Dodaj do ulubionych

Gry planszowe

25.10.19, 14:57
Witajcie,
Jakie gry planszowe możecie polecić dla dzieci? coś żeby dociągnąć go od tv i komputera. Najlepiej jakaś gra rodzinna.
Obserwuj wątek
    • mama_dorota Re: Gry planszowe 25.10.19, 15:54
      Dixit (gra zdecydowanie międzypokoleniowa), wsiąść do pociągu (starsze dzieci).

Z karcianych u nas najbardziej sprawdza się oszust. www.grykarciane.com/gry-dla-dzieci/oszust

Polecam także ten film z opisem różnych gier:
      www.youtube.com/watch?v=e0nUSGoi5mQ
      --
      Spotkanie w Małżeństwie

kazdystudent.pl
    • mama_kotula Re: Gry planszowe 26.10.19, 10:59
      1. W jakim wieku dzieci?
      2. W co już grały?
      3. Czy preferujecie rywalizację czy kooperację?
      4. W ile osób i w jakim wieku będą osoby, które grają?
      5. Czy dzieci mają jakieś konkretne zainteresowania?
      6. Jaki macie budżet? Bardziej 100 czy bardziej 300?

PS. Kryterium "planszówka, aby odciągnąć od tv i komputera" najczęściej nie działa tongue_out
    • zuzanna.rudnik43 Re: Gry planszowe 29.10.19, 14:49
      Graliście może w Bursztynową Komnatę? Bardzo kreatywna gra dla wszystkich, którzy lubią przygody i podróże smile Plansze budują graczę z 40 planszetek. Po drodzę można napotkać wiele przeszkód między innymi ruchome piaski, zapadnię itd. Wygrywa ten gracz kto pierwszy dotrze do ostatniej planszetki i odnajdzie ukrytą Bursztynową Komnatę.
    • fibi00 Re: Gry planszowe 30.10.19, 08:05
      U nas od dłuższego czasu króluje Food Truck (kupiona w empiku za ok 25 zł) Nie jest to planszówka tylko karciana ale jest naprawdę fajna. Minusem jest to że musi być min. 3 graczy.
        • fibi00 Re: Gry planszowe 01.11.19, 08:05
          mama_kotula napisała:

> Na trzech akurat Food Truck hula źle, zabawa się zaczyna tak naprawdę od 5 w gó
          > rę.

Graliśmy tylko w 3 i 4 i wszystkim się podobało. W 5 nigdy nie mieliśmy okazji grać więc nie mam porównania...
        • fibi00 Re: Gry planszowe 01.11.19, 08:15
          mama_kotula napisała:

> Na trzech akurat Food Truck hula źle, zabawa się zaczyna tak naprawdę od 5 w gó
          > rę.

A mam takie pytanie dotyczące tej gry... Co robicie kiedy jedna osoba w tym samym kolorze dostanie np dobrą pogodę i złą pogodę? Lub złą pogodę i promocję dla par. W instrukcji nic o tym nie pisze więc my sami wymyśliśmy że dobra i zła rzecz będą się niwelować do zera. Chyba że coś o tym w instytucji jest a nie pisze... Bo czasem zdarzyło się tak że jedna osoba miała dobrą pogodę, złą pogodę i 1 kartę promocja dla par . Może wydaje przy większej ilości graczy do takich sytuacji nie dochodzi ale wydaje mi się że i tak może się tak zdarzyć...
          • mama_kotula Re: Gry planszowe 01.11.19, 08:24
            Zła pogoda zeruje, dobra podwaja, nieparzysta liczba promocji dla par daje wartość ujemną - niemniej zero razy cokolwiek to wciąż zero. Ale jak wam pasuje grać z domową zasadą i tak sie wam podoba, to grajcie na zdrowie.
            Ja tej gry pozbyłam się dawno temu, zupełnie się nie przyjęła.

Jak lubicie szybkie fajne karcianki, to bardzo polecam "Kto to zrobił".
            • fibi00 Re: Gry planszowe 01.11.19, 09:39
              "Jak lubicie szybkie fajne karcianki, to bardzo polecam "Kto to zrobił"."

Oo, super! Obejrzałam na YT i myślę że dzieciom się spodoba! Dzięki!
      • mama_kotula Re: Gry planszowe 02.11.19, 20:14
        Teraz to sie nie nazywa Magia i miecz, tylko Talizman, generalnie jest dostępne tylko na rynku wtórnym, ale dodruk niebawem razem z dodatkami.
        Nie mówiąc o tym, że teraz rynek planszówek jest pełen naprawdę dobrych gier, z świetną mechaniką, z głębią decyzyjności większą niż "czy isć w prawo, czy w lewo" (patrz Magia i miecz). A polecanie losowej turlanki pt. Monopoly może wynikać tylko z tego, że nie ma się pojęcia o grach planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
      • fibi00 Re: Gry planszowe 01.11.19, 17:50
        camel_3d napisał:

> a....monopoly
        >

O,Monopoly też polecam! Mamy wersję Ultrabanking z terminalem i kartami płatniczymi. Na początku byłam niepocieszona bo zasady były nieco inne niż w tradycyjnym monopoly ale moje dzieci tradycyjnego nie znały i wersja Ultrabanking bardzo przypadła nam do gustu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka