Dodaj do ulubionych

8-latka a fotelik

31.03.16, 18:27
Mam takie pytanie - jak uważacie czy jeśli w posiadaniu jest fotelik samochodowy rozbudowany, taki do 36 kg, chroniący tułów i głowę dziecka, ale można go zredukować do samego podpupnika to czy dziecko 8,5-letnie wozić dalej w rozbudowanym czy nie?

Chodzi głównie o długie trasy gdzie jedzie się trasami szybkiego ruchu. Dziecko ma 130 cm i 25 kg.
Niby jest duża już i spokojnie moglaby z samym podpupnikiem ale z drugiej strony widzę jak na zakrętach leci na bok....
Jak u Was jest z fotelikami dla dzieci w tym wieku?
--
Serdecznie pozdrawiam moją bratową!

55 Zecchino d'Oro - Il sirtaki di Icaro
Edytor zaawansowany
  • fly77 31.03.16, 18:50
    Dokąd się mieści to w foteliku, zdecydowanie bezpieczniej zwłaszcza przy dużych prędkościach. Na podkładce to moim zdaniem tylko gościnnie np. dziadka samochodem przejechać z osiedla na osiedle.
  • lifecolor 31.03.16, 20:13
    My mamy podkładkę i fotelik. To pierwsze do jazdy po mieście, małe odległości, małe prędkości, a fotelik na dłuższe trasy
  • mysz1978 31.03.16, 20:26
    moj sie meisci jeszcze w foteliku (ma 145cm wzrostu i way 37kg) i stwierdzilam, ze dopoki jest mu w nim w miare wygodnie to niech jezdzi smile
  • slonko1335 31.03.16, 20:32
    7,5 latek i 10 latka jeżdżą w fotelikach i nie widzę powodu dla którego mieliby przestać, zwłaszcza na trasach szybkiego ruchu i długich.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • betty842 31.03.16, 21:23
    Syn 9-letni (140cm i 32kg) nadal jeździ w foteliku bo po prostu chce i jak mówi jest mu wygodniej niż na samym "poddupniku" (w samochodzie męża,którym chłopcy rzadko jeżdżą a jak już to na krótkich trasach mamy poddupniki).
  • silje78 31.03.16, 21:51
    Moja 8,5 latka od miesiaca (niestety) jezdzi na podkladce. Ma 150cm i wyrosla z fotelika. Myslalam, ze uda sie ja przesadzic do wyzszego (jezdzila w Romer Kidix) i wpasowalam ja w Diono Monterey. W nim by jeszcze pojezdzila, ale nie miesci sie on na wysokosc na tylnych kanapach samochodow. Auta dosc mlode wiec nie bardzo jest jak je wymienic (prawie 4 i 1,5r). Kupujac nie wzielismy tego pod uwage.
    Nie bardzo wiem w czym jest problem u Ciebie. Corka jest niewysoka, w foteku sie miesci. Woz ja jak najdluzej. Moja twierdzi, ze w foteliku bylo wygodniej.

--
    OLA 16/09/2007
  • el_elefante 01.04.16, 11:37
    Jeśli założyć, że nie masz żadnego rozsądnego powodu do zamieniania pełnego fotelika na podstawkę (np konieczność częstego wymontowywania i noszenia gdy znajomy podwozi dziecko na jakieś zajęcia raz w tygodniu), to rezygnacja z fotelika jest głupotą. W sposób istotny zmniejszasz bezpieczeństwo dziecka w samochodzie, bez względu na to jakie długie są to trasy i z jaka prędkością. Piszesz, że córka kładzie się na boki na zakrętach. Użyj wyobraźni.

--
    Nie o to chodzi, o co idzie, ale o to, żeby dobrze szło.
  • 1ewok 01.04.16, 12:28
    Jako zagorzala fanka fotelikow samochodowych, znalazlam kiedys inny punkt widzenia: osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/08/a-co-ty-wiesz-o-fotelikach.html
    Wydaje mi sie, ze warto przynajmniej przeczytac, zeby znac mozliwe argumenty za i przeciw podstawkom.
  • blaszany_dzwoneczek 01.04.16, 12:30
    Moja córka ma 8,5 lat, ok 132-133 cm i 25 kg, jeździ w foteliku i jeszcze długo w nim będzie jeździć. Dopóki nie wyrośnie, a na to się póki co nie zanosi. Zarówno na długie trasy, jak i na krótkie podwózki. Fotelik mamy duży, jeszcze jest duży zapas jeśli chodzi o regulację oparcia, córce w nim wygodnie. Nie widzę powodu, dla którego miałabym ją pozbawiać tej ochrony, tylko dlatego że już duża?

--
    Anielka 11.10.2007
    Sierpniowy ktoś
  • olga727 01.04.16, 16:02
    forum.gazeta.pl/forum/w,583,160172260,160172260,Fotelik_czy_podkladka_.html
    --
    http://www.gify.net/data/media/278/slonce-ruchomy-obrazek-0257.gif
  • sion2 01.04.16, 16:29
    Dzięki za odpowiedzi. To nie córka moja tylko brata który wozi ją sporadycznie ale właśnie na dłuższe trasy. Na krótkie gdy czasem wożę ją też ja i jeżdżę wolno (mam prawko od roku wiec generalnie nie złamałam chyba jeszcze żadnego przepisu z ostrożności wink to ma już sam podpupnik. Ostatnio jechała już długą trasę na podpupniku samym ale zaczęłam sie zastanawiać że może jednak brata namówię na powrót do wersji rozbudowanej. Tylko nie chciałam truć bez powodu.

--
    Serdecznie pozdrawiam moją bratową!

55 Zecchino d'Oro - Il sirtaki di Icaro
  • camel_3d 14.04.16, 22:05
    > ją też ja i jeżdżę wol
    > no (mam prawko od roku wiec generalnie nie złamałam chyba jeszcze żadnego przep
    > isu z ostrożności wink

a inni? masz gwarancje, ze beda jezdzic wolno i nie zlamia przepisow?

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • an.16 14.04.16, 14:46
    Moja 8 latka (142 cm) już od dość dawna jeździ na siedzisku. A co niby daje fotelik, skoro trzymają pasy samochodowe, w aucie są kurtyny boczne. Chyba nic poza zmniejszeniem przestrzeni i niewygodą. Przechyla się na zakrętach? Chyba z radości, ze wreszcie możewink
  • betty842 14.04.16, 22:13
    "A co niby daje fotelik, skoro trzymają pasy samochodowe, w aucie są kurtyny boczne."

Chyba żartujesz? Choćby osłona głowy! Młodszy syn ma tak zabudowany fotelik,że osłania mu boki (żebra) i głowę i w razie uderzenia bocznego nie skręci karku bo zagłówek jest na tyle wąski że mu głowa na boki nie lata.

"Chyba nic poza zmniejszeniem przestrzeni i niewygodą. "

To chyba mieliście jakiś wyjątkowo niewygodny fotelik bo starszak (9 lat) ma zwykły z Graco (teraz żałuję,że jednak nie kupiłam jakiegoś bardziej konkretnego) i powiedział,że w foteliku jeździ mu się wygodniej niż bez! Poza tym w trasie na wakacje kiedy jechaliśmy całą noc foteliki super się sprawdziły,przynajmniej głowy dzieciom nie latały na boki.
    www.youtube.com/watch?v=0s6PbhFqa1o
  • an.16 15.04.16, 09:34
    Chyba przeceniacie rolę fotelika. Zdumiewa mnie tez podział na "wyjazdy z dziadkiem" i "dłuższe trasy". Jazda zawsze powinna być bezpieczna i gdybym wierzyła w magiczna siłę fotelika nigdy bym nie przewoziła dziecka bez. No i moje dzieci w nocy śpią w łóżkach. Nie chwieją się w fotelikach.
  • camel_3d 15.04.16, 09:40
    w przeciwienstwie do poddupnika fotelik ma tez "chraniache" na glowe. Przy boczym uderzeniu dziecko ma wieksze szanse, ze nei walnie glowa w szybe...
  • betty842 15.04.16, 18:00
    "Chyba przeceniacie rolę fotelika."

A ty chyba przeceniasz swoją wiedzę.

"No i moje dzieci w nocy śpią w łóżkach. Nie chwieją się w fotelikach."

Tak,moje też.Ale raz w roku jedziemy na wakacje (trasa 10-12h) i jedziemy nocą bo 1.chcemy uniknąć korków, 2.dzieci wolą nocą bo wtedy szybciej mija im podróż.
  • hanusinamama 01.08.18, 15:04
    Popatrz sobie na testy poddupnika...zobaczysz czy fotelik jest przeceniany. Chroni głowe dziecka (kurtyna nie uchroni tak jak fotelik, chroni czesto rzebra i chroni miednice dziecka...no ale jak dła własnej ??? wygody wolisz ryzykować zdrowiem dziecka...
  • camel_3d 14.04.16, 22:02
    mamy foteli i bedziemy uzywc do konca....zabezbiecza on przed uderzeniem glowa w szybe..i dla relaksu nie przesadze mlodego na poddupnik.

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • camel_3d 15.04.16, 09:44
    zobaczycie, czemu poddupnik nie do konca jest dobrym rozwiazaniem..

www.youtube.com/watch?v=IRU4f_o-ZKE

nie wiem czemu rodzice tak koniecznia chca dzeici z fotelika na poddupnik przesadzic.. bo latwiej wajac i wrzucic do bagaznika?
  • agni71 15.04.16, 11:11
    Bo się łatwiej pasy zapina? Szczególnie jak na tylnym siedzeniu siedzą 3 osoby. Moja 10-latka jeździ w foteliku, ale wygodne to zapinanie nie jest.
  • hanusinamama 01.08.18, 15:02
    To moze zalezy od fotelika. Ja tez mam czasmi 3 foteliki z tyłu i moja 6latka sama sie zapnie w takiej konfiguracji
  • hanusinamama 01.08.18, 15:10
    Na tym filmiku był nawet manekin wielkosci 10latka. Pokazuje ze to nie chroni nawet przed uduszeniem pasami...
  • sonrisa06 15.04.16, 10:07
    Tylko w foteliku. Niedawno kupowałam nowy fotelik dla mojej 9,5 latki o wzroście 139 i wadze prawie 35 kg. Wyrosła ze starego fotelika cybex solution, wiec kupiłam jej fotelik diono. Córka zadowolona, bardzo jej wygodnie. Myślę, że ze dwa lata w nim pojeździ.
  • borynkowa 29.05.18, 19:16
    nie wiem czy widzieliście to genialne urządzenie jakim jest Smart Kid Belt, śmiało zastępuje fotelik 15-36 czy podkładkę, dopasowuje ono idealnie pas samochodowy do wzrostu dziecka, w 100% bezpieczny i jak najbardziej dopuszczony u nas w kraju do użytku
  • mama_kotula 30.05.18, 10:33
    "Dopuszczony do użytku" nie znaczy: można tym gadżetem legalnie zastapić fotelik.
  • karinaxy80 30.05.18, 14:13
    Czy możecie napisać nazwy tych "największych" fotelików. Na pewno Diono i co jeszcze?
    Jestem w trakcie poszukiwania dla 5,5 latka.
    Moja 9,5 latka buntuje się nawet jeśli chodzi o jazdę na poddupniku.
  • camel_3d 30.05.18, 22:01
    a mlod yma 9.5 i nie prtestuje..lubi swoj fotelik smile
    poddubnik jest twardy
  • karinaxy80 29.06.18, 10:03
    W jakim foteliku jeździ Twój syn? Ile cm ma wzrostu?
  • camel_3d 10.07.18, 00:45
    ma 140 i ma römera
  • lena80k 27.06.18, 20:54
    Bezpieczniej niż na poddupniku będziesz przewozić dziecko używając Smart Kid Belt. Jest to pas z dwoma klamrami, którymi dopasowujesz pasy bezpieczeństwa w aucie do wymiarów dziecka. Łatwy w użyciu i mobilny ze wzgledu na swą wagę i wymiary łatwo go przenosić nawet w torebce.
  • camel_3d 10.07.18, 00:46
    chodzi o to, ze foteliki maja jeszcze ochraniacze z boku. Przy bicznym zderzeniu (nie daj boze) dziecko nie uderzy glowa o szybe tylko o ochraniacz.
  • diditka32 29.07.18, 21:24
    A widziałyście ten pas mocujący Smart Kid Belt? dziś oglądałam filmik gdzie porównują Smart Kid Belt własnie s fotelikiem, widac bardzo wyraźnie różnice, w SKD dziecko jest zdecydowanie bezpieczniejsze, nie nurkuje podczas zderzenie, zaskoczona jestem bo dotąd myślałam że fotelik jest bezpieczna a tu takie niepozorne urządzenie i prosze, super jest ten Smart Kid Belt.
  • hanusinamama 01.08.18, 15:01
    Poddupnik chorn jedynie kierowce przed mandatem....dziecka nie chroni. Fotelik chroni głowe tułów, chroni przed uduszeniem (poddupnik nie bo w razie wypadku moze sie przesunac tak ze dziecko sie udusi. Zalezy po co uzywasz fotelika: zeby chronic dziecko czy bo tak prawo nakazuje i nie chcesz płacic mandatu.
  • kamyk417 15.08.18, 15:41
    Też jestem zwolenniczką fotelika, choć moje dziecko już niekoniecznie. Mówi, że jest za duża na fotelik i wstydzi się w nim jeździć. Niestety zawsze górę biorą względy bezpieczeństwa.
  • male_a_cieszy 22.08.18, 22:58
    Moja córka dopiero w tym roku wyrosła z fotelika, a ma 11 lat. Wcześniej nie widziałam powodu dla którego miałabym rezygnować z dodatkowej ochrony jaką fotelik daje. I przy dłuższych trasach gdy zasnęła to głowa była stabilna i miała poparcie. Teraz młodej jest niewygodnie jak zaśnie w samochodzie.
  • eliszka25 25.08.18, 17:26
    starszy syn jezdzil w foteliku jeszcze nawet po 11 urodzinach, choc wzrostowo moglby juz bez. sam chcial jezdzic jak najdluzej, bo czesto jezdzimy w dlugie trasy i w foteliku wygodniej mu sie spi niz po prostu na fotelu samochodowym. w koncu jednak glowa wystawala mu na tyle, ze stwierdzilismi, iz nie ma to sensu. od nieco ponad pol roku jezdzi bez fotelika i jest z tego powodu nieszczesliwy wink

mlodszy syn skonczy niedlugo 9 lat i caly czas jezdzi w foteliku. troche zazdrosci starszemu bratu, ale nie ma jeszcze 150 cm, wiec zrezygnowanie z fotelika nie wchodzi w gre. poza tym czasem jezdzi na poddupniku, gdy mama kolegi odbiera go z treningu i sam mowi, ze jak juz musi, to woli fotelik.

obydwa nasze foteliki mozna rozlozyc na czesci i zdjac oparcie, a zostawic sama podkladke. tylko po co?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka