Dodaj do ulubionych

Szczepić na żółtą febrę czy nie?

30.12.14, 00:34
Poważnie pytam, widzę, że klimaty bardzo doświadczone. Jednak zastanawiam się czy szczepić swoje 6-letnie dziecko na tego wirusa? Pozostałe szczepienia w idealnej normie-paradoksalnie do zboczeń anty szczepiennychsmile
Gł. pytam Camela, bo najwięcej jarzy z Was-no taka prawda jest. Ogólnie kierunek Tanzania za 1 miesiąc i 2 tygodnie.
--
www.youtube.com/watch?v=XNlPouV-qbg
Obserwuj wątek
  • camel_3d Re: Szczepić na żółtą febrę czy nie? 30.12.14, 04:04
   jak Tanzania to bym szczepil. co prawda w Tanzanii prawdopodobienstwo zarazenia sie jest bardzo male, ale chyba bym nie ryzykowal, bo mimo wszystko jest.

   --
   Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.
   ___________________________________________

   www.facebook.com/groups/129829233757830
  • budzik11 Re: Szczepić na żółtą febrę czy nie? 30.12.14, 15:21
   Mój mąż wybiera się do Kenii i Tanzanii w przyszłym miesiącu, zaszczepił się min. na żółtą febrę (żółtą gorączkę). O mało po tym nie umarł, miał bardzo silny odczyn poszczepienny. Nie wiem, czy bym się zdecydowała po tym, co widziałam, zaszczepić dziecko.
   • zjawa1 No właśnie słuchajcie... 30.12.14, 23:48
    Czytałam, szczepienie to nie jest obowiązkowe, ale zalecane w pierwszej kolejności.
    Ogólnie ciekawią mnie te odczyny poszczepienne! Tym najbardziej martwię się, nie o siebie ale o dziecko. Tym bardziej, że mieliśmy ostatnio problemy z tymi wymiotamisad!
    Niby wszystko wyjaśniło się, zbadany gruntownie, jednak osłabiony-walczymy z odwodnieniem, które to właśnie powodowało wymiotysad. Wyjazd z początkiem lutego.
    Sama nie wiem co robić??? Kurde ogólnie jestem za szczepieniami, ale ,,egzotyka" tego szczepienia przerasta mnie... boje się, że w miedzy czasie syn coś załapie, choćby głupi wirus kataralny i zbiegnie się to ze szczepieniem... Może głupie porównanie, ale pamiętam jak ja parę miesięcy temu zmuszona byłam przyjąć antytoksynę przeciwtężcową. Byłam wtedy w trakcie bardzo silnej, wirusowej infekcji gardła, potem miałam tragedię, siódme poty ze mnie wypływały, ledwo przezyłam te parę dni o szczepieniu, że nie wspomnę o zgrubieniu cholernie bolesnym na ramianiu.
    --
    www.youtube.com/watch?v=XNlPouV-qbg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka