Dodaj do ulubionych

koszt utrzymania ucznia szkoły podstawowej

30.08.08, 15:17
chciałabym się zorientowac jaki jest w porównaniu z przedszkolem.
założenie - szkoła publiczna. więc koszty: swietlica, obiady,
zajęcia dodatkowe w szkole i poza nią (np sportowe, języki),
podręczniki, artykuły papiernicze, mundurek (?), gadżety niezbędne z
uwagi na kolegów (?)

tak w przybliżeniu i uśrednieniu oczywiscie.
--
Synek #1
Synek #2
Edytor zaawansowany
  • 30.08.08, 16:53
    świetlica - różnie, w podstawówce mojego syna bylo 80 zł rocznie
    obiady - dokładnie nie wiem, nigdy nie korzystał, chyba ok. 100zł
    miesięcznie
    zajęcia dodatkowe - koszty bardzo różne, językowe w granicach 800-?
    za semestr, zależy od szkoły; sportowe: trudno powiedzieć, zależy od
    dyscypliny - bieganie tańsze niż tenis
    podręczniki - w nauczaniu początkowym niewiele, jakieś 150zł plus
    językowe, pod koniec podstawówki jakieś 3x tyle
    papiernicze - zależy co i za ile kupujesz, na podstawowy zapas na
    początek roku jakieś 150-200zł, nie licząc plecaka
    mundurek - kilkadziesiąt zł za sztukę, sztuk potrzeba kilka, plus
    ewentualne dokupowanie w trakcie trwania roku szkolnego
    gadzety - studnia bez dna, ale w koncu nie trzeba folgowac takim
    zachciankom.

    Dolicz buty na zmianę, składki na komitet, "klasowe", jakieś
    wyjścia, wycieczki i imprezy.

    Generalnie z rozrzewnieniem wspominam wydatki na pierwszoklasistę
    podstawówkowego, mam gimnazjalnego i potrzeby okołoszkolne to
    studnia bez dna.

    --
    A ja czekam i czekam
  • 30.08.08, 19:10
    ano własnie, zapomniałam o wyjazdach, koloniach...
    --
    Synek #1
    Synek #2
  • 30.08.08, 17:58
    dodam, że zielona szkoła, czy 4 dniowa wycieczka - 500 zł, a
    podręczniki do nauki języka (tak w szkole jak i na zajęciach
    dodatkowych w zeszłym roku kosztowały po 50 zł). No ale to raczej
    starszych dzieci dotyczy.

  • 30.08.08, 20:37
    Własnie wyprawiłam do szkoły pierwszaka.
    Wyposażenie do szkoły kosztowało mnie około 400 - 500 zł zł
    (ksiązki, w tym jezykowe: około 160 zł, przybory papiernicze: 100
    zł, plecak 139 zł, drobiazgi typu pudełko na kanapki, worki na
    kapcie/strój jakieś 50 zł). Trampki i strój ma z przedszkola, ale
    koszt jakby co niewielki.
    Świetlica nie kosztuje, obiady około 70 zł.
    Mundurek nie jest obowiązkowy, w naszej szkoly byly opisane stroje -
    koszulki z logo mozna bylo kupic, ale nie trzeba bylo.
    Gadzety - mysle, ze to wydatek niezalezny od wieku - w przedszkolu
    tez takie zakupy byly smile
    Podsumowujac - przedszkole kosztowalo mnie miesiecznie jakies 400-
    450 zł. Zielona szkola byla w zerowce juz.
    Koszt bezposredni, zalezny od 'placowki' do ktorej uczeszcza moje
    dziecko - spadł.
    Rosna koszty zwiazane z iloscia pochłanianego jedzenia i wymianą
    ciuchów.

    --
    (Przy)biegli rewidenci
    Bliżej niż dalej
  • 31.08.08, 13:20
    Podręczniki i przybory od 200-350zł (w zależności od klasy i "klasy" przyborów).
    Plecak - 30-80 zł.
    Świetlica - 7zł/miesiąc.
    Obiady 3,5 za jeden czyli około 70zł/miesiąc
    Wyjścia - około 30-70 zł rocznie (tez zależy od klasy)
    Basen (to juz mocno zależy od tego, czy jest dofinansowanie, czy nie i czy się dojeżdża, czy nie) od 5zł do 100zł miesięcznie.
    Buty 15 zł
    Spodenki 15 zł.
    Koszulki 5x4zł czyli 20 zł.
    Ubezpieczenie 30-50 zł/rok
    Komitet ok 50zł/rok

    Na płatne zajęcia dodatkowe moje dzieci nie chodzą, więc nie wiem ile co kosztuje. Kółka przedmiotowe są za darmo, podobnie parafialny klub sportowy.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.