Dodaj do ulubionych

Skierowanie do psychologa

23.08.19, 18:50
Czy pediatra może wypisać skierowanie do psychologa żeby korzystać z terapii na nfz? Wiem, że szkoła może kierować do poradni psychologicznej, ale chciałabym uniknąć tej drogi.
Edytor zaawansowany
 • lucyjkama 23.08.19, 22:54
  Szkoła nie kieruje do poradni psych.- ped. Szkoła może tylko sugerować konsultacje w poradni. Do poradni psych- ped zgłasza dziecko tylko i wyłącznie rodzic/ opiekun prawny. Na wniosek rodzica prowadzona jest diagnoza, terapia czy inna forma pomocy dziecku. Także spokojnie uderzaj do PPP, jeśli szkoły nie poinformujesz to się nie dowie że dziecko jest pod opieką poradni.
 • makurokurosek 25.08.19, 21:53
  Tak, pediatra/lekarz rodzinny może wypisać skierowanie do psychologa. Do PPP natomiast nie potrzebujesz, żadnego skierowania. Nie rezygnuj tak szybko z PPP, może się okazać że szybciej pomoc uzyskasz w poradni niż u psychologa. My trafiliśmy na bardziej sensowną psycholog właśnie w poradni.
 • kanna 03.09.19, 15:19
  Psycholodzy działają w dwóch systemach - oświatowym i zdrowotnym (NFZ).
  Do oświatowych nie potrzebujesz skierowania . Idziesz po prostu do rejonowej (dla miejsca zamieszkania lub placówki) poradni i już. Do psychologów działających pod NFZ (np , szpitale) potrzebne jest skierowanie.

  --
  Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
  Pół wieku poezji
 • kanna 03.09.19, 18:27
  Jeszcze jedno - ci "oświatowi" mają zwykle więcej czasu na pacjenta.

  --
  Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
  Pół wieku poezji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka