• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Odkamienianie ekspresu Dodaj do ulubionych

• 10.03.07, 20:02
    Witam
    Mam pytanie jak często odkamieniacie ekspres?i czym?
    W instrukcji mojego ekspresu napisano,żeby odkamieniać octem. A może lepszy
    gotowy odkamieniacz???
    Pozdrawiam
    Ps>Mam nadzieję,że dopiszecie mnie do Waszego zacnego grona miłośników kawy:)))

--
    Kinga mama Hubcia i Gabryni
    Edytor zaawansowany
    • 10.03.07, 20:57
      zdecydowanie odradzam odkamienianie octem - az mnie zmrozilo jak przeczytalem
      ze masz tak napisane w intrukcji. Ocet dobry jest w czajniku gdzie nie wazna
      jest wielkosc odpadających fragmentów osadzonego kamienia. To co sie odklada w
      ekspresie to nie tylko zwiazki wapnia lae tez innych metali - te nie
      rozpuszcają sie w kwasie octowym co powoduje ze kamien zamiast sie rozpuscic to
      sie skruszy i ta skruszone kawaly beda plywac ci w ekspresie uszkadzajac zawór
      pompę itd. Kup dobry dedykowany odkamieniacz .. kiedys na allegro widzialem
      saeco enkalter czy jakos tak za drobne pieniądze.
      --
      jestem na skype - nick: kashiash
      • 11.03.07, 09:16
        W Media M kupiłam wspomniany wyżej odkamieniacz za ok 8 zł.Polecam stosowanie
        filtrów do wody np brity/będą w promocji od wtorku w makro/
    • 12.03.07, 17:52
      Witam
      Jadę dziś do Media po wyżej wymieniony przez Was odkamieniacz
      Dzięki za info
      --
      Kinga mama Hubcia i Gabryni
      • 13.03.07, 19:24
        Stary przelewowy ekspres odkamieniałam octem. Teraz mam nowy ciśnieniowy, ale
        sprzedający uprzedził mnie, żeby tego nie robić octem, bo to fatalnie wpływa na
        uszczelki.
    • 23.03.07, 01:06
      Przypominam, ze ekspres oprocz odkamieniania trzeba rowniez co pewien czas
      wyczyscic z innych osadow - resztek kawy powbijanych np w siteczka czy mleka
      kryjacego sie w zakamarkach dyszy do spieniania.

• 27.03.07, 09:42
        siteczko i dysze od speiniania mleka czyscicmy kazdego dnia gdy ekspres byl
        uzywany. Dysze zaraz po spienieniu, a sitko i caly portafilter moczę w wodzie z
        detergentem przez noc. Rano szczoteczka przeczyszcze i wszystkie dziurki sa
        odetkane.
        --
        • 28.03.07, 19:08
          Ale ja dysze, portafilter i sitko tez czyszcze codziennie!

Chodzilo mi o te czesc, do ktorej zaklada sie portafilter, a ktora, przynajmniej
          w moim ekspresie, rowniez znakomicie brudzi sie kawa i z czasem zatyka, a jest
          tak beznadziejnie skonstruowana, ze zeby ja oczyscic trzeba uzyc srubokretu i
          kawalek ekspresu w tym celu rozmontowac.:( Takoz od czasu do czasu trzeba moim
          zdaniem rozkrecic dysze do najmniejszych czesci, bo, przynajmniej u mnie, zawsze
          cos utknie w jakiejs szparze, ktora na co dzien jest nieosiagalna.

• 29.03.07, 09:52
            ja to czyszcze sztoteczką do zębów ;) - jak narazie działa. Często warto kazac
            ekspresowi nagrzać pare do spieniania i zamiast spuscic (ja wiem co wy tu sobie
            pomyślałyście - zbereźnice ;) ) przez dyszę to wlaczyc normalne parzenie kawy -
            wtedy para wydmuchuje ze szczelin drobinki kawy.
            --
            • 29.03.07, 22:38
              po wykonaniu odpowiednich manewrow srubokretem tez uzywam szczoteczki do zebow i
              tez dziala. Tylko dlaczego z calej rodziny pijacej kawe te tworcza czynnosc
              musze wykonywac ja?

Metody z para nie znalam, ale mam watpliwosci, czy zadziala, bo to raczej osad
              kawowy niz sypka kawa. W kazdym razie wyprobuje.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.