13.02.07, 09:16
Szukam przepisu na kawę z kardamonem? Znacie jakieś?
Obserwuj wątek
    • ewakuakcja Re: Kardamon 20.02.07, 11:45
      Witam
      Kardamon mielony można kupić w hipermarketach; Sprzedaje je Kamis albo Kotanyi,
      albo któraś z tych dużych firm przyprawowych. W słoiczkach.
      Herbata z kardamonem jest wyśmienita. Polecam
      e.
      • jadwiszka Re: Kardamon 20.02.07, 15:54
        ja kupilam raz kardamon w sklepie z przyprawami- takim co przyprawy sa na
        wage.... i powiem tyle: fuj
        kawa smakowala jak przyprawiona maggi

moze nie umiem dodac, moze kardamon byl syfiasty, ale nigdy wiecej kawy z tym
        specyfikiem sie nie napije.

wole dac na spod kafeterki pol laski cynamonu i tak zaparzona kawa nie ma sobie
        rownych....
        • kashiashtheone Re: Kardamon 20.02.07, 19:17
          jadwiszka napisała:

> ja kupilam raz kardamon w sklepie z przyprawami- takim co przyprawy sa na
          > wage.... i powiem tyle: fuj
          > kawa smakowala jak przyprawiona maggi
          >

byc moze dalas go za duzo. Ja za perwszym razem dałem caly straczek nasionek,
          zamiast jedno nasionko - odbijal mi sie ten kardamon przez tydzień.
          Jedno lub dwa roztarte nasionka pod kawe przy ekstrakcji to jest to.

>
          > wole dac na spod kafeterki pol laski cynamonu i tak zaparzona kawa nie ma
          sobie
          >
          > rownych....

Spróbuj ze świeżym rozgniecionym imbirem lub 3-4 cm rozcietej laski wanilii -
          może zmienisz zdanie
          • jadwiszka Re: Kardamon 20.02.07, 22:39
            z wanilia probowalam i znam- owszem pycha- ale na codzien wole jednak cynamon-
            ze wzgledow ekonomicznych:):)- bo moge go serwowac sobie na
            codzien...........studenta w obcym miescie na wlasnym utrzymaniu - nie stac
            codziennie na swieza wanilie, a na cynamom stac:) , co do imbiru- bardziej
            komponuje mi sie z miesem niz z kawa- niestety ale ja mam jakies spaprane smaki-
            nie zjem za nic banana, pomidora i papryki, tak tez imbir mi w kawie po prostu
            przeszkadza, natomiast lubie z kawa syrop mietowy albo likier mietowy , noi
            cynamon:)

• jadwiszka Re: Kardamon 27.07.07, 19:13
              mam ! przywieziony swiezy kardamon, przylecial do mnie wczoraj prosto z Iraku,
              caly kilogram- faktycznie bez porownania- swiezy bez mielenia do kawy
              (REWELACJA), a ten z torebek mielony(FUJ)
              teraz tylko taka kawa, az przepije cale kilo kardamonu;)
              wrzucilam tez do paczki z kawa dwa rozgniecione straczki, niech przejdzie
              jeszcze nie zaparzona zapachem;)
    • anathe0 Re: Kardamon 26.08.08, 14:02
      kawy z kardamonem jeszcze nie piłam, ale muszę wypróbować. kardamon jest
      świetny, i jako przyprawa i do rozgryzienia tak sobie po ziarenku czy dwóch.
      dla palaczy i czosnkomaniaków też polecam, bo idealnie likwiduje nieprzyjemny
      zapaszek z ust

--
      all we need is more love
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka