Dodaj do ulubionych

Testy, sprawdziany-matematyka klasa 5-ksiazka

05.05.17, 07:29
Czy ktoś moze polecic jakis zbiór zadań z testami, sprawdzianami do klasy 5 z matematyki. Dokupiłam teraz w klasie 4 zbiór zadań i jedne z ćwiczeń których nie dostali, w ksiazce od matematyki ma bardzo mało przykładów(Matematyka z plusem) ale brakuje mi czegoś co będzie działami sprawdzało wiedzę, bo w zbiorze tylko jeden taki test jest na zakończenie działu. Tematy z kolei przerabia na bieżąco i potem nie ma nic do powtórki na prace klasowe czy sprawdziany.
--
Sygnaturka się zgubiła....
Edytor zaawansowany
  • mama-ola 05.05.17, 08:56
    Matematyka z plusem ma mnóstwo zbiorów zadań - i dla zwykłych uczniów, i dla tych, co chcą więcej. Ja na przykład bardzo lubię zdania ze zbiorów Jerzego Janowicza (łatwo zapamiętać, bo nazywa się tak jak ten tenisista wink), tylko że to takie bardziej na kółko.
  • slonko1335 05.05.17, 09:03
    tak ale w zbiorze po każdym dziale jest tylko jeden test z całego działu a ja potrzebuję czegoś gdzie będzie ich więcej. Młoda każdy temat sobie robi na bieżąco bo z każdego ma kartkówki a potem na przypomnienie do sprawdzianu czy pracy klasowej z całości brakuje jej takich testów z całego działu.

--
  • mama-ola 05.05.17, 09:49
    Twoja córka przerabia wszystkie zadania ze zbioru plus test na koniec i jeszcze jej mało... Podziwiam taką pracowitość. U moich dzieci tego nie widzę, niestety. A może zadania z Matlandii by sobie rozwiązywała? Chociaż to raczej dla dzieci, którym trzeba przemycać naukę pod pozorem zabawy.
  • slonko1335 05.05.17, 10:08
    Niestety musi się uczyć matematyki w domu a z matematyką niekoniecznie jej po drodze akurat i potrzebuje przerobić dużo ćwiczeń.
    Dla równowagi młodszy ma na wszystko wywalone i o dodatkowych ćwiczeniach z czegokolwiek mogę pomarzyćwink

--
  • magnolia1973 08.05.17, 11:06
    Niekoniecznie. Moja córka jest raczej chętna (choć nie pracoholik), niczego jej nie trzeba przemycać, a Matlandię miała w podstawówce przez 3 lata i chętnie sobie z niej korzystała przed sprawdzianami.
    Ale żadnych zbiorów już niestety nie umiem polecić. Matlandia u nas wystarczała.
  • molik28 05.05.17, 09:49
    spchrzastow.edupage.org/files/matematyka_z_kluczem_sprawdziany_kl5a.pdf. Tu jest zbiór. Można wydrukować. Jakby ktoś znalazł w necie coś do klas starszych to poproszę. A w ogóle do chyba założę w wolnej chwili wątek do zamieszczania materiałów ułatwiających powtarzanie materiału z dziećmi. Boję się tylko, że pojawi się tam pełno nachalnych reklam różnych płatnych portali.
  • an.16 05.05.17, 10:33
    Jak ci się udaje zagonić córkę do tak tytanicznej pracy? Moja robi tylko pracę domowącrying I po co ci zadania dla 5 klasy w klasie 4? Nie mów, że będziesz ja męczyć w wakacje... Z matematyką jest tak jak ze wszystkimi umiejętnościami, do pewnych trzeba po prostu dojrzeć i ilość wysiłku nie przekłada się wprost na osiągniecia czy nawet rozumienie.
  • slonko1335 05.05.17, 10:54
    Ona sama się zagania bo to dziecko bardzo obowiązkowe, które musi wiedzieć i umieć a niestety na lekcji się nie nauczy a więc uczy się w domu.
    Klasa 4 już mi niepotrzebna bo ją za miesiąc kończy, więc przepęka na tym co ma.
    Szukam książki na przyszły rok.

--
  • mysiaapysia 05.05.17, 11:49
    Wiesz co - moje starsze dziecko, 6-klasistka ma właśnie tą serię. Dokupywałam jej co roku wszystkie zeszyty ćwiczeń i zbiór zadań, bo też uważałam, że podręcznik i podstawowy zbiór ćwiczeń to za mało. Trochę tych zadań w kilku książeczkach było... Córce to spokojnie wystarczyło. Ale rozumiem, że Ty wolisz testy z całych działów? Tak myślę, że to w sumie podobne zadania jak te w dodatkowych zeszytach. Chyba że chodzi konkretnie o wybór odpowiedzi a, b, c i d? Chociaż na sprawdzianach o ile pamiętam w tej serii w ogóle nie ma tego typu pytań. Zawsze jest oblicz, narysuj itd. Czy Twoja córka np. chętnie robi zadania z gwiazdką (te trudniejsze)? Po doświadczeniach z konkursem kuratoryjnym z matematyki widzę, że takie właśnie zadania, otwarte, gdzie trzeba np. coś udowodnić, przeprowadzić szereg obliczeń są najważniejsze.
  • slonko1335 05.05.17, 12:07
    Oni nawet ćwiczeń nie mają tylko sam podręcznik i jedną część ćwiczeń z geometrii akurat. Dokupiłam jej ćwiczenia z algebry i zbiór zadań na początku roku, tam nie jest tego nie wiadomo jak dużo i ona to przerabia po każdym temacie bo w klasie robią na lekcji jeden przykład i koniec, a na następnej kartkówka...no więc przychodzi do domu i z tych ćwiczeń i zbioru przerabia zadania do tematu, idzie zalicza bez problemu kartkówkę ale kilkakrotnie się zdarzyło, ze jak był zapowiedziany sprawdzian/praca klasowa z całego działu i przerabiała dla przypomnienia jakiś test z całego działu to okazywało się, ze nie pamięta już wcześniejszego tematu i dlatego chciałam żeby miała taka książkę ze sprawdzianami/testami dodatkowo na przyszły rok z całych działów bo nawet nie zdawała sobie czasami sprawy że czegoś tam zapomniała i musi powtórzyć dopóki nie próbowała rozwiązać... Zadań z gwiazdką nie robi, ona nie ma tego czegoś matematycznego, może sie wyuczyć czegoś ale jak trzeba pokombinować to już niestety nie bardzo..

--
  • slonko1335 05.05.17, 12:37
    >Dokupiłam jej ćwiczenia z algebry
    z arytmetyki maiło być

--
  • mysiaapysia 05.05.17, 13:52
    Rozumiem. Czyli nie mają zeszytu ćwiczeń podstawowych. Tam są dosyć proste zadania, ale na koniec każdego działu są zadania podsumowujące. Oprócz tego na stronie internetowej GWO są testy dla różnych działów. Ten zalinkowany powyżej zbiór też chyba by się nadawał do powtórek.
  • dorek3 08.05.17, 15:11
    Moi synowie też realizowali matematykę z plusem w podstawówce i teraz kontynuują w gimnazjum. Te zbiory dla ucznia moim zdaniem słabe, bo banalne. Przerabiali zbiór zadań a przed klasówką wyciągałam im z netu.
    Moim zdaniem nie ma bata, jak przerobi cały zbiór zadań to musi umieć.

A tytaniczną prace podziwiam. U nas awantura za każdym razem i muszę handlować że po 1-2 a każdego rodzaju tylko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.