Dodaj do ulubionych

kontrola powrotu do domu 13-latka

20.10.19, 14:51
Witam. To mój pierwszy wątek na tym forum.
Nazywam się Agnieszka, mam 13 letniego syna. Problem polega na tym, że nie chcę się on mnie słuchać i strasznie buntuje się co do godziny przychodzenia do domu.
Uczy się on bardzo dobrze: piątki, szóstki. Natomiast nie słucha się mnie i pyskuje do mnie w domu. W szkole nie ma z nim takich problemów.
Bardzo lubi on wychodzić z domu do lasu, oddalonego około 500m od domu.
Bardzo się o niego martwię i w weekendy, każe wracać mu najpóźniej o 19. Wtedy on się buntuje i krzyczy. Mówi, że wszyscy jego znajomi mogą siedzieć tam do późnych godzin takich jak 21, czy 22.
Mówił mi, że w tym lesie oni rozpalają wieczorem ognisko i rozmawiają ze sobą przy nim, lecz ja się o niego boję. Boję się, że wpadnie w złe towarzystwo.
W tydzień szkolny, może wracać najpóźniej o 18. Też go bardzo denerwuje.
W domu odcięliśmy mu dostęp do wi-fi i ma tylko bardzo małą ilość danych komórkowych.
On mówi, że na telefonie tylko pisze ze znajomymi i słucha muzyki, lecz także mu w to nie wierze.
Teraz moje pytanie brzmi:
Co mam zrobić, aby mój syn przestał się buntować i, aby poprawić więzy pomiędzy nami?
Proszę was o pomoc!
Obserwuj wątek
    • verdana Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 20.10.19, 15:17
      Rozumiem, ze uznajesz każde towarzystwo syna, poza własnym za złe. Rozumiem, ze w zimie ma wracać o 19, ale w lecie? Dlaczego? Dlatego, że czym mniej kontaktów z rówieśnikami, tym lepiej? Że ideałem jest siedzenie w domu - nawet rozmowy z kolegami na fb są zabronione?
      Chłopak na razie nie zrobił nic złego, a nie masz do niego cienia zaufania. Albo jest to bezpodstawne, albo masz podstawy przypuszczać, ze wychowałaś syna, który bez przerwy Cię okłamuje. Podejrzewam to drugie - przy takim rygorze w domu, to jedyne wyjście.
      Co masz robić, aby poprawić sytuację? Nie traktować własnego dziecka jako notorycznego kłamcy, bez charakteru, któremu wystarczy kontakt z kolegami, aby natychmiast się zdemoralizować.
      A jeszcze lepsza rada - przestań trollować . Numeryczne trolle powróciły.
    • camel_3d Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 21.10.19, 13:30
      Mysle, ze go za bardzo chcesz kontrolowac i za bardzo sie boisz o wszytsko.
      Moze wysluchaj jego propozycji? Moze syn poda jakies rozwiazanie, i dogadacie sie co do utrzymania sie zasady. Aczkolwiek uwazam, ze 18 w tygodniu to calkeim rozsadna pora na powrot do domu. No i warto sie dowiedziec kim sa jego znajomi.

--
      Dziecko w podrozy. Grupa na Facebooku.

www.facebook.com/groups/129829233757830
      • mauricella Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 30.10.19, 02:39
        Aczkolwiek uwazam, ze 18 w tygodniu to calkeim rozsadna pora na powrot do domu.

chyba jak wczesniej skonczy lekcje i tramwaj sie nie spozni...
        Moja matka byla niezwykle kontrolujaca, ale nawet jej do glowy nie przyszlo, ze w wieku 13 lat mialaby wymagac takiego wiezienia. Mialam ustalone do 21 max byc w domu.
    • kanna Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 10.11.19, 13:55
      > Co mam zrobić, aby mój syn przestał się buntować i, aby poprawić więzy pomiędzy nami?

Przestań go kontrolować.
      Zacznij słuchać, co mówi. On POTRZEBUJE dostępu do wifi, podobnie jak kolegów (tak, jego koledzy siedzą w necie, albo w lesie).
      Radzi sobie w szkole. czego ty chcesz od tego dzieciaka, kobieto?

Jest w wieku, kiedy do wychowanie (rozumiane jako akry, nagrody, polecania itp.) powoli się kończy. Nadszedł czas na negocjacje. Jak nie potrafisz sama - idź do psychologa.

Na razie jesteś na najlepszej drodze do tego, aby zrujnowac wasze relacje uncertain

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
    • segregatorwpaski Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 10.11.19, 21:36
      18? 19? Ale to STRASZNIE wcześnie na 13 latka!
      To godziny dla 6 letniego pierwszoklasisty...
      Przemyśl te godziny, są jakieś kosmiczne, po szkole obiad, zadania, nauka i przecież spokojnie w tygodniu może (jak ma wsio do szkoły przygotowane) wrócić nawet o 21, w weekend 22.
      Jak go zamkniesz w domu, odetniesz od kolegów to ucieknie Ci w wirtualny świat, a już na pewno jak najdalej od Ciebie...
    • aga_mon_ber Re: kontrola powrotu do domu 13-latka 11.11.19, 23:01
      Nie pozwoliłabym dziecku siedzieć do późnych godz wieczornych.
      Pozostali jak sobie chcą, to niech i do północy siedzą, co też nie świadczy najlepiej o ich rodzicach.
      A jeśli coś by się nie daj Boże, stało i co wtedy?
      Syn ma dopiero 13 lat i nie może rządzić wami, rodzicami.
      Nie może robić, co mu się żywnie podoba. Bez przesady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka