Dodaj do ulubionych

Ból głowy u prawie 7 latka

30.04.19, 21:54
Witam. Syn w wieku prawie 6 lat pierwszy raz zgłosił mi że boli go główka. Było to po przedszkolu po koncercie więc tłumaczyłam to sobie sporym hałasem. Wtedy przespał kilka godzin i było ok. Takie bóle od tamtego epizodu bez innych dolegliwości przytrafiały nam się średnio raz w miesiącu niekiedy częściej. Zaczęłam prowadzić dziennik obserwacji dziecka notowałam jak wyglądał dzień synka co robił jaka była pogoda ile spał itp z tymi notatkami poszłam do pediatry a on skierował nas do szpitala z podejrzeniem padaczki ponieważ każdy epizod bólowy wyglądał tak samo. Mieliśmy zrobiony tomograf z kontrastem który wyszedł prawidłowo i eeg które wykluczyło padaczke. Syna dalej boli głowa ale nie kładzie się już spać może dlatego że jest trochę starszy(prawie 7 lat) i inaczej radzi sobie z tym bólem? Zmieniła się też lokalizacja bólu i rodzaj tego bólu. Rok temu był to ból czubka głowy i bardzo osłabiał syna teraz często wskazuję punkt po lewej stronie czoła i ból trwa kilka sekund bądź minut ale za to pojawia się częściej w miesiącu. Jednak po tych krótkich bólach syn wraca szybko do zabawy. Wyniki były robione 6 miesięcy temu a ja się bardzo martwię. Czy ktoś rodziców ma podobny problem. Dodam że po weekendzie chce jeszcze umówić syna do neurologa
Edytor zaawansowany
  • tuszeani 01.05.19, 16:56
    My też diagnozujemy bóle głowy u syna 8 lat, przy czym u nas ten ból jest nieco inny - raczej skroniowy i dużo dłuższy, nie taki chwilowy.
    Rezonans prawidłowy, EEG wykluczyło padaczkę, ale pokazało nadwrażliwość na różne bodźce. Byliście u okulisty i ortooptyka? U nas wyszła lekka nadwzroczność, która może, ale nie musi być przyczyną bólu. Syn dostał okulary, ale niewiele to zmieniło w kwestii bólu. Teraz diagnozujemy alergie - coś tam już wyszło i to też może być przyczyną bólu głowy.
    W międzyczasie wykluczyliśmy pasożyty i boreliozę (neurolog chciał sprawdzić, czy nie przyplątała się neuroborelioza).
    Po tych wszystkich badaniach główne podejrzenia idą jednak w stronę nadwrażliwości układu nerwowego, być może podbijanej nieco przez alergię. Z tego się wyrasta. Albo nie. Uciążliwe, ale nie stanowi zagrożenia, prawdopodobnie syn będzie musiał nauczyć się z tymi bólami żyć i tak funkcjonować, żeby unikać czynników, które je mogą wywołać (hałas, ostre światło, duże przemęczenie, brak snu, duży głód itp.). Być może kiedyś się to rozwinie w migreny. A może nie. W każdym razie na razie jedynie trzeba pilnować szeroko rozumianej higieny życia i obserwować.
    Nie twierdzę, że u Was przyczyny będą takie same, ale taki ból nie musi świadczyć o niczym groźnym. Ale zanim się człowiek uspokoi, trzeba przebadać gruntownie.
  • camel_3d 03.05.19, 10:47
    syn(14) brata ma migreny. Tez robiono rozne badania w szpitalu i najszcesciej po prostu musi sie polozyc i przeczekac. Czesto konczy sie to zwymiotowaniem. Chociaz nie wiem czemu bratowa kaze mu si epolozyc i przeczekac. Jak bylem u nich, dalem mu po prostu ketonal..i przeszlo. Poniewaz bol jest raz lub dwa razy w miesiacu raczej tabletki przeciwbolowe nie zaszkodza, a kilka tygodni temu byl program o migrenowych bolach glowy u dzieci i nastolatkow. W TV niemieckiej. Czesto wlasnie pierwsze bole pojawialy sie kolo 10 roku zycia. Po wykluczeniu wszytskcih mozliwych przypadkow konczylo sie wlasnie diagnoza na migrene.

Poza tym warto jeszcze sprawdzic kregi szyjne. Ja miewam czesto pole glowy (ale takiej bardziej na powierzni glowy niz w srodku). Okazalo sie ze mam problemy u kregami szyjnymi. Glownei od dlugiego spedzania czasu przy komputerze (laptopie). Lekka degeneracja kregow szyjnych, spowodowala tez podrazanianie nerwow..a te powoduja uczucie jakby ktos "siagnal za wlosy"... Zobaczy dzie dzieko np. nie spedza za duzo czasu przy telefonie patrzac ciagle w dol. W tym wieku kosci sa dosc miekkie i moga sie deformowac i podrazniac nerwy.

Moj mlody tez miewa czasem lekki bol glowy, trwa kilka sekund.. bardz rzadko. Raz na kilk amiesiecy. Wiem ze ma duza nadwrazliwosc sluchowa. Bardzo nie lub wszelkiego rodzaju fajerwerkow, glosnego TV czy muzyki...

--
    Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
  • tina33 03.05.19, 17:29
    Dziękuję za odpowiedź. Syn jest pod kontrolą okulisty. Jeździmy 2 razy w roku ponieważ jest po operacji zaćmy w 3 miesiącu życia. Wade ma sporą ale nie sądze żeby to ona powodowała te bóle bo one zaczęły sie dopiero rok temu. Zapomniałam napisać ze syn jak na swój wiek jest bardzo inteligentny bardzo też wszystko przeżywa jest wrażliwym dzieckiem a bóle głowy występują u niego też przy pozytywnych emocjach np wyjazd nad morze do wesołego miasteczka. Pozdrawiam
  • tina33 03.05.19, 17:33
    Jeśli chodzi o alergie to wyszła nam na orzeszki ziemne których oczywiście nie je i na mleko krowie nieprzegotowane dlatego podaje mu gotowane.
  • tuszeani 04.05.19, 22:38
    Zapomniałam jeszcze o jednym: przy okazji dorocznej kontroli kręgosłupa pochwaliliśmy się bólami głowy fizjoterapeutce. Powiedziała, że u dzieci wrażliwych bardzo często występują "zbite" mięśnie wzdłuż kręgosłupa, które powodują ciągnięcie aż do głowy i w efekcie ból głowy. Kazała nam regularnie sprawdzać na plecach, czy fałdy skórne dobrze odchodzą od ciała, trzymane dwoma palcami, jeśli nie odchodzi łatwo i jest zbita kulka, to trzeba ją chwilę tymi dwoma palcami potrzymać, po chwili odpuszcza, "rozchodzi się". U nas faktycznie tych napięć mięśniowych było sporo, więc być może ma to jakiś związek z bólami.
  • tina33 05.05.19, 10:01
    Dziękuję Ci za te sugestie sprawdzę czy u małego coś takiego na plecach się tworzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.