Dodaj do ulubionych

Tiki nerwowe u 10-latki , Rispolept?

08.01.20, 12:49
Witam wszystkich. Córka juz w wieku przedszkolnym przejawiała epizody tikowe , ktore samoistnie znikaly, obecnie jest w 3 klasie podstawówki, od września obserwujemy nasilenie tików o szerokim spektrum , zarzucanie głową, wyrzucanie dloni przed siebie, uginanie jednej nogi w trakcie chodzenia, oprócz tego chrząkanie i inne tiki wokalne. Stopień nasilenia jest znaczny, utrudnia jej to zasypianie, co jak można się domyślić przeklada się na funkcjonowanie za dnia - jest niewyspana. Neurolog odesłał do psychiatry. Psychiatra po nieskutecznym leczeniu Ataraxem , teraz zapisala Rispolept, lek z grupy neurneuroleptyków. Mam poważne obawy przed stosowaniem tego typu leków, tym bardziej ze odnoszę wrażenie że nie zrobiono nam pełnej diagnostyki w celu wykluczenia możliwych przyczyn tików. Czytałam o terapii behawioralnej feedback, ale nie wiem gdzie takiej szukać, wolalabym wyczerpać inne metody zanim sięgnę po neuroleptyki
Obserwuj wątek
    • molik28 Re: Tiki nerwowe u 10-latki , Rispolept? 08.01.20, 14:01
      Ja bym zmieniła neurologa. Zrobiła tomografię głowy o ile twoja córka wyleży baz ruchu. Nie podałabym tak silnego leku o ile nie byłoby to konieczne. Na pewno zmieniłabym neurologa. Poszukaj fachowych porad na forach dla osób z tikami, stronach fundacji.
    • mona2020 Re: Tiki nerwowe u 10-latki , Rispolept? 15.01.20, 20:17
      Miałam podobne doświadczenia ze swoim synem; psychiatra dziecięcy zalecił Rispolept na tiki (również wokalne i ruchowe o dużym nasileniu). Po przeczytaniu ulotki zrezygnowałam z podania tego leku synowi, po prostu przestraszyłam się. I do dzisiaj tego żałuję. Nieleczone tiki co prawda wyciszyły się samoistnie po około roku, ale zamiast nich pojawiły się inne objawy, tj. objawy ostrej psychozy. Do dziś robię sobie wyrzuty, że gdybym wtedy rozpoczęła leczenie, to dzisiaj problem byłby mniejszy albo nie byłoby go wcale. U nas powodem wszystkich tych problemów zdrowotnych były lęki i stresujące sytuacje w szkole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka