Dodaj do ulubionych

Refluks u 7 latka

03.05.19, 17:46
Witam. Mam problem z synem który w 2017 roku miał wykonaną gastroskopię z powodu trudności w połykaniu. Wynik to stan zapalny przełyku 2 nadżerki i 1 polip. Dostał na 3 miesiące helicid 20 mg rano na czczo. Przez te dwa lata robiłam mu takie kuracje 2 razy w roku. Ale nie widze poprawy. Syn krztusi się często piciem które niekiedy cofa sie nawet przez nos! Dalej z trudem przełyka choć żadnego zwężenia nie ma. W nocy często chrapie i zdarzają się bezdechy. Usunęliśmy mu jeszcze przed gastroskopią 3 migdal bo trzech laryngologów mówiło że to on jest tego przyczyną a ja teraz widze ze przyczyną był refluks. Pod koniec czerwca chce zrobic dziecku kontrolną gastroskopię po skończonej kuracji helicidem. Przed snem podaję też syrop gastrotuss a rano siemie lniane. Czy są tu rodzice starszych dzieci z podobnym problemem? Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • tina33 03.05.19, 17:47
    K
  • mamtrzykoty 03.05.19, 20:24
    Czy dziecko jest pod opieką alergologa? Znaleźliście alergeny, które go uczulają?
    Czy jest na diecie wykluczającej alergeny pokarmowe?
    Bez wykluczenia alergenów pokarmowych nie uzyskasz stałej poprawy.
    Żadne syropy/leki na to nie pomogą, jeśli będzie jadł alergeny.

• mamtrzykoty 03.05.19, 22:43
    Czy dziecko jest pod opieką alergologa? Znaleźliście alergeny, które go uczulają?
    Czy jest na diecie wykluczającej alergeny pokarmowe?
    Bez wykluczenia alergenów pokarmowych nie uzyskasz stałej poprawy.
    Żadne syropy/leki na to nie pomogą, jeśli będzie jadł pokarmy, które wywołują mu stan zapalny w przewodzie pokarmowym.
    Nie męcz dziecka gastroskopią, wprowadź dietę eliminacyjną, to jedyna skuteczna metoda. Przetestowana na moich dzieciach, ale głównie na mnie, bo to ja miałam największy problem z refluksem, dusiłam się wiele razy z powodu zalewania tchawicy kwasem z żołądka, bałam się potem spać, bo najgorzej było w pozycji leżącej. Kiedyś przez miesiąc jadłam tylko płynną kaszę mannę, bo nic innego nie umiałam przełknąć. Nie jadłam nigdzie poza domem, bo mi wtedy jedzenie w ustach rosło i nie umiałam go połknąć i to wcale nie miało nic wspólnego z żadnym zwężeniem. Tak z perspektywy czasu, jak o tym myślę, to raczej był to jakiś paraliż, może niedowład mięśni odpowiedzialnych za przełykanie. Do dzisiaj mam fobię z tym związaną i nie potrafię żadnej, nawet najmniejszej tabletki połknąć i co ciekawe, jak tylko zrobię jakieś odstępstwo od diety, to problem wraca, ale już nie w tak nasilonej formie, jak wtedy gdy jadłam wszystko.

• mamtrzykoty 03.05.19, 22:45
    Myślałam, że się to pierwsze nie wysłało.
    Przepraszam za powtórzenia.
  • tina33 04.05.19, 22:12
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Przy pierwszej gastroskopii syn miał pobrany wycinek z przełyku żeby sprawdzić czy stan zapalny który tam ma nie jest eozynofilowym zapaleniem ale wynik wyszedł negatywny więc żadne alergeny nie wywołały tego zapalenia. Dla świętego spokoju zrobiłam sama testy na alergie pokarmowe i tak jak pisałam wyszły orzeszki których nie je i mleko nieprzegotowane dlatego zawsze mu je gotuję. Alergolog nie widzi potrzeby eliminacji mleka podobnie jak gastrolog. Mały ma dietę ogólnie bez ostrych przypraw, rzeczy kwaśnych, z octu, napoi gazowanych czyli takich które w refluksie ogólnie są niewskazane. Myślę że może ciśnienie dolnego zwieracza przełyku jest nieprawidłowe ale to chyba tylko pH metria da odpowiedź. Alergolog zasugerował jeszcze na któreś wizycie że syn przełyka nieprawidłowo jedzenie to znaczy tak jakby z trudem mu przechodziło w dół przełyku ale nie z powodów medycznych a raczej pod wpływem nerwów, strachu sama nie wiem. Pozdrawiam.
  • mamtrzykoty 12.05.19, 02:42

Dziecko z przerostem migdała i refluksem, chrapaniem i bezdechami, a alergolog nie widzi potrzeby i sugeruje, że to coś z psychiką?? - skąd ja to znam!?
    Mojego syna też wysyłali do psychiatry i chcieli leczyć z anoreksji, jak wymiotował po jedzeniu i twierdzili, że symuluje, bo nie chce chodzić do szkoły.
    Jak wprowadziliśmy ścisłą dietę, to syn majacy wtedy 8 lat, poczuł się tak niesamowicie dobrze, że sam pilnował, aby czegoś zakazanego przypadkiem nie zjeść. Znasz dużo 8 latków, którzy w ramach symulacji odmówili by sobie czekoladek i lodów?
    Nie daj sobie wmówić, że to nerwy.
    Zmień alergologa.
    Ten to nie alergolog, tylko patałach.
    Stan zapalny, aby był skutkiem alergii, wcale nie musi być eozynofilowym stanem zapalnym.
    Jakie testy miał zrobione?
  • starksansa 13.05.19, 11:08
    ksiazka refluksiary, tylko i wylacznie

--
    na refluks książka Refluksiary! pierwsza i jedyna rzecz ktora pozwolila mi czuc sie dobrze
  • tina33 13.05.19, 18:17
    Jeśli chodzi o testy na alergie to robiłam tzw. panel pediatryczny z krwi na alergeng pokarmowe i były tam dodatkowo wziewne. Była ta alergia na mleko ale nieprzegotowane. A ja zawsze mu gotuje mleko.
  • mamtrzykoty 13.05.19, 23:42
    Zrób skórne testy pokarmowe i wziewne.
    W pokarmowych musi być mleko, jajko, ziemniaki, pomidory, jabłka, marchew/seler, żyto, pszenica, we wziewnych brzoza, trawy.
    Jest w wieku, w którym już powinno coś powychodzić.
    Te z krwi wychodzą tylko wtedy, gdy organizm produkuje przeciwciała IgE, ale nie u każdego alergika one są w dostatecznej ilości, aby w testach z krwi coś wyszło. W skórnych wychodzi zwykle więcej.
  • tina33 14.05.19, 19:18
    Przy najbliższej okazji zrobię mu testy skórne i zobaczymy czy coś faktycznie wyjdzie. Dzięki za radę! Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.