• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dobra książka dla chłopca. Dodaj do ulubionych

• 27.02.12, 13:08
    Dziewczyny, czy możecie polecić ciekawe, wciągające książki dla chłopca w szkole podstawowej (8-11 latka). Mamy przeczytane wszystkie:
    - Koszmarne Karolki,
    - Mikołajki,
    - Jaśki,
    - klasyke typu "Dzieci z Bullerbyn" i "Kalson"
    - wszystkie książki z serii "Biuro dedektywistyczne Lassego i Mai"

Właśnie syn kończy "Tropicieli" Piekarskiej. Książka bardzo mu się podoba. Poszukuję książek w tym stylu, czyli współczesnych, z jakimś wątkiem dedektywistycznym, z tajemnicą, z przygodą. Chętnie z ilustracjami.

Macie jakieś sprawdzone na Waszych synach książki?
    Zaawansowany formularz
    • 27.02.12, 13:10
      idź na forum o książkach dziecięcych, tam chyba był nawet wątek o książkach detektywistycznych.
      • 27.02.12, 13:13
        Dzięki, nie wiedziałam, że jest oddzielne forum książki dziecięce.
    • 27.02.12, 13:27
      Seria książek "Feliks, Net i Nika", bardzo ją lubią moi 11 i 14letni bracia:
      felixnetinika.pl/blog
      • 27.02.12, 13:30
        Potwierdzam, moje dziecko (lat 10) tez się tym teraz zaczytuje.
        --
        Oddaj 1% na Dom Misi
        ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
        • 27.02.12, 13:36
          Dzięki dziewczyny, zaraz będę szukała w księgarniach internetowych.
          • 27.02.12, 13:59
            Polecam Ci serię "Kroniki Archeo", mój syn uwielbia te książki. Wyszły na razie trzy, wkrótce będzie wydana czwarta, i mój syn nie może się doczekać...
          • 27.02.12, 15:14
            polecam to www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=301
            • 27.02.12, 15:42
              Polecam ci poszukać na forum o książkach dla dzieci i młodzieży. Też proponuje ci Felixa- ale nie wiem czy nie jest "za gruba"-całą serię widziałam już w każdej bibliotece a jestem zapisana do kilku.
              forum.gazeta.pl/forum/f,16375,Ksiazki_dzieciece_mlodziezowe.html
              A może książki Wierzbickiego Afryka Kazika, Dziadek Niedźwiadek i ostatnią Benedykt i Jan. Jego książki opowiadają o Polakach, ludziach "z krwi i kości" trochę zapomnianych lub nieznanych
              www.lukaszwierzbicki.pl/?page_id=4
              A może baśnie wydane przez Media Rodzinę. Ukazało sie już kilka- bardzo zachwalane przez wielbicieli książek. Są bardzo drogie, ale ja wszystkie tomy pożyczałam w bibliotekach
              Baśnie indiańskie
              czytanki-przytulanki.blogspot.com/2012/01/vladimir-hulpach-dar-totemow-basnie.html
              Baśnie celtyckie
              poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/09/Czerwonobrody-Czarodziej-Basnie-celtyckie-C.html
              Baśnie norweskie
              czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/10/peter-christen-asbjrnsen-jrgen-moe.html
              Są też baśnie afrykańskie i chińskie
              shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/482/basnie-afrykanskie-czarownica-nanga
              • 27.02.12, 16:08
                Dzięki za podpowiedzi. Grubość książki nie odstrasza. Często czytam ja synowi, mimo że ma prawie 10 lat. Niestety sam lub czytać tylko wtedy, gdy książka go bardzo wciągnie i nie chce mu się czekać na moje wieczorne czytanie. Natomiast nie lubi baśni. Najbardziej go kręcą takie współczesne, realistyczne z zagadką.
                • 27.02.12, 16:32
                  Może Detektyw Pozytywka- jest już kilka książek o tym detektywie
                  www.detektywpozytywka.pl/
                  Jest też seria książek z dreszczykiem o żółtym smoku- mojemu synowi nie podpasowały, ale może twojemu spodobają się (bohaterami są zwierzęta). Też były w wielu bibliotekach
                  www.bajkizbajki.pl/?seria-z-dreszczykiem,78
                  Ta bardzo mu się podobała choć jest z tej samej "serii z dreszczykiem" (ale tu są prawdziwi ludzie):
                  www.bajkizbajki.pl/?tajemnicze-sprawy,61
                  Bardzo polecam też "Dom 8 tajemnic"
                  poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/01/Dom-osmiu-tajemnic-Liliana-Bardijewska.html
                  Polecam też "Kroniki Archeo"
                  poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2012/02/Kroniki-Archeo-Sekret-Wielkiego-Mistrza-Agnieszka.html
                  Czy znacie serię książek Ulysses Moore- jest już chyba 11 części. Uwielbiana przez wielu chłopców w wieku twojego syna
                  moje-recenzje-p.blogspot.com/2011/12/ulysses-moore-wrota-czasu-pierdominico.html
                  I mimo że miały być nowości to bardzo gorąco polecam Tajęmnicę Szyfru Marabuta
    • 27.02.12, 16:27
      Odpisuje tak na szybko- jest polski autor Kasdepke, pisze książki z wątkiem detektywistycznym
      tytuł : detektyw Pozytywka , mam nadzieje ze dobrze pamiętam , znajdziesz jak wpiszesz autora do googlawink
      pozdrawiam
    • 27.02.12, 17:21
      Piąty miesiąc czytamy "Serię niefortunnych zdarzeń" tom po tomie. polecam.
      --
      Kura podchodzi do stołu i mówi:
      "Tu radość,
      gdy kura u stołu tak punktualna!"
    • 27.02.12, 17:51
      Jest taka seria książek Alfreda Hitchcocka o trzech młodocianych detektywach...
      Sprawdziłam, seria "Przygody trzech detektywów". Jakąś dekadę temu mój potomek wypożyczał te książki z biblioteki, gdy miał fazę na powieści detektywistyczne.
      I chyba tylko w bibliotekach dostępna.
      --
      Old
      • 27.02.12, 19:25
        Potwierdzam, trzej detektywi to świetna seria - sama czytałam z zapartym tchem 10-12 lat temu, choć pod względem technicznym już mocno przestarzała wink
        Jeśli detektywistyczne to może coś z klasyki - np. Niziurski ("Niewiarygodne przygody Marka Piegusa") , Ożogowska ("Tajemnica zielonej pieczęci") czy Bahdaj ("Kapelusz za sto tysięcy")? Nie do końca współczesne, ale intryga wciąga smile
        --
        Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.
        • 27.02.12, 19:35
          Np.Ulysses Moore i jego seria......
          www.olesiejuk.pl/ulyssesmoore/ulysses1-6/index.htm
          www.olesiejuk.pl/ulyssesmoore/will_moogley/index.html
          --
          Moja mała oaza
          Ulubione miejsce i pozycja kota
        • 27.02.12, 23:23
          >> Jeśli detektywistyczne to może coś z klasyki (...itd)

Moim dzieciakom podobały się też "Wakacje z duchami". Ale mnie mówiąc szczerze rozczarowały po 30 latach...
          Z nowych:
          "Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura"
          "Fletcher Moon - prywatny detektyw". Jej autor Eoin Colfer popełnił też fantastyczną serię "Artemis Fowl", ale jej akcja nie rozgrywa się w realnej rzeczywistości.
    • 27.02.12, 22:09
      No cóż, te tytuły, kóre podałaś, to ja czytam teraz młodemu , a ma 5,5 roku. Zachwyciły go również przygody Pippi i "Kajtkowe przygody". Takiemu starszemu dziecku, to już bym podsunęła "Opowieści z Narnii", Pana Kleksa, z detektywistycznych bardzo fajny jest "Szatan z siódmej klasy", "Pan Samochodzik".
    • 27.02.12, 22:21
      wszystkie części "Dziennika cwaniaczka"
      --
      Blog o moich dzieciach.
      • 28.02.12, 09:15
        Cwaniaczka mamy zaliczonego już dwukrotnie, wszystkie trzy części.
    • 27.02.12, 22:31
      Dziennik cwaniaczka
      Opowieści z Narnii
      Afryka Kazika,
      Dynastia Miziołków

spróbuj z Harrym Potterem, pierwsze tomu są fajne i raczej lekko napisane, dopiero potem trup gęsto się ścielewink

--
      i ty bądź bohateremwink
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.