• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

"Wiosenna" praca domowa-II klasa

• 26.03.13, 09:41
    Pomóżcie, bo ja wymiękłam, mąż też, znajomi też. Praca domową były rozwiązanie zagadek, w których odpowiedzią były wiosenne rośliny lub zwierzęta. Na jedna nikt nie znał odpowiedzi:

Mam cytrynowe skrzydełka,
    marzną, choć słonko grzeje!
    Wracam w szczelinę kory,
    niech co chce się dzieje!

Co to???????

--
    Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
    Edytor zaawansowany
    • 26.03.13, 09:44
      Motyl cytrynek, sądząc po pierwszej linijce wink
    • 26.03.13, 09:46
      Motyl cytrynek?

www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie/69:Lubelszczyzna/2076:Motyl_cytrynek.html
      --
      dwie gwiazdy i... Mati
      Nasze stowarzyszenie www.osteogeneza.pl
    • 26.03.13, 10:01

--
      zakładanie wątków tego typu to jak próba przekonania geja że seks z kobietą jest fantastyczny
      • 26.03.13, 10:17
        motylek rzecz jasna. Jeden z pierwszych wiosennych wink Jak jest normalna wiosna oczywiście....
        • 26.03.13, 10:26
          też pomyśleliśmy o cytrynku, ale skąd ta "szczelina kory"?? (cytrynek zimuje w opadłych liściach, a nie w korze drzewa!)

--
          Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
          • 26.03.13, 10:36
            ale to pewnie chodzi tylko o to, że się przed zimnem chowa na chwilę a nie wraca do miejsca, w którym zimuje. Nie szukałabym drugiego dna, bo to zagadka dla dzieci, a nie dla biologów wink
            • 26.03.13, 10:52
              no własnie jest napisane WRACAM w szczelinę korywink. Wracam - znaczy idę tam, skąd przyszedłem. Mnie parę takich "głupot" z dzieciństwa pozostało i potem trudno było zapamiętać, że prawda jest innauncertain

--
    • 26.03.13, 10:53
      Ja wczoraj sie meczylam razem z synem nad ta zagadka smile To z pakietu "odkrywam siebie", prawda ? smile)))
      to, ze motyl cytrynek to sie domyslilam z 1 linijki (ale to ja, a nie syn), ta szczelina kory wymiata i wprowadzqa zamęt smile))
      syn w ogole powiedzial, ze nigdy niewidzial, zeby motyl wchodzil pod szczeline kory i napisal rozwiazanie "motyl" - bez cytrynka smile

--
      MAJA i dzieci: ADI 2004 i IDA 2007
      • 26.03.13, 11:01
        To nasza zagwozdka również z wczoraj i również z "odkrywam siebie". My też powiedzieliśmy synowi, że to pewnie o motylka cytrynka chodzi, ale własnie ta kora spowodowała, że szczeny nam opadły i nie chciały się podnieśćwink.

--
        • 26.03.13, 11:09
          Może chodzi o zeschniętą korę, co to spadła na ziemię razem z liśćmi. O!
    • 26.03.13, 11:34
      Może paśnik goździeniak? Jest żółty i jest motylem nocnym, a jak podaje Wikipedia: "Wiele motyli nocnych umieszcza jaja głęboko w pęknięciach kory". Tak czy owak (cytrynek czy paśnik), zagadka nie nadaje się dla II-klasistów. Pozdr wink
      --
      Synowie: A. (8 lat) i M. (4 lata)
      • 26.03.13, 11:40
        TAK!!! TAK!!! To na pewno chodziło o paśnika goździeniakabig_grinbig_grinbig_grin Szkoda, że wczoraj nie zadałam na forum tego pytania, może odpowiedziałabyś, a wtedy młody DUMNIE wpisałby w linijce pod zagadką: paśnik goździeniak. Ale by zabłysnął!!!!!

PS. Ciekawe tylko, czy umiałby to potem przeczytać...wink

--
        • 26.03.13, 11:45
          kurka wodna, moze pani nie sprawdzalal jeszcze tego domowniczka - zmieniamy na paśnika goździeniaka !!!! smile)))

--
          MAJA i dzieci: ADI 2004 i IDA 2007
          • 26.03.13, 12:08
            Niech cała klasa zmieni! Dla odmiany nauczycielce szczęka opadnie wink
            --
            Synowie: A. (8 lat) i M. (4 lata)
          • 26.03.13, 12:09
            ej no, wprowadziłyscie mi zamęt smile
            dzis przed nami ta sama praca domowa...i co ja mam teraz dziecku powiedzic?
            • 26.03.13, 12:13
              i co ja mam teraz dziecku powiedzic?

jak to co? Paśnik goździeniak i basta! I pokazać, i przeczytać dziecku o paśniku. Niechaj dzieć się edukuje od najmłodszych latsmile.

--
              • 26.03.13, 12:18
                Z jakiego pakietu podręczników korzystacie ? bo może i u nas będzie takie cud zadanko wink
                • 26.03.13, 12:25
                  "Odkrywam siebie..."

--
                  • 26.03.13, 12:36
                    jagabaga92 napisała:

> "Odkrywam siebie..."
                    >
                    Uff.smile My mamy Wesołą Szkołę wink Ale nie ukrywam,że też niektóre zadania zwalają z nóg rodziców.wink
      • 26.03.13, 13:40
        Tak! No na pewno chodzi o paśnika!!!! Przećwiczcie dziś wieczorem, dla ułatwienia podaję nazwę łacińską (chyba): Camptogramma bilineata.

Dziecko błyśnie - i ciągnąc sąsiedni wątek - dostanie na koniec roku nagrodę. Za paśnika goździeniaka!
        • 26.03.13, 20:35
          Paśnik goździeniak, nie mogę big_grin

Wiki jednakowoż podaje, że latają od czerwca do sierpnia.

--
          'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
          'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.