Krótkowzroczność u trzylatka. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • U mojej trzyletniej coreczki stwierdzono krótkowzroczność wielkości 0.5 dioptri.
    Lekarz powiedzial mi,ze ta wada rośnie razem z wiekiem i napewno sie poglebi.
    Ja też jestem krótkowidzem,-1,25 dioptri.Mój ośmioletni syn ma niewielki
    astygmatyzm,0.50 cylindra.Natomiast mój maż ma sokoli wzrok.Nie mam pojecia skad
    taka wada u tak malego dziecka.Ja mialam 14 lat,jak okazalo sie, ze musze nosić
    okulary.Martwie sie moja mala córeczka,bo nie znam nikogo kto mial podobny
    problem. Jezeli wiecie coś na ten temat,bardzo prosze o jakiekolwiek wiadomości.
    Gosia.
    • Gość: Ika IP: *.katowice.agora.pl / *.kato.gazeta.pl 26.04.02, 12:33
      Podobno, niestety, "minusy" są dziedziczne. Ja też tak mam. Nic się nie
      przejmuj, przecież jest tyle fajnych okularów, o szkłach kontaktowych (noszę od
      10 lat) nie wspomnę. Teraz wada wzroku to nie problem, przy sporych "minusach"
      albo rozbieżności wady obu oczy są nawet laserowe operacje...
    • Gość: Ika IP: *.katowice.agora.pl / *.kato.gazeta.pl 26.04.02, 12:37
      I jeszcze jedno: niestety, minusy nie są do skorygowania (jeśli okulista jednak
      stwierdzi, że np. mały miał -0,5 a teraz ma np. O tzn. że pierwsze badanie było
      niepoprawne). Inaczej jest w przypadku "plusów" - te da się, zwłaszcza w
      dzieciństwie skorygować.
    • Gość: jakmruk IP: *.dip0.t-ipconnect.de 29.04.02, 14:55
      Wada krotkowzrocznosci jest progresywna.
    • Gość: ania IP: *.euro-net.pl 04.05.02, 22:20
      Gosiu, mam do ciebie pytanie. W jaki sposób objawiła się wada wzroku u twojej
      córki, co cię skłoniło żeby pójść z nią do okulisty? Jak wygląda badanie wzroku
      u tak małego dziecka? Ja równiez mam 3-letnią córeczkę i dzisiaj zauważyłam, że
      gdy chce ona pokazać nam, czy zauważyć coś co znajduje się daleko, przymruża
      lewe oczko. W poniedziałek wybieram się z nią do okulisty i zastanawiam się jak
      ta wizyta będzie wyglądała.
    • Gość: Doki IP: *.turboline.skynet.be 04.05.02, 23:41
      Ciekawi mnie jak udalo sie zmierzyc tak niewielka wade u malego dziecka.
      Innymi slowy: na ile wiarygodny jest ten pomiar. Tradycyjny pomiar
      oftalmoskopem wymaga nie lada zrecznosci w przypadku palego dziecka, a te
      komputerowe badania wspolpracy pacjenta, a wiec w przypadku dziecka, ktore
      patrzy gdzie i jak chce, sa niezbyt miarodajne.
      Obserwuj corke, gdzies za pol roku powtorz badanie. Za rok moze sie przeciez
      juz uczyc czytac...
      • Trzyletnie dzieci z reguly potrafia juz sie skupic na patrzeniu w jeden punkt.
        Ja tez robilam badania na bilans 3-latka mojej coreczki i w ogole nie bylo
        problemu z koncentracja...
        Na szczescie wady zadnej nie miala... Ale ze oboje z mezem jestesmy
        krotkowzroczni, a maz na dodatek ma astygmatyzm (lekki), pewnie nasze dzieci
        beda zagrozone krotkowidztwem...
    • Gość: Gosia IP: *.toya.net.pl / 10.0.215.* 09.05.02, 20:21
    • Gość: Gosia IP: *.toya.net.pl / 10.0.215.* 09.05.02, 21:17

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i przepraszam,ze dopiero dzisiaj odpisuje.
      Dzisiaj znowu bylam z nia u okulisty,ale innego i miala badanie
      komputerowe,oczywiscie po trzech dniach zakraplania atropina.Okulista, w
      oparciu o badanie komputerowe i badanie dna oka stwierdzil, ze w tej chwili nie
      ma u niej zadnej wady, ale ma zbyt mala nadwzrocznosc, jak na swoj wiek /wg
      komputera/ w zwiazku z tym moze u niej wystapic wada krotkowzrocznosci.Ale
      narazie dziecko jest zdrowe i widzi dosyc dobrze z daleka.Galka oczna rosnie u
      dzecka do 8-go roku zycia,wiec mam nadzieje, ze ta wada wystapi u niej jak
      najpozniej np. w okresie dojrzewania, bo tak tez morze sie zdarzyc.Pytacie co
      sklonilo mnie do zbadania malej? Syn jako 3-latek mial zapalenie spojowek i
      badajac go okulista stwierdzil astygmatyzm. Dlatego poszlam z nia do
      okulisty.Sadzilam, ze skoro jedno dziecko ma wade wzroku, to drugie bedzie
      zdrowe. okazalo sie inaczej. Przy wadzie wzroku u takich malych dzieci nie ma
      zadnych objawow. Ale jesli dziecko mruzy oczy, albo wystepuje w rodzinie wada
      wzroku polecam isc do dobrego okulisty. Pozdrawiam.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.