Dodaj do ulubionych

Świadectwo 8 klasa

15.05.19, 22:56
Czy na świadectwie z 8 klasy będą oceny z plastyki , techniki i muzyki ? Te przedmioty skończyły się w poprzednich latach . Czy oceny z tych przedmiotów będą brane do średniej ?
Edytor zaawansowany
  • lucyjkama 16.05.19, 07:15
    Tak będą i się wliczają.
  • zeb1 16.05.19, 11:57
    Masz ta informacje z jakiegoś pewnego źródła ? Syn przyniósł informacje ze szkoly , że będzie ocena na świadectwie ale do średniej nie będzie liczona . Trochę dziwne
  • lucyjkama 16.05.19, 16:32
    Nie będzie liczona do średniej z 8 klasy ale do średniej na zakończenie szkoły już tak. I to ta druga średnia jest brana pod uwagę do wyróżnień. Tak było zawsze i każdym typie szkoły. Nic nie wiem żeby się coś w tej kwestii zmieniło ale biorąc pod uwagę pisowskie ustawy wprowadzane w nocy z dnia na dzień to w sumie wszystko jest możliwe w tym kraju🤔
  • zeb1 16.05.19, 17:56
    Czyli co . Będą jakby 2 swiadectwa ?

lucyjkama napisała:

> Nie będzie liczona do średniej z 8 klasy ale do średniej na zakończenie szkoły
    > już tak. I to ta druga średnia jest brana pod uwagę do wyróżnień. Tak było zaws
    > ze i każdym typie szkoły. Nic nie wiem żeby się coś w tej kwestii zmieniło ale
    > biorąc pod uwagę pisowskie ustawy wprowadzane w nocy z dnia na dzień to w sumie
    > wszystko jest możliwe w tym kraju🤔
  • slonko1335 16.05.19, 18:25
    oswiataiprawo.pl/porady/wliczanie-przedmiotw-do-sredniej-ocen/
    --
    Sygnaturka się zgubiła....
  • saszanasza 16.05.19, 11:25
    A ciekawe czy przyroda będzie🤔

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • lucyjkama 16.05.19, 16:26
    Wszystkie przedmioty z cyklu kształcenia zawsze są na świadectwie kończącym szkołę. Dlaczego przyroda miałaby być wyjątkiem?
  • saszanasza 16.05.19, 16:39
    lucyjkama napisała:

> Wszystkie przedmioty z cyklu kształcenia zawsze są na świadectwie kończącym szk
    > ołę. Dlaczego przyroda miałaby być wyjątkiem?

Bo „przechodzi” w biologię. Mnie to lotto, moje dziecko ma piątkę, ale niektórzy rodzice zwlaszcza na tak wczesnym etapie kształcenia jak 4 klasa raczej nie ogarniaja, że to co sobie dzieciaki wypracują z przyrody będa mialy punktowane przy rekrutacji do szkoły sredniej

--
    Chciałabym się kiedyś wyspać na tyle, żeby rano poczuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
  • lucyjkama 16.05.19, 19:43
    Nie ma znaku równości między przyrodą a biologią. Przyroda łączy w sobie kilka przedmiotów.
  • slonko1335 16.05.19, 18:29
    przyroda była mocno dyskusyjna swego czasu nie wiem na czym ostatecznie stanęło ale część "mądrych' optowała za tym, że nie kończy się tlyko przechodzi w biologie i geografię...z techniką i zjaeciami technicznymi też jakieś zawirowania były...

--
  • zeb1 16.05.19, 18:36
    To jeśli dziecko ma średnia z 8 klasy 4.60 a z końcowej klasyfikacji czyli z plastyka, technika itp wyjdzie 4.80 to dostanie świadectwo z czerwonym paskiem czy nie ?
  • slonko1335 16.05.19, 18:41
    Tak świadectwo ukończenia szkoły podstawowej będzie z wyróżnieniem. Dlatego warto wcześniej zadbać o oceny z tych przedmiotów.

--
  • lucyjkama 16.05.19, 20:48
    Z tego co pamiętam to były tylko forumowe spekulacje. Oficjalnie żadnych dylematów "góra" nie miała. Jest przedmiot to i jest ocena.
  • slonko1335 16.05.19, 21:12
    Potrzebne były przepisy wykonawcze przecież i Zalewska majstrowala jakieś rozporzadzenue ale szczerze mowiac nie wiem na czym stanęło bo mi potem to nie ylecialo i zapomniałam.

--
  • lucyjkama 16.05.19, 16:38
    Aha i nie wiem czy wiesz ale przyroda jest nawet w liceum. Dzieciaki mają biologię, fizykę, chemię, geografię w 1 klasie a w 2 klasie, jesli poszły na profil humanistyczny, mają przyrodę. I potem te wszystkie oceny trafiają na świadectwo kończące szkołę.
  • saszanasza 16.05.19, 16:40
    lucyjkama napisała:

> Aha i nie wiem czy wiesz ale przyroda jest nawet w liceum. Dzieciaki mają biolo
    > gię, fizykę, chemię, geografię w 1 klasie a w 2 klasie, jesli poszły na profil
    > humanistyczny, mają przyrodę. I potem te wszystkie oceny trafiają na świadectwo
    > kończące szkołę.

Nie wiem, przyroda w szkole sredniej...pierwsze słyszę😳

--
  • magda724 28.05.19, 21:27
    Przyroda tak. Wystarczy spojrzeć na aktualny wzór świadectwa.
  • andaba 16.05.19, 23:17
    To takie trudne do zrozumienia?
    Działa tak samo jak w szkołach średnich, które zapewne większość tu obecnych skończyła - nic to, że PO było tylko w pierwszej, na świadectwie maturalnym jest.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka