Dodaj do ulubionych

Gimnastyka

05.09.19, 10:25
Doradzcie dobre kobiety w takiej sprawie:
Moja 7 letnia córka ma wadę postawy, prawdopodobnie plecy okrągło-wklesle. Jestem przed wizytą u ortopedy. Chciałam ją zapisać na gimnastykę artystyczną, ale teraz nie wiem czy to dobry pomysł? Może po prostu dać na gimnastykę korekcyjną? Tylko obawiam się, że te zajęcia nie będą takie ciekawe się szybko zniechęci...może jakieś sztuki walki? Aikido, jujutsu, judo? Podpowiedzcie coś, bo zanim trafi do ortopedy, to trochę minie, a jeszcze przed nami endokrynolog i gastrolog.
Prawdopodobnie przyczyną wady jest to, że ona jest drobna i ma małą masę mięśniową, ma alergię pokarmowa, mało je. Rusza się dużo, ma bardzo silne ręce i nogi też, ale słabe mięśnie brzucha...
W niemowlęctwie miała wnm w górnej części ciała (ręce, ramiona, barki, szyja), a nogę jedna ciągnęła przy pełzaniu, po kilku spotkaniach z fizjoterapeutą zostało to wyrównane... Ale wraca jak widać.
Edytor zaawansowany
  • blablanie 05.09.19, 10:28
    Czy można prosić o przeniesienie tego na starsze dziecko lub emame? Pomyliłam fora, a córka ma 7 lat, więc chyba już nie tutaj?
  • kanna 05.09.19, 10:33
    Balet smile

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • ivanova 05.09.19, 13:00
    Moja corka z krzywym kręgosłupem trenowala gimnastyke od 7 roku zycia, teraz od roku akrobatyke. Ortopeda nie widziała przeciwwskazań, fizjoterapeutka zalamala rece ze nie daj boże te treningi, tylko basen. Mam większe zaufanie do lekarza jednak, corka cwiczyla. Po dwoch latach wada sie cofnela. Pogadaj z lekarzem
  • rulsanka 05.09.19, 20:36
    A co ona sama by chciała? Co do aikido, to moim zdaniem dla dzieci jest za trudne. A dobrze wykonane dźwignie są niezbyt zdrowe, tak więc raczej bym odradzała. Judo jest bardzo kontaktową sztuką walki, nie każdy to lubi. Są dźwignie i rzuty, liczy się masa ciała, drobne dziecko raczej nie ma szans.
    My całą rodziną ćwiczymy karate tradycyjne. Jest to o tyle niesamowita sztuka walki, że jest bezkontaktowa, ćwiczy się ciosy i bloki, ale one nie mogą dochodzić do partnera. Dużo ćwiczy się kata, takich specjalnych układów walki z niewidzialnym przeciwnikiem. Ćwiczyć w tej samej grupie mogą ludzie w różnym wieku, tak więc dzieci mogą trenować pod okiem rodziców. Poza tym ćwiczenia ogólnorozwojowe - my jesteśmy bardzo zadowoleni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka