niepraktykujący rodzice a dziecko w szkole katolic Dodaj do ulubionych

szkole katolickiej. gimnazjum dokładnie.
przemysliwuje gimnazjum dla mlodego, szczegolnie mi sie podoba (male klasy stosunkowo, dobre wyniki, duzo kółek i sportu, wysoki poziom) pewna szkola katolicka.
rodzice: nieprakykująca,ale głęboko wierząca matka (tak, wielu z Was wie ze jest to mozliwe- po prostu nie akceptuje poczynan kleru i tego co sie dzieje w zwiazku z katolicyznem- ale nie to ma byc przedmiotem pytanai, wiec nie wieszajcie na mnie psów), ojciec- niechrzszczony, niepraktykujący, z innego kregu kulturowego. brak slubu koscielnego. dzieci ocrzszczone, chodzące na religie, komunia sie odbyla.
i wlasnie chcialam zapytac, czy wg was jest mozliwosc poslania dziecka do katolickiej szkoly? warunkiem jest pelna akceprtacja programu wychowawczego szkoly- ale to zasady ogolnochrzescijanskie, takie zwykle, bardziej wynikajace z naszej kultury wg mnie. i udzial we mszach itp wiec ja to akceptuje. moj maz tez (ktory nota bene konczyl katolicka szkole...)
czy to dobry pomysl?
czy to ma mozliwosc sie udac, tzn czy mlody moze byc przyjety?
dodam, ze sama chodzilam do szkoly prowadzonej przez baptystów w stanach, moja siostra wlasnie wysyla corke do prezbiterian- tam to norma.
a u nas? czy w szkolach katolickich są tylko dzieci gleboko "katolickie"? czy moze sie tam znaleźć, jak w stanach, dziecko innej wiary/czy poszukujace/rodziców jak my?
proszę nie rzucać we mnie gromow. przemyśliwuje i tyle. szczegolnie mi zalezy na informacjach od osób, ktore posyłają dzieci do szkoly katolickiej.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.