Dodaj do ulubionych

Dobre postanowienia na nowy rok szkolny

25.08.13, 12:05
Uwielbiam je robić.
Macie jakieś? Wasze dzieci mają?

Moje jako nauczycielki to systematyczność, systematyczność i jeszcze raz systematyczność. Pomysłów mi nie brak, zrywowej pracowitości też nie, a właśnie systematyczność to mój słaby punkt.

Jako rodzic mam trzy - kurs gitary (dziecko chciało już w zeszłym roku, a ja nie mogłam się pozbierać, żeby ją zapisać), logopeda (takoż) i angielski. Jestem anglistką i nie uczę córki! Wstyd.

Z radością układam plany i zbieram energię do realizowania postanowień.
--
Agent Cooper: "A kobieta z pieńkiem?"

Szeryf Truman: "Nazywamy ją kobietą z pieńkiem."
Edytor zaawansowany
  • amoreska 25.08.13, 12:36
    CytatMoje jako nauczycielki to systematyczność, systematyczność i jeszcze raz system
    > atyczność. Pomysłów mi nie brak, zrywowej pracowitości też nie, a właśnie syste
    > matyczność to mój słaby punkt.

Wykorzystam twoje postanowienie, by się pod nim podpisać.
  • kagrami 25.08.13, 17:03
    ...boję się ciebie......
  • ga-ti 25.08.13, 20:01
    Od początku nastawić syna i siebie na systematyczne odrabianie prac domowych o określonej godzinie, nie ulegać, nie ustępować, nie przeciągać i dalej uczyć młodego samodzielności w tej kwestii. Nawaliłam tu trochę, bo to ja pierwsza zaglądałam do zeszytów, sprawdzałam, co robili i co mają zadane, a młody siadał przy biurku i dostawał ode mnie otwartą książkę. Wstyd. Ale od czego nowy rok?
    Drugie: podczas odrabiania lekcji przez starszego sadzać młodszą do biurka. Młoda w najstarszej grupie w przedszkolu, za rok I kl 6latków i mam plan wdrażania jej do systematycznej pracy smile Nie żebym kazała jej literki pisać, ale pamiętam, że syn w zerówce dostawał co nieco jako pracę domową i takie wprawki pomogły w I klasie.
    Trzecie: ogarniać się sprawniej rano, by starszy się nie wściekał, że przeze mnie spóźnia się do szkoły.
    Czwarte: dodatkowy angielski już nieodwołalnie i coś dla młodej, może tańce.

Uf, aż strach zaczynać smile
  • kanga_roo 27.08.13, 11:26
    mam. mnóstwo.
    żeby przygotowywać obiady dzień wcześniej, i jeść je zaraz po powrocie do domu
    żeby ustalić godzinę o której zacznie się odrabianie lekcji starszaka, i trzymać się jej twardo
    żeby ustalić również godzinę kładzenia się dzieciarni do łóżek, i jak wyżej
    żeby znaleźć czas dla siebie (na pracę i hobby)
    żeby wysłać starszaka na naukę pływania
    żeby wysłać młodszą na tańce
    żeby umówić lekcje gry na pianinie
    żeby pozałatwiać zaległe wizyty lekarskie

...żeby nie zwariować smile
  • zooba 27.08.13, 22:26
    A dlaczego uważasz, że powinnaś uczyć dziecko angielskiego? Też jestem anglistką i nie uczę ani syna ani córki angielskiego, a dzieci dają sobie świetnie radę. Mają częsty kontakt z językiem w domu, oglądamy razem amerykańskie seriale, osłuchują się i samo się kręci. Próbowałam uczyć je języka na 'lekcjach' ale wszystko się rozłaziło, nie byłam systematyczna, one nie traktowały tego poważnie - nie było sensu.

Co do postanowień - będę się starać, żeby dzieci coraz częściej same dojeżdżały na swoje zajęcia (mają 14 i 11 lat), a ja wtedy będę miała czas na swoje własne smile
  • zuzanka79 27.08.13, 23:27
    Ja nie mam żadnych postanowień.
    W końcu to NIE JA chodzę do szkoły big_grin
    A syn? Jeśli ma - pomogę mu w ich realizacji.
    --
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/zc/ma/pvku/nHCcjO9rMaZFnEGJrA.jpg
  • budzik11 28.08.13, 10:29
    1. pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji, interesować się tym, co robią, nie stawiać na całkowitą samodzielność - nie sprawdza się w praktyce.
    2. czesać codziennie córkę w schludne fryzury, żeby wyglądała na porządną i zadbaną uczennicę wink
    3. prasować koszulki na WF przed każdymi zajęciami, żeby nie wyglądały potem jak psu z gardła wyjęte.
  • maggorlo 28.08.13, 14:35
    Ja już edukację zakończyłam. Jeśli się skuszę na kolejną podyplomówkę to moze sobie coś postanowę wink
  • nietrudnobyctata 02.09.13, 15:19
    Ciekawy temat, pobudził mnie do myślenia ....

1. więcej miłości
    2. więcej uwagi
    3. więcej 1 i 2

nietrudnobyctata.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka