcze sie wybierzemy.

Ps. Moze cyrk to i anachronizm ale na pewno inna atrakcja niz ekran lcd.
  • jagodasoft2 04.11.12, 09:22
    Korona nawiązuje większy kontakt z widzami, Zalewski jest bardzo muzyczny i skoczny, ale też bardzo głośny i może przestraszyć małe dziecko, Europa - szkoda gadać
    Jakbym miała wydać kupe kasy na bilety to wybrałabym Zalewskich
    --
    Asia mama Sandry (10.03.2005) i Emilki (12.08.2007)
  • aniko16 19.11.12, 10:13
    Moja córka (5 lat) była ze znajomymi w cyrku Zalewskich. Po powrocie mówiła, że clown "męczył lwy, które chcały spać" i pytała jak to możliwe, że człowiek jest niedobry dla zwierząt (wolałam nie tłumaczyć), a potem pocieszała sie powtarzając, że po występach zwierzęta wrócą przecież "do siebie, tam gdzie mieszkają". W sumie, kiepska rozrywka.
  • annes67 30.07.13, 23:16
    właśnie, zgadzam sie...rozrywka już daleko passe...ciemnogród.
    ============0=0=0=080=0=0=0==========
  • kubus100kubus 07.07.13, 13:45
    Moim zdaniem zalewski . W koronei jest duzo pokazow akrobatycznych a mał ozwierzat i klan.
  • kagrami 08.07.13, 10:56
    Ja nie wiem jak te dwa ale byłam na cyrku ARLEKIN i wszyscy "ogłuchliśmy" - ja i dzieci. Było masakrycznie głośno. Godzinę po jeszcze piszczało i szumiało mi w uszach.Najbardziej mi było żal maluszków kilkuletnich i zwierząt cyrkowych - taki hałas to tortura jest. Wyszliśmy w przerwie.
    A program fajny (dla maluchów - super) tylko nagłośnienie fatalne.

--
    Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby. [Hipokrates]
  • landora 31.07.13, 00:40
    Do żadnego. W cyrkach męczy się zwierzęta. Nie należy propagować tej wątpliwej rozrywki, a już na pewno nie należy pokazywać tego bestialstwa dzieciom.
  • koza_w_rajtuzach 01.08.13, 12:38
    Jeśli chodzi o cyrki, to ja polecam cyrk Juremix.
    A polecam dlaczego, gdyż to jest cyrk głównie z nazwy, bo zwierząt nie ma tam dużo. Ze zwierząt są psy (pudle), które za wykonywanie sztuczek dostają smakołyki i wyglądają na zadowolone (machają ogonkami) i chętnie wykonują polecenia, pojawiają się też gołębie, można zrobić sobie zdjęcia z arą i to tyle jeśli chodzi o zwierzęta. Poza tym prawie cały czas w tym cyrku ludzie występują i są to ciekawe występy. Byłam kiedyś z córką nie pamiętam już w jakim cyrku, przekonała mnie, żeby tam ją zabrać, ale występy ludzi wydały mi się dość żałosne, szczególnie klaun był nieśmieszny. Tutaj naprawdę jest fajnie wszystko zorganizowane, występy są bardzo różnorodne, fajnie pomyślane, więc nie ma mowy o nudzie.

--
    Klara (26.01.2006)
    Staś (14.01.2009)
  • rene.p 09.10.13, 21:19
    Witam. Moje pytanie dotyczy cen biletów w Cyrku Korona, chodzi mi o spektakle, które aktualnie odbywają się w Warszawie. Czy ceny biletów w kasie i w sprzedaży internetowej (na stronie Cyrku Korona) są takie same? Chodzi mi konkretnie o bilet dla dziecka za 30 zł. Czy taka sama cena jest w kasie? Bo na stronie jest napisane, że to promocja i że tylko w sprzedaży internetowej gwarantowane są takie ceny. Nie wiem czy to przypadkiem nie taki chwyt reklamowy smile Trochę boję się kupić bilet "na wyrost", bo a nuż coś się wydarzy i nie pójdziemy do cyrku, bilet by przepadł. Poza tym czy przy zakupie internetowym ten bilet jest wysyłany od razu na maila? Jak to działa, bo na stronie cyrku nie ma informacji o sposobie odbioru zakupionego przez internet biletu, a na podany numer telefonu nie można się dodzwonić.
    Może ktoś korzystał i mnie oświeci smile Z góry dzięki.
  • marghe_72 09.10.13, 21:56
    odłożyć parę złotych i poczekać na Cirque du Soleil
    Tam nie ma zwierząt..
    --
    miszmasz-marghe.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka