Dodaj do ulubionych

Próbny sprawdzian szóstoklasisty-wyniki

22.12.13, 13:55
Pisały Wasze dzieciaki w grudniu próbny sprawdzian szóstoklasisty? Jak wyniki?
U nas raczej średnio niestety. Bardzo się dziwię bo moim zdaniem szkoła dokłada wszelkich starań. Zostało tylko 2,5 miesiąca nauki do 1 kwietnia. Robicie coś dodatkowo poza szkołą np.korepetycje czy dodatkowa nauka?Wiadomo jak dziecko startuje do dobrego gimnazjum musi się postarać. Myślę że może podeszli za bardzo na luzie bo próbny." Nas" czeka jeszcze kilka próbnych. Jak w szkołach Waszych dzieci to wygląda?
Edytor zaawansowany
  • e_r_i_n 22.12.13, 14:04
    Moje dziecko pisze raz w mcu w ramach dodatkowych lekcji (co tydzień mają dodatkowy polski i matematykę ze swoimi nauczycielami przedmiotowymi).
    Wyniki różne.
    Wydrukowalam testy z lat poprzednich i Młody pisze raz w tyg w domu, z mierzeniem czasu itd.
    Poza tym jakość nauczania w szkole jest wystarczająca.
    --
    Oddaj 1% na Dom Misi
    ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU
  • jusytka 22.12.13, 15:28
    Wyniki super, narazie nic ekstra nie robię, ale przed sprawdzianem zrobimy kilka.
    --
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • gertruda.k 22.12.13, 15:58
    Napisz proszę jeśli możesz ile punktów zdobyło Twoje dziecko/klasa
  • jusytka 22.12.13, 22:19
    Mówił, że 3 punktów zabrakło mu do maxa.
    --
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
  • morekac 23.12.13, 00:34
    Czyli miał 37.
    Starsza miała przygotowanie 1 godzinę dodatkowo (raz polski, raz matma), wynik był niezły, ale na próbnym miała wynik dużo lepszy, młodsza miała tylko dodatkowe prace domowe z matmy (których i tak z reguły 'zapominała' zrobić w terminie) - ale napisała bardzo dobrze. Może dlatego, że na zupełnym luzie. Przy czym końcowy miała o 10-12 pkt lepszy niż próbny.
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • jakw 22.12.13, 17:45
    Moje dziewczę miewało rozrzuty rzędu 20 punktów procentowych w egzaminach/sprawdzianach próbnych (po 6 klasie i gimnazjalnych) i tych prawdziwych (w różne strony).
    No i kwestia co to znaczy średnio.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • gertruda.k 22.12.13, 22:16
    Dlatego zachowuję spokój smileW zeszłym roku np. testy próbne były trudniejsze od tych właściwych.
  • k1234561 23.12.13, 07:07
    U nas dzieci mają raz w tygodniu jedną dodatkową godzinę pt.testy.Na tej właśnie godzinie rozwiązują testy z lat ubiegłych, jednego miesiąca tylko części matematyczne z matematyczką,drugiego tylko treści polonistyczne z polonistką,potem części przyrodnicze z panią od przyrody itd.
    Córce też poszedł średnio ten test.Do maksymalnej ilości zabrakło jej 5 punktów.
    Ale też się tym nie przejmuję.Do wymarzonego gimnazjum,jak i do tzw.rezerwowego gimnazjum i tak się dostanie z palcem w ...
    Do tego dochodzi też to,że ma bardzo dobre oceny na półrocze,więc raczej nie drżę póki co o jej przyszłość edukacyjną. wink

--
    http://lbym.lilypie.com/1ocMp1.png
  • jakw 23.12.13, 11:18
    k1234561 napisała:

> Córce też poszedł średnio ten test.Do maksymalnej ilości zabrakło jej 5 punktów
    Średnio to by jej poszedł gdyby miała w okolicach 30 punktów - bo w takich okolicach bywa średnia z tego sprawdzianu. 35 to jest wynik całkiem niezły.
    Btw kto sprawdza te sprawdziany? Chyba nauczyciele w szkole czy mi się zdaje? Wydaje mi się, że jak najbardziej może mieć to wpływ na to, że uczniom w niekórych szkołach poszło "średnio" , zwłaszcza jeśli straty punktów dotyczyły wypowiedzi pisemnej.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • gertruda.k 23.12.13, 12:04
    Sprawdzają nauczyciele szkolni ale wg klucza. U nas było 33 punkty a liczyłam na sporo więcej.
    W rekrutacji do wybranego gimnazjum bierze się pod uwagę wynik sprawdzianu + punkty za oceny z polskiego, matmy i angielskiego. Oceny z przedmiotów będą wysokie( 5 i 6) więc nie przejmuję się za bardzo, ale zdziwiłam się że przy bardzo dobrych wynikach i dużej wiedzy "tylko" tyle punktów.
  • annubis74 23.03.14, 10:01
    > k1234561 napisała:
    >
    > > Córce też poszedł średnio ten test.Do maksymalnej ilości zabrakło jej 5 p
    > unktów

5 punktów do maks. to raczej dobrze. inna sprawa ze ten test jest ogólnie bardzo prosty - chociaż paradoksalnie czasem gorzej radza sobie z nim osoby lepsze, myślące kreatywnie

> Btw kto sprawdza te sprawdziany? Chyba nauczyciele w szkole czy mi się zdaje?

Próbne egzaminy sprawdzaja nauczyciele w szkole ale test w większości składa się z pytań zamkniętych a w otwartym dopuszczalne odpowiedzi są dość szczegółowo opisane w kluczu
    więc nie ma miejsca na sympatię/antypatie nauczyciela co sugerujesz. poza tym pamiętaj że wyniki testu są też w części oceną pracy nauczyciela
    > ydaje mi się, że jak najbardziej może mieć to wpływ na to, że uczniom w niekóry
    > ch szkołach poszło "średnio" , zwłaszcza jeśli straty punktów dotyczyły wypowie
    > dzi pisemnej.
  • edytka2001 23.12.13, 20:42
    Pisały, wynik córki 34 pkt - dobry, ale spodziewałam się o 2-3 pkt większego. Średnia rocznika, dwóch klas po 12 uczniów, czyli 24 dzieci wyszła 35 pkt, mniej więcej tak jak w poprzednich latach.
    Szkoła jest prywatna, mają trochę więcej godzin ważnych przedmiotów niż przewiduje siatka, więc przygotowują się do sprawdzianu na lekcjach, są tematy przypomnieniowe z poprzednich klas. W grudniu, oprócz próbnego, pisali w czasie lekcji zeszłoroczny sprawdzian i później omawiali go. Wcześniej nie ćwiczyli testów w całości. Ćwiczą różne typy zadań występujących w arkuszach. Część sprawdzianów od 4 klasy jest w formie testowo-otwartej takiej jak arkusz. Nie ma w szkole dodatkowych zajęć.
    W domu nic nie robimy, bo córka nie zgłasza problemów z rozumieniem czegokolwiek. Ze szkoły również nie mam sygnałów, by nie radziła sobie z powtórkami czy testami. Dyrektorka prosiła, byśmy w domu nie ćwiczyli z dziećmi arkuszy z poprzednich lat, bo będą przerabiane w szkole.
  • blum10 24.12.13, 22:26
    Jaki to był test sprawdzający ? Wiem, że na początku stycznia ma być operon, który jak słyszalam jest pono b. ambitny i ma pełnić funkcje mobilizującą. U nas biedne dzieciaki co miesiąc piszą test na ocenę. Niestety, czasem niezbyt dobre wyniki przez matematykę.
  • gertruda.k 25.12.13, 09:51
    Pisali test z gdańskiego wydawnictwa oświatowego. Moim zdaniem operon jest najłatwiejszy.
  • gertruda.k 10.01.14, 12:01
    Jak poszedł próbny z operona ? Dzieci oceniają test jako trudny czy raczej łatwy?
  • nitka111 10.01.14, 14:38
    Mój syn stwierdził, że łatwy. A że akurat spotkałam go pod szkołą jak odbierałam młodszego to rozmawiałam też z jego kolegami, którzy z nim stali. Wszyscy zgodnie twierdzili, że prosty.
  • 1ewunia1980 10.01.14, 13:20
    Czy trzeba przerabiać testy z lat poprzednich ?
  • beatiti 10.01.14, 21:47
    Operon w tym roku był inny niż dotychczas. Dla mojego dziecka matematyka trudna, szczególnie tekstowe z tasiemka i sceną. Mało czasu dużo zadañ
  • morekac 11.01.14, 12:09
    Ewunia, myślę, że jeśli dzieci nie robią tego w szkole, a wam zależy na wyniku tego testu (bo wybieracie się poza rejon)- to warto, celem zapoznania się z samą techniką rozwiązywania testu i sprawdzeniem, jak to jest z mieszczeniem się w czasie. Siostra wspominała, że siostrzenica swojego czasu miała np. tendencję na skupianiu się na zadaniem które sprawiało jej jakieś tam problemy, potem zaś nie starczało jej czasu na zrobienie tego, co mogła zrobić bez trudu. Nie wiem tylko, czy nie zmieniła się nieco formuła tego egzaminu w stosunku do poprzedniego roku.
    --
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • ariana1 11.01.14, 18:17
    Moja córka pisała w czwartek z operonu. Generalnie narzekała, że trudniejszy niż ten poprzedni, z którego miała 34 na 40 pkt. Moim zdaniem te testy są potrzebne jak dziura w moście i niepotrzebnie stresują dzieciaki. Mają dopiero po 12 lat i jeszcze zdążą się nazdawać przeróżnych testów i egzaminów. Moja uczy się bardzo dobrze i pocieszam ją, że nawet jak uzyska mniej punktów w próbnym czy w głównym, to i tak nie ma to wpływu na jej dostanie się do wybranego gimnazjum. Tak, chodzi na dodatkową matematykę i angielski, ale to już od dawna, nie ma związku z testami kompetencji.
  • gertruda.k 14.01.14, 16:36
    W tym tygodniu odbył się próbny sprawdzian z cke. Jak poszło?
  • jusytka 14.01.14, 18:41
    Był nieco trudniejszy niż poprzedni
    --
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców trzynastolatków
  • gertruda.k 14.01.14, 22:24
    Macie już wyniki? U nas dopiero jutro.
  • k1234561 24.01.14, 21:59
    U nas już są wyniki.To był z Operonu ten test.Niestety moje córce poszedł fatalnie.17 na 40.Masakra.Mała załamana,a nie należy do złych uczniów.Z bieżącą nauką nie ma problemu od 4 klasy świadectwa z wyróżnieniem.Oprócz niej jeszcze 2 uczniów tak napisało,też nie należą do słabych.Póki co pocieszam córkę jak mogę.Mam nadzieję,że w kwietniu będzie lepiej.
    Moim zdaniem psu na budę te testy.I tak nie odzwierciedlają prawdziwej wiedzy dziecka.Bo jak to się ma do świadectw z paskiem od 4 klasy podstawówki?
    Niepotrzebnie stresują te dzieciaki.Moja córka ma coś takiego,że takie testy "o wszystko" wpędzają ją w taki stres,że choćby umiała,to ona już nawet myśli nieracjonalnie i wtedy to 2+2 może być i 7 i 3.wink
    Jestem ciekawa czy któremuś dziecku też poszedł tak źle ten test?

--
  • gertruda.k 24.01.14, 23:27
    U nas pisali dwa testy ale operonu nie. Oba wyniki poniżej oczekiwań, uczniowie bardzo dobrzy pisali test w granicach 31 punktów czyli na 4. Wiem że dwoje dobrych uczniów napisało na 15 punktów. Po prostu nie zmieścili się w czasie. Córka wie co źle zrobiła? Ćwiczcie testy w domu. Mam też nadzieję że te kwietniowe będą łatwiejsze. Nam zależy bo w rekrutacji do gimnazjum bierze się pod uwagę ilość punktów z testu, a u Was?
  • k1234561 25.01.14, 09:56
    gertruda.k napisała:
    Nam zależy bo w rekrutacji do gimnazjum bierze się pod uwagę i
    > lość punktów z testu, a u Was?

U nas taka sama sytuacja.Rejonowe gimnazjum,do którego córcia mogłaby pójść z klucza jest nie do przyjęcia,a do tych gimnazjów do których córcia chciałaby się dostać to przede wszystkim jest próg przynajmniej 30 punktów ze sprawdzianu po 6 klasie,w niektórych jeszcze jakiś egzamin językowy piszą.
    Córka wie co źle zrobiła na tym teście z Operonu.Wyłożyła się totalnie na matematyce.W czasie mieści się bez problemu.Natomiast ta nieszczęsna matma.Ona już z definicji nie jest umysłem ścisłym i nie oszukując się nigdy dobra z matematyki nie będzie.Aczkolwiek na 100% nie ma żadnych zaległości w tej materii.W szkole zawsze wszystko na bieżąco umie i rozumie.Ale jak przychodzi do jakiegoś testu tzw.całościowego to jest jak widać.
    --
  • gertruda.k 25.01.14, 12:13
    k1234561 napisała:
    "Ale jak przychodzi do jakiegoś test u tzw.całościowego to jest jak widać."
    nie chcę Cię straszyć ale mam koleżankę która nie zdała 2 razy matury z powodu ogromnego stresu! Tak miała że dosłownie wpadała w panikę mimo iż była świetnie przygotowana. Może rozmowa z psychologiem? Jest jeszcze trochę czasu. Moja mimo iż świetna z matmy i nauczyciel wymagający ,to właśnie sporo punktów straciła na zadaniach matematycznych a z polskiego napisała bardzo dobrze. My też mamy tragiczne gimnazjum rejonowe, a córka jest z tych spokojnych i chętnych do nauki więc liczymy że dostanie się do wybranego, dobrego gimnazjum. Przy rekrutacji bierze się pod uwagę ilość punktów ze sprawdzianu i oceny na koniec roku z polskiego, matmy i języka, ponieważ córka ma bardzo dobre oceny to liczę że nawet jak słabiej napisze sprawdzian to się dostanie. Ile jest osób na jedno miejsce w wybranym przez Was gimnazjum? A może w okolicy znajdzie się jakieś gimnazjum z podobnymi warunkami rekrutacji jak u nas?To rzeczywiście stres że trzeba napisać na te 30 p. Z matmy mamy kalendarz 6 klasisty, tam są zadania na każdy dzień przygotowujące do sprawdzianu, moja jest zachwycona ale może dlatego że lubi matmę. Musisz ją jeszcze przycisnąć z nauką nie ma rady. Zawsze twierdzę że ćwiczenia pomagają w takich sytuacjach i pomagają uwierzyć w siebie.
  • jakw 25.01.14, 20:56
    k1234561 napisała:

> .Natomiast ta nieszczęsna matma.Ona już z
    > definicji nie jest umysłem ścisłym i nie oszukując się nigdy dobra z matematyk
    > i nie będzie.Aczkolwiek na 100% nie ma żadnych zaległości w tej materii.W szkol
    > e zawsze wszystko na bieżąco umie i rozumie.Ale jak przychodzi do jakiegoś test
    > u tzw.całościowego to jest jak widać.
    Przy klasówce z 1 działu dziecko pamięta schematy, którymi rozwiązywało się zadania w klasie. Przy różnych egzaminach czasem trzeba umieć połączyć wiadomości z kilku działów. Jesteś pewna, że rozumie co liczy? Czy leci jakimś schematem i wychodzi jej rozwiązanie?

--
  • maksimum 30.01.14, 03:02
    k1234561 napisała:

>Wyłożyła się totalnie na matem
    > atyce.W czasie mieści się bez problemu.Natomiast ta nieszczęsna matma.Ona już z
    > definicji nie jest umysłem ścisłym i nie oszukując się nigdy dobra z matematyk
    > i nie będzie.Aczkolwiek na 100% nie ma żadnych zaległości w tej materii.

To skad te swiadectwa z paskiem?

>W szkole zawsze wszystko na bieżąco umie i rozumie.Ale jak przychodzi do jakiegoś test

Pewno ona ma swiadectwo z paskiem za wkuwanie a jak trzeba pomyslec to sie rozlatuje.
  • edytka2001 03.02.14, 13:19
    k1234561 napisała:

> W szkol
    > e zawsze wszystko na bieżąco umie i rozumie.Ale jak przychodzi do jakiegoś test
    To w szkole nie ćwiczą z nimi do sprawdzianu? Przecież oczywiste jest, że trzeba powtórzyć cały materiał. Jeśli szkoła się nie popisuje, ćwiczcie w domu. Zostały 2 miesiące, kup zbiory powtórkowe z ćwiczeniami. U córki w szkole na zakończenie każdej klasy są sprawdziany z materiału z całego roku z wszystkich przedmiotów, a teraz na lekcjach powracają do dawnych tematów.
  • morekac 25.01.14, 08:52
    To naprawdę może być kwestia stresu - ale przecież te po 6 klasie to nie są testy o wszystko. Oczywiście, jeśli ty stwierdzisz, że po złym wyniku wypada tylko harakiri, to dziecko też się będzie przejmowało.
    Jeśli dziecko idzie do rejonu, to naprawdę można się nie przejmować i nie panikować, tylko robić na luzie. Jeśli nie idzie - przyjąć, że są jednak gorsze nieszczęścia i nie przekazywać tego stresu dalej.
    A poćwiczyć też trzeba - dla samego mieszczenia się w czasie, dokładnego czytania poleceń.
    Akurat moje mają na odwrót - nie będąc jakimiś super świetnymi uczennicami, z tego typu egzaminów dostają sporo więcej punktów niż wynika z ich ocen. Co jednak mnie skłania do opinii, że testy jako takie nie są straszliwie trudne i dobry uczeń powinien sobie poradzić przynajmniej na tyle, żeby się nie skompromitować.
    --
  • k1234561 25.01.14, 10:01
    morekac napisała:

> To naprawdę może być kwestia stresu - ale przecież te po 6 klasie to nie są tes
    > ty o wszystko. Oczywiście, jeśli ty stwierdzisz, że po złym wyniku wypada tylko
    > harakiri, to dziecko też się będzie przejmowało.

W naszym przypadku to jest test o wszystko.Rejonowe gimnazjum jest masakryczne.Natomiast nie uważam,że po złym wyniku tylko harakiri i staram się moich obaw nie przenosić na dziecko.Muszę ją wspierać,bo inaczej z domu by nie wyszła na ten test.Na forum mogę się jedynie wygadać.W domu muszę trzymać fason.

--
  • morekac 25.01.14, 10:12
    Jeśli to taka masakra - to może po prostu opracujcie sobie warianty dostania się do jakiegoś niemasakrycznego gimnazjum, nie wymagające wszelako dobrego napisania testu. Po to właśnie, abyście wszyscy wiedzieli, że niezależnie od wszystkiego nie będzie tragicznie.
    Albo szukajcie dobrych stron tego waszego rejonu.
    --
  • k1234561 25.01.14, 12:53
    Dzięki za wsparcie i dobre rady.
    --
  • maksimum 30.01.14, 02:54
    k1234561 napisała:

> Moim zdaniem psu na budę te testy.I tak nie odzwierciedlają prawdziwej wiedzy d
    > ziecka.Bo jak to się ma do świadectw z paskiem od 4 klasy podstawówki?

A moze te swiadectwa z paskiem sa psu na bude a testy odzwierciedlaja wiedze.

> Niepotrzebnie stresują te dzieciaki.Moja córka ma coś takiego,że takie testy "o
    > wszystko" wpędzają ją w taki stres,że choćby umiała,to ona już nawet myśli ni
    > eracjonalnie i wtedy to 2+2 może być i 7 i 3.wink

Nie wyobrazam jej sobie na stanowisku kierowniczym.
  • asia_i_p 24.03.14, 15:25
    A oni mają sprawdzane testy czy karty odpowiedzi, jak w gimnazjum? Bo jeśli bystremu dziecku wychodzi 17, to istnieje spore prawdopodobieństwo, ze sam test napisała dobrze, tylko źle przeniosła odpowiedzi do karty.
    --
    Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
    Imion miłych ludowi lud pozapomina.
    Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
    Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
  • jagoda2 29.01.14, 21:35
    Czy w tym roku, po raz pierwszy, szóstoklasiści nie będą zdawać egzaminu z języka obcego? Jeśli tak, to jakie wrażenia mają po tym teście? Moja córka jest dopiero w V klasie, ale wczoraj pisała taki próbny test z angielskiego i uzyskała 36 pkt. na 40 możliwych. Z matematyki katastrofa - na 16 punktów (chyba) tylko 5. Z polskiego pisali dzisiaj, więc wyników jeszcze nie znam.
    I proszę o informację, o teście z jakiego przedmiotu właściwie toczy się dyskusja wyżej - z matematyki czy również z polskiego?
  • nitka111 29.01.14, 22:36
    O ile wiem, to po raz ostatni nie będą zdawać z języka obcego. Od przyszłego roku, będzie właśnie z polskiego matematyki i języka obcego. Arkusz jest jeden, a w nim pytania z matematyki i polskiego i tego dotyczy dyskusja.
  • gertruda.k 29.01.14, 23:12
    W tym roku ostatni raz piszą test z języka polskiego i matmy w jednym, mogą zdarzyć się pytania z historii i przyrody. To jest ostatni rocznik idący "starą podstawą programową".W przyszłym roku po raz pierwszy test będzie wyglądał inaczej i będzie język obcy.
  • jagoda2 30.01.14, 09:39
    To jak to możliwe, że córka pisała próbny test szóstoklasisty z angielskiego?
  • gertruda.k 30.01.14, 10:44
    Jeśli dobrze zrozumiałam Twoja córka jest teraz w piątej klasie? Jeśli tak to, sprawdzian szóstoklasisty będzie pisała w przyszłym roku 2015 i jest to jednocześnie pierwszy rok "nowego" sprawdzianu szóstoklasisty z językiem obcym do zaliczenia. W tym roku w kwietniu tegoroczni szóstoklasiści którzy idą starą podstawą programową zdają "stary " sprawdzian bez testu z języka obcego. Więc Twoja córka będzie musiała zdawać z języka w przyszłym roku i dlatego w tym roku pisała próbny z angielskiego.
  • jagoda2 30.01.14, 10:48
    Wiem, wiem, dziękuję za wyjaśnienie. Sądziłam jednak, że próbny test szóstoklasisty pisze się dopiero w szóstej klasie, a niższe roczniki (czyli np. V klasa) piszą po prostu ubiegłoroczne testy, celem otrzaskania się. Zastanawia mnie tylko to, że skoro tego egzaminu z języka obcego jeszcze de facto nie ma/nie było, to skąd taki test? To jest normą, że w V klasie pisze się próbne testy szóstoklasisty?
  • nitka111 30.01.14, 11:18
    Na pewno nie było normą do tej pory, ale skoro to pierwszy rocznik idący nową podstawą programową, to i zasady mogą się zmienić. Poza tym, są w pewnym sensie rocznikiem "doświadczalnym", więc może dlatego, stare testy nic by im nie dały.
  • wuwujama 30.01.14, 14:52
    jagoda2 napisała:

> Wiem, wiem, dziękuję za wyjaśnienie. Sądziłam jednak, że próbny test szóstoklas
    > isty pisze się dopiero w szóstej klasie, a niższe roczniki (czyli np. V klasa)
    > piszą po prostu ubiegłoroczne testy, celem otrzaskania się.
    Obecna 5 klasa nie moze pisac arkuszy z ubieglych lat, bo jako pierwsza bedzie miala nowy sprawdzian z podzialem na matematyke i polski (do tej pory byl jeden arkusz) oraz jezyk obcy (do tej pory wcale go nie bylo).

Zastanawia mnie tyl
    > ko to, że skoro tego egzaminu z języka obcego jeszcze de facto nie ma/nie było,
    > to skąd taki test?
    Stworzono zupelnie nowe probne arkusze na podstawie zalozen CKE odnosnie tego jak bedzie wygladal sprawdzian w 2015 r.

>To jest normą, że w V klasie pisze się próbne testy szóstok
    > lasisty?
    We wczesniejszych rocznikach tez tak bylo, przynajmniej w szkole corki. 5-klasisci pisali probne testy wlasnie dla otrzaskania sie.
    Mam corke w 5 klasie i rowniez pisali probny sprawdzian.
  • gertruda.k 30.01.14, 15:06
    U nas w klasie 5 pisali próbny test specjalnie na tę okazję przygotowany. Jest to także informacja dla nauczycieli co jeszcze trzeba przećwiczyć, więc test nie może być zeszłoroczny-część uczniów mogłaby już go pisać np. w domu i wyniki byłyby niemiarodajne.
  • wuwujama 30.01.14, 20:34
    U nas bylo tak, ze 5-klasisci pisali w tym samym czasie ten sam probny sprawdzian co 6-klasisci tylko okrojony z tresci, ktore ewidentnie beda dopiero w programie 6 klasy. Tak bylo do tej pory. W tym roku bylo inaczej, bo 5-klasisci beda mieli zupelnie nowy sprawdzian, wiec pisali inny, specjalnie przygotowany.
  • galileusz20133 21.03.14, 09:45
    Wystarczy wpisać w przeglądarkę pewniaki na sprawdzian szóstoklasisty i pojawi się portal gdzie można je kupić. Moja siostra kupowała spbie tam mature i około 75% się sprawdziło zadań
  • galileusz20133 21.03.14, 09:45
    Wystarczy wpisać w przeglądarkę pewniaki na sprawdzian szóstoklasisty i pojawi się portal gdzie można je kupić. Moja siostra kupowała spbie tam mature i około 75% się sprawdziło zadań
  • jagoda2 30.01.14, 15:42
    Wszystko jasne smile.
  • galileusz20133 21.03.14, 09:44
  • ewa_mama_jasia 21.03.14, 10:27
    Jeśli już tak nachalnie reklamujesz, to podaj linka, nie bądź taki skromny. Więcej zapłaca.
    --
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • gertruda.k 23.03.14, 09:52
    Jak nastroje przed sprawdzianem? Ja jestem dobrej myślismile Mamy to szczęście że w szkole jest bardzo dużo ćwiczeń, także w domu już niewiele robimy dodatkowo. Jeszcze coś tam przez ten tydzień popracują ale widzę że wszystko umie śpiewającosmile Pozdrowienia dla szóstoklasistów i rodziców.
  • gertruda.k 24.03.14, 09:22
    Jeszcze można poćwiczyć-próbny sprawdzian i informacje jak wspierać a nawet żywić dziecko przed sprawdzianem.
    fakty.interia.pl/raport-sprawdzian/informacje/news-probny-sprawdzian-szostoklasistow-2014-arkusz-i-rozwiazania,nId,1359788

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.