• drzewko
 • od najstarszego
 • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Jak to jest ? - zapomoga świąteczna

 • 19.12.12, 21:39
  Witajcie.
  Pracuję w szkole, jestem pedagogiem specjalnym. W ostatnich dniach dostaliśmy zapomogę świąteczną i koleżanki, które są pannami i te, które nie mają dzieci dostały o 80 zł więcej ode mnie, która ma dwoje dzieci. Zastanawiałyśmy się, jak to możliwe i nic sensownego nie przyszło nam do głowy. Może komisja socjalna uznaje, że samotna i bez dzieci to życiowa bidula, więc dajmy jej chociaż więcej kasy. Dochody na jednego członka rodziny miałyśmy bardzo zbliżone.
  Pozdrawiam,
  Małgorzata
  --
  Możemy pomóc Kacperkowi!!!
  Edytor zaawansowany
  • 19.12.12, 22:07
   Jedyne miejsce, gdzie uzyskasz odpowiedź, to Twoje miejsce pracy i regulamin tamże.
   --
   Oddaj 1% na Dom Misi
   ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
  • 20.12.12, 22:43
   A czy składacie rokrocznie oświadczenia o dochodach za zeszły rok?
   --
   http://lb3m.lilypie.com/crjkp2.pnghttp://lbym.lilypie.com/jpsJp2.png
  • 24.12.12, 19:05
   Na pewno to jest wyjaśnione w regulaminie przyznawania świadczeń z funduszu socjalnego, zapoznaj się z nim. Może masz mimo wszystko wyższy dochód na osobę..
  • 25.12.12, 15:12
   u nas (DE) wszelkie swiadczenia w budzetowce sa zalezne rownolegle od statusu rodzinnego I stazu pracy. moze w PL podobnie i kolezanki niezmezne i niedzieciate maja za to znacznie wiecej lat na karku?
   • 26.12.12, 22:51
    Zwykle świadczenia z ZFŚS przyznaje się na podstawie wysokości dochodów z 3 ostatnich miesięcy na osobę, przy czym być może bierze się pod uwagę dochód w rodzinach pełnych, niepełnych i gospodarstwach jednoosobowych. Być może dla gospodarstw jednoosobowych kryterium dochodu jest wyższe. W zakładowym regulaminie przyznawania świadczeń socjalnych na pewno jest to zawarte.
  • 26.12.12, 23:48
   Bardzo zbliżone może znaczyć mimo wszystko po dwóch stronach granicy - pewnie minimalnie przekroczyłaś jakiś próg.
   --
   Moja Mama (z namysłem, usiłuje sobie przypomnieć): "Wyjmij belkę ze swego oka i..."
   Mój Tato (pomocnie): "i wsadź ją bliźniemu swemu!"
  • 27.12.12, 08:52
   u mnie w pracy niektóre swiadczenia z ZFSS są na podstawie dochodu na osobę w rodzinie, a niektóre na podstawie tylko wynagrodzenia zasadniczego pracownika. może własne wynagrodzenie masz wyższe niż one. ale na 100% dowiesz się tylko u źródła, my możemy tylko zgadywać bo każdy ZFSS rządzi się własnymi prawami.
  • 27.12.12, 15:18
   Nie wiem ile dostają inni pracownicy, u nas wypełnia się wniosek, w którym podaje się dochody swoje brutto i łączny dochód brutto wszystkich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym oraz dochód miesięczny brutto na jednego członka rodziny. No i trzeba podać imiona, nazwiska i stopień pokrewieństwa wszystkich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym oraz przy dzieciach podać datę urodzenia. Więc te dzieci i ich wiek wpływ na wysokość świadczenia mają smile
   Poproś o regulamin przyznawania świadczeń albo zapytaj kogoś z komisji (jej skład jest podany do wiadomości).
 • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.