Dodaj do ulubionych

jakie badania

13.02.07, 23:31
Narazie zrobiłam jedynie badanie ogólne moczu i posiew moczu, które nic nie
wykazało. Dziecko ogólnie zdrowe, wesołe i prawidłowo się rozwija, lekarze
nie kierowali synka do żadnego specjalisty.
Kolejne badania, które zamierzam zrobić w przyszłości to: badanie krwi
(morfologia, żelazo), badanie w kierunku celiakii.
Synek ma drobną nieoperacyjną wadę serca, dlatego odwiedzę także kardiologa.
--
Adamo_nasz_smykuś_bloguje
Forum: matki niejadków - grupa wsparcia
Obserwuj wątek
    • bb12 Re: jakie badania 13.02.07, 23:42
      Niedowaga może być spowodowana wieloma chorobami ,dlatego najlepiej aby wymóc
      skierowanie do gastroenterologa dziecięcego.
      Sama badań nie zrobisz[trudno szukać w ciemno, nie wszystkie laboratoria są
      rzetelne ,wiele zależy od metod badań i odczynników].
      Ja leczę córkę [już dużą] w Śląskim Centrum Pediatrii w Zabrzu.
    • brunette23 lekarze... 13.02.07, 23:59
      czy te wszytkie badania, wizyty u lekarzy, są Twoim zdaniem konieczne? my mamy
      bardzo doświadczoną panią pediatrę, chodzimy do Niej prywatnie, nigdy nas nie
      zawiodła, jak dotąd zawsze trafne diagnozy i dopóki Ona uważa że jest ok to ja
      Jej wierzę (o szczegółach dotyczących wagi mojej córeczki pisałam przed chwilą w
      jednym z pozostałych założonych przez Ciebie watków), może przydałby się Wam po
      prostu jakis zaufany lekarz... jeżeli dziecko przybiera a nie stoi w miejscu czy
      chudnie to chyba nie jest aż tak źle, ja osobiście buntuję się przeciwko
      panującemu w tym kraju kultowi "grubych" dzieci, tuczonych kalorycznymi daniami
      z domowego stołu... a z przyswajaniem mleka Mamy jest różnie, jedne dzieci
      wyrastaja na Nim na dorodne maluchy (i to moim zdaniem jest ok), inne są
      szczupłe właśnie dzięki lekkostrawnemu pokarmowi (i to jest ok tym bardziej),
      dania słoiczkowe też są raczej lekkostrawne wiec jesli amluch nie potrezbuje
      jeść dużo bo takie a nie inne sa potrzeby jego organizmu to jak ma się "utuczyć"
      i właściwie po co? jesli jest "zdrowy, wesoły i prawidłowo sie rozwija"... :)

--
      Lena - 13.03.2006r.
    • gosiunia11 Re: jakie badania 14.02.07, 13:35
      ja zrobiłam usg jamy brzusznej,co jakis czas kontrolnie mocz i posiew (mala
      przeszła infekcje)i morfologie.Niestety wisi nad nami widmo anemii,ostatnie
      wyniki wyszły nam graniczne.dlatego tym bardziej wciskam w małą jedzenie
      (głównie zupke z mięsem)bo za wszelką cenę chciałabym uniknąć leczenia
      farmakologicznego ( żelazo drażni ukł.pokarmowy,dzieci boli brzuszek i traca
      apetyt-jeszcze tego mi brakuje)
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka