Dodaj do ulubionych

jakie przedmioty w 4 klasie?

11.07.18, 10:50
tak sobie pytam, mlody juz po 4, wiec jakby nie dotyczy, ale przywiozlem z PL moje swiadectwa i troche mnie zdziwilo... bo mlody ma tylko:

niemiecki
matematyke
angielski
wf
plastyke
muzyka
i cos podoebny do wiedzy o spoleczenstwie.

my mielismy jeszcze
historie i geografie. Ale to bylo jakies 30 lat temu big_grin

a co teraz dzeici maja w 4 klasie?

--
Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
Edytor zaawansowany
  • slonko1335 11.07.18, 11:35
    polski ,matematyka, historia, przyroda ,angielski, wf, technika, plastyka, muzyka, zajęcia, komputerowe, mój bedzie jesszce miał realioznastwo no ale standart jest bez tego

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • camel_3d 11.07.18, 17:54
    >realioznastwo

co to??
  • slonko1335 11.07.18, 18:21
    www.edukacja.edux.pl/p-21411-realioznawstwo-na-lekcji-jezyka-obcego.php
    --
  • srubokretka 11.07.18, 20:30
    To jak uczenie dzieci specjalnie, zeby wyemigrowaly. Bardzo dziwna polityka. Nie chcemy mlodych Polakow w Polsce?
  • slonko1335 11.07.18, 20:49
    dzieci są w klasach dwujęzycznych, realioznastwo mają prowadzone w języku angielskim i dotyczy wielkiej brytanii oczywiscie

--
  • srubokretka 11.07.18, 21:58
    Pytalam o cos innego. Myslalam, ze europa jest juz nasycona tania sila robocza z Polski. Widocznie nadal oplaca im sie ksztalcic pracownikow za polskie podatki + dotacje z unii.
    Ciekawe czy rodzice z tej klasy maja swiadomosc, ze ich dzieci sa przeznaczone na bycie emigramtem.
  • slonko1335 11.07.18, 22:41
    Co za brednie ...

--
  • srubokretka 12.07.18, 00:06
    tylem masz do powiedzenia, naprawde?
  • slonko1335 12.07.18, 06:17
    A co więcej na te bzdury można napisać? O krolach polskich tez się uczą. Realioznastwo nie jest zamiast czegoś tylko oprócz .....

--
  • camel_3d 11.07.18, 23:44
    srubokretka napisał:

> Pytalam o cos innego. Myslalam, ze europa jest juz nasycona tania sila robocza
    > z Polski.

Nie kazdy Polak, ktory wyjezdza z PL jest tania sila robocza.
  • srubokretka 12.07.18, 01:50
    W oczach panstwa, ktore nie zaplacilo nic za jego edukacje, jest bardzo tania sila robocza. Moze dlatego taki nacisk na bdb edujacje j. obcych i kulturoznawstwo innych narodow, zeby polski obywatel nie czul sie duzo gorzej. Bardzo milo, ze o tym pomysleli. Chociaz tyle moga zrobic. Prawda? Nie sadzisz , ze zycie bys mial ulatwione, gdyby cie uczyli godzine tygodniowo o realiach zycia w Niemczech? Lepiej to wykorzystany czas, niz nauka o krolach polskich. Szkoda, ze nie ma przedmiotu uczacego , jak sobie radzic w realich polskich.
  • camel_3d 12.07.18, 15:57
    skoro panstwo, ktore "zaplacilo" za jego edukacje nic mu nie oferuje..poza no..tym co teraz jest.. to ciezko sie dziwic, ze ci, ktorzy maja okacje i szanse wyjezdzaja.
    Poza tym panswto nie placi za niczcyja edukacje. Panstwo nie ma wlasnych pieniedzy. Jednyie ma pieniadze z podatkow od obywateli, ktore wydaje czesto na bezsenowne i niepotrzebne rzeczy...
  • srubokretka 12.07.18, 18:59
    Ja sie nie dziwie. Jezeli juz, to sie tylko pytam czy rodzice maja swiadomosc za co placa. Mysla , ze to tylko niewinna godzina tygodniowo, ktora nauczy ich dzieci czegos nowego o swiecie , a tu w rzeczywisosci przystosowanie do zycia emigranta.

> skoro panstwo, ktore "zaplacilo" za jego edukacje nic mu nie oferuje..poza no.
    > .tym co teraz jest..

Jak widac oferuje dokladnie to, co ludziom jest potrzebne. Szkoda tylko , ze nie 30 lat temu. Duzo lepiej byloby Polakom za granica.
  • slonko1335 13.07.18, 07:38
    to szkoła publiczna, rodzice płaca za nią dokładnie tyle samo co rodzice dzieci niebędących w klasach dwujęzycznych-podatki...

--
  • jematkajakichmalo 11.07.18, 14:36
    Moja w De ma jeszcze zajecia techniczno-plastyczne pod nazwa Kunst oraz historie/geografie/biologie/wos pod wspolna nazwa Sachunterricht. Nie wierze, ze nie ma tego u Was.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • camel_3d 11.07.18, 17:53
    jematkajakichmalo napisała:

>Kunst - no to wlasnie plastyka
    > e/geografie/biologie/wos pod wspolna nazwa Sachunterricht.

jest..walsnei jako wiedza o spoleczenswtwi wpisalme..ale faktyzcnie to polaczenie geografii, historii, przyrody.. wszytskiego tak po trochu...czyli wszytsko i inic..
  • gosia7303 11.07.18, 23:09
    Wg nowej reformy edukacji wos jest dopiero od 8 klasy szkoły podstawowej, historia od 4 klasy, a biologia i geografia od 5 klasy. Nie ma czegoś takie jak połączone przedmioty.
  • camel_3d 12.07.18, 16:03
    tu sa..uwazam to za jakas paranoje.. nazywa sie to NaWi.. polaczone sa Gegrafia, biologia, srodowisko..itd...

tej informatyki w Pl to zazdroszcze... tu jest dopiero w 10 klasie.. i to tez na poziomoe..zerowym..
  • olga727 15.07.18, 20:08
    Jest jeden połączony przedmiot w IV klasie tongue_outrzyroda ,która w V kl.rozdziela się na biologię i Geografię.

--
    http://www.gify.net/data/media/209/kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0443.gif
  • olga727 15.07.18, 19:54
    U nas jest:J.Polski,j.obcy,Matematyka,Technika,plastyka,Muzyka, Historia.Przyroda,Informatyka,W-F, WDŻ.

--
    http://www.gify.net/data/media/209/kot-i-kicia-ruchomy-obrazek-0443.gif
  • gosia7303 11.07.18, 19:24
    polski
    matematyka
    angielski
    historia
    przyroda
    geografia i biologia (od 5 klasy zamiast przyrody)
    informatyka
    technika
    wf
    plastyka
    muzyka
    religia
  • camel_3d 11.07.18, 23:45
    tu nawet w 5 nie ma geografii itd... maja jakie spolaczone przedmioty .. geografia, biologia itd..

no nedzyn poziom.

cikeawe jak bedzie w gimnazjum. Niby poziom wysoki. DO tego 5 godzin laciny w tygodniu.
  • mama-ola 12.07.18, 11:34
    A po co aż tyle łaciny? Na wszelki wypadek, gdyby dziecko w przyszłości lekarzem miało zostać?
  • jematkajakichmalo 12.07.18, 12:01
    Nedzny, nie nedzny, ale dla mnie wazniejsze, ze jezykow sie lepiej na ucza. W Polsce jezyki to jakas parodia. Moja corka w 4 klasie tutaj mowi po angielsku lepiej jak ja po maturze w Pl big_grin

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • camel_3d 12.07.18, 16:01
    >Moja corka w 4 klasie tutaj mowi po angielsku le
    > piej jak ja po maturze w Pl big_grin

u mlodego w klasie poziom angielskiego w 4 klasie byl tak nedzny, ze lwasnie dlatego zdecydowalem sie wyslac go do gimnazjum. Przez caly rok naucuyli sie:

kolorow, zwierzatek, liczb, nawet kilku zabytkow w londynie, 1-2 piosenek.. i jakichs prostych zdan. Gdyby nie to, ze mlody byl kilka miesiecy w Kapsztadzie to pewnie do tej pory nie umialby nic ppowiedziec...

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • lucyjkama 12.07.18, 14:01
    Łacina bez sensu. I to aż 5 godzin!!!! Jedna by wystarczyła jak już muszą łaciny uczyć.
  • camel_3d 12.07.18, 16:00
    niestety tu lacina jest w ielu gimnazjach o profilach humanistycznych.

no i faktyzcnie, ze jest bardzo pomocna jezeli ktos chce na prawo lub medycyne isc. Podobno si ecos zmeinilo, al e do niedawna bez egzaminu z laciny, ie mozna bylo na te kierunki nawet papierow zlozyc...
  • jematkajakichmalo 12.07.18, 16:04
    U nas na 12 gimnazjow 10 ma do wyboru jako drugi jezyk (angielski jest wszedzie obowiazkowy) francuski albo lacine. Nie ma innych opcji. Moja corka tez chce wybrac lacine.

--
  • srubokretka 12.07.18, 19:03
    U nas nie oferuja laciny (tylko w prywatnych i juz coraz mniej licznych), a to kraj prawnikow i big farma.
    Jakbym mieszkalaw Niemczech, to bym wolala, zeby moje dzieci arabskiego sie uczyly.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.