Dodaj do ulubionych

Warsztat 210- 30ste urodziny

02.10.11, 22:19
Moje pytanie dotyczy urodzin . Odpowiedzcie mi prosze na pytania?
1. W jakim kraju spedzilam 30ste urodziny?
2. W jakim miejscu sie znalazlam?
3. Co lub kto mnie zaskoczyl z tej okazji?
4. Jak to wspominam po latach?

Po tak smutnym temacie postanowilam dac bardziej rozrywkowy...a za Iwonke trzymam kciuki.
Zapraszam dziewczyny do wrozeniawink
Sciskam Was cieplutkowink
Edytor zaawansowany
  • kita32 02.10.11, 22:41
    Bardzo ciekawy temat smile
  • helgeyaska 06.10.11, 16:46
    przepraszam, ale już nie zdążę pociągnąć kart na ten warsztat. dzisiaj muszę pojechać do rodziny, z nagła, więc jestem odcięta od internetu aż do później godziny w niedzielę.
  • ivana 06.10.11, 18:26
    Trudno Helge, będziemy tęsknic....
  • kita32 07.10.11, 09:03
    Och, jaka szkoda, Helgeyasko... Dobrze, że to tylko jednorazowa nieobecność.
  • ivana 08.10.11, 15:15
    Poniewaz w tym tygodniu nie ma jak na razie chetnych wiec proponuje aby warsztaty zakonczyc za tydzien i dac szanse tym ktorzy nie mogli w tym tygodniu uczestniczyc
  • kita32 08.10.11, 17:26
    Rozkład:
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/8ybr/arelWwqKhsgb24KtDB.jpg
    Kraj:
    co charakterystyczne? – Rycerz Kijów (-) – mocarstwo po przejściach (Grecja, dawne mocarstwo kolonialne, ZSRR, Jugosławia...)
    kraj – ludzie – 7 Kijów (-) – kraj ogarnięty zamieszkami, niepokojami, może w stanie wojny domowej lub przed, albo z negatywnym nastawieniem do innych ludzi np. imigrantów;
    kraj – wygląd – Rydwan – zachęcający do odwiedzania przez turystów, może nad morzem? (morze na mojej karcie).
    Najsilniejsze skojarzenia mam z Jugosławią tuż przed rozpadem i wojną domową.

Miejsce:
    Co charakterystyczne? – 6 Monet – ogólny dobrobyt lub skały lub piękna architektura;
    Ludzie tam – Sprawiedliwość (-) – oficjalni, nieprzystępni, formaliści lub wojskowi lub po prostu sprawy urzędowe sprawiały Tobie, Ivano, jakiś kłopot (karta odwrócona);
    Miejsce – wygląd – 4 Mieczy (-) – cisza i spokój, ale coś było nie tak. Może zbytnie odludzie, albo cisza jak przed burzą, z napięciem. A może zostałaś, Ivano, odcięta od świata w jakiś sposób?

Co/kto zaskoczył? – Paź Pucharów (-) – czyjaś niekompetencja (paź) spowodowała problemy emocjonalne (puchary, odwrócenie karty). Jakieś problemy z ugoszczeniem? Coś było zamówione, a nie zostało zrealizowane? Może miałaś zamówione wczasy z jakiegoś biura podróży, a biuro oszukało lub zbankrutowało?

Reakcja Ivany na to zaskoczenie – Cesarzowa – byłaś aktywna, wzięłaś sprawy w swoje ręce, nie wykluczone, że wykorzystałaś swój kobiecy wdzięk w rozwiązaniu problemów. Bardzo silna karta (WA) – myślę, że dużo zdziałałaś.

Jak to wspominasz po latach? - (samo zdarzenie) Kapłanka (-), (ogólnie) Słońce (-) – To bardzo silne wspomnienie, nieźle Co zapadło w pamięć. Poczułaś swoją moc, kobiecą moc (Kapłanka), albo poczułaś się pod Boską Opieką (Słońce). Zdarzenie jednak zostawiło jakąś gorycz czy nieufność (karty odwrócone).

Przy tasowaniu wypadło mi 5 Pucharów – myślę, że ogólnie dużo emocji towarzyszyło Twoim 30-m urodzinom.

Jak zwykle jestem bardzo ciekawa jak było naprawdę smile.
  • ivana 09.10.11, 18:11
    Masz racje Kito ze to Mocarstwo ale nie Jugoslawia tylko USA.Jak najbardziej miejsce zachecajace do zwiedzania przez turystow bo plaze sa tam przecudne, oczywiscie miasto nad ocenanem, tak jak piszesz. Jesli chodzi o cisze i spokoj to niekoniecznie bo statek byl bardzo rozrywkowy , na kazdym pietrze restauracje i kasyna ale odcieta bylam od swiata bo znajdowalam sie na oceanie a nie na lądzie. Paz pucharow jako zaskoczenie to kelnerzy ktorzy mi spiewali ale torcik mieli malenki wiec pewne moje rozczarowanie z tego powodu. wink
    Wspominam bajkowo i tak jak piszesz poczulam sie pod Boska Opieka, bo wydawalo mi sie ze sniewink
    Dzieki Kitowink
  • kita32 08.10.11, 17:29
    Och, najwięcej odpowiedzi jest w sobotę i niedzielę (tzn ktoś wtedy pisze). Ale faktycznie w tym tygodniu nie będzie Helgeyaski - można by na nią poczekać do następnego tygodnia.
  • andgie 09.10.11, 16:41
    Czesc!
    Dolaczam sie pozno, jak zwykle, ostatnio.
    1. W jakim kraju Ivana spedzila 30ste urodziny?
    od. 4 kijow, as kijow, Ksiezyc.
    Kraj nad morzem, ewentualnie jeziorem, gorzysty. Znany z tradycyjnych wartosci rodzinnych. Skojarzyl mi sie Bliski Wschod.
    2. W jakim miejscu sie znalazla Ivana?
    Cesarz, 7 monet, 6 kijow.
    W bardzo ladnym smile To musial byc bardzo piekny, duzy dom, ewentualnie klub. Spa? Przyjemnie tam bylo byc.
    3. Co lub kto zaskoczyl Ivane z tej okazji?
    od.8 kielichow, od. krolowa mieczy, od. Wisielec.
    Ooo... Byly partner? Nie wiem. Ktos, kogo Ivana sie nie spodziewala. Mam nieprzyjemne odczucie do tych kart, cos bylo w jakims sensie nieprzyjemne.
    4. Jak to Ivana wspomina po latach?
    od. 4 kielichow, od. as kijow, giermek monet.
    Nienajlepiej, wydaje sie to Jej dziecinada. Wyczuwam tu pewne rozczarowanie. Ale co zobaczyla, to Jej.
    Czekam na rezulataty.
  • ivana 09.10.11, 18:15
    Andgie rzeczywiscie masz racje bo kraj lezy nad woda, wielka zreszta bo nad oceanem. Miejsce rzeczywiscie nadzwyczajne, bo statek byl wielki i Twoje "klubowe" skojarzenie" jest bardzo ok, bo panowala tam taka klubowo-imprezowa atmosfera.
    Wspominam bardzo dobrze te urodziny wiec tutaj pudlo.
    Dzieki serdeczne Andgiewink
  • andgie 09.10.11, 18:18
    I dopominam sie: napisalam, ze zaskoczyl Cie ktos, kogo sie zupelnie nie spodziewalas smile Co do wspomnien, fakt, tu pudlo.
  • helgeyaska 09.10.11, 17:41
    ufffffffffffff zdążyłam big_grin więc super skrótowo dzisiaj:

1. kraj, w którym Ivana spędziła urodziny 30te:

5 pucharów/ CESARZ/ paź denarów

cesarz mi mówi, że chodzi o byłe/przeminięte (5 pucharów) najpewniej cesarstwo. paź denarów sugeruje jakieś słoneczne miejsce, ciepłe. do tego opisu pasuje mi dosłownie wszystko nad M. Śródziemnym, poza tym na tych trzech kartach jest i woda i jakieś górzyste tereny, wzniesienie. sugerując się tym najbardziej na myśl przychodzi mi Grecja, ale czuję, że ten kraj to więcej mogłam dopytać...

2. jakie miejsce jest związane z tymi urodzinami:

7 buław/ 6 pucharów/ RYDWAN

miasto nad rzeką, targ i tzw. stare miasto, albo jakieś zabytkowe budynki, tak mi się to kojarzy. może przy jakiejś reprezentacyjnej drodze?

3. jaka była niespodzianka związana z tymi urodzinami:

4 miecze/ CESARZOWA/ 5 pucharów

o co tutaj chodzi nie mam pojęcia, po prostu nic nie przychodzi mi na myśl konkretnego. może wstałaś rano i zaskoczyła Cię krótką wizytą przyjaciółka? albo Ty się poczułaś jak cesarzowa? albo doszło do jakiś ciekawych zjawisk w naturze, a Ty mogłaś je obserwować?

4. co w głowie i sercu Ivany zostało w związku z tymi urodzinami:

głowa: WISIELEC/ rycerz buław/ as pucharów
    serce: 3 denary/ KOŁO FORTUNY/ 4 denary

gdyby było na odwrót to bym pomyślała, że zaczęłaś romans jakiś gorący wink
    ale w takim razie wychodzi na to, że całkiem pozytywnie pamiętasz te urodziny i byś chciała te wspomnienia nawet jeszcze bardziej przybliżyć do siebie, może wrócić w tamto miejsce?

to tak na mega szybko, żeby zdążyć, buziak! smile
  • kita32 09.10.11, 17:49
    No to jesteśmy wszystkie big_grin
    bo coś ostatnio nikt więcej nie bierze udziału.
  • kita32 09.10.11, 17:54
    Co do kraju, to mamy podobne skojarzenia, co do wspomnień to wspólnie podajemy pełną galę możliwości smile
  • ivana 09.10.11, 17:54
    Dziewczyny ja zupelnie nie jestem gotowa do odpowiedzi bo myslalam ze napisze rozwiazanie za tydzien wiec glosujcie czy chcecie jeszcze dzisiaj abym napisala czy tez zaczekamy do nastepnej niedzieli?
  • kita32 09.10.11, 18:04
    Głosuję za dniem dzisiejszym. Jestem gotowa poczekać na odpowiedź smile ale bardzo jestem ciekawa odpowiedzi. Czekać jeszcze tydzień - o nie!
  • helgeyaska 09.10.11, 18:06
    ja jestem gotowa na wszystko, dzisiaj, jutro, za tydzień smile
    z drugiej strony właśnie nikt chyba więcej się nie zgłosi, więc nie wiem czy czekanie tydzień coś zmieni...
  • ivana 09.10.11, 18:20
    Helge bardzo fajne skojarzenie bo gdzie jak gdzie ale na Miami jest cieplo i przyjemnie a na dodatek sasiedztwo turkusowego oceanu robi swoje. Gorzystych terenow brak.
    Miasto jest nad oceanem to na pewno ale chodzilo tu o statek co super pokazuje Rydwanwink
    Statek plynal okreslonym szlakiem przez cala noc wiec Twoje skojarzenie z reprezentacyjna droga jest bardzo trafne. To szlak turystyczny.
    Tak jak piszesz wspomnienia z urodzin sa na tyle pozytywne i przyjemne ze na pewno chcialabym jeszcze kiedys powrocic w tamto miejsce ale to chyba juz nie bedzie mozliwewink

Dzieki Helgewink
  • ivana 09.10.11, 18:25
    Dziewczyny bardzo trudno mi wytypowac zwyciezce bo kazda z Was napisala cos co nie mijalo sie z prawda a juz z tym krajem nad woda to trafilyscie bardzo fajnie.
    andgie rzeczywiscie napisalas ze zostalam zaskoczona i to fakt bo zupelnie nie spodziewalam sie tych kelnerow ktorzy przyszli do stolika spiewajac Happy B..."
    Chyba najblizej byla interpretacja Helgi i to ona zwycieza!
    Dziekuje Wam bardzo i wybaczcie mi prosze ze nie przylozylam sie dokladnie do Waszych kart ale nie spodziewalam sie ze dam dzisiaj rozwiazanie
    Dziekuje dziewczyny i Gratuluje Helge
  • andgie 09.10.11, 18:28
    Gratulacje dla Helgi i podziekowania dla Kity i Ivany smile
  • kita32 09.10.11, 18:31
    Gratuluję Helgeyasko big_grin
    Jak tylko przeczytałam rozwiązanie, to wiedziałam, że wygrasz. Napisałaś świetną interpretację!
    Andgie, też gratulacje!
  • kita32 09.10.11, 18:33
    Ivano, ale super wydarzenie! Można pozazdrościć smile
  • ivana 09.10.11, 18:35
    Kito ja do tej pory nie wierze ze to przezylam a minelo juz 10 latwink
  • kita32 09.10.11, 18:42
    smile
  • ivana 09.10.11, 18:34
    Jeszcze raz dziekuje wszystkim uczestniczkom serdecznie i sciskam bardzo cieplowink Mam nadzieje ze na wyborach juz bylysciewink
    Buziak
  • ivana 09.10.11, 18:05
    Swoje 30ste urodziny spedzilam w USA na Miami. Na statku pasazerskim 3-pietrowym na ktorym byly restauracje i kasyna. Z tej okazji zostalam zaskoczona przez mego szafa ktory zamowil do naszego stolika kelnerow i ktorzy zaspiewali trzymajac tort Happy ...."Wspominam to po latach jak bajke, jak cos nierzeczywistego, cos tak cudownego ze az niemozliwe ze to moglo sie wydarzyc
  • kita32 09.10.11, 18:10
    Wow, ale super!!!
  • helgeyaska 09.10.11, 18:11
    statek big_grin to dlatego ten rydwan mi tu wyskoczyl big_grin
  • andgie 09.10.11, 18:16
    Bardzo fajne urodziny smile Morze, dlatego mi wyszedl Ksiezyc.
  • helgeyaska 09.10.11, 20:23
    big_grin
    dzięki za współudział Dziewczyny! big_grin
    zaraz wymyślam i wpisuję kolejną zagadkę, więc do zobaczenia w nowym wątku! smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka