Dodaj do ulubionych

Odroczenie pierwszej klasy rocznik 2009

20.11.14, 14:43
Witam,
Czy ktoś poleci mi którąś poradnię w Warszawie może być niepubliczna w celu wydania diagnozy gotowości szkolnej dla dziecka z 2009 aktualnie w "zerówce"
z góry dziękuję
wienna
Edytor zaawansowany
 • okruszek_a 20.11.14, 15:20
  ja swojego 5 latka zapisałam też na diagnozę w innym mieście i państwowo. Po nowym roku mają dzwonić, na wiosnę diagnoza.
  Pani pytała czy młody jakieś problemy: czy litery umie? czy potrafi czytać?
  No nie umie, ani w przedszkolu, ani w domu go tego nie uczą, więc skąd niby ma umieć.
  Ja go zapisałam, nie dlatego, że chciałabym go odroczyć, ale żeby wiedzieć nad czym mam jeszcze z dzieckiem popracować, w czym jest słaby, tak żeby jego pójście do pierwszej klasy było w miare płynne.
  Po pytaniach Pani z pp to mam obawy czy w ogóle go posłać.
 • saszanasza 20.11.14, 15:34
  Nie chcę Cię zdołować, ale moim zdaniem poradnie bazują na jakiś starych testach, które obejmują jeszcze starą podstawę programową. Moja córka również przechodziła badanie w PPP i miała zadawane pytania obejmujące liczenie z przekroczeniem progu dziesiątkowego, miała pytania odnośnie wskazania kierunków geograficznych, zadania matematyczne z treścią, tyle że ona akurat z tych zdolnych, ale przeciętny 5 latek może mieć z tym problemy, co nie oznacza że jest opóźniony, a jedynie że cały ten system jest do dupysad
  --
  Nie jestem zołzą! Po prostu mam strasznie niski wskaźnik tolerancji😜
 • okruszek_a 20.11.14, 15:50
  Ja byłam w szoku po jej pytaniach, panika mnie ogarnęła.
  Młody fajnie rozwiązuje zadania dedykowane do jego wiek, pamięć ma dobrą, liczyć do 15 umie i odejmować/dodawać w tym zakresie, uczył się tak mimo woli, w zabawie. Czytania w przedszkolu nie uczyli, ja też wyszłam z założenia , że dziecko pięcioletnie jeszcze nie musi, że nauczy się w 1 i 2 klasie.
  Trochę niestarannie szlaczki robi, ale jak chce coś odrysować co go ciekawi robi to w sposób staranny i wychodzi mu to nieźle. Lubi szkicować ołówkiem, całą kartkę wypełni jakimiś liniami, półokrągami, wg niego to jest domek, pani w przedszkolu to chwali, jedna jego praca tego typu wisi w przedszkolny holu w ramce.
 • deelandra 21.11.14, 08:31
  Masz jakiś dobry powód, czy to twoja fanaberia?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka