Dodaj do ulubionych

Saga Zmierzch

20.11.12, 17:35
Czwartoklasistki uczennice szkoły podstawowej planują się wybrać do kina na ten film.
Zgody jeszczeni uzyskały. Co sądzicie, można córkę wysłać na ten film ?
Przeczytała książkę Zmierzch, I częśc też widziała ?
Edytor zaawansowany
  • oliwija 20.11.12, 19:17
    uwazam ze to za powazny film dla takich dzieciaków
    --
    gdyby nie kobiety, koniec świata dawno byłby już za nami
  • mamusia1999 20.11.12, 19:42
    bylam z moja 13,5-latka na doublu 1&2 czesci finalu. fanka sagi nie bylam. ale np. sceny porodu i potem przemiany Belli, na koniec walki z Venturi jednak wywarly na mnie spore wrazenie. w sensie thrillu. moze niedzisiejszy mieczak jestem wink ja bym sie trzymala granicy wiekowej, u nas ten film jest zalecany od 12 lat.

to, ze wielu niuansow nie zrozumieja to jasne.

taki final Harry Pottera tez sielski nie byl, ale tez konwencja byla bardziej jednoznaczna: wszystko dzialo sie w magicznym swiecie, zludzenie realnosci wydarzen nei szlo wiec tak daleko. swiat w Zmierzchu nie jest tak wyraznie "wymyslony" i "na niby".
  • omelkowa 21.11.12, 09:46
    To jest poważny film? Przecież to komedia... To bajka dla dziewczyn w wieku 12 - 16. Jeśli to jest poważny film to nie wiem, czym jest ambitne kino.
  • marika012 20.11.12, 21:55
    Sama oglądam sagę z dużą przyjemnością. Zdecydowanie nie pozwoliłabym oglądać mojemu czwartoklasiście. Faktycznie ciąża (wycieńczona Bella, picie krwi z kubka) poród, potem wizja walki (sceny dość drastyczne) nie kwalifikują filmu jako właściwego dla 10-latków, nawet dla 12-latków. Powinien być od 15 lat. Takie jest moje zdanie.
  • gopio1 20.11.12, 22:43
    Mam syna w czwartej klasie, znam jego koleżanki i ich rodziców. Żadne z nich (rodziców) by swojego dziecka nie puściło, ale też i żadna z tych dziewczynek by nie chciała pójść. Są raczej na etapie Meridy Walecznej, Asterixa czy Felixa, Neta i Niki.

--
    Łapanie za słówka czyli Zabawa w słowa
  • canuck_eh 21.11.12, 05:33
    Tak fatalnie napisanej ksiazki to ja jeszcze nie czytalam.Corka druga czesc sagi meczyla przez prawie 2 miesiace bo flaki z olejem.Stylistyka 3 i 4 czesci pozostawia wiele do zyczenia.Mowie o oryginale, ale i tlumaczenie nie jest lepsze bo z ciekawosci dorwalam drugi czy 3 tom by sie przekonac.
    Film tez jakis taki nijaki, gdyby nie Jackob moznaby usnac na filmie.No i Janewink Kretynski film zakupilam ze wzgledu na Jane.Dakota gra ja swietnie.

Jezeli dziecko ogladnelo pozostale czesci sagi to troche glupio dac szlaban na ostatnia.Zwroccie uwage ze idac na taki film bedziecie patrzec przez pryzmat - a czy ta scena odpowiednia dla mojego dziecka.Dzieciak moze do tego podejsc zupelnie inaczej.Moj syn w polowie drugiej odslony stwierdzil ze to strata czasu i odmowil wspo\lpracy przy ogladaniu.Corka z ciekawoscia to ogladnela by zobaczyc jak mozliwie naprawili spitolona ksiazke.Niestety odtworczyni glownej roli nie pozwala by spokojnie przejsc obok jej gry aktorskiej.Edziu zreszta tez.

• mamusia1999 21.11.12, 18:34
    moze po prostu niech ktoras z mam ww dziewczynek pojdzie najpierw do kina? no na kolana jej nie powali, to pewne wink ale z tacos lub popcornem da sie przelknac, jakis maly alkopop tez sie przyda.
    oprocz cesarki na zywo, urywa sie pare glow - ta Carlisle (senior kregu Cullenow) dynda trzymana za wlosy przez ktoregos z Venturi.
  • canuck_eh 22.11.12, 22:07
    Ostatniej odslony jeszcze nie ogladalam i nie zobacze przez nastepne 3-4 miesiace.Do kina sie nie wybieram a mniej wiecej za tyle pojawi sie na dvd.
    Z tego co piszesz o dyndaniu za wlosy to poszli po bandzie z ostatnim starciem z volturi bo tam w ksiazce do rekoczynow nie doszlo( z wyjatkiem zlikwidowania ktorej tam co to donosila na klan cullenow).Dochodzilo tylko do zgrzytania zebami i przewracania galkami ocznymi( chyba sie nie pomyle jak napisze ze wspominane byly te czynnosci przynajmniej raz na strone no moze dwie.
  • mamusia1999 23.11.12, 18:45
    bez porzadnej walki druga czesc breaking dawn nie mialaby racji bytu. cale napiecie zmierza do konfrontacji. jak sie okazalo, ze pokazana walka na smierc i zycie to byla, jak na razie, tylko wizja Alice, cala sala az jeknela. wiec nadal twierdze: zbytek wrazen jak na 10/11 latki.
  • omelkowa 22.11.12, 15:54
    canuck_eh napisała:

> Tak fatalnie napisanej ksiazki to ja jeszcze nie czytalam.Corka druga czesc sag
    > i meczyla przez prawie 2 miesiace bo flaki z olejem.Stylistyka 3 i 4 czesci poz
    > ostawia wiele do zyczenia.Mowie o oryginale, ale i tlumaczenie nie jest lepsze
    > bo z ciekawosci dorwalam drugi czy 3 tom by sie przekonac.
    > Film tez jakis taki nijaki, gdyby nie Jackob moznaby usnac na filmie.No i Jane
    > wink Kretynski film zakupilam ze wzgledu na Jane.Dakota gra ja swietnie.
    >
    > Jezeli dziecko ogladnelo pozostale czesci sagi to troche glupio dac szlaban na
    > ostatnia.Zwroccie uwage ze idac na taki film bedziecie patrzec przez pryzmat -
    > a czy ta scena odpowiednia dla mojego dziecka.Dzieciak moze do tego podejsc zu
    > pelnie inaczej.Moj syn w polowie drugiej odslony stwierdzil ze to strata czasu
    > i odmowil wspo\lpracy przy ogladaniu.Corka z ciekawoscia to ogladnela by zobacz
    > yc jak mozliwie naprawili spitolona ksiazke.Niestety odtworczyni glownej roli n
    > ie pozwala by spokojnie przejsc obok jej gry aktorskiej.Edziu zreszta tez.
    >
    Potwierdzam. Moim zdaniem trzecia część filmu była po prostu komedią. Golenie nóg tuz po ślubie? To co... na ślubie miała nieogolone czy goli ogolone?.... Dla mnie ten film to głupota przeinaczająca prawdziwe legendy o wampirach.
  • majuszka77 22.11.12, 17:47
    byłam na ostatniej części we wtorek ............takiego chłamu to ja już dawno nie widziałam ...
    --
    "dziecko powinno wiedzieć, kiedy mama z aniola przeistacza się w normalną matkę, a z normalnej matki w ziejącą ogniem bestię"....to najpiękniejsze zdanie jakie znalazłam na tym forumsmile)))
  • mamusia1999 23.11.12, 18:35
    ja sie tym faktem nie ekscytuje. przyjmuje do wiadomosci, ze 13 latki najwidoczniej moga byc rownoczesnie i egzaltowane i wrazliwe na prawdziwe piekno (moja film chlonela cala soba, a teraz slucha peer gynt'a, bo to jedna z jej ulubionych plyt). taki wiek najwidoczniej. ten film obsluguje egzaltacje. fakt, dziwilam sie dojrzalym kobietom obecnym w kinie bez obstawy dziewczatek. ale moze badaly teren dla swoich maloletnich?

ale i tak filmy przewyzszaja pierwowzor literacki, ja nawet w ramach "wspolnych tematow" z Mloda strawilam pierwszy tom tylko do polowy. choc idee uwazam za dosc oryginalna, wlasnie niecalkiem po linii legend o wampirach. szkoda, ze zabraklo warszatu na jej rozwiniecie.
  • canuck_eh 25.11.12, 13:49
    Moja corka byla na filmie i stwierdzila ze najlepsza z tych wszystkich odslon.Ubawila sie setnie.Ale i tak stwierdzila ze zmarnowane pieniadze.Poszla ze wzgledu na kolezanke ktora ja baaaardzo prosila.
    Film moze by przewyzszyl pierwowzor literacki jakby Bella byla grana przez inna aktorke.Kristen z ciagle otwarta paszcze dobija kazdego.Edziu wygladajacy jakby mial permanentne zatwardzenie tez nie pomaga syt.
    Najsympatyczniejsza postac to Alice i swietnie zagrana Jane.
    No i w tydzien po premierze na sali kinowej moze max 20 osob.ten film szyubko "wyleci" z kin i pojawi sie na dvd
  • dorotakatarzyna 23.11.12, 20:33
    Dla mnie film był brutalny, pełen scen drastycznych - ciągle urywali sobie głowy. Zdecydowanie nie dla dzieci w tym wieku. Mi samej oglądanie filmu sprawiało przykrość zamiast przyjemności.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka