Dodaj do ulubionych

Warsztat 58

19.10.08, 22:33
Jeszcze w szoku wink Moja propozycja kolejnego warsztatu.
Jaki jest obecnie wykonywany zawód mojego męża. Oczywiście im bardziej
szczegółowy i precyzyjny opis jego obowiązków tym lepiej.
Mam nadzieję, że to nie jest zbyt trudne? Proszę o ewentualne uwagi.
Powodzenia smile
Obserwuj wątek
        • ma_ewa01 Re: Warsztat 58 20.10.08, 07:13
          I mnie sie też podoba. Widzę, że tematyka warsztatów robi sie coraz bardziej
          różnorodna. To dobrze, będzie wiecej materiału do nauki.
          POzdrawiam na dobry dzień
          M:
          • olga.78 Re: Warsztat 58 20.10.08, 09:55
            Rozumiem, że nie ma zastrzeżeń co do tematu warsztatu. To w takim razie
            pozostaje bez zmian.
            Mam nadzieję, że Wasze talenty i intuicja jeszcze bardziej się uwidocznią
            podczas tego warsztatu i będzie bardzo dużo trafień.
            Miłego dnia smile
    • ma_ewa01 Re: Warsztat 58 20.10.08, 16:29
      No dobra, to tym razem zacznę ja. Ale bardzo proszę drogie kolezanki wróżki o
      wyrozumiałość. W tygodniu będę mocno zajęta. Dzisiaj mam jedyne wolne
      popołudnie. A niech tam:

1 Na czym polega praca meża Olgi? - 4 monet
      2 Gdzie znajduje się jego miejsce pracy? - Król Mieczy
      3 Jaka jest najwazniejsza czynnośc, którą wykonuje mąż Olgi - Król Kijów
      4 Czym się posługuje w tej pracy - 4 buław
      5 Jakie cechy charakteru sa potrzebne do wykonywania tej pracy? - Słońce
      6 Jaka jest jego rola w tej pracy, jaka pełni funkcję? 5 mieczy
      7 Z kim współpracuje, kto mu pomaga -2 pucharów
      8 Jaki jest stosunek męża olgi do swojej pracy - Rycerz Mieczy
      9 Co w tej pracy lubi najbardziej - 4 mieczy
      10 Czego nie lubi najbardziej , co go męczy, irytuje - 9 mieczy

Praca męza Olgi polega na zabezbieczaniu, pilnowaniu, gromadzeniu dóbr,
      pieniędzy, mienia albo na ich przechowywaniu.
      W jakimś bogatym budynku, typu pałac ( muzeum) , hotel, siedziba duzej firmy,
      bank, giełda,
      Mąz Olgi zajmuje się organizowaniem, kierowaniem, zarzadzaniem, dowodzeniem
      grupą ludzi, mającą jakieś sciśle określone zadanie.
      Moze należy do służb mundurowych.
      Posługuje sie jakimś narzędziem przemocy typu pałka, pistolet, pistolet gazowy
      czyli jakąś bronią.
      W tej pracy potrzebna jest dobra orientacja, umiejętnośc obserwacji,
      prześwietlania ludzi i ich zamiarów. Jasnośc myślenia, trafność oceny i
      spostrzegawczośc. Nie zaszkodzi pogoda ducha, optymizm, radosc życia, siła
      fizyczna i zdrowie.
      Czegoś pilnuje, ochrania. moze zabezpiecza jakis majątek. W kazdym razie jest to
      wiele warte i maż wykonuje te prace jakby troche wbrew sobie, bo np chętnie by
      zrobił lepszy użytek z tego pilnowanego, nagromadzonego dobytku. Jakby
      niezupełnie sie zgadza z przeznaczeniem tego, co ochrania.
      Pracuje z kimś, komu moze ufać, na kim może polegać, z kim sie bardzo dobrze
      rozumie, uzupełnia. Ma chyba stałego partnera, współpracownika ( lub grupę
      operacyjną). Tworzą zgrany zespół, znakomicie wyszkolony
      8 Jaki jest stosunek męża Olgi do swojej pracy - Rycerz Mieczy
      Bardzo rygorystyczny, słuzbowy, przestrzegajacy ściśle regulaminu, czujny i
      gotowy. Perfekcyjny i profesjonalny, nie znoszący sprzeciwu, żadnych kompromisów.
      Lubi jak jest spokoj, nic sie nie dzieje, nie ma żadnych niespodzianek, nagłych
      wydarzeń,
      10 Czego nie lubi najbardziej, co go męczy, irytuje - 9 mieczy
      Nie lubi pracować w nocy, albo na nocnej zmianie.
      Wychodzi mi, że mąz Olgi pracuje w jakiejś firmie ochroniarskiej jako dowódca
      straży, ktoś, kto nosi w pracy broń. Zarządza zespołem ludzi, odpowiedzialnych
      za bezpieczeństwo jakiejś instytucji finansowej - banku, giełdy, fabryki
      papierów wartosciowych, muzeum, archiwum., skarbca.
      To tyle. Olgo, nie śmiej sie ze mnie, bo może całkiem w szczere pole mnie
      wyrzuciłosmile
      No to do niedzieli. A teraz bede czekać z niecierpliwościa na pozostałe
      interpretacje.
      Msmile
      • olga.78 Re: Warsztat 58 20.10.08, 17:06
        > To tyle. Olgo, nie śmiej sie ze mnie, bo może całkiem w szczere pole > mnie
        wyrzuciłosmile

Proszę nie wymagaj tego ode mniewink Zawsze się uśmiecham kiedy czytam
        interpretacje. To dla mnie niezwykła frajda i super doświadczenie. Nie wiem jak
        mają inni, ale ja traktuję to jako swietną, pouczajaca zabawę. No i się
        uśmiecham - bynajmniej nie z tego, ze kogoś wyrzuciło, czy nie wyrzuciło z
        zakrętu (super porównanie). Tak do siebie, do kart, do życia, ech...

Cieszę się Ma_ewo, ze mimo braku czasu wzięłaś udział w warsztacie. Ja zawsze
        żałuję jak nie zdążę napisać, bo na początku tygodnia uważam, że jest jeszcze
        dużo czasu, a potem okazuje się, że coś wypadnie i jest trudno wygospodarować
        wolną chwilę.
        smile))
        • ma_ewa01 Re: Warsztat 58 20.10.08, 17:20
          Dzięki za dobre słowo, ale sama widzisz, że w tak doborowej stawce nie jest
          lekko. Jasne, że to przede wszystkim fajna zabawa, ale jednak miło jest jak ma
          się chociaz troche trafieńsmile
          Ale mam nadzieję, ze trochę ich bedzie.
          Wiec z ufnościa będe wyglądać niedzieli i podgladać, co też Mistrzynie kart
          wymyśliły tym razemsmile
          Msmile
      • ma_ewa01 sprostowanie pytania 4 - inna karta 21.10.08, 19:31
        Nie wiem, jakim sposobem, ale zakradł sie bład: w pytaniu nr 4 wylosowałam inną
        karte niz wpisałam. Jest:
        >4.Czym się posługuje w tej pracy - 4 buław
        A powinno być:
        4.Czym się posługuje w tej pracy - 5 buław

Oczywiście zostało wyciągniete do rozkładu 5 buław i to ta karta była
        interpretowana! Przepraszam,
        Msad
    • canada53 Re: Warsztat 58 21.10.08, 23:05
      http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1524132,2,1.html

Zrobiłam rozkład na 12 domów astrologicznych i wyszły mi kolejno karty:
      1) 9 Denarów,
      2) 4 Miecze,
      3) 3 Kielichy,
      4) X Koło Fortuny,
      5) As Mieczy,
      6) Królowa Mieczy,
      7) As Buław,
      8) II Kapłanka,
      9) VIII Sprawiedliwość,
      10) 6 Buław,
      11) 6 Denarów,
      12) 5 Denarów,
      Karta w środku symbolizująca męża Olgi to Rycerz Buław.

Wygląda mi na to, że mąż Olgi ma pracę, w której musi się dosyć często
      przemieszczać z miejsca na miejsce i nie ma w niej miejsca na nudę czy
      monotonię. Musi on w niej bardzo szybko reagować dostosowując się do
      zmieniającej się sytuacji. Praca ta obfituje w służbowe spotkania (może nawet
      służbowe imprezy) i ogólnie kontakty z innymi ludźmi (myślę, jednak, że te
      kontakty są dosyć krótkie i szybkie), chociaż nie polega ona tylko na gadaniu i
      robieniu dobrego wrażenia. Za tymi spotkaniami kryje się podejmowanie poważnych
      i zupełnie konkretnych decyzji. Od jego decyzji sporo zależy. Jego praca polega
      na wprowadzaniu w czyn tego, co wymyślił i zadecydował. Mąż Olgi ma pozostawioną
      sporą swobodę działania, raczej nie musi on sztywno postępować według ustalonych
      schematów, ale może, a nawet powinien umieć w tej pracy trochę improwizować. Nie
      jest to jednak tylko „teatralna” improwizacja, gdyż poparta jest ona
      szczegółowymi przygotowaniami, planowaniem oraz przemyśleniami, z których
      później, na miejscu i w trakcie akcji się korzysta. Do wykonywania tej pracy
      potrzebny jest dyplom, chyba nie można jej wykonywać bez zdania jakiegoś
      egzaminu. Mąż Olgi posługuje się też czasem przy pracy akcesoriami biurowymi
      typu druczki, papiery, umowy itp, ale też nie jest to siedząca praca biurowa, bo
      wymaga ona obecności w terenie i osobistego, fizycznego zaangażowania. Jednak
      czasami mąż Olgi musi zostawić jakiś dokument do pokwitowania, spisać raport,
      itp. Praca ta albo wykonywana jest w dosyć komfortowych warunkach albo mąż Olgi
      ma służbowy samochód a ludzie z otoczenia mu tej pracy troszkę zazdroszczą. Ta
      praca cieszy się powszechnym uznaniem i poszanowaniem. Chyba w tej pracy nie ma
      do końca sztywnych godzin urzędowania i zdarza się, że mąż Olgi przynosi pracę
      do domu. Możliwe, że dosyć trudno z tego zajęcia się wyłączyć i iść spokojnie do
      domu, również i po pracy jest on nękany służbowymi telefonami, albo po prostu
      ciągle mu służbowe zagadnienia zaprzątają myśli.
      Pracuje on na samodzielnym stanowisku, ma wprawdzie szefów nad sobą, ale chyba
      nie ma z nimi bezpośredniego i męczącego kontaktu na co dzień. To on sam sobie
      organizuje swój czas i sam siebie nadzoruje. Praca ta może też się wiązać z
      kontrolowaniem rzeczy, ich jakości, lub kontrolowaniem innych ludzi, z
      udzielaniem im rad co i jak należałoby zrobić, oraz z mobilizowaniem ich do
      pracy. Zadaniem męża Olgi jest interweniowanie w nagłych przypadkach i niesienie
      pomocy.
      Jest to praca na stałym etacie, w której są stałe taryfy (więc to raczej nie
      handel ani akwizycja). Mam wrażenie, że mąż Olgi pracuje dla jakiejś większej
      firmy, za którą stoi prawo, ma ona w jakimś sensie ma władzę, której częścią i
      on dysponuje. Być może firma ta wyposaża swoich pracowników w służbowe odznaki,
      gadżety, uniformy, itp.
      Raczej nie jest to praca polegająca na szybkim obracaniu pieniędzmi, ale
      możliwe, że mężowi Olgi pieniądze albo mienie są jednak powierzane.
      Pasowałby mi tu strażak, albo policjant czy wojskowy, ale też i notariusz,
      rzeczoznawca, ekspert lub ostatecznie ubezpieczyciel.
        • ma_ewa01 prośba do Canady 22.10.08, 07:04
          Rzeczywiście, Canado, wyszło nam podobnie. Może więc trochę trafień będzie.
          Canado, mogłabyś trochę przyblizyć ten swój rozkład? Albo podpowiedzieć, gdzie
          mozna o nim doczytać? Fajny jestsmile
          Msmile
          • nadja_m warsztat 58/odpowiedź 23.10.08, 12:14
            witam Was serdecznie,

opis pracy męża Olgi i okoliczności, czyli tego co mi przyszło do głowy w
            związku z pracą

z kart wynika, że mąż Olgi zaczął niedawno nową, obiecującą pracę, w której
            czuje się świeży, jeszcze się doucza, przyucza, wdraża,, nie wiem, ma nowe
            obowiązki, tak trochę "terminuje" (8 denarów). musiał wcześniej przejść przez
            sito rekrutacyjne, jakoś o tą pracę zawalczyć, była ostra konkurencja, praca nie
            spadła mu z nieba(5 Mieczy).
            na razie pracuje nad jakimś nowym projektem, zadaniem, dostał jakąś świeżą
            sprawę do zrealizowania, nie jest to jeszcze projekt całkiem samodzielny, rola
            jego polega na razie na pośredniczeniu w czymś, albo, po prostu ma na razie za
            plecami kogoś kto mu pomaga, życzliwie wprowadza w pracę (stanowisko:paź buław).
            mąż Olgi jest bardzo zaangażowany w tą nową pracę, wierzy w nią, widzi sens, nie
            wiem ma poczucie że się zrealizuje (Papież na pozycji podejście do
            pracy/motywacja), , jest do niej bardzo pzytywnie, ufnie nastawiony (Paź
            Kielichów). w ogóle męża Olgi symbolizuje mi tu karta 3 Puchary, on jest takim
            wesołym, pogodnym i uczuciowym człowiekiem, optymistą, w każdym razie na pewno
            jeśli chodzi o sprawy związane z pracą, z tematem zadania warsztatowegosmile

co robi właściwie - Rycerz Monet
            hmm, przeprowadza jakieś transakcje, albo pośredniczy w nich raczej, jeździ może
            do klientów. w każdym razie to jest praca o wysokiej jakości, może bankowa?
            podpisuje umowy z klientami i doradza im w sprawach związanych z majątkiem?,
            z drugiej strony to co robi wymaga znajomości pewnych szczegółów, różnych
            subtelności, także umiejętności psychologicznych, musi dobrze rozumieć i
            "wspólgrac", wnikać w potrzeby klientów/osób do których kierowana jest praca
            (król Kielichów), to by wskazywało bardziej na reklamę (i pasuje do rycerza
            Monet też), albo na impresariat, kontakt z artystami.

rozłożyłam jeszcze , zeby sie przyjrzeć samej pracy dokładniej.
            i coraz bardziej jestem przekonana, ze to reklama, albo media (radio, tv).
            bo to praca, gdzie są pieniądze, jakby punkt wyjścia to pieniądze, duze, takie
            świadczące o sukcesie i awansie (9 Monet), gdzie realizowane są projekty z
            rozmachem, albo też patrząc inaczej m, gdzie są "gwiazdy" (gwiazda XVIII), gdzie
            ma się kontakt z osobami wrażliwymi, subtelnymi, żyjącymi uczuciami (tacy są
            artyści ogólnie, jeśli chcemy ich jakoś idealnie postrzegać, tu karta królowa
            Kielichów), gdzie liczy się kreatywność, osobowość, ale tez lekkość, radość
            (Słońce) oraz pasja (Moc), a na końcu trzeba dokonać obiektywnej, bezdusznej
            oceny tego co się wykonało (2 Buławy).

a i jeszcze mąż pracuje w zespole (9 Kielichów), gdzie jest lubiany i ceniony.
            nie czuje się jeszcze pewnie, ma poczucie , że musi się wykazać, mam wrażenie,
            ze on uważa, że nadal jest nad nim spora konkurencja, ze on musi się wykazać (7
            Buław), ma tremę w każdym razie, trochę się lęka (Księżyc), ale niepotrzebnie,
            on ma tam bardzo pewne miejsce (3 Buławy).

no dobra, skończyłam,

mam nadzieję, ze coś się zgadza smile

pozdrawiam +
            nadja
            • kita32 warsztat 58/ rozkład 23.10.08, 22:08

Bardzo intrygujący rozkład mi wyszedł:
              fotoforum.gazeta.pl/3,0,1526648,2,1.html
              Wyjaśniam:
              W środku – mąż Olgi – III Cesarzowa;
              Na ascendencie – co On robi w pracy – 2 Monet; jego zawód polega na – Królowa Monet i XVIII Księżyc;
              W IC – dlaczego wybrał ten zawód?- XVII Gwiazda; potrzebne wykształcenie – XVI Wieża; gdzie pracuje?- 10 Kijów; o jakiej porze dnia?- 5 Kijów;
              Na descendencie – jego kontakty z ludźmi gdy pracuje – II Kapłanka; kontakty z szefostwem – XIII Śmierć; z podwładnymi- Rycerz Kijów;
              Na MC – jakie są jego cele/nadzieje w związku z zawodem – 7 Monet; cele ogólne jego zawodu – 3 Pucharów (główna), 8 Kijów i 2 Mieczy (karty uzupełniające).

Intrygujący rozkład. Z jednej strony jest jakiś miękki , kobiecy (Cesarzowa, Kapłanka, Gwiazda, Królowa Monet, 3 Pucharów), a z drugiej strony niepokojący (Wieża, Księżyc, Śmierć) i z podkreśloną aktywnością (4 karty z Kijami (są i Monety (3 karty), ale to oczywiste w pytaniu o pracę)).

Mąż Olgi scharakteryzowany jest kartą Cesarzowej – spodziewam się, że nie ma nad sobą szefa lub szef nie ingeruje w jego pracę, co podkreśla jeszcze Śmierć na kontakty z szefostwem. Sama karta Śmierć mogłaby oznaczać konflikt z szefem, ale inne karty przeczą takiemu skojarzeniu. Mąż Olgi jako Cesarzowa spokojnie siedzi na tronie, nic jemu nie zagraża, a ogólne kontakty z ludźmi, z którymi ma do czynienia w pracy, są bardzo dobre (Kapłanka). Świetnie prowadzi ludzi, którzy jemu podlegają i ma dobry kontakt z nimi (Rycerz Kijów skierowany w stronę Cesarzowej).

Wybrał ten zawód, bo ma do niego predyspozycje – jest w tym kierunku utalentowany (Gwiazda).
              W związku z tym zawodem ma nadzieję spokojnie dotrwać do emerytury (7 Monet) i /lub zarobić (dużo Monet) albo po prostu czeka na owoce swojej pracy (jak ogrodnik na plony w karcie 7 Monet). Natomiast zawód sam w sobie wiąże się w jakiś sposób z rozrywką (3 Pucharów).

Do męża Olgi najbardziej pasowałaby mi praca menadżera (2 Monet) związana z artystami (Księżyc, Królowa, Kapłanka) lub po prostu bycie artystą lub rzemieślnikiem.
              Ale mógłby to być również jakiś „feministyczny zawód” np. nauczanie w szkole. Jeżeli praca w szkole, to może w świetlicy (3 Pucharów) lub nauczanie połączone z prowadzeniem kółek zainteresowań.
              Pasuje mi również praca w kabarecie lub w cyrku lub robienie czegoś dla kobiet – na przykład projektowanie mody, robienie jakiś programów/zajęć dla kobiet lub grup osób w których przeważają kobiety. Może być również praca dziennikarza do jakiejś plotkarskiej gazety lub po prostu do gazety lub jakaś praca o charakterze literackim.

Jako potrzebne wykształcenie wylosowałam Wieżę. Nie wykluczone, że do pracy męża Olgi potrzebna jest jakaś nietypowa, akrobatyczna sprawność fizyczna jaką potrzebują cyrkowcy, tancerze i aktorzy. Ale karta ta może oznaczać, że do zawodu jest potrzebna umiejętność dostosowania się do zmian i kreatywność. Lub może oznaczać, że do aktualnego zawodu wcześniejsze wykształcenie męża Olgi nijak nie przystaje. Może oznaczać również, że potrzebne wykształcenie służy ratowaniu ludzi rannych, chorych lub ratowaniu przed klęskami pożaru lub powodzi.

Pomyślałam właśnie, że to co odczytałam jako „kobiecość zawodu” może oznaczać „nastawienie na ciało”. 3 Puchary można by wtedy odczytać jako dążenie do uzdrowienia i przywrócenia radości życia. Pasuje również lekarz lub masażysta.

Ogólnie w jego zawodzie potrzebna jest intuicja i wyczucie (Księżyc) i w kontaktach z ludźmi On to wyczucie ma (Kapłanka).

Karta 10 Kijów jako miejsce gdzie pracuje najpierw skojarzyła mi się z jakimś zatłoczeniem ale może oznaczać jakieś duże miejsce, gdzie trzeba się nachodzić.
              5 Kijów jako pora pracy – to albo dzień jako gorąca część dnia, albo ta karta oznacza dyspozycyjność lub po prostu nie ustaloną, zmienną porę dnia.

Jeszcze nie omówiłam kart 8 Kijów i 2 Mieczy jako uzupełniających 3kę Pucharów kart oznaczających cele zawodu męża Olgi. Obie te kary kojarzą mi się z koncentracją. Celem zawodu może być odcięcie człowieka od trosk (2 Mieczy). Pasuje to do zawodu o charakterze artystycznym jak i o charakterze leczniczym i ratowniczym.

Dalej wolę się nie zastanawiać, bo za dużo będę miała skojarzeń wink
            • kita32 Re: warsztat 58/odpowiedź 23.10.08, 22:24
              Nadjo, proszę, podaj swój rozkład, pytania i karty. Bo tak najlepiej się od
              siebie uczyć wink Można podpatrywać koleżanki. Ja, na przykład, dużo się od
              uczestników (najwięcej od Canady) już nauczyłam podpatrując rozkłady i
              analizując trafne interpretacje.

Wewnątrz w tekście, mimo i ż cytujesz karty, nie widzi się tego rozkładu, nie
              można porównać z tym jak samemu by się zinterpretowało rozkład.
          • canada53 Re: prośba do Canady 23.10.08, 23:02
            http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/kg/ig/bgrb/6rnB2hWhnf8BryfB7B.jpg

Ten rozkład oparty jest na symbolice domów horoskopu, niestety nie wiem gdzie
            można coś rozsądnego o nim poczytać, spróbuję więc trochę tutaj go przybliżyć.
            Za to o samych domach, to w każdym podręczniku astrologii piszą dosyć
            szczegółowo. W wielkim skrócie: koło horoskopu, oprócz podziału na 12 znaków
            zodiaku dzieli się też na 12 części zwanych domami, symbolizujących poszczególne
            dziedziny życia, w których energia planet może się przejawiać. Domy te liczy się
            od Ascendentu umiejscowionego zawsze po lewej stronie koła w przeciwną stronę,
            niż ruch wskazówek zegara. I tak 1d w horoskopie odpowiada za energię życiową
            człowieka, ale też i za jego wygląd zewnętrzny. To takie okulary, przez które
            człowiek ogląda świat oraz spoza których świat widzi jego. W moim rozkładzie
            potraktowałam tę kartę jako mówiącą o ogólnych warunkach pracy męża Olgi i
            wrażeniu, jakie daje jej wykonywanie.
            2d – to system wartości i stosunek człowieka do pieniędzy które on zarabia oraz
            wydaje. U mnie 4 Miecze na tej pozycji wskazywałyby, że nie ma tutaj za wielu
            niespodzianek i kokosów trudno się tu doszukać. Za to sytuacja materialna w tej
            pracy jest stabilna, oparta na ustalonych i od dawna nie zmienianych zasadach.
            Zatrudnienie jest legalne, są wszystkie umowy, papiery, itd.
            3d w horoskopie indywidualnym to sposób komunikacji, uczenia się, ciekawość
            otaczającego świata, rodzeństwo, sąsiedzi, szkoła. 3 Kielichy w tym miejscu
            mówią wg mnie o licznych, chociaż może niezbyt głębokich kontaktach z ludźmi
            przy okazji wykonywania tego zawodu. Ale są okazje do poznawania nowych ludzi
            oraz do ciągłego zdobywania nowych doświadczeń.
            4d nazywany też Immum Coeli czyli trzewiami horoskopu, to jego część
            umiejscowiona najniżej. Związany jest z domem, rodziną, dzieciństwem,
            wspomnieniami, ale również z poczuciem bezpieczeństwa. To taka baza, na której
            można budować całą resztę życia. W moim rozkładzie wyszło tu Koło Fortuny.
            Pomyślałam więc, że w tej pracy na pewno nie może być nudno, ciągle się tu
            dzieje coś zaskakującego i skoro koło jest na samym dole, to najprawdopodobniej
            będzie to miało związek z szybkim i częstym przemieszczaniem się z miejsca na
            miejsce przy pomocy pojazdu.
            5d w horoskopie to szeroko pojęta twórczość, (również i „produkowanie” dzieci),
            rozrywki, romanse i wszystko czym można i bawić oraz chwalić. As Mieczy na tej
            pozycji zasugerował mi, że w tej pracy mąż Olgi musi ruszać głową, podejmować
            decyzje, działać zdecydowanie i szybko. Tutaj raczej nie ma czasu na głupoty i
            na cackanie się.
            6d mówi o warunkach pracy i sposobie organizacji życia u danej osoby. Dom ten
            mówi też o zdrowiu i o ogólnie pojętej higienie życia. Królowa Mieczy to
            dyscyplina, jasno określone reguły postępowania, procedury, struktura i
            hierarcha zawodowa, itd. Ale Królowa to również tworzenie tych reguł i ich
            egzekwowanie od innych, wydawanie rozkazów. Te dwie ostatnie karty wskazywałyby
            na potrzebę dokładnego przygotowania się do wykonywania zawodu, o jakim mowa,
            ale również dają według mnie możliwości kierowania innymi ludźmi i pewną swobodę
            decyzyjną.
            7d czyli Descendent to najbardziej na prawo wysunięta część horoskopu. Ten dom
            mówi o związkach z innymi ludźmi, o partnerstwie, ukochanych osobach, ale
            również i o bezpośrednich wrogach. As Buław raczej nie wskazuje na wchodzenie w
            bezpośrednie interakcje, czy pertraktacje z innymi ludźmi, głównym zadaniem tej
            pracy jest zmaganie się z czymś większym, może nawet z jakimś żywiołem. Buławy
            to ogień, strażak więc pasuje jak nic...
            8d w horoskopie to dom wiązany z tym wszystkim, co wzbudza w człowieku wielkie
            namiętności. To zarówno seks, ale i większe pieniądze (nie te chowane do
            skarpety – bo to 2d, ale takie, które np. inwestuje się gdzieś lub trzyma się w
            banku). To również spadki oraz wszystko, co znajduje się na pograniczu życia i
            śmierci. Tutaj Kapłanka wzbudza zaufanie i dobrze wszystkiego pilnuje. Kapłanka
            nie da się ponieść niepotrzebnym emocjom i poświęci się (nawet narażając się na
            niebezpieczeństwo), jeśli sytuacja będzie tego wymagać.
            9d horoskopowy to ideologia człowieka, religia, studia wyższe oraz dalsze
            (zagraniczne) kontakty i podróże. Sprawiedliwość na tej pozycji skojarzyła mi
            się z obowiązkowymi egzaminami, szkoleniami i dyplomem. Ta karta zasugerowała
            mi, że to duża, państwowa firma.
            10d, czyli Medium Coeli to najwyżej położony obszar horoskopu. Tradycyjnie mówi
            on o pozycji zawodowo-społecznej danego człowieka i o roli, jaką pełni on w
            świecie. 6 Buław mogłoby więc sugerować, że rola tej profesji jest powszechnie
            uznawana i wzbudza ona pewien szacunek. Na tej karcie widać tryumfującego
            człowieka na koniu (który właśnie odniósł zwycięstwo), co znowu potwierdzałoby
            sugestię, że mąż Olgi gdzieś w tej pracy jeździ i ma w niej ważna zadania do
            wykonania.
            11d związany jest z przyjaciółmi, zajęciami pozasłużbowymi i tym wszystkim, co
            robi się w czasie wolnym i nie w celach zarobkowych. To również ideały, do
            jakich człowiek dąży. 6 Denarów mówiłoby więc, że w tej pracy służy się innym,
            bywa, że poświęca się jej swój wolny czas i swoje życie towarzyskie.
            12d to miejsce horoskopu mówiące o izolacji, odosobnieniu się, wycofaniu się z
            aktywnego życia i o zagłębieniu się w swoje życie wewnętrzne. To też i dom
            chorób, depresji, ale również mistycyzmu, medytacji, wiary (nie mylić z
            religią). 5 Denarów mogłoby więc sugerować, że praca ta może być czasami
            niebezpieczna, jest tu ryzyko wypadków lub obcowania z mniej przyjemną stroną
            życia ludzkiego. Można również mieć kontakt z osobami poszkodowanymi. Ta praca
            powoduje, że człowiek po przyjściu do domu ma o czym myśleć i co przeżywać i są
            to dosyć poważne sprawy. Mogą się później po nocach śnić koszmary.
            Rycerz Buław, który symbolizuje w moim układzie męża Olgi, to znowu facet na
            koniu i w zbroi (hmm, ten hełm na głowie...) który znowu sugeruje kogoś
            przemieszczającego się i noszącego mundur. To ktoś, kto działa, interweniuje,
            daje innym dobry przykład i zachęca ich do działania. To aktywny człowiek
            terenu, którego można wezwać w razie potrzeby na ratunek.

Mogłoby się wydawać, że dziedziny życia opisywane przez domy horoskopu są trochę
            wymieszane bez ładu i składu, ale tak nie jest. Są one powiązane ze znakami
            zodiaku i ułożone trójkątami opisywanymi poprzez poszczególne żywioły: ogień
            (czyli energia twórcza) = 1d, 5d, 9d, powietrze (czyli komunikacja) = 3d, 7d,
            11d, ziemia (życie materialne) = 2d, 6d, 10d, oraz woda (uczucia i emocje) = 4d,
            8d, 12d. Domy położone naprzeciwko siebie stanowią dopełniające się pary (na
            przykład 1d = ja, 7d = my; 4d = dom rodzinny, 10d = praca zawodowa, itp.).
            Generalnie wszystko to, co na tym kole położone jest po lewej stronie, mówi o
            inicjatywie własnej, prawa strona to współdziałanie z innymi i zależność od
            ludzi. Góra to życie publiczne, a dół to życie prywatne. Można by tak jeszcze
            długo, ale chyba na potrzeby tego rozkładu wystarczywink.
            Uff, mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam sprawę.
            • ma_ewa01 Re: prośba do Canady 24.10.08, 06:52
              Bardzo Ci dziękuje Canado za solidną i wyczerpującą odpowiedź, Póki co dokładnie
              ją sobie przeanalizuję i przynajmniej mam podstawy, zeby móc dalej szukać na ten
              temat chocby w Internecie. No i oczywiście przy najbliższej okazji wypróbuję.
              Pozdrawiam na dzień dobry
              Msmile
                • kita32 Re: link Canady 24.10.08, 09:02
                  Ale ze mnie gapa. Nie zauważyłam Canado, że wkleiłaś link w oddzielnym poście zaraz po swojej interpretacji. Wczoraj wieczorem nie mogłam spokojnie przeczytać postów (śpieszyłam się) i nie zauważyłam tego postu z linkiem, a dzisiaj jak przeczytałam Twój wyjaśniający post z powtórzonym błędnym linkiem, to zaczęłam szukać Twojego zdjęcia i znalazłam, więc wkleiłam wink. A, nie szkodzi - teraz są 2 posty z Twoim linkiem do zdjęcia rozkładu wink.

Mój rozkład też jest horoskopowy, ale jako, że jestem ze szkoły "bezdomowej", to posługuję się bardziej 4 kierunkami kosmogramu niż domami.

Świetnie wyjaśniłaś, Canado, swoją interpretację, dzięki.
                  • canada53 Re: link Canady 24.10.08, 20:15
                    Dziękuję Kito za wklejenie linku do mojego rozkładu! Od przybytku głowa nie boliwink.
                    W moim pierwszym poście z interpretacją link się nie otwiera, bo próbowałam
                    zrobić tak, żeby zdjęcie rozkładu było widoczne bezpośrednio w poście, ale mi
                    się coś nie udało, więc w następnym poście podałam już link klasycznie.
                    Spróbuję znowu, może się tym razem uda:
                    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/kg/ig/bgrb/6rnB2hWhnf8BryfB7B.jpg
                    • olga.78 Re: link Canady 25.10.08, 00:34
                      Dawno tu nie zaglądałam ponieważ dopadły mnie jakieś niezaplanowane sprawy do
                      załatwienia w trybie natychmiastowym - tymczasem tu się tyle dzieje! Czytam i
                      się uśmiecham smile
                      Dziewczyny przede wszystkim dziękuję, że się same kontrolujecie i
                      doprecyzowujecie swoje posty. Zwłaszcza Tobie Kito za niebywałą czujność i
                      precyzjęsmile

Wciąż liczę, że więcej osób zechce 'pogrzebać' w życiu mojego mężawink
            • canada53 Re: prośba do Canady 25.10.08, 15:40
              Dodam jeszcze, bo też może się przydać przy interpretowaniu rozkładu na 12
              domów, że domy oraz znaki astrologiczne można podzielić również na trzy krzyże:
              - znaki i domy kardynalne (1d, 4d, 7d i 10d), czyli takie, które mówią o
              inicjowaniu działania w danej dziedzinie życia (stąd te cztery domy o ustawieniu
              kątowym uważa się za najważniejsze)
              - znaki i domy stałe (2d, 5d, 8d i 11d) mówiące o kontynuacji
              - oraz znaki i domy zmienne (3d, 6d, 9d i 12d) - czyli te, w których działania
              się kończy.
              Domy i znaki w astrologii można również podzielić na męskie (1d, 3d, 5d, itd) -
              czyli aktywne, oraz żeńskie (2d, 4d, 6d, itd) - czyli pasywne.
              Z tych podziałów oczywiście też można korzystać przy interpretowaniu kart Tarota
              w tym rozkładzie.
      • olga.78 Re: Canada Zwycięsca 26.10.08, 21:11
        Moje odpowiedzi zaznaczam tak ***

Zrobiłam rozkład na 12 domów astrologicznych i wyszły mi kolejno karty:
        1) 9 Denarów,
        2) 4 Miecze,
        3) 3 Kielichy,
        4) X Koło Fortuny,
        5) As Mieczy,
        6) Królowa Mieczy,
        7) As Buław,
        8) II Kapłanka,
        9) VIII Sprawiedliwość,
        10) 6 Buław,
        11) 6 Denarów,
        12) 5 Denarów,
        Karta w środku symbolizująca męża Olgi to Rycerz Buław.

Wygląda mi na to, że mąż Olgi ma pracę, w której musi się dosyć często
        przemieszczać z miejsca na miejsce i nie ma w niej miejsca na nudę czy
        monotonię. Musi on w niej bardzo szybko reagować dostosowując się do
        zmieniającej się sytuacji. Praca ta obfituje w służbowe spotkania (może nawet
        służbowe imprezy
        *** Zdarza się, że wyjeżdża na sponsorowane wczasy z branży)
        i ogólnie kontakty z innymi ludźmi (myślę, jednak, że te kontakty są dosyć
        krótkie i szybkie), chociaż nie polega ona tylko na gadaniu i robieniu dobrego
        wrażenia. Za tymi spotkaniami kryje się podejmowanie poważnych
        i zupełnie konkretnych decyzji. Od jego decyzji sporo zależy. Jego praca polega
        na wprowadzaniu w czyn tego, co wymyślił i zadecydował. Mąż Olgi ma pozostawioną
        sporą swobodę działania, raczej nie musi on sztywno postępować według ustalonych
        schematów, ale może, a nawet powinien umieć w tej pracy trochę improwizować. Nie
        jest to jednak tylko „teatralna” improwizacja, gdyż poparta jest ona
        szczegółowymi przygotowaniami, planowaniem oraz przemyśleniami, z których
        później, na miejscu i w trakcie akcji się korzysta. Do wykonywania tej pracy
        potrzebny jest dyplom, chyba nie można jej wykonywać bez zdania jakiegoś
        egzaminu. Mąż Olgi posługuje się też czasem przy pracy akcesoriami biurowymi
        typu druczki, papiery, umowy itp, ale też nie jest to siedząca praca biurowa, bo
        wymaga ona obecności w terenie i osobistego, fizycznego zaangażowania. Jednak
        czasami mąż Olgi musi zostawić jakiś dokument do pokwitowania, spisać raport,
        itp. Praca ta albo wykonywana jest w dosyć komfortowych warunkach albo mąż Olgi
        ma służbowy samochód a ludzie z otoczenia mu tej pracy troszkę zazdroszczą. Ta
        praca cieszy się powszechnym uznaniem i poszanowaniem. Chyba w tej pracy nie ma
        do końca sztywnych godzin urzędowania i zdarza się, że mąż Olgi przynosi pracę
        do domu. Możliwe, że dosyć trudno z tego zajęcia się wyłączyć i iść spokojnie do
        domu, również i po pracy jest on nękany służbowymi telefonami, albo po prostu
        ciągle mu służbowe zagadnienia zaprzątają myśli.
        Pracuje on na samodzielnym stanowisku, ma wprawdzie szefów nad sobą, ale chyba
        nie ma z nimi bezpośredniego i męczącego kontaktu na co dzień. To on sam sobie
        organizuje swój czas i sam siebie nadzoruje. Praca ta może też się wiązać z
        kontrolowaniem rzeczy, ich jakości, lub kontrolowaniem innych ludzi, z
        udzielaniem im rad co i jak należałoby zrobić, oraz z mobilizowaniem ich do
        pracy. Zadaniem męża Olgi jest interweniowanie w nagłych przypadkach i niesienie
        pomocy.
        Jest to praca na stałym etacie, w której są stałe taryfy (więc to raczej nie
        handel ani akwizycja). Mam wrażenie, że mąż Olgi pracuje dla jakiejś większej
        firmy, za którą stoi prawo, ma ona w jakimś sensie ma władzę, której częścią i
        on dysponuje. Być może firma ta wyposaża swoich pracowników w służbowe odznaki,
        gadżety, uniformy, itp. *** Ubrania robocze, kaski, maski, identyfikatory
        Raczej nie jest to praca polegająca na szybkim obracaniu pieniędzmi, ale
        możliwe, że mężowi Olgi pieniądze albo mienie są jednak powierzane.
        *** Dokładnie taka jest jego praca ! Wszystko się zgadza! Każde zdanie jest
        prawdziwe!!!

Pasowałby mi tu strażak, albo policjant czy wojskowy, ale też i notariusz,
        rzeczoznawca, ekspert lub ostatecznie ubezpieczyciel.
        *** Nie

*** Wszystkim bardzo dziękuję za wspaniałe wypowiedzi, a przede wszystkim za
        wiele trafień. Byłyście świetne jednak tym razem nie miałam żadnych wątpliwości
        kto powinien wygrać ten warsztat. Mam nadzieję, że podzielacie moje zdanie.
        Canado, czytałam Twoją interpretację i miałam ciarki na ciele, włoski na rękach
        stanęły mi na baczność. Gdybym wcześniej nie napisała swojego rozwiązania
        spokojnie mogłabym skopiować Twoją wypowiedź kasując ledwie ostatnie zdanie.
        Szkoda, że nie mogłaś zobaczyć miny mojego męża gdy czytał Twoja interpretację.
        Ja widziałam jak stopniowo opada mu szczęka coraz niżej i niżej.
        Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej interpretacji. Nie mam pojęcia jakim cudem
        wyciągnęłaś tak szczegółowe informacje z tych kart o samochodzie służbowym,
        telefonach, którymi jest nękany. A już zupełnie mnie rozwaliłaś tekstem z
        raportami i dokumentami, które nie są sporządzane w biurze. Nie chciałam się
        wypowiadać na ten temat w trakcie, ale miałam zamiar poprosić Cię o dokładne
        rozpisanie po. Ubiegła mnie Ma_ewa, za co dziękuję. Canado zrobiłaś wspaniałą
        robotę, która pozwoli – pewnie nie tylko mnie dużo się nauczyć. PIĘKNIE
        DZIĘKUJĘ smile)) Uzmysłowiłaś mi jak dużo jeszcze nauki przede mną. SERDECZNIE
        GRATULUJĘ !!!
        • eleonora32 Re: Canada Zwycięsca 26.10.08, 21:19
          Gratuluję CANADO!!! Jesteś niesamowita!!! Po prostu szok smile) Już na moim
          warsztacie każde słowo się zgadzało i miałam podobne odczucie jak Olga, że nie
          było się do czego przyczepić.

Olgo, super warsztat i temat. Bardzo mi się podobało. Sama jestem ciekawa
          dlaczego wyszło mi tyle pucharków. Może Twój mąż wkłada w tą pracę mnóstwo serca
          i zaangażowania.
          • olga.78 Re: Canada Zwycięsca 26.10.08, 22:50

>Sama jestem ciekawa
            >dlaczego wyszło mi tyle pucharków. Może Twój mąż wkłada w tą pracę >mnóstwo serca
            >i zaangażowania.

Bardzo dużo, choć stara się tego nie pokazywać. Wasze Puchary obnażyły skrzętnie
            skrywane uczucia. Na pozór to taki twardy i stanowczy facet a tu proszę...
        • canada53 Re: Canada Zwycięsca 26.10.08, 21:35
          Ojejku, jejku, bardzo się cieszę i dziękuję za te wszystkie miłe słowa! Tylko
          nie przesadzajcie dziewczyny z tymi pochwałami, bo mi jeszcze woda sodowa do
          głowy uderzy i co wtedy?

Czyli wychodzi na to, że Rycerz Buław (reprezentujący w moim rozkładzie męża
          Olgi) w hełmie na głowie to po prostu budowlaniec w kasku!
          • rasatabula Re: Canada Zwycięsca 26.10.08, 21:57
            Nie będę przesadzać, ale również gratuluję smile po wodzie sodowej chyba kaca nie
            ma, więc nie ma się czym martwić smile
            --
            Agatha Christie:
            Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak
            głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie.
    • olga.78 Re: Warsztat 58 26.10.08, 11:43
      Może rozwiązanie podam o 21.00 jak wcześniej, to już było praktykowane.
      Jeśli ktoś jeszcze chce dołączyć, to zapraszam. Możemy przesunąć o godzinę na
      przykład gdy będzie taka potrzeba.
      • kita32 Re: Warsztat 58 26.10.08, 15:25
        Dobrze, że piszesz o której podasz rozwiązanie wink.
        21 jest dobrą godziną - jest czas, żeby jeszcze trochę wspólnie sobie podyskutować nad rozwiązaniem.

Pamiętacie o zmianie czasu? 21 to będzie po staremu 22.

• rasatabula Re: Warsztat 58 26.10.08, 16:41
      skasowało mi się buuuu
      jeszcze raz:
      karta główna zawód- 6 denarów rydwan
      co robi - kochankowie 6 mieczy
      czego używa w pracy - 2 kiel. królowa buław 7 den.
      co najbardziej lubi w swojej pracy - 8 buław 3 miecze 5 buław
      czego nie lubi - ryc. kiel. diabeł 10 monet
      najbardziej przydatna mu umiejętność - pustelnik
      efekty pracy - 9 buł. 8 den.

Wydaje mi się, że nie jest to jakieś stanowisko podrzędne, lecz kierownicze -
      coś rozdziela, trzyma wszystko w ręku, kieruje, przewodzi, podejmuje jakieś
      decyzje, szuka rozwiązań, wyznacza jakieś zadania dla pracowników - wskazuje im
      kierunek działania - z drugiej strony może sam być panem i rydwanem - ja
      wyznaczam cele, ja realizuję.
      Ale te 2 kielichy, 8 i 5 buław skojarzyły mi się z kontaktem z ludźmi - a z
      drugiej strony pustelnik, jako najbardziej potrzebna umiejętność, hm.. Lubi gdy
      się coś dzieje, rywalizację, a 3 mieczy skojarzyła mi się z konkretem - no bo
      nie wiem co to może być. Może ten pustelnik to umiejętność przemyślenia czegoś w
      samotności, a później po prostu wdraża pomysł do realizacji. Być może to dystans
      do wykonywanej pracy i taki wew. spokój z jakim do niej podchodzi.
      Nie mam pomysłu, właściwie nic konkretnego nie napisałam.
      Ha, mam - przewodnik górski.
      Jest ruch, jest dynamika, działanie, kontakt z ludźmi, a pustelnik wygląda na
      miłośnika wędrówek po górach, przewodnik się przemieszcza i dużo mówi, a
      człowiek gór na pewno ma w sobie wiele spokoju.

--
      Agatha Christie:
      • rasatabula Re: Warsztat 58 26.10.08, 16:50
        nie lubi wodolejstwa, uzależnienia i tłumu smile
        --
        Agatha Christie:
        • rasatabula Re: Warsztat 58 26.10.08, 19:09
          nie lubi nieodpowiedzialnych ryzykantów, którzy wszystko stawiają na jedną kartę
          i ryzykują na niebezpiecznych szlakach
          --
          Agatha Christie:
    • eleonora32 Re: Warsztat 58 26.10.08, 18:00
      Jaki jest obecnie wykonywany zawód mojego męża. Oczywiście im bardziej
      szczegółowy i precyzyjny opis jego obowiązków tym lepiej.

Ma_ewo pozwoliłam sobie skorzystać z pytań zadanych przez Ciebie. Mam nadzieję,
      że nie masz nic przeciwko temu. Troszkę je zmodyfikowałam i wyciągnęłam swoje
      karty. Piszę tak na szybko, karty wyciągnęłam już wcześniej, a teraz jeszcze na
      szybko je zinterpretuję. Więc z góry przepraszam, że tak na ostatni moment i
      nieco chaotycznie.

Po wyciągnięciu kart mam następujące skojarzenia co do zawodów: lekarz,
      psycholog, psycholog w więzieniu, pracownik więzienia, makler, bankowiec, szef
      dużej firmy.

1.W jakiej branży pracuje mąż Olgi (2 monety, 8 kielichów)
      Branża zajmuje się rozwiązywaniem ludzkich problemów, coś co pomaga na smutki,
      balsam na duszę, moje skojarzenia to psychologia, poszukiwanie rozwiązań. Druga
      opcja to praca związana z inwestowaniem pieniędzy, gra na giełdzie (raz idzie
      lepiej raz gorzej, są wahania, są straty są zyski)

2.Na czym polega praca męża Olgi (9 mieczy, Król buław)
      Pierwsze moje skojarzenie z więzieniem. A drugie to ze szpitalem. Król buław to
      mąż Olgi, 9 mieczy to jakiś człowiek w nieszczęściu, zatroskany, może chory. Mąż
      Olgi go pociesza, pomaga mu wyjść z opresji. Tu pasowała by wizja psychologa
      albo lekarza. Jako król buław posiada silną władzę i autorytet. Jest powszechnie
      szanowany, lubiany, cieszy się popularnością.

3.Jaka jest najważniejsza czynność, którą on wykonuje w swojej pracy (Król monet)
      No i tutaj mój trop się trochę zatarł, bo król monet to duży nacisk kładzie na
      pieniądze. Ale też oznacza podejmowanie decyzji, bycie przywódcą, szefem. Jakby
      mąż Olgi miał wpływ na podejmowanie decyzji finansowych w tej instytucji, czy
      firmie. A może jest po prostu tam szefem.

4.Pozostałe, mniej ważne czynności, które musi wykonać (4 buław, Królowa monet)
      Musi bywać na różnego rodzaju przyjęciach, bankietach, jest to w jakimś stopniu
      praca reprezentacyjna, czasem musi się pokazać w towarzystwie. A może jakieś
      wyjazdy za miasto, albo jest to związane z kupowaniem domów. Królowa monet to
      znów pieniądze. Czyli zawieranie jakichś transakcji finansowych,. I tu się znowu
      pokazało łono natury. Hhmm...

5.Czym charakteryzuje się jego miejsce pracy (Królowa mieczy, Cesarz)
      Jego miejsce pracy jest przestronne, tonacje raczej zimne, wyposażenie wygodne,
      nowoczesne. Na pewno miejsce pracy charakteryzuje się dużym fotelem, takim
      fotelem szefa.
      W wielu kartach przebija mi się tutaj władza, jakby wysokie stanowisko.

6.Narzędzia potrzebne do wykonywania pracy (wisielec, głupiec)
      Pierwsze skojarzenie to długopis (niby ten wisielec) i nic więcej nie jest mu
      potrzebne. Ewentualnie entuzjazm i kreatywność głupca, zapał. Wszystko co
      potrzebne ma w sobie.

7.Jakie cechy charakteru są potrzebne do wykonywania tej pracy (Król kielichów,
      9 kielichów)
      Na pewno dobre relacje z ludźmi, przyjaźń, miłość, sympatia, uśmiech. Znowu król
      – może empatia, optymizm. Mąż Olgi wnosi dobrą atmosferę w zespół z ludźmi, i
      chyba trzeba też mieć trochę cechy przywódcze.
      8.Jaką on pełni funkcję w tej pracy (10 buław, królowa kielichów)
      Dźwiga na swoich barkach dosyć duży ciężar, ma wiele obowiązków i
      odpowiedzialności. Chyba nawet w dużej mierze go to przerasta. Królowa kielichów
      wskazywała by na psychologię, teratpeutę, lekarza.
      9.Z kim współpracuje, komu podlega, kto jemu podlega (koło fortuny, 8 mieczy)
      Ma wokół siebie wiele osób z którymi współpracuje, te osoby ciągle się
      zmieniają. Często są to osoby zablokowane emocjonalnie.
      10.Co w tej pracy lubi najbardziej (5 monet, 5 mieczy)
      W tej pracy lubi wyzwanie, możliwość rozwiązywania problemów, to że ktoś
      przychodzi z problemem i wspólnie udaje im się go przezwyciężyć.

11.Czego nie lubi najbardziej (rycerz buław, rydwan)
      Nie lubi nagłych wyjazdów i pośpiechu. On potrzebuje czasu do namysłu, do
      zastanowienia, nie ludzi, gdy sytuacja zmusza go do podejmownia decyzji pod
      presją czasu.

12.Stosunek męża olgi do swojej pracy (rycerz kielichów, księżyc)
      Praca jest dla niego bardzo ważna, lubi bardzo swoją pracę, wkłada w nią całe
      swoje serce. A księżyć to chyba oznacza, że w dużej mierze wykorzystuje swoją
      intuicję, wyczucie do ludzi, empatię.
      13.wykonywany zawód – 2 kielichy
      Jakiś zawód związany z uczuciami.

To tyle, przepraszam, że tak krótko i tak na szybko.
      • ma_ewa01 Re: Warsztat 58 26.10.08, 20:01
        Bardzo sie cieszę, ze moje pytania wydały Ci się w miarę adekwatne i mogły pomóc
        w odpowiedzi na postawiony problem. Tez jestem ciekawa, co to za zajęcie męża
        Olgi. Jeszcze równo godzinka i wszystko bedzie jasnesmile
        Msmile
    • gosiadzika Re: Warsztat 58 26.10.08, 18:03

dołączam się smile

jaki zawód -
      karty mnie zwaliły z nóg:

3 monety
      2 monety
      as monet

smile) nie za dużo tych monet

skojarzenia - doradca finansowy, bankier, zawód związany z inwestowaniem

z drugiej strony patrząc na wasze akrty to mi się tak kojarzyło z ochroniarzem- konwojentem przewożącym pieniądzesmile

czym posługuje się w swej pracy - 2 kielichów - zaufanymi ludźmi
      jaką pełni funkcję w pracy - 10 kielichów - spełnia marzenia ? smile
      jaki ma stosunek do swojej pracy - rycerz pałek - praca ta spełnia jego oczekiwania i jednoczesnie stanowi dla niego wyzwania- realizuje się w niej na pewno
      co lubi najbardziej w swojej pracy? - kochankowie - to że na jego głowie są ważne decyzje
      czy jest coś czego nie lubi - 4 monety - czasem nadmiar oczekiwań i obowiązków związany z zajmowanym stanowiskiem
      jakie cechy posiada które są mu pomocne w tej pracy - Wisielec - potrafi przeczekać?? ale coo smile)
      jakie korzyści finansowe ta praca mu przynosi - królowa pałek - powiedziałabym, że baaardzo dobre smile

chyba to tylesmile czekam do 21 .00 smile
      • rasatabula Re: Warsztat 58 26.10.08, 19:05
        gosiadzika napisała:

>
        > dołączam się smile
        >
        > jaki zawód -
        > karty mnie zwaliły z nóg:
        >
        > 3 monety
        > 2 monety
        > as monet
        >
        > smile) nie za dużo tych monet
        >
        >
        jeżeli to rohrig to góry, góry a jedna w dodatku na plecach smile
        --
        Agatha Christie:
    • kryski49 Re: Warsztat 58 26.10.08, 20:20

Moze jeszcze ja, miałam kłopoty ze zdjęciem.
      A tak wogóle to ostatnio karty nie bardzo chcą ze mną rozmawiać.
      Ciekawy ale i trudny warsztat. Ostatecznie zozłożyłam krzyż celtycki.

fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nb/nf/znh8/wKa3Y3cPwqEjVZJHbA.jpg
      Myślę Olgo, że Twój mąż jest prawnikiem, bardzo zaangażowany w sprawy które prowadzi. Charakteryzuje się dużym zrozumieniem dla ludz. Posiada doświadczenie a jednocześnie młodzieńczy zapał.
      Wydaje mi sie , że w niedalekiej przeszłości przeszedł swoistą metamorfozę, uświadomił sobie sens swojego życia. Uwolnił się od obcego widzenia świata i cudzych poglądów. Możę był na stypendium zagranicznym i po powrocie odnalazł swoje miejsce na ziemi i teraz wykonuje pracę którą lubi.
      Do głowy przyszedł mi handel nieruchomościami. Jest całym sercem zaangażowany w poszukiwaniu dobrych ofert zgodnie z potrzebami swoich klijentów. Podświadomie wyczuwa itrafia w ich gusta i możliwości. W kontaktach międzludzkich wytwarza harmonijną atmosferę.

Tylko tyle, może następnym razem będzie wiecej. Pozdrawiam wszystkie wróżki.
      • kita32 Re: Warsztat 58 26.10.08, 20:46
        Kryski, czemu takie maleństwo? Nic nie widać. Mam na myśli zdjęcie rozkładu.
        Czy jak piszesz "krzyż celtycki", to już jest wiadome jakie pytania?
        Ja osobiście nie znam tego rozkładu...
        • kryski49 Kita32 26.10.08, 23:41
          Nie wiem dlaczego takie maleństwo mi wyszło, ale poćwiczę i następnym razem mam nadzieję, że będzie lepiej.
          Krzyż celtycki to rozkład szczególnie do prognozowania przyszłości, nadaje się do kazdego rodzaju pytania. Lubię ten rozkład. Jeżeli chcesz napiszę o nim szczegółowo, zresztą korzystam z książki Hajo Banzhaf "Klucze do tarota" jest w niej ponad 20 różnych rozkładów.
          Serdecznie Pozdrawiam
          • nadja_m Re: koło astrologiczne 27.10.08, 01:13
            zresztą korzystam z książki Hajo Banzhaf "Klucze do tarota" jest w nie
            > j ponad 20 różnych rozkładów.

Hajo jest też autorem rozkładu "koło astrologiczne", który opisała szczegółowo i
            zastosowała do pytania warsztatowego Canada.

rozkład świetny,normalnie stosowany w sytuacji, gdy chcemy zobaczyć i opisać
            sytuację ogólną czyjąś i perspektywy najbliższe,
            ale to jak twórczo zastosowała go Canada do tego pytania, to dla mnie
            mistrzostwo świata.
            chodzi oczywiście o twórcze przemianowanie/nowookreślenie obszarów domów
            astrologicznych.
            super Canado!
            • kita32 Wieża 27.10.08, 09:38
              Zrozumiałam dlaczego wyciągnęłam Wieżę jako kartę symbolizującą potrzebne wykształcenie. To wszystkie przepisy i zasady BHP!

Poprzednia karta (dlaczego wybrał tę pracę) Gwiazda mówiła o talencie i predyspozycjach do tego zawodu i mogła mówić o wykształceniu zgodnym z sobą, swoimi talentami. Natomiast następna karta - Wieża - to te przepisy i zasady bezpieczeństwa, które trzeba pamiętać, przestrzegać, które zostały wyuczone w sposób nie przychodzący naturalnie i, podejrzewam, czasami przeszkadzają. A przede wszystkim sama karta świetnie symbolizuje zagrożenia (spadanie z wysokości, porażenie prądem,..), a przepisy BHP mają zapobiegać tym zagrożeniom.
          • kita32 Re: Kita32 27.10.08, 09:47
            > Nie wiem dlaczego takie maleństwo mi wyszło, ale poćwiczę i następnym razem mam
            > nadzieję, że będzie lepiej.

....Kryski, a jaki klucz wpisałaś? Po kluczu dałoby się znaleźć zdjęcie.

Ja po wklejeniu i opisaniu zdjęcia w FotoForum (jako klucz wpisuję Tarot, O
            Tarocie, warsztaty) - klikam na nie - wtedy się powiększa na całą stronę
            (właściwie pół, bo z prawej są jakieś gazetowe informacje). I wtedy do postu o
            rozkładzie kopiuję link do tej strony.
    • olga.78 Rozwiazanie 26.10.08, 21:07
      Mój mąż jest ‘kierownikiem robót’ w firmie, która zajmuje się robieniem posadzek
      i betonów przemysłowych (duże powierzchnie). Tak oficjalnie nazywa się jego
      stanowisko. Można powiedzieć, że jest jedną z kluczowych osób w firmie. Ma swoją
      działkę za którą jest odpowiedzialny i nikt mu się do niczego nie wtrąca. Praca
      ta polega na planowaniu i ustalaniu z projektantami oraz wykonawcami
      technologii, sposobu, terminu wykonania danej roboty. Zajmuje się również
      organizowaniem frontu robót oraz kierowaniem kilkoma zespołami ludzi.
      Ma do dyspozycji samochód służbowy, telefon, laptopa i wiele innych gadżetów
      potrzebnych w pracy jak mierniki, poziomice, lasery etc. Matematyka, fizyka i
      mechanika nie stanowi dla niego żadnego problemu. W każdej maszynie widzi dzieło
      sztuki mniej lub bardziej udane. Wie jak działają praktycznie wszystkie maszyny
      i urządzenia więc gdy się coś zepsuje, wie co, dlaczego (często z winy ludzi –
      wkurza się wtedy bardzo) i jak to naprawić.
      Jeździ po wszystkich budowach, sprawdza, dogaduje się z projektantami,
      dyrektorami, ustala, spisuje protokoły odbioru, notatki, szacuje, wylicza etc.
      Bywa w biurze, ale tylko po to, aby omówić inwestycje, ustalić grafiki,
      rozliczyć faktury. Jego telefon dzwoni o każdej porze dnia i nocy przez siedem
      dni w tygodniu. Nie da się wszystkiego przewidzieć i zaplanować a wtedy mój mąż
      działa jak straż pożarna. Jeśli trzeba zmienia obsadę, zmienia technologię,
      zmienia materiały, po prostu decyduje jak rozwiązać problem.
      • rasatabula Re: Rozwiazanie 26.10.08, 21:19
        O, o! To właśnie miałam na myśli, pisząc o przewodniku górskim big_grin
        --
        Agatha Christie:
      • olga.78 Karty Kity 26.10.08, 21:19
        Bardzo intrygujący rozkład mi wyszedł:
        fotoforum.gazeta.pl/3,0,1526648,2,1.html
        Wyjaśniam:
        W środku – mąż Olgi – III Cesarzowa;
        Na ascendencie – co On robi w pracy – 2 Monet; jego zawód polega na – Królowa
        Monet i XVIII Księżyc;
        W IC – dlaczego wybrał ten zawód?- XVII Gwiazda; potrzebne wykształcenie – XVI
        Wieża; gdzie pracuje?- 10 Kijów; o jakiej porze dnia?- 5 Kijów;
        Na descendencie – jego kontakty z ludźmi gdy pracuje – II Kapłanka; kontakty z
        szefostwem – XIII Śmierć; z podwładnymi- Rycerz Kijów;
        Na MC – jakie są jego cele/nadzieje w związku z zawodem – 7 Monet; cele ogólne
        jego zawodu – 3 Pucharów (główna), 8 Kijów i 2 Mieczy (karty uzupełniające).

Intrygujący rozkład. Z jednej strony jest jakiś miękki , kobiecy (Cesarzowa,
        Kapłanka, Gwiazda, Królowa Monet, 3 Pucharów), a z drugiej strony niepokojący
        (Wieża, Księżyc, Śmierć) i z podkreśloną aktywnością (4 karty z Kijami (są i
        Monety (3 karty), ale to oczywiste w pytaniu o pracę)).

Mąż Olgi scharakteryzowany jest kartą Cesarzowej – spodziewam się, że nie ma nad
        sobą szefa lub szef nie ingeruje w jego pracę, co podkreśla jeszcze Śmierć na
        kontakty z szefostwem. Sama karta Śmierć mogłaby oznaczać konflikt z szefem, ale
        inne karty przeczą takiemu skojarzeniu. Mąż Olgi jako Cesarzowa spokojnie siedzi
        na tronie, nic jemu nie zagraża, a ogólne kontakty z ludźmi, z którymi ma do
        czynienia w pracy, są bardzo dobre (Kapłanka). Świetnie prowadzi ludzi, którzy
        jemu podlegają i ma dobry kontakt z nimi (Rycerz Kijów skierowany w stronę
        Cesarzowej).
        *** Dokładnie tak jest.

Wybrał ten zawód, bo ma do niego predyspozycje – jest w tym kierunku
        utalentowany (Gwiazda).
        *** Znajomość mechaniki, technologii, predyspozycje do kierowania ludźmi. Tak.
        W związku z tym zawodem ma nadzieję spokojnie dotrwać do emerytury (7 Monet) i
        /lub zarobić (dużo Monet) albo po prostu czeka na owoce swojej pracy (jak
        ogrodnik na plony w karcie 7 Monet).
        *** Chyba tak. Robi to co lubi, praca daje mu dużo satysfakcji.
        Natomiast zawód sam w sobie wiąże się w jakiś sposób z rozrywką (3 Pucharów).
        *** Nie wydaje mi się, że aż tak.

Do męża Olgi najbardziej pasowałaby mi praca menadżera (2 Monet)
        *** Tak
        związana z artystami (Księżyc, Królowa, Kapłanka) lub po prostu bycie artystą
        lub rzemieślnikiem.
        **** artysta, rzemieślnik, który kocha maszyny i po słabych objawach wie co im
        dolega…
        Ale mógłby to być również jakiś „feministyczny zawód” np. nauczanie w szkole.
        Jeżeli praca w szkole, to może w świetlicy (3 Pucharów) lub nauczanie połączone
        z prowadzeniem kółek zainteresowań.
        *** Pouczać pracowników, to on lubi.
        Pasuje mi również praca w kabarecie lub w cyrku lub robienie czegoś dla kobiet –
        na przykład projektowanie mody, robienie jakiś programów/zajęć dla kobiet lub
        grup osób w których przeważają kobiety. Może być również praca dziennikarza do
        jakiejś plotkarskiej gazety lub po prostu do gazety lub jakaś praca o
        charakterze literackim.
        *** Nie, choć kiedyś, gdy się za mną ‘uganiał’, pisał wiersze. Nawet ładne.

Jako potrzebne wykształcenie wylosowałam Wieżę. Nie wykluczone, że do pracy męża
        Olgi potrzebna jest jakaś nietypowa, akrobatyczna sprawność fizyczna jaką
        potrzebują cyrkowcy, tancerze i aktorzy.
        *** Nie
        Ale karta ta może oznaczać, że do zawodu jest potrzebna umiejętność dostosowania
        się do zmian i kreatywność.
        *** Tak
        Lub może oznaczać, że do aktualnego zawodu wcześniejsze wykształcenie męża Olgi
        nijak nie przystaje.
        *** Pracuje teraz zgodnie z wykształceniem, ale nie zawsze tak było.
        Może oznaczać również, że potrzebne wykształcenie służy ratowaniu ludzi rannych,
        chorych lub ratowaniu przed klęskami pożaru lub powodzi.
        *** czasami jego praca przypomina gaszenie pożarów.

Pomyślałam właśnie, że to co odczytałam jako „kobiecość zawodu” może oznaczać
        „nastawienie na ciało”. 3 Puchary można by wtedy odczytać jako dążenie do
        uzdrowienia i przywrócenia radości życia. Pasuje również lekarz lub masażysta.
        *** Nie

Ogólnie w jego zawodzie potrzebna jest intuicja i wyczucie (Księżyc) i w
        kontaktach z ludźmi On to wyczucie ma (Kapłanka).
        *** Tak, ma bardzo dobrą intuicje i ‘zna się na ludziach’, wie jak z nimi
        postępować żeby osiągnąć własne cele.

Karta 10 Kijów jako miejsce gdzie pracuje najpierw skojarzyła mi się z jakimś
        zatłoczeniem ale może oznaczać jakieś duże miejsce, gdzie trzeba się nachodzić.
        *** O tak, kilometrów to on nabije w pracy biegając po budowach. To są duże
        inwestycje.
        5 Kijów jako pora pracy – to albo dzień jako gorąca część dnia, albo ta karta
        oznacza dyspozycyjność lub po prostu nie ustaloną, zmienną porę dnia.
        *** O tak. Pracuje na etacie w ustalonych godzinach, ale to tylko pozory.
        Faktycznie jest dyspozycyjny non stop.

Jeszcze nie omówiłam kart 8 Kijów i 2 Mieczy jako uzupełniających 3kę Pucharów
        kart oznaczających cele zawodu męża Olgi. Obie te kary kojarzą mi się z
        koncentracją.
        *** Koncentracja w tej pracy jest potrzebna. Odpowiada za wiele osób i mienie.
        Celem zawodu może być odcięcie człowieka od trosk (2 Mieczy). Pasuje to do
        zawodu o charakterze artystycznym jak i o charakterze leczniczym i ratowniczym.
        *** Nie

*** Kito, miałaś dużo trafień, ale i trochę pudeł. Mam takie wrażenie, że karty
        pokazały Ci mojego męża całościowo. Bez dopasowania tylko do zawodu. On
        rzeczywiście jest dość wszechstronnie uzdolniony i stąd te uczuciowe karty.
        • kita32 Re: Karty Kity 26.10.08, 21:44
          Zrozumiałam co oznaczały w moim rozkładzie karty, które zinterpretowałam jako "kobiece". Zawód męża Olgi ma charakter wybitnie męski, ale On w pewnym sensie opiekuje się zespołem ludzi, opiekuje się (jeżeli można użyć tego sformułowania) powierzonymi jemu maszynami, czuje się odpowiedzialny. Karty pokazały mi tę opiekuńczość oraz intuicję.
    • olga.78 Karty Ma_ewy01 26.10.08, 21:23
      *** Przepraszam za opóźnienia, ale mój net dzisiaj bardzo muli. Sorry dziewczyny.

No dobra, to tym razem zacznę ja. Ale bardzo proszę drogie kolezanki wróżki o
      wyrozumiałość. W tygodniu będę mocno zajęta. Dzisiaj mam jedyne wolne
      popołudnie. A niech tam:

8 Jaki jest stosunek męża olgi do swojej pracy - Rycerz Mieczy
      10 Czego nie lubi najbardziej , co go męczy, irytuje - 9 mieczy

Praca męza Olgi polega na zabezbieczaniu, pilnowaniu, gromadzeniu dóbr,
      pieniędzy, mienia albo na ich przechowywaniu.
      *** Tak, ale nie pieniędzy lecz wartościowych materiałów i maszyn.
      W jakimś bogatym budynku, typu pałac ( muzeum) , hotel, siedziba duzej firmy,
      bank, giełda,
      *** Place budów, hale sportowe, supermarkety, firmy produkcyjne.
      Mąz Olgi zajmuje się organizowaniem, kierowaniem, zarzadzaniem, dowodzeniem
      grupą ludzi, mającą jakieś sciśle określone zadanie.
      *** Dokładnie tak. Każda brygada odpowiedzialna jest za jakiś wycinek pracy, a
      on czuwa nad całością.
      Moze należy do służb mundurowych.
      *** Nie
      Posługuje sie jakimś narzędziem przemocy typu pałka, pistolet, pistolet gazowy
      czyli jakąś bronią.
      *** Głównie palcem wskazującym, którym pokazuje co kto ma zrobić. Jest przy tym
      niebywale stanowczy.
      W tej pracy potrzebna jest dobra orientacja, umiejętnośc obserwacji,
      prześwietlania ludzi i ich zamiarów. Jasnośc myślenia, trafność oceny i
      spostrzegawczośc. Nie zaszkodzi pogoda ducha, optymizm, radosc życia, siła
      fizyczna i zdrowie.
      *** Wszystko się zgadza. On ma te cechy i umie je wykorzystać.
      Czegoś pilnuje, ochrania. moze zabezpiecza jakis majątek. W kazdym razie jest to
      wiele warte i maż wykonuje te prace jakby troche wbrew sobie, bo np chętnie by
      zrobił lepszy użytek z tego pilnowanego, nagromadzonego dobytku. Jakby
      niezupełnie sie zgadza z przeznaczeniem tego, co ochrania.
      *** Raczej nie.
      Pracuje z kimś, komu moze ufać, na kim może polegać, z kim sie bardzo dobrze
      rozumie, uzupełnia. Ma chyba stałego partnera, współpracownika ( lub grupę
      operacyjną). Tworzą zgrany zespół, znakomicie wyszkolony
      *** O tak. Każdy jest świetny w swojej dziedzinie.
      8 Jaki jest stosunek męża Olgi do swojej pracy - Rycerz Mieczy
      Bardzo rygorystyczny, słuzbowy, przestrzegajacy ściśle regulaminu, czujny i
      gotowy. Perfekcyjny i profesjonalny, nie znoszący sprzeciwu, żadnych kompromisów.
      *** 3 x tak. Wymaganie techniczne, BHP, obostrzenia. Tego bardzo pilnuje.
      Lubi jak jest spokoj, nic sie nie dzieje, nie ma żadnych niespodzianek, nagłych
      wydarzeń,
      *** Chyba by się z tym źle czuł. Ta praca, to jego pasja.
      10 Czego nie lubi najbardziej, co go męczy, irytuje - 9 mieczy
      Nie lubi pracować w nocy, albo na nocnej zmianie.
      *** Prawie się nie zdarza żeby pracował w nocy. Natomiast bardzo go irytuje w
      tej pracy ‘głupota ludzi’. Zwłaszcza gdy zepsują maszynę, przyrząd lub samochód
      przez niewłaściwe użytkowanie. Gdy się źle obchodzą z narzędziami, które są im
      potrzebne do wykonywania pracy.
      Wychodzi mi, że mąz Olgi pracuje w jakiejś firmie ochroniarskiej jako dowódca
      straży, ktoś, kto nosi w pracy broń. *** Nie Zarządza zespołem ludzi *** Tak,
      odpowiedzialnych
      za bezpieczeństwo jakiejś instytucji finansowej - banku, giełdy, fabryki
      papierów wartosciowych, muzeum, archiwum., skarbca.*** Nie
      To tyle. Olgo, nie śmiej sie ze mnie, bo może całkiem w szczere pole mnie
      wyrzuciłosmile
      *** Ma_ewo miałaś dużo trafień, ale i trochę pudeł. Krążyłaś bardzo blisko. Dużo
      się zgadza, zwłaszcza świetnie trafiłaś z jego współpracownikami. To takie
      cztery filary firmy gdzie każdy jest klasą sam dla siebie w swojej dziedzinie.
      • ma_ewa01 Re: Karty Ma_ewy01 26.10.08, 21:29
        Dzięki Olgo za wyrozumiały komentarz i wnikliwą analizę mojej odpowiedzi.
        Warsztat bardzo mi sie podobał. Karty fajnie gadały, tylko ja, gapa trochę
        pokreciłamsmile
        Msmile
        • olga.78 Karty Gosidzikiej 26.10.08, 21:45
          3 monety
          2 monety
          as monet

smile) nie za dużo tych monet

skojarzenia - doradca finansowy, bankier, zawód związany z inwestowaniem

z drugiej strony patrząc na wasze akrty to mi się tak kojarzyło z ochroniarzem-
          konwojentem przewożącym pieniądzesmile
          *** Nie

czym posługuje się w swej pracy - 2 kielichów - zaufanymi ludźmi
          *** O tak.
          jaką pełni funkcję w pracy - 10 kielichów - spełnia marzenia ? smile
          *** Ta praca to dla niego spełnienie marzeń. Kocha ją.
          jaki ma stosunek do swojej pracy - rycerz pałek - praca ta spełnia jego
          oczekiwania i jednoczesnie stanowi dla niego wyzwania- realizuje się w niej na pewno
          *** Tak.
          co lubi najbardziej w swojej pracy? - kochankowie - to że na jego głowie są
          ważne decyzje
          *** Tak.
          czy jest coś czego nie lubi - 4 monety - czasem nadmiar oczekiwań i obowiązków
          związany z zajmowanym stanowiskiem
          jakie cechy posiada które są mu pomocne w tej pracy - Wisielec - potrafi
          przeczekać?? ale coo smile)
          *** O tak, przeczekać inspektorów i osiągnąć swoje cele.
          jakie korzyści finansowe ta praca mu przynosi - królowa pałek - powiedziałabym,
          że baaardzo dobre smile
          *** Tak

Gosiu, gdybyś rozwinęła temat byłaby z tego świetna analiza jego pracy.
          Poszczególne karty zinterpretowałaś w bardzo dobrym kierunku. Szkoda, że hasłowo.
    • olga.78 Karty Nadji 26.10.08, 21:28
      Nadja
      opis pracy męża Olgi i okoliczności, czyli tego co mi przyszło do głowy w
      związku z pracą

z kart wynika, że mąż Olgi zaczął niedawno nową, obiecującą pracę, w której
      czuje się świeży, jeszcze się doucza, przyucza, wdraża,, nie wiem, ma nowe
      obowiązki, tak trochę "terminuje" (8 denarów). musiał wcześniej przejść przez
      sito rekrutacyjne, jakoś o tą pracę zawalczyć, była ostra konkurencja, praca nie
      spadła mu z nieba(5 Mieczy).
      *** Nie. Praca spadła mu z nieba. Sama do niego przyszła, on o nią się nie
      starał i nie zabiegał.

na razie pracuje nad jakimś nowym projektem, zadaniem, dostał jakąś świeżą
      sprawę do zrealizowania, nie jest to jeszcze projekt całkiem samodzielny, rola
      jego polega na razie na pośredniczeniu w czymś, albo, po prostu ma na razie za
      plecami kogoś kto mu pomaga, życzliwie wprowadza w pracę (stanowisko:paź buław).
      *** Nie
      mąż Olgi jest bardzo zaangażowany w tą nową pracę, wierzy w nią, widzi sens, nie
      wiem ma poczucie że się zrealizuje (Papież na pozycji podejście do
      pracy/motywacja), , jest do niej bardzo pzytywnie, ufnie nastawiony (Paź
      Kielichów). w ogóle męża Olgi symbolizuje mi tu karta 3 Puchary, on jest takim
      wesołym, pogodnym i uczuciowym człowiekiem, optymistą, w każdym razie na pewno
      jeśli chodzi o sprawy związane z pracą, z tematem zadania warsztatowegosmile
      *** Tak

co robi właściwie - Rycerz Monet
      hmm, przeprowadza jakieś transakcje, albo pośredniczy w nich raczej, jeździ może
      do klientów. w każdym razie to jest praca o wysokiej jakości, może bankowa?
      *** Jakość jest bardzo ważna w tej pracy.
      podpisuje umowy z klientami i doradza im w sprawach związanych z majątkiem?,
      *** Nie
      z drugiej strony to co robi wymaga znajomości pewnych szczegółów, różnych
      subtelności, także umiejętności psychologicznych, musi dobrze rozumieć i
      "wspólgrac", wnikać w potrzeby klientów/osób do których kierowana jest praca
      (król Kielichów),
      *** Tak.
      to by wskazywało bardziej na reklamę (i pasuje do rycerza
      Monet też), albo na impresariat, kontakt z artystami.
      *** Nie

rozłożyłam jeszcze , zeby sie przyjrzeć samej pracy dokładniej.
      i coraz bardziej jestem przekonana, ze to reklama, albo media (radio, tv).
      bo to praca, gdzie są pieniądze,
      *** Nie
      jakby punkt wyjścia to pieniądze, duze, takie
      świadczące o sukcesie i awansie (9 Monet), gdzie realizowane są projekty z
      rozmachem,
      *** O, tak. Rozmach jest, duże powierzchnie, duży wkład finansowy.
      albo też patrząc inaczej m, gdzie są "gwiazdy" (gwiazda XVIII), gdzie
      ma się kontakt z osobami wrażliwymi, subtelnymi, żyjącymi uczuciami (tacy są
      artyści ogólnie, jeśli chcemy ich jakoś idealnie postrzegać, tu karta królowa
      Kielichów),
      *** Nie
      gdzie liczy się kreatywność, osobowość, ale tez lekkość, radość
      (Słońce) oraz pasja (Moc), a na końcu trzeba dokonać obiektywnej, bezdusznej
      oceny tego co się wykonało (2 Buławy).
      *** O tak. Pasja. Protokoły odbioru, rozliczenie finansowe. Świetnie trafiłaś z
      tą obiektywna, bezduszną oceną.

a i jeszcze mąż pracuje w zespole (9 Kielichów), gdzie jest lubiany i ceniony.
      nie czuje się jeszcze pewnie, ma poczucie , że musi się wykazać, mam wrażenie,
      ze on uważa, że nadal jest nad nim spora konkurencja, ze on musi się wykazać (7
      Buław), ma tremę w każdym razie, trochę się lęka (Księżyc), ale niepotrzebnie,
      on ma tam bardzo pewne miejsce (3 Buławy).
      *** Myślę, że tak.

• nadja_m Re: Karty Nadji 26.10.08, 22:01
        kurcze, przekombinowana głowa.

samą pracę karty mi pokazały tak klarownie, ze ho,
        8 denarów. konkretna robota, idziesz i robisz, kujesz, szlifujesz, obrabiasz
        (jak ten chłopek na karcie u Waita), ale mi się to wydawało za proste, zbyt
        oczywiste,
        to wymysliłam, ze to metaforycznie, że on "się uczy", przyucza, terminuje.

fajne warsztaty

ps. Kito, nie mogę Ci podać rozkładu, bo to nie jest rozkład jakiś konkretny
        tylko pytanie/odpowiedź,
        taki strumień bardziej smile
        • kita32 Re: Karty Nadji 26.10.08, 22:08
          > ps. Kito, nie mogę Ci podać rozkładu, bo to nie jest rozkład jakiś konkretny
          > tylko pytanie/odpowiedź,
          > taki strumień bardziej smile

....rozumiem, coś w rodzaju dialogu z kartami - myślisz nad czymś, wyciągasz kartę i dostajesz odpowiedź; chcesz dopytać - wyciągasz drugą... Czy tak?
          • nadja_m Re: Karty Nadji/pytanie Kity 26.10.08, 22:27
            ....rozumiem, coś w rodzaju dialogu z kartami - myślisz nad czymś, wyciągasz ka
            > rtę i dostajesz odpowiedź; chcesz dopytać - wyciągasz drugą... Czy tak?

tak. ale trzeba uważać, zeby nie popłynąć.

np. w tym warsztacie ja się zasugerowałam kielichami i poszłam już w kierunku
            uczuć, wrażliwości, czyli, że praca z nadwrażliwcami, sztuka.
            zresztą cały czas sie nad tymi kielichami zastanawiam, jak widzę kilka osób
            wylosowało duuużo pucharów.

pozdrawiam
            nadja
            • kita32 Re: Karty Nadji/pytanie Kity 26.10.08, 22:43
              > zresztą cały czas sie nad tymi kielichami zastanawiam, jak widzę kilka osób
              > wylosowało duuużo pucharów.

.....Myślę, że to dlatego, że w sumie ta praca bardzo wiąże się z emocjami. Z jednej strony jest wielka odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników i stan sprzętu, z drugiej ciągle trzeba zmieścić się w terminie i nie można oddać fuszerki.

W moim rozkładzie jako główny cel pracy wylosowałam 3 Pucharów - i miałam skojarzenie z rozrywką - a to przecież chodziło o to, żeby każdą konkretną robotę szczęśliwie zakończyć, bezpiecznie, w terminie, i żeby wykonanie zostało przyjęte. Zakończenie pracy jest często hucznie obchodzone - np. świętowane jest wodowanie statku, skończenie dachu domu świętuje się wieszanie wiechy. W pracy męża Olgi celem jest to (radosne) zakończenie każdego konkretnego zlecenia.
    • olga.78 Kart Rasatabuli 26.10.08, 21:34
      skasowało mi się buuuu
      jeszcze raz:
      karta główna zawód- 6 denarów rydwan
      co robi - kochankowie 6 mieczy
      czego używa w pracy - 2 kiel. królowa buław 7 den.
      co najbardziej lubi w swojej pracy - 8 buław 3 miecze 5 buław
      czego nie lubi - ryc. kiel. diabeł 10 monet
      najbardziej przydatna mu umiejętność - pustelnik
      efekty pracy - 9 buł. 8 den.

Wydaje mi się, że nie jest to jakieś stanowisko podrzędne, lecz kierownicze -
      coś rozdziela, trzyma wszystko w ręku, kieruje, przewodzi, podejmuje jakieś
      decyzje, szuka rozwiązań, wyznacza jakieś zadania dla pracowników - wskazuje im
      kierunek działania - z drugiej strony może sam być panem i rydwanem - ja
      wyznaczam cele, ja realizuję.
      *** Dokładnie tak jest.
      Ale te 2 kielichy, 8 i 5 buław skojarzyły mi się z kontaktem z ludźmi - a z
      drugiej strony pustelnik, jako najbardziej potrzebna umiejętność, hm.. Lubi gdy
      się coś dzieje, rywalizację, a 3 mieczy skojarzyła mi się z konkretem - no bo
      nie wiem co to może być. Może ten pustelnik to umiejętność przemyślenia czegoś w
      samotności, a później po prostu wdraża pomysł do realizacji. Być może to dystans
      do wykonywanej pracy i taki wew. spokój z jakim do niej podchodzi.
      *** Z tym wewnętrznym spokojem trafiłaś super. Tak właśnie jest.
      Nie mam pomysłu, właściwie nic konkretnego nie napisałam.
      Ha, mam - przewodnik górski.
      Jest ruch, jest dynamika, działanie, kontakt z ludźmi, a pustelnik wygląda na
      miłośnika wędrówek po górach, przewodnik
      *** Nie
      się przemieszcza i dużo mówi,
      *** Tak
      a człowiek gór na pewno ma w sobie wiele spokoju.
      nie lubi wodolejstwa, uzależnienia i tłumu smile
      *** W pracy nie lubi wodolejstwa, odwrotnie jak w życiu. Jest bardzo niezależny,
      to fakt.
      nie lubi nieodpowiedzialnych ryzykantów, którzy wszystko stawiają na jedną kartę
      i ryzykują na niebezpiecznych szlakach
      *** Wymaga od pracowników przestrzegania przepisów BHP.

Rasatabulo, napisałaś co prawda niewiele, ale trafiłaś w najważniejszym
      kierowniczym stanowiskiem. Ten przewodnik to było bardzo sensowne skojarzenie.
      • rasatabula Re: Kart Rasatabuli 26.10.08, 21:52
        Dziękuję, bardzo mnie to cieszy smile
        --
        Agatha Christie:
    • olga.78 Karty Kryski 26.10.08, 21:52
      Moze jeszcze ja, miałam kłopoty ze zdjęciem.
      A tak wogóle to ostatnio karty nie bardzo chcą ze mną rozmawiać.
      Ciekawy ale i trudny warsztat. Ostatecznie zozłożyłam krzyż celtycki.

fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nb/nf/znh8/wKa3Y3cPwqEjVZJHbA.jpg
      Myślę Olgo, że Twój mąż jest prawnikiem, bardzo zaangażowany w sprawy które
      prowadzi.
      *** Tak
      Charakteryzuje się dużym zrozumieniem dla ludz.
      *** Raczej jest wymagający.
      Posiada doświadczenie a jednocześnie młodzieńczy zapał.
      *** Doświadczenie tak, zapał też. Dyskutowałbym z młodzieńczym. Ma swoje lata.
      Wydaje mi sie , że w niedalekiej przeszłości przeszedł swoistą metamorfozę,
      uświadomił sobie sens swojego życia.
      *** Tak było, ale w dalszej przeszłości.
      Uwolnił się od obcego widzenia świata i cudzych poglądów. Możę był na stypendium
      zagranicznym i po powrocie odnalazł swoje miejsce na ziemi i teraz wykonuje
      pracę którą lubi.
      *** Nie był na stypendium, ale lubi to co robi.
      Do głowy przyszedł mi handel nieruchomościami. Jest całym sercem zaangażowany w
      poszukiwaniu dobrych ofert zgodnie z potrzebami swoich klijentów. Podświadomie
      wyczuwa itrafia w ich gusta i możliwości.
      *** Nie
      W kontaktach międzludzkich wytwarza harmonijną atmosferę.
      *** Władca niepodzielny na swoim tronie. Zresztą w tej pracy inaczej nie można.

Kryski karty pokazały Ci metamorfozę, która poprawnie odczytałaś. Świetne trafienie.
    • olga.78 Kart Eleonory 26.10.08, 22:15
      Ma_ewo pozwoliłam sobie skorzystać z pytań zadanych przez Ciebie. Mam nadzieję,
      że nie masz nic przeciwko temu. Troszkę je zmodyfikowałam i wyciągnęłam swoje
      karty. Piszę tak na szybko, karty wyciągnęłam już wcześniej, a teraz jeszcze na
      szybko je zinterpretuję. Więc z góry przepraszam, że tak na ostatni moment i
      nieco chaotycznie.

Po wyciągnięciu kart mam następujące skojarzenia co do zawodów: lekarz,
      psycholog, psycholog w więzieniu, pracownik więzienia, makler, bankowiec, szef
      dużej firmy.
      *** Nie

1.W jakiej branży pracuje mąż Olgi (2 monety, 8 kielichów)
      Branża zajmuje się rozwiązywaniem ludzkich problemów, coś co pomaga na smutki,
      balsam na duszę, moje skojarzenia to psychologia, poszukiwanie rozwiązań. Druga
      opcja to praca związana z inwestowaniem pieniędzy, gra na giełdzie (raz idzie
      lepiej raz gorzej, są wahania, są straty są zyski)
      *** Nie

2.Na czym polega praca męża Olgi (9 mieczy, Król buław)
      Pierwsze moje skojarzenie z więzieniem. A drugie to ze szpitalem. Król buław to
      mąż Olgi, 9 mieczy to jakiś człowiek w nieszczęściu, zatroskany, może chory. Mąż
      Olgi go pociesza, pomaga mu wyjść z opresji. Tu pasowała by wizja psychologa
      albo lekarza. Jako król buław posiada silną władzę i autorytet. Jest powszechnie
      szanowany, lubiany, cieszy się popularnością.
      *** Chyba jest szanowany choćby ze strachu wink Autorytet na pewno, bo jest
      fachowcem i nikt mu kitu nie wciśnie.

3.Jaka jest najważniejsza czynność, którą on wykonuje w swojej pracy (Król monet)
      No i tutaj mój trop się trochę zatarł, bo król monet to duży nacisk kładzie na
      pieniądze. Ale też oznacza podejmowanie decyzji, bycie przywódcą, szefem. Jakby
      mąż Olgi miał wpływ na podejmowanie decyzji finansowych w tej instytucji, czy
      firmie. A może jest po prostu tam szefem.
      *** Szefem, przywódcą. O tak!

4.Pozostałe, mniej ważne czynności, które musi wykonać (4 buław, Królowa monet)
      Musi bywać na różnego rodzaju przyjęciach, bankietach, jest to w jakimś stopniu
      praca reprezentacyjna, czasem musi się pokazać w towarzystwie. A może jakieś
      wyjazdy za miasto, albo jest to związane z kupowaniem domów. Królowa monet to
      znów pieniądze. Czyli zawieranie jakichś transakcji finansowych,. I tu się znowu
      pokazało łono natury. Hhmm...
      *** Duuużo jeździ.

5.Czym charakteryzuje się jego miejsce pracy (Królowa mieczy, Cesarz)
      Jego miejsce pracy jest przestronne, tonacje raczej zimne, wyposażenie wygodne,
      nowoczesne. Na pewno miejsce pracy charakteryzuje się dużym fotelem, takim
      fotelem szefa.
      W wielu kartach przebija mi się tutaj władza, jakby wysokie stanowisko.
      *** Władza tak.

6.Narzędzia potrzebne do wykonywania pracy (wisielec, głupiec)
      Pierwsze skojarzenie to długopis (niby ten wisielec) i nic więcej nie jest mu
      potrzebne. Ewentualnie entuzjazm i kreatywność głupca, zapał. Wszystko co
      potrzebne ma w sobie.
      *** To prawda, że to co najważniejsze w tej pracy ma w sobie.

7.Jakie cechy charakteru są potrzebne do wykonywania tej pracy (Król kielichów,
      9 kielichów)
      Na pewno dobre relacje z ludźmi, przyjaźń, miłość, sympatia, uśmiech. Znowu król
      – może empatia, optymizm. Mąż Olgi wnosi dobrą atmosferę w zespół z ludźmi, i
      chyba trzeba też mieć trochę cechy przywódcze.
      *** Raczej tak.
      8.Jaką on pełni funkcję w tej pracy (10 buław, królowa kielichów)
      Dźwiga na swoich barkach dosyć duży ciężar, ma wiele obowiązków i
      odpowiedzialności.
      *** To racja.
      Chyba nawet w dużej mierze go to przerasta.
      *** Nie skarży się.
      Królowa kielichów wskazywała by na psychologię, teratpeutę, lekarza.
      *** Nie
      9.Z kim współpracuje, komu podlega, kto jemu podlega (koło fortuny, 8 mieczy)
      Ma wokół siebie wiele osób z którymi współpracuje, te osoby ciągle się
      zmieniają. Często są to osoby zablokowane emocjonalnie.
      *** Takie osoby też. Niewykwalifikowani pracownicy do zamiatania.
      10.Co w tej pracy lubi najbardziej (5 monet, 5 mieczy)
      W tej pracy lubi wyzwanie, możliwość rozwiązywania problemów, to że ktoś
      przychodzi z problemem i wspólnie udaje im się go przezwyciężyć.
      *** Tak.

11.Czego nie lubi najbardziej (rycerz buław, rydwan)
      Nie lubi nagłych wyjazdów i pośpiechu. On potrzebuje czasu do namysłu, do
      zastanowienia, nie ludzi, gdy sytuacja zmusza go do podejmownia decyzji pod
      presją czasu.
      *** Cały czas takie decyzje podejmuje, ale pewnie woli jak wszystko idzie wg planu.

12.Stosunek męża olgi do swojej pracy (rycerz kielichów, księżyc)
      Praca jest dla niego bardzo ważna, lubi bardzo swoją pracę, wkłada w nią całe
      swoje serce. A księżyć to chyba oznacza, że w dużej mierze wykorzystuje swoją
      intuicję, wyczucie do ludzi, empatię.
      *** Zdecydowanie tak.
      13.wykonywany zawód – 2 kielichy
      Jakiś zawód związany z uczuciami.
      *** Nie

*** Eleonoro świetnie trafiłaś z tymi osobami zablokowanymi emocjonalnie i jego
      zaangażowanie. Może stad te kielichy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka