Dodaj do ulubionych

zakres obowiązków wychowawcy

18.06.07, 22:57
Czy może ktoś z was wie, gdzie mogłabym znaleźć taki zakres obowiązków?
Ania
Obserwuj wątek
  • aglod2 Re: zakres obowiązków wychowawcy 20.06.07, 08:06
   Można znależść na wielu stronach. Dosyć dokłannie i zwięźle:

   www.wychowawca.pl/miesiecznik/02-122/09.htm
   "Obowiązki wychowawcy klasy

   Wychowawca klasy sprawuje bezpośrednią opiekę nad uczniami i kieruje życiem zespołu klasowego. Prowadzi planową pracę zgodnie z realizacją celów wychowawczych szkoły. Działa w ścisłym kontakcie z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły w celu koordynowania i ujednolicenia oddziaływania wychowawczego.
   Wychowawca obowiązany jest troszczyć się o właściwy stosunek uczniów do nauki poprzez współpracę z uczącymi nauczycielami w klasie, stałą kontrolę postępów uczniów i podejmowanie środków zaradczych, dbanie o prawidłową frekwencję, współpracę z biblioteką szkolną, pedagogiem szkolnym i rodzicami. Kolejnym obowiązkiem jest opieka nad zdrowiem uczniów poprzez dopilnowanie higieny osobistej i przestrzegania zasad bhp oraz interesowanie się stanem zdrowia wychowanków.
   Wychowawca troszczy się także o kształtowanie dobrych wzajemnych stosunków między uczniami, społeczną aktywność, właściwą organizacją czasu wolnego.
   Wychowawca klasy powinien mieć dobre rozeznanie sytuacji materialnej i życiowej ucznia i pomagać mu udzielając rad i wskazówek w trudnych sytuacjach życiowych, a także pomocy materialnej.
   Do obowiązków wychowawcy należy organizowanie dobrej współpracy z rodzicami poprzez stały kontakt na zebraniach, dniach otwartych, imprezach organizowanych wspólnie z młodzieżą (np. Dzień Matki, Wigilia, itp.), a także wykonywanie czynności administracyjnych dotyczących klasy: prowadzenie dziennika lekcyjnego, arkuszy ocen, wypisywanie świadectw, sporządzanie zestawień statystycznych oraz wykonywanie innych czynności zgodnych z zarządzeniami władz szkolnych, dyrekcji szkoły i uchwał Rady Pedagogicznej."

   Ponadto można to znaleźć w statucie każdej szkoły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka