Wypadek dziecka w szkole. Dodaj do ulubionych

Niedawno moje dziecko miało wypadek na przerwie. Kolega popchnął córkę i jej koleżankę, obie upadły ale na moją córkę upadła jeszcze koleżanka i ten chłopiec w skutek czego złamała rękę (obie kości przedramienia z przemieszczeniem). Moje dziecko twierdzi że dyżurujący nauczyciel rozmawiał w tym czasie w drzwiach pokoju nauczycielskiego z innymi nauczycielami więc sama podeszła tam mówiąc co się stało. Ten kazał iść do higienistki. Koleżanki pomogły jej dojść na drugi blok szkolny. O całym zajściu poinformowała mnie telefonicznie bratanica. Dopiero po 10 minutach zadzwoniła pielęgniarka że mam przyjechać po dziecko bo cytuje "ewidentnie córka ma złamaną rękę". Gdy przyjechałam na miejsce przeraziłam się widokiem ręki córki (była wygięta w pałąk). Od razu jechałam na pogotowie gdzie nastawili jej rękę i włożyli w gips na 6 tygodni. Wychowawczyni dziecka zadzwoniła do mnie dopiero po godzinie jak byłam już w szpitalu.
Mam pytanie. Czy szkoła ma obowiązek w takich wypadkach wezwać pogotowie??? Czy nie powinien któryś z nauczycieli z pokoju nauczycielskiego iść z dzieckiem do pielęgniarki? (córka nieraz mdlała z bólu)
Nie mam żalu do nauczycieli o niedopilnowanie uczniów bo nie sposób ich upilnować na przerwach lecz o to co działo się później. Moje 8 letnie dziecko zdane było na siebie i swoje 3 koleżanki. Sama też poprosiła kuzynkę o poinformowanie mnie o wypadku. Co robić? Nie chce żadnemu z nauczycieli zrobić kłopotu ale uzmysłowić im że dziecko samo nie powinno szukać pomocy, od tego są tam nauczyciele.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.