Dodaj do ulubionych

Dobra książka dla chłopca.

27.02.12, 13:08
Dziewczyny, czy możecie polecić ciekawe, wciągające książki dla chłopca w szkole podstawowej (8-11 latka). Mamy przeczytane wszystkie:
- Koszmarne Karolki,
- Mikołajki,
- Jaśki,
- klasyke typu "Dzieci z Bullerbyn" i "Kalson"
- wszystkie książki z serii "Biuro dedektywistyczne Lassego i Mai"

Właśnie syn kończy "Tropicieli" Piekarskiej. Książka bardzo mu się podoba. Poszukuję książek w tym stylu, czyli współczesnych, z jakimś wątkiem dedektywistycznym, z tajemnicą, z przygodą. Chętnie z ilustracjami.

Macie jakieś sprawdzone na Waszych synach książki?
Edytor zaawansowany
  • 27.02.12, 13:10
    idź na forum o książkach dziecięcych, tam chyba był nawet wątek o książkach detektywistycznych.
  • 27.02.12, 13:13
    Dzięki, nie wiedziałam, że jest oddzielne forum książki dziecięce.
  • 27.02.12, 13:27
    Seria książek "Feliks, Net i Nika", bardzo ją lubią moi 11 i 14letni bracia:
    felixnetinika.pl/blog
  • 27.02.12, 13:30
    Potwierdzam, moje dziecko (lat 10) tez się tym teraz zaczytuje.
    --
    Oddaj 1% na Dom Misi
    ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
  • 27.02.12, 13:36
    Dzięki dziewczyny, zaraz będę szukała w księgarniach internetowych.
  • 27.02.12, 13:59
    Polecam Ci serię "Kroniki Archeo", mój syn uwielbia te książki. Wyszły na razie trzy, wkrótce będzie wydana czwarta, i mój syn nie może się doczekać...
  • 27.02.12, 15:14
    polecam to www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=301
  • 27.02.12, 15:42
    Polecam ci poszukać na forum o książkach dla dzieci i młodzieży. Też proponuje ci Felixa- ale nie wiem czy nie jest "za gruba"-całą serię widziałam już w każdej bibliotece a jestem zapisana do kilku.
    forum.gazeta.pl/forum/f,16375,Ksiazki_dzieciece_mlodziezowe.html
    A może książki Wierzbickiego Afryka Kazika, Dziadek Niedźwiadek i ostatnią Benedykt i Jan. Jego książki opowiadają o Polakach, ludziach "z krwi i kości" trochę zapomnianych lub nieznanych
    www.lukaszwierzbicki.pl/?page_id=4
    A może baśnie wydane przez Media Rodzinę. Ukazało sie już kilka- bardzo zachwalane przez wielbicieli książek. Są bardzo drogie, ale ja wszystkie tomy pożyczałam w bibliotekach
    Baśnie indiańskie
    czytanki-przytulanki.blogspot.com/2012/01/vladimir-hulpach-dar-totemow-basnie.html
    Baśnie celtyckie
    poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/09/Czerwonobrody-Czarodziej-Basnie-celtyckie-C.html
    Baśnie norweskie
    czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/10/peter-christen-asbjrnsen-jrgen-moe.html
    Są też baśnie afrykańskie i chińskie
    shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/482/basnie-afrykanskie-czarownica-nanga
  • 27.02.12, 16:08
    Dzięki za podpowiedzi. Grubość książki nie odstrasza. Często czytam ja synowi, mimo że ma prawie 10 lat. Niestety sam lub czytać tylko wtedy, gdy książka go bardzo wciągnie i nie chce mu się czekać na moje wieczorne czytanie. Natomiast nie lubi baśni. Najbardziej go kręcą takie współczesne, realistyczne z zagadką.
  • 27.02.12, 16:32
    Może Detektyw Pozytywka- jest już kilka książek o tym detektywie
    www.detektywpozytywka.pl/
    Jest też seria książek z dreszczykiem o żółtym smoku- mojemu synowi nie podpasowały, ale może twojemu spodobają się (bohaterami są zwierzęta). Też były w wielu bibliotekach
    www.bajkizbajki.pl/?seria-z-dreszczykiem,78
    Ta bardzo mu się podobała choć jest z tej samej "serii z dreszczykiem" (ale tu są prawdziwi ludzie):
    www.bajkizbajki.pl/?tajemnicze-sprawy,61
    Bardzo polecam też "Dom 8 tajemnic"
    poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2011/01/Dom-osmiu-tajemnic-Liliana-Bardijewska.html
    Polecam też "Kroniki Archeo"
    poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2012/02/Kroniki-Archeo-Sekret-Wielkiego-Mistrza-Agnieszka.html
    Czy znacie serię książek Ulysses Moore- jest już chyba 11 części. Uwielbiana przez wielu chłopców w wieku twojego syna
    moje-recenzje-p.blogspot.com/2011/12/ulysses-moore-wrota-czasu-pierdominico.html
    I mimo że miały być nowości to bardzo gorąco polecam Tajęmnicę Szyfru Marabuta
  • 27.02.12, 16:27
    Odpisuje tak na szybko- jest polski autor Kasdepke, pisze książki z wątkiem detektywistycznym
    tytuł : detektyw Pozytywka , mam nadzieje ze dobrze pamiętam , znajdziesz jak wpiszesz autora do googlawink
    pozdrawiam
  • 27.02.12, 17:21
    Piąty miesiąc czytamy "Serię niefortunnych zdarzeń" tom po tomie. polecam.
    --
    Kura podchodzi do stołu i mówi:
    "Tu radość,
    gdy kura u stołu tak punktualna!"
  • 27.02.12, 17:51
    Jest taka seria książek Alfreda Hitchcocka o trzech młodocianych detektywach...
    Sprawdziłam, seria "Przygody trzech detektywów". Jakąś dekadę temu mój potomek wypożyczał te książki z biblioteki, gdy miał fazę na powieści detektywistyczne.
    I chyba tylko w bibliotekach dostępna.
    --
    Old
  • 27.02.12, 19:25
    Potwierdzam, trzej detektywi to świetna seria - sama czytałam z zapartym tchem 10-12 lat temu, choć pod względem technicznym już mocno przestarzała wink
    Jeśli detektywistyczne to może coś z klasyki - np. Niziurski ("Niewiarygodne przygody Marka Piegusa") , Ożogowska ("Tajemnica zielonej pieczęci") czy Bahdaj ("Kapelusz za sto tysięcy")? Nie do końca współczesne, ale intryga wciąga smile
    --
    Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.
  • 27.02.12, 19:35
    Np.Ulysses Moore i jego seria......
    www.olesiejuk.pl/ulyssesmoore/ulysses1-6/index.htm
    www.olesiejuk.pl/ulyssesmoore/will_moogley/index.html
    --
    Moja mała oaza
    Ulubione miejsce i pozycja kota
  • 27.02.12, 23:23
    >> Jeśli detektywistyczne to może coś z klasyki (...itd)

Moim dzieciakom podobały się też "Wakacje z duchami". Ale mnie mówiąc szczerze rozczarowały po 30 latach...
    Z nowych:
    "Młody Sherlock Holmes. Zabójcza chmura"
    "Fletcher Moon - prywatny detektyw". Jej autor Eoin Colfer popełnił też fantastyczną serię "Artemis Fowl", ale jej akcja nie rozgrywa się w realnej rzeczywistości.
  • 27.02.12, 22:09
    No cóż, te tytuły, kóre podałaś, to ja czytam teraz młodemu , a ma 5,5 roku. Zachwyciły go również przygody Pippi i "Kajtkowe przygody". Takiemu starszemu dziecku, to już bym podsunęła "Opowieści z Narnii", Pana Kleksa, z detektywistycznych bardzo fajny jest "Szatan z siódmej klasy", "Pan Samochodzik".
  • 27.02.12, 22:21
    wszystkie części "Dziennika cwaniaczka"
    --
    Blog o moich dzieciach.
  • 28.02.12, 09:15
    Cwaniaczka mamy zaliczonego już dwukrotnie, wszystkie trzy części.
  • 27.02.12, 22:31
    Dziennik cwaniaczka
    Opowieści z Narnii
    Afryka Kazika,
    Dynastia Miziołków

spróbuj z Harrym Potterem, pierwsze tomu są fajne i raczej lekko napisane, dopiero potem trup gęsto się ścielewink

--
    i ty bądź bohateremwink

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.