Dodaj do ulubionych

Odkamienianie ekspresu

10.03.07, 20:02
Witam
Mam pytanie jak często odkamieniacie ekspres?i czym?
W instrukcji mojego ekspresu napisano,żeby odkamieniać octem. A może lepszy
gotowy odkamieniacz???
Pozdrawiam
Ps>Mam nadzieję,że dopiszecie mnie do Waszego zacnego grona miłośników kawy:)))

--
Kinga mama Hubcia i Gabryni
Edytor zaawansowany
  • 10.03.07, 20:57
    zdecydowanie odradzam odkamienianie octem - az mnie zmrozilo jak przeczytalem
    ze masz tak napisane w intrukcji. Ocet dobry jest w czajniku gdzie nie wazna
    jest wielkosc odpadających fragmentów osadzonego kamienia. To co sie odklada w
    ekspresie to nie tylko zwiazki wapnia lae tez innych metali - te nie
    rozpuszcają sie w kwasie octowym co powoduje ze kamien zamiast sie rozpuscic to
    sie skruszy i ta skruszone kawaly beda plywac ci w ekspresie uszkadzajac zawór
    pompę itd. Kup dobry dedykowany odkamieniacz .. kiedys na allegro widzialem
    saeco enkalter czy jakos tak za drobne pieniądze.
    --
    jestem na skype - nick: kashiash
  • 11.03.07, 09:16
    W Media M kupiłam wspomniany wyżej odkamieniacz za ok 8 zł.Polecam stosowanie
    filtrów do wody np brity/będą w promocji od wtorku w makro/
  • 12.03.07, 17:52
    Witam
    Jadę dziś do Media po wyżej wymieniony przez Was odkamieniacz
    Dzięki za info
    --
    Kinga mama Hubcia i Gabryni
  • 13.03.07, 19:24
    Stary przelewowy ekspres odkamieniałam octem. Teraz mam nowy ciśnieniowy, ale
    sprzedający uprzedził mnie, żeby tego nie robić octem, bo to fatalnie wpływa na
    uszczelki.
  • 23.03.07, 01:06
    Przypominam, ze ekspres oprocz odkamieniania trzeba rowniez co pewien czas
    wyczyscic z innych osadow - resztek kawy powbijanych np w siteczka czy mleka
    kryjacego sie w zakamarkach dyszy do spieniania.

• 27.03.07, 09:42
    siteczko i dysze od speiniania mleka czyscicmy kazdego dnia gdy ekspres byl
    uzywany. Dysze zaraz po spienieniu, a sitko i caly portafilter moczę w wodzie z
    detergentem przez noc. Rano szczoteczka przeczyszcze i wszystkie dziurki sa
    odetkane.
    --
  • 28.03.07, 19:08
    Ale ja dysze, portafilter i sitko tez czyszcze codziennie!

Chodzilo mi o te czesc, do ktorej zaklada sie portafilter, a ktora, przynajmniej
    w moim ekspresie, rowniez znakomicie brudzi sie kawa i z czasem zatyka, a jest
    tak beznadziejnie skonstruowana, ze zeby ja oczyscic trzeba uzyc srubokretu i
    kawalek ekspresu w tym celu rozmontowac.:( Takoz od czasu do czasu trzeba moim
    zdaniem rozkrecic dysze do najmniejszych czesci, bo, przynajmniej u mnie, zawsze
    cos utknie w jakiejs szparze, ktora na co dzien jest nieosiagalna.

• 29.03.07, 09:52
    ja to czyszcze sztoteczką do zębów ;) - jak narazie działa. Często warto kazac
    ekspresowi nagrzać pare do spieniania i zamiast spuscic (ja wiem co wy tu sobie
    pomyślałyście - zbereźnice ;) ) przez dyszę to wlaczyc normalne parzenie kawy -
    wtedy para wydmuchuje ze szczelin drobinki kawy.
    --
  • 29.03.07, 22:38
    po wykonaniu odpowiednich manewrow srubokretem tez uzywam szczoteczki do zebow i
    tez dziala. Tylko dlaczego z calej rodziny pijacej kawe te tworcza czynnosc
    musze wykonywac ja?

Metody z para nie znalam, ale mam watpliwosci, czy zadziala, bo to raczej osad
    kawowy niz sypka kawa. W kazdym razie wyprobuje.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.