Dodaj do ulubionych

Zasw z Ppp dot przedłużenia czasu sprawdzianów

25.04.15, 21:48
Zastanawiam się czy zaśw z ppp dot możliwości wydłużenia czasu egz, które dziecko otrzymało w 6 kl będzie obowiązywało gimnazjum ?Dziecko otrzymało je ze względu na dużą wadę wzroku.
Edytor zaawansowany
  • makurokurosek 25.04.15, 22:35
    Jeżeli dziecko ma tak poważną wadę wzroku, że nie jest w stanie przeczytać tego co ma na kartce to jeżeli wada wzroku dziecka jest nieoperacyjna to warto zastanowić się nad zapisaniem dziecka do szkoły dla niewidomych. Ja wiem, że takich szkół jest niewiele i na pewno są oblegane, ale wydaje mi się że warto o nią powalczyć tym bardziej że mówimy o naprawdę poważnej wadzie.
  • verdana 25.04.15, 22:41
    Nawet dzieci absolutnie niewidome chodzą do szkół masowych i bardzo dobrze sobie radzą.
  • makurokurosek 25.04.15, 23:07
    Co nie zmienia faktu, że w szkołach dla dzieci niewidomych mają opiekę i naukę dostosowaną do deficytu dzieci. Uważam, że przy tak dużej wadzie wzroku nauka brajla jest czymś oczywistym. Dla niewidomego brajl jest tak samo ważny jak dla niesłyszącego miganie. Sory ale jeżeli dziecko nie jest w stanie przeczytać z odległości 20 cm, to wada musi być poważna, nie wiem jaki jest sens ograniczanie mu możliwości poznawczych poprzez brak nauki czytania.
    Ciekawe czemu swojemu dziecku umożliwiłaś naukę czytania skoro według ciebie jest to według ciebie rzecz zbędna.
  • beatiti 26.04.15, 08:32
    Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, ale chodziło mi o odpowiedź na pytanie czy zaświadczenie, które wydała ppp w 6 kl umożliwiające przedłużenie czasu pisania egzaminów jest również aktualne w gimnazjum. Czy takie zaświadczenie należy przedkładać co roku? Nie ma co liczyć na to, że wada się zmniejszy. A w przypadku dysgrafików jak jest przynoszą je co roku?
  • makurokurosek 26.04.15, 11:46
    To pytanie powinnaś skierować do poradni, a właściwie chyba do lekarza okulisty opiekującego sie dzieckiem.
    Dlaczego nie starasz się o szkołę dla niewidomych ?
  • slonko1335 26.04.15, 13:05
    > Dlaczego nie starasz się o szkołę dla niewidomych ?
    a co cię to obchodzi? autorka zadała konkretne pytanie, nie masz pojęcia o sytuacji jej dziecka, wiec swoje wywody na temat tego co powinna i do jakiej szkoły powinno uczęszczać zostaw dla siebie....
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • morekac 26.04.15, 16:47
    Opinia o dysleksji jest jedna do matury. Być może w przypadku takich zaświadczeń jak wasze zasady są inne.
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • arwena_11 26.04.15, 17:17
    nie opinię o dyslekcji trzeba odnawiać na każdy etap nauki. Kl.1-3, 4-6, gimnazjum, liceum
    --
    Marta
    Mama Daniela ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • jakw 26.04.15, 17:57
    arwena_11 napisała:

> nie opinię o dyslekcji trzeba odnawiać na każdy etap nauki. Kl.1-3, 4-6, gimnaz
    > jum, liceum
    Zdaje się, że zmieniło się to jakiś czas temu. Opinia o dysleksji uzyskana w podstawówce jest ważna do matury. Ale orzeczenia dotyczące wzroku mogą wymagać potwierdzenia.
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • arwena_11 26.04.15, 18:20
    O dzięki, poczytałam, ale nie wiem czy nie trzeba po prostu pójść po nowy papier. Muszę zadzwonić do mojej pp
    --
    Marta
    Mama Daniela ( 16-11-2000 ) i Gabi ( 05-07-2002 )
    DZIECI ROCZNIK 2000
  • morekac 26.04.15, 18:37
    Prawdopodobnie nie. Córce do matury wystarczyła opinia z podstawówki.
    --
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • maderta 28.04.15, 13:29
    Z tego, co się orientuję, to takie opinie są ważne na dany etap edukacyjny. Klasa 6 to koniec II etapu, więc traci ważność.
  • fogito 26.04.15, 10:28
    Makurokurosek, ty sie ogarnij z tymi swoimi tekstami, bo slabo sie robi.
  • makurokurosek 26.04.15, 11:52
    Jeżeli dziewczyna dostała opinie z PPP i oczekuje wydłużenie czasu na sprawdzianach to raczej nie dlatego, że dziecko ma wadę na poziomie 4, tylko raczej 10
  • verdana 26.04.15, 12:30
    Mój syn ma -9 i to nie jest poważna wada. Ma nawet kategorię wojskową A.
    Dlaczego dziecko, które moze chodzić do zwykłej szkoły, ma być przenoszone do szkoły daleko od domu, dla dzieci niewidomych - skoro NIE jest niewidome? Co mu to da???
  • sabina211 26.04.15, 12:36
    Wszystkie opinie, orzeczenia itd z PPP wydawane są na dany etap edukacyjny, czyli kl.1-3, 4-6, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Dlatego opinia z tego roku nie będzie wiążąca w gimnazjum, ale po przedłużeniu będzie obejmować całe gimnazjum.
  • beatiti 26.04.15, 13:58
    Bardzo dziękuje chodziło mi tylko o taką odpowiedź na moje pytanie, gdyż nie byłam pewna. Choć jak widać nie każdy czyta ze zrozumieniem.
  • makurokurosek 26.04.15, 13:10
    Jeżeli dziecko dostało opinie z PPP, to znaczy, że mimo okularów nie widzi dokładnie na odległość 20 cm. Według ciebie tak duża wada wzroku to nic ?
  • fogito 26.04.15, 12:34
    No i co z tego. Jeśli radzi sobie w szkole masowej, to nic tobie do tego. Nie rozumiem twojego chamstwa i agresji. Mase dzieciaków ma różne opinie z powodu dysleksji etc i nikt ich do szkoly specjalnej nie wysyla.
  • makurokurosek 26.04.15, 13:09
    Jakie chamstwo? Zwyczajnie uważam, że skoro dziecko w klasie 6 ma tak dużą wadę wzroku, że mimo okularów nie jest w stanie przeczytać tekstu z odległości 20 cm, to jest to wada poważna, która będzie się pogłębiała, uważam, że warto aby dziecko miało możliwość rozwoju, a nie było uzależnione od matki.
  • slonko1335 26.04.15, 13:10
    z tego co pamiętam to dziecko doskonale się rozwija w szkole w której się znajduje...wiec możesz być spokojna jeśłi rzeczywiście tylko o to Ci chodziło...ale coś nie wydaje mi się...
    --
  • fogito 26.04.15, 14:50
    Wtrącasz swoje trzy grosze po chamsku a pojęcia o problemie nie masz żadnego. Daruj sobie, bo zaczynam myśleć, ze to ty po szkole specjalnej jestes.
  • ewa_mama_jasia 27.04.15, 08:51
    Świństwem jest jechać po dzieciach, w czym ostatnio makurokurosek celuje. Po matkach - ok, każda z nas jest tu dorosła i głupotę przełknie albo odpisze ostro. Ale obrażanie dzieci jest świństwem. To tak jakby napisać koleżance makurokurosek coś niepochlebnego o jej córce, z niepochlebnymi dywagacjami dlaczego sobie nie poradziła w szkole podstawowej. Fajnie by było, co?

--
    Jasiek urodził się 23.10.2005r. o godz. 18.20
  • kanna 28.04.15, 23:28
    Mase dzieciaków ma różne opinie z powodu dysleksji etc i nikt ich do szkoly specjalnej nie wysyla.

Bo nie ma podstawy, aby posłać.
    Warunkiem wydania opinii o dysleksji jest dobry intelekt.
    Do szkół specjalnych idą dzieci z intelektem poniżej przeciętnej - u tych zaś nie da się stwierdzić dysleksji.
    --
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • angazetka 26.04.15, 12:46
    Dziecko zapewne czyta, tylko WOLNIEJ. Nic ci do tego.
  • makurokurosek 26.04.15, 13:13
    Chyba wszystkie forumki uznały cię za oszustkę, która wyłudziła opinię z PPP na mało istotną wadę wzroku która dodatkowo jest korygowana przez okulary.
    W sumie smutne, że tak ludzie podchodzą do sprawy.
  • slonko1335 26.04.15, 13:53
    nie ma to jak znowu wyssać coś sobie z palca ...normalka w twoim wydaniu...możesz wskazać konkretnie które słowa wskazują na coś takiego co sugerujesz?
    --
  • makurokurosek 26.04.15, 14:03
    Wasze wypowiedzi świadczą albo o waszej bezduszności albo o sugestii i akceptacji oszustwa i wyłudzania opinii z PPP.
    Jeżeli dziecko autorki mimo okularów w wieku 12 lat nie jest w stanie normalnie i sprawnie czytać z odległości 20 cm, świadczy to o bardzo dużej wadzie wzroku dodatkowo nieoperacyjnej ( inaczej chyba autorka już dawno zdecydowałaby się na operacyjne usunięcie wady wzroku) dodatkowo dalekowzroczność pogłębia się z czasem. Tak więc to dziecko przy tak dużej wadzie wzroku w wieku lat 12 ma bardzo dusze szanse na całkowitą utratę wzroku przed ukończeniem szkoły średniej.
    Sądzisz, że wasze wypowiedzi są na miejscu?
  • przeciwcialo 26.04.15, 15:31
    Niewidomi chodzą do szkół masowych, dobrze sobie radzą, zdają mature, ida na studia.
    Dziecko o słaby wzroku może zwyczajnie wolniej czytac i taki czas jest mu potrzebny.
  • makurokurosek 26.04.15, 15:47
    Czy ja twierdzę, że tak nie jest ? Ja jedynie uważam, że skoro dziecko w wieku lat 12 ma tak poważną wadę wzroku to powinno mu się umożliwić naukę czytania metodą breilla
    oto warunki jakie szkoła musi zapewnić dziecku słabowidzącemu na teście gimnazjalisty
    www.komisja.pl/pobierz/sprawdzian/2014/dostosowania_sp_g_2014.pdf
    "Sposoby dostosowania
    III. Uczniowie słabowidzący
    (na podstawie orzeczenia
    o potrzebie kształcenia
    specjalnego)
    1. Zestaw zadań dostosowany do dysfunkcji, który uwzględnia
    przedłużenie czasu (zestaw zapisany czcionką Arial 16 pkt lub
    Arial 24 pkt).

Czas pracy zapisany na stronie tytułowej zestawu jest obowiązujący
    (nie wymaga przedłużenia)
    – por. Tabela 2.
    W przypadku uczniów, którzy korzystają z zestawów zadań zapisanych czcionką
    Arial 24 pkt, do zestawów zadań z języków obcych nowożytnych na poziomie
    podstawowym oraz rozszerzonym dołączona jest płyta CD z dostosowanym
    nagraniem, tj. z wydłużonymi przerwami na zapoznanie się z zadaniami
    sprawdzającymi rozumienie ze słuchu i ich wykonanie.
    2. Zaznaczanie odpowiedzi do zadań zamkniętych

Wy naprawdę nie widzicie problemu w tym, że 12 latek mimo okularów aby cokolwiek przeczytać musi mieć to napisane czcionką 16 lub 24?
    Ciekawe czy nigdy nie spotkałyście się z wadą wzroku i tym, że pogłębia sie ona z wiekiem czy od razu uznałyście, że autorka to oszustka i kombinatorka, która nie wiadomo po co wyłudziła opinie by dziecko dostało pracę napisaną gigantyczną czcionką.
    Swoją drogą porażające jest jak polskie społeczeństwo daje przyzwolenie na oszustwo i kłamstwo, bo właściwie to zarzucacie autorce, dodatkowo uznając że to nic wielkiego.
  • slonko1335 26.04.15, 16:48
    > Ja jedynie uważam,
    ale autorka wątku nie pytała co kto uważa w tej kwestii i nie Twoją jest to sprawą do jakiej ona szkoły wysyła dziecko i dlaczego. Nie masz pojęcia ani o wadzie wzroku ani o szkole ani potrzebach tego dziecka ani o tym co mu umożliwiają tak szkoła jak i rodzice, sugerujesz za to na wyssanych z palca danych zresztą ,że dziecku dzieje się jakaś krzywda a matka hamuje jego rozwój...nikt absolutnie w tym wątku nie zarzucił autorce wątku złych intencji wobec jej własnego dziecka, nikt poza tobą oczywiście, słowem nie wspomniał o żadnych oszustwach czy wyłudzeniach-weź się ogarnij bo to kolejny wątek w którym straszne bzdury wypisujesz i wymyślasz jakieś dziwne rzeczy...
    --
  • fogito 26.04.15, 18:45
    A kogo obchodzi jak duza bedzie czcionka? Niech bedzie wystarczajaco duza. I niech dzieciak dostanie tyle czasu ile mu sie nalezy. My tu nic autorce nie zarzucamy, bo tu nie ma czego zarzucac. Nie my jestesmy od podejmowania decyzji gdzie jakie dziecko sie bedzie uczyc i jak dlugo pisac egzamin. Naskoczylas na kobiete jakby conajmniej chciala wyludzic z budzetu panstwa milion zlotych. Smieszna jestes w tym swoim zacietrzewieniu i wysylaniu wszystkich dzieci z problemami do szkol specjalnych. Masz ewidentnie jakis problem sama ze soba i najwyrazniej nie mozesz sobie z nim poradzic. Ja wole, zeby dzieciak z wada wzroku mial wiecej czasu na egzaminie niz jakis oszukany 'dyslektyk', ktoremu rodzice kupili orzeczenie. Ja mam syna z niedosluchem ktory jest w zwyklej szkole. Jest dwujezyczny i o zgrozo nie zna jezyka migowego. Wedlug twoich kryteriow pewnie powinien byc szkole specjalnej. Ale jakos nikomu nie przyszlo do glowy, zeby go tam wyslac. Na dodatek jest jednym z najlepszych uczniow w klasie i jedynym z aparatem na uchu w calej szkole. Dziwy panie.
  • mama-ola 26.04.15, 18:55
    Fogito, a mogę zapytać, jak duży był niedosłuch, gdy Twój syn dostał aparat? Jeśli to nie jest zbyt osobiste pytanie smile
  • fogito 26.04.15, 21:12
    W momencie diagnozy mial niedosluch przewodzeniowy okolo 60-80 db obu uszu zaleznie od czestotliwosci. Po,operacjach ucho bez aparatu slyszy na poziomie 20- 40 db a drugie okolo 50--65 db. Mniej wiecej, bo musialabym zajrzec do wynikow.
  • mama-ola 27.04.15, 09:11
    Dzięki.
  • jakw 26.04.15, 17:53
    makurokurosek napisała:

> Wasze wypowiedzi świadczą albo o waszej bezduszności albo o sugestii i akceptac
    > ji oszustwa i wyłudzania opinii z PPP.
    > Jeżeli dziecko autorki mimo okularów w wieku 12 lat nie jest w stanie normalnie
    > i sprawnie czytać z odległości 20 cm, świadczy to o bardzo dużej wadzie wzroku
    > dodatkowo nieoperacyjnej
    W wieku 12 lat wada to się może zmieniać wskutek wzrostu organizmu i operacja w tym momencie może nie mieć sensu.

--
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • morekac 27.04.15, 15:54
    A twoje wypowiedzi świadczą o tym, że znowu zostałaś ekspertem. Tym razem w zakresie okulistyki i szkół dla niewidomych...

--
  • fogito 26.04.15, 14:52
    Smutna to jestglupota polaczona zburactwem
  • mama-ola 26.04.15, 18:57
    Makurokurosek zawsze wypowiada się ostro, napastliwie, insynuująco. Taki już jej urok. Albo styl jak kto woli smile
  • fogito 26.04.15, 21:14
    Swieta nie jestem, ale nie obrazam dzieci i nie wysylam kazdego do szkoly specjalnej uncertain
  • makurokurosek 26.04.15, 22:20
    > Swieta nie jestem, ale nie obrazam dzieci i nie wysylam kazdego do szkoly specj
    > alnej uncertain

Właśnie to zrobiłaś, stawiając znak równości między szkołę dla niewidomych, a szkołą specjalną. Bardzo proszę, abyś zacytowała moją wypowiedz z tego wątku która według ciebie w jakikolwiek sposób godzi w dzieci niewidome.
  • mynia_pynia 26.04.15, 22:35
    Słabo sie robi jak sie czyta twoje wypowiedzi, podyskutuj tak w realu. A odnosnie wad to jest ich kilka zdaje sie i na niektore okulary nie pomogą.
  • dwamistery1 29.04.15, 11:20
    Pani makurokurosek, nie ma Pani zielonego pojęcia ani o wadach wzorku, ani o orzeczeniach o specjalnych potrzebach kształcenia dzieci z dużymi wadami wzroku.
    Stwierdzam to z całą pewnościa po przeczytaniu Pani wypowiedzi. Mam w tym względzie bardzo duże doświadczenie zarówno jako matka dziecka z bardzo dużą wadą wzroku jak również jako pedagog, ponadto od przeszło 14 lat śledzę i nie tylko wszelkie informacje na temat leczenia wad wzroku u dzieci i doroslych, dlatego też bardzo, ale to bardzo Pania prosze o zaprzestanie wypowiadania się na temat, w którym jest Pani totalna ignorantką. Pani wypowiedzi nic nie wnoszą a wręcz wprowadzają zament i irytację na forum. Poza tym nie ładnie jest wchodzić w cudze życie z butami i dawać rady, o które nikt nie prosi. Jeszcze raz podkreślam, że nie chcę Pani obrażać (nigdy nie zniżam się do takiego poziomu), ale interpretuję pani wiedzę na podstawie Jej wypowiedzi.
    z poważaniem (życzę zdrowego rozsądku)
  • morekac 29.04.15, 12:20
    Akurat Makurokuroskiem i jej opiniami specjalnie bym się nie przejmowała - to do 'niebywalców' forum. Zasada jest dokładnie taka, jak z idealną matką - najlepsza jest ta jeszcze bezdzietna, a akurat Makuro 'zna się' tym bardziej, im mniej ma z danym tematem do czynienia. W ciągu ostatniego miesiąca z dużą dozą pewności wypowiadała się na temat szkół w Warszawie (sama mieszka w Poznaniu), szkół prywatnych (sama korzysta z publicznej), cen nieruchomości i dzielnic (warszawskich - uwaga jak wyżej), dziecka z ZA (domniemywam, że nie zna bliżej żadnego) i mnóstwa innych tematów okołoszkolnych.
    Tym razem uznała za stosowne wypowiedzieć się w sprawie dużych wad wzroku i szkół dla niewidomych.
    --
  • makurokurosek 29.04.15, 13:01
    Co do sytuacji zarówno szkół jak i nieruchomości warszawskich napisałam tylko jedno i dotyczy to nieruchomości w każdej części Polski. Decydując się na zakup nieruchomości należy uwzględnić infrastrukturę , a nie tylko cenę.

• morekac 29.04.15, 16:40
    Czasami nie ma możliwości uwzględnienia wszystkich zmiennych i tyle, za to ty zawsze wiesz lepiej, co kto powinien uwzględnić (i co powinien zrobić) i jesteś nader kategoryczna w wyrażaniu tych opinii.
  • wapaha 29.04.15, 11:27
    Czy dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności w związku z dużą wadą wzroku ?
    Czy ma opinię z PZN ?
    Opinia z PPP zazwyczaj jest wystawiana ( powinna być wystawiana) na czas nauki na danym etapie-jeżeli więc dziecko otrzymało teraz taki dokument, powinno w nim być napisane do kiedy opinia jest wystawiona-i powinien to być okres gimnazjum.
  • maadga 29.04.15, 13:05
    Zaświadczenie wydawane jest na konkretny etap nauczania i po nim musisz ponownie dostać kolejne zaświadczenie.
    paradoks 1-3kl pdstawówki później kolejne na klasy 4-6, osobno gimnazjum i liceum.
    --
    www.nida.com.pl/
    pomoz-amelce.pl/index.html
    pomozmyamelce.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka