Dodaj do ulubionych

10 latka jakie kosmetyki?

12.08.15, 16:00
Witam.Jakich kosmetyków (żele pod prysznic, szampony, balsamy do ciała) używają wasze 10letnie córki? Moja używa nadal dla dzieci (baby )i domaga się "dorosłych kosmetyków" wink . Czy dezodorant lub antyperspirant też może używać? Jeśli tak to jakie? Dzięki za pomoc.
--

Codziennie budzę się piękniejsza,
Ale dziś to już przesadziłam ;-D
Edytor zaawansowany
  • agni71 12.08.15, 17:19
    Moje w tym wieku używały już dorosłych kosmetyków (szampony, żele pod prysznic), ale w wersji sensitive, i z łagodnym składem. Dezodorantów jeszcze w tym wieku nie trzeba było u nas.
  • nevada_r 12.08.15, 17:50
    Może używać dorosłych. Antyperspirant też, jeżeli potrzebuje.
  • sonrisa06 12.08.15, 20:53
    Szampon, odżywka, żel pod prysznic, mydło córka (9 l.) używa takich samych jak ja, czyli dorosłych. Tylko pastę do zębów ma inną (Elmex Junior).
    Antyperspirant stosuje od kilku tygodni, bo była już taka potrzeba. Kupiłam jej antyperspirant Bioderma do skóry wrażliwej, nie zawiera alkoholu, ani soli glinu. Nie podrażnił jej skóry, ma delikatny zapach.
    Teraz się zastanawiam nad żelem do mycia twarzy dla niej bo zaczynają się problemy z cerą.
  • beatazet 12.08.15, 21:19
    Mydło zwykłe , szampon zwykłym na zmianę z dziecięcym, odżywka do włosów ułatwiająca rozczesywanie,nivea dorosła, emulsja do ciała obecnie Mediderm ( od czasu do czasu), do twarzy krem nivea.
    Też chociaż też zastanawiałam się nad jakąś linią kosmetyków dla młodzieży.
  • franula 13.08.15, 09:42
    żel, szampon, odżywka dorosłe

tonik dorosły dla cery wrażliwej bez alkoholu
  • avayaa 13.08.15, 10:13
    Moja używa takich samych co ja tzn. dorosłych (szampon, żel pod prysznic, odżywka, czasami balsam do ciała).
    Antyperspirant nie jest jeszcze potrzebny.
    Ma jeszcze błyszczyk : bebe czy inny typu nivea w sztyfcie (bezbarwny).
  • koza_w_rajtuzach 13.08.15, 10:38
    Moja 9,5-latka używa już normalne kosmetyki do kąpieli, jej młodszy o 3 lata brat zresztą też. Normalne szampony, jakieś tam żele, balsamy itd.. Żel do higieny intymnej ma taki przeznaczony dla dzieci, tak samo pastę do zębów i pianotwory do kąpieli. Dezodorantem moim ją pryskam. Sama kupuję takie delikatne, bez alkoholu, bo mam wrażliwą skórę.
    Przydałoby jej się coś jeszcze do mycia twarzy, ale nie wiem co jej kupić.. Skóra na twarzy jej się przetłuszcza, niby jest okej, ale z bliska widzę, że cera jej się zmieniła na taką bardziej nastolatkową.
  • valtho 13.08.15, 22:10
    Mydło/żel pod prysznic dorosłe, szampon dla dzieci, balsam (rzadko, bo nie lubi) Dexeryl. Dezodorantu jeszcze nie potrzebowała.
  • k1234561 14.08.15, 10:43
    Spokojnie może używać już "dorosłych kosmetyków.Jeśli nie ma żadnych problemów skórnych na ciele to wszystkie ogólnodostępne żele pod prysznic,płyny do hig. intymnej,szampony i odzywki są jak najbardziej odpowiednie.Natomiast co do antyperspirantów to ja osobiście poleciłabym wybierać te apteczne.Są dużo bezpieczniejsze i skuteczniejsze.Oprócz antyperspirantów możesz małej damie kupić jakiś fajnie pachnący perfum/wodę.
    Co do twarzy to też bym postawiła na kosmetyki apteczne.Bardzo dobry jest Cethaphil,zarówno żel do mycia twarzy jak i krem.Moja córka,która ma suchą skórę na twarzy,a przy tym gdzieniegdzie różne wypryski,pryszcze i wągry,od kilku już lat stosuje ten zestaw i jest bardzo zadowolona.Ale z powodzeniem możesz wybrać w aptece coś z innej serii typu Avene, Bioderma, SVR,. Dodam tylko,że drogeryjne kosmetyki dla młodzieży,borykającej się z pierwszymi pryszczami nie działają wcale.Dlatego warto trochę dołożyć i wybrać te apteczne.
    --
    http://lbym.lilypie.com/1ocMp1.png
  • berdebul 14.08.15, 15:28
    Perfum? Perfumy, tylko i wyłącznie w liczbie mnogiej.
  • ewusia13 14.08.15, 15:42
    Kosmetyki dla dorosłych.
    Do twarzy seria eris under 20 żel do mycia twarzy i krem, efekty widoczne smile
    Delikatne perfumy i natłuszczająca pomadka do ust.
    Przed antyperspirantem bronimy się tak długo jak tylko to możliwe...

--
    http://www.suwaczek.pl/cache/71f7392884.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/d1bd5316d1.png
  • andaba 14.08.15, 17:48
    Kosmetyki "baby" to dla niemowląt, żele pod prysznic, mydło - zwykłe, dla dorosłych.
  • ania-pat1 14.08.15, 18:48
    Żel pod prysznic - dorosły łagodny, kąpiel z pianką - tu dziecięcy kosmetyk, szampon dorosły, odżywka - jedwab w płynie, krem taki i dla dorosłych i dzieci np. oliwkowy, nivea soft, balsamy podobnie np. masło kakaowe, błyszczyk ochronny, perfumy - bardziej dla zabawy, olejek do paznokci, od czasu do czasu dezodorant w kulce
  • agni71 14.08.15, 19:08
    Ja dodam jeszcze, że zdarza sie nam uzywac np. żelu pod prysznic Baby, np. marki Mixa, bo jest łagodny i ładnie pachnie, ale nie dlatego, że mam dzidziusie, tylko dlatego, że nam odpowiada. Zresztą ja sama tez go wtedy używam. Albo balsamy do ciała Emolium, nie dlatego, że sa dopuszczone juz od któregoś tam miesiąca życia, tylko dlatego, że nam służą.
  • silje78 15.08.15, 00:20
    Corka co prawda 8-letnia, ale z poczatkami dojrzewania.
    Zele pod prysznic rozne, ostatnio Ives Rocher Hamamelis. Lubi tez granatowy Nivea. Fajne sa z Mixy. Tyle, ze corkama skore dosc problemowa, przesuszajaca sie latwo. O ile latem jest w miare ok, o tyle jesienia czy zima nie obejdzie sie bez smarowania ciala.
    Szampony dorosle, Ives Rocher lub Timotei. Dezodorant (jest juz potrzeba, uzywany co 2-3 dni) ma Vichy z biala nakretka. Do mycia twarzy niezle spisuje sie zel Bialy Jelen, kremu uzywa z Ziaji ogorkowego. Plyn do higieny intymnej zamiennie AA dla dziewczynek lub inny dla wrazliwej skory.
    --
    OLA 16/09/2007
  • truscaveczka 15.08.15, 07:19
    Antyperspirant dove, żel pod prysznic jak podleci (obecnie malinowo-waniliowy z bierdąki, pachnie oszałamiająco - ale uczula młodszego alergika, więc zależy od osoby), szampon fructis, balsam do ciała taki w tubie, z tej wegańskiej serii rossmannowskiej, jakże jej było, odżywka do włosów farmona (ma włosy do pasa, plączące się, głównie chodzi i łatwość czesania), różne smarowidła do ust, odżywka do paznokci (rodzinna przypadłość - rozwarstwiają się jej paznokcie u stóp). Balsam z filtrem i żel po opalaniu ziaja w wakacje rządziły.

Kosmetyków "nie baby" używa od 6 roku życia mniej więcej, antyperspirantu od pół roku, kiedy to pojawiła się potrzeba.
    --
    Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą. /Agatha Christie/
  • solaris31 15.08.15, 14:02
    moja uzywa kosmetyków dziecięcy, za wyjątkiem dezo w kulce i płynu do higieny intymnej. szampony bardzo źle jej działają na włosy, a po moim żelu pod prysznic ma bardzo suchą skórę.

wolę więc kupić babydreama w rossmanie niż inwestować w balsamy. ma jeszcze na to czas.
  • agni71 15.08.15, 17:49
    a ja powiem szczerze, że po np. szamponie Babydream moje dzieci miały wyjątkowo nieładne włosy, poplatane, szorstwkie, a zapach żelu pod prysznic tej marki dla mnie z kolei był odrzucający wink
    Moim zdaniem warto patrzeć przede wszystkim na składy kosmetyków, np. szampony Biovax firmy L'Biotica mają łagodny skład, podobnie szampony rosyjskie np. syberyjski skarbysyberii.pl/101-145-large/tradycyjny-syberyjski-szampon-agafii-nr-2-na-brzozowym-propolisie-regenerujacy-.jpg, czy Alterra Sensitive.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.