Dodaj do ulubionych

kredyt hipoteczny w jakiej formie?

14.10.14, 20:35
Witam, z zerowym doświadczeniem w kredytach i wiedzą ekonomiczną poniżej średniej mam następujące pytanie:
Czy lepiej wziąć kredyt na całość zakupu nieruchomości minus wkład własny, czy może kredyt na (mając wkład własny) całość sumy tak by wkład własny został na remonty?
No i czy raty malejące czy stałe?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Edytor zaawansowany
 • ziut19 15.10.14, 11:25
  Po pierwsze określ ratę na którą Cie stać i na podstawie tego ustal wysokość kredytu i okres kredytowania. Wkład własny może (ale nie musi) spowodować, że oferta będzie atrakcyjniejsza (niższa marża, mniejsze konieczności cross-sellingu). Moim zdaniem zachowanie poduszki finansowej w wysokości 6-12 rat jest niemal obowiązkowe na wypadek nagłych nieprzewidzianych sytuacji. Cała reszta to już kwestia indywidualnych ustaleń i priorytetów.
  Raty malejące są z pewnością korzystniejsze w całkowitym rozliczeniu kredytu, jednak w początkowej fazie obciążenie finansowe jest zdecydowanie większe. Może więc stałe z możliwością nadpłacania?

  --
  Kredyty hipoteczne, gotówkowe, konsolidacyjne.
  ziut19@gazeta.pl
  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46441
 • semmac 15.10.14, 22:40
  Ograniczyłem swój wybór do dwóch banków. Czy mogę jednocześnie w dwóch bankach (tego samego dnia) zacząć procedurę w celu zbadania zdolności i porównania ofert? To że każdy z tych banków wyśle w tym samym czasie zapytania do BIK-u nie wpłynie przypadkiem na decyzję? Słyszałem kiedyś jakieś ploty o tym, że w w przypadku gdy badasz swoją zdolność w kilku bankach to decyzje we wszystkich są odmowne.

  ziut19 napisał:

  > Po pierwsze określ ratę na którą Cie stać i na podstawie tego ustal wysokość kr
  > edytu i okres kredytowania. Wkład własny może (ale nie musi) spowodować, że ofe
  > rta będzie atrakcyjniejsza (niższa marża, mniejsze konieczności cross-sellingu)
  > . Moim zdaniem zachowanie poduszki finansowej w wysokości 6-12 rat jest niemal
  > obowiązkowe na wypadek nagłych nieprzewidzianych sytuacji. Cała reszta to już k
  > westia indywidualnych ustaleń i priorytetów.
  > Raty malejące są z pewnością korzystniejsze w całkowitym rozliczeniu kredytu, j
  > ednak w początkowej fazie obciążenie finansowe jest zdecydowanie większe. Może
  > więc stałe z możliwością nadpłacania?
  >
 • ziut19 16.10.14, 11:08
  Możesz, a nawet zalecanym jest złożenie równoległych wniosków by ograniczyć ryzyko uzyskania decyzji negatywnej. Dwa a nawet trzy jednoczesne wnioski nie powodują wielkiego zamieszania. Wystarczy odrobina rozsądku, a wszystko powinno być OK.
  --
  Prosty i drogi kredyt dostaniesz wszedzie.
  Dobry, tani i przyjazny tylko u najlepszych.
  ziut19@gazeta.pl
 • semmac 17.10.14, 06:32
  A jeśli wezmę większy kredyt z przeznaczeniem na remont i nie wykorzystam całej kasy, to czy nadwyżkę można umorzyć/zrezygnować lub zwyczajnie wziąć tę kasę i nią spłacić część kredytu?
 • polecanidoradcy.pl 30.01.15, 20:41
  Jeżeli weźmiesz kredyt na remont i nie wykorzystasz wszystkich środków, bank wyksięguje ją i będziesz płacił raty od kwoty faktycznie wykorzystanej. Ale kilka uwag do tego:
  1. zapłacisz prowizję / ubezpieczenie czy inne opłaty od całości przyznanego kredytu.
  2. Musiałbyś na etapie wnioskowania o kredyt zaznaczyć, że część kredytu przeznaczoną na remont chcesz rozbić sobie na transze. Najlepiej w ten sposób, żeby ostania transza na remont odpowiadała kwocie, którą zakładasz, że być może nie wykorzystasz.

  Nie znam szczegółów i kwoty, która ma być na remont. Może się okazać, że jeżeli jest to nieduża kwota to bank będzie chciał ją wypłacić jednorazowo w całości. A jak ją wypłaci w całości to już nie będzie możliwości wyksięgowania niewykorzystanej kwoty kredytu. W takiej sytuacji, jak będzie chciał zwrócić część środków, to zostanie to potraktowane przez bank, jako nadpłata kredytu z wszelkimi konsekwencjami (np. opłatą za wcześniejszą częściową spłatę, chyba, że bank takiej nie pobiera).
  pozdrawiam

  --
  Pozdrawiamy PolecaniDoradcy.pl
  www.polecanidoradcy.pl
  Katalog polecanych doradców finansowych
  w Twoim mieście.
 • chris62 27.11.14, 15:49
  Nie ma kredytów z oprocentowaniem stałym wg jasnych kryteriów na których mógłbyś jako tako planować przyszłość.
  Z doświadczeń swoich i innych uważam że za pewnik możesz przyjąć że co byś nie wymyśłił to banki i tak Cię wyr..ą na spore kwoty.
  Dlatego nie radzę brać kredytu żadnego z obecnie oferowanych.
  Dobry kredyt to ma znajomy w USA na 90 lat i 2% spokojnie daje rade spłacać i nei musi się nerwicować.
  Inni pobrali na 1% zmienne i teraz domów nie mają.bo z 1 zrobiło się sporo więcej a jeszcze pracę potracili.
  Ja tez pamiętam jak kiedyś stopa skoczyła na 25% bo inflacja była.
 • makito 05.12.15, 23:55
  Na pewno wkład własny w kredyt, wtedy masz niższą ratę.
  Ja bym się bardziej zastanowił czy kredyt prywatny czy firmowy, ostatnio na Idea Expert przeglądałem kredyty samochodowe na firmę i zdziwło mnie na stronie ile różnych form kredytu jest dla firmy na hipotekę. Zabezpieczony, niezabezpieczony, inwestycyjny, nieruchomość komercyjna, mikro przedsiębiorstwo, etc.
 • mary972 22.02.16, 15:03
  Odnośnie wkładu własnego, trzeba pamiętać, że został on podniesiony do 15%. Czytałam, że niektóre banki wciąż udzielną z 10% wkładem własny, ale oczywiście nie ma nic za darmo. W takim przypadku trzeba liczyć się na przykład z wyższą marżą. Polecam poczytać: www.dopoznania.pl/poznan/pl/10_wkladu_wlasnego_nadal.html
 • pozyczkasa.pl 16.03.16, 10:39
  lepszym roziwązaniem jest całość własnych środków wrzucić jako wkład własny a remont skredytować. Mamy wtedy lepszy wskaźnik LTV I w niektórych bankach lepszą ofertę. Co do rat to tańsze są raty malejące jednak trzeba się przygotować, że raty będą wyższe. Standardem są raty równe ponieważ lepiej jest liczona zdolność.
 • kianowakowska 26.06.18, 11:03
  Moim zdaniem z tak poważną decyzją udaj się do biura po poradę. Tu wszystko przecież ma zmierzać do tego by oprocentowanie było jak najmniejsze
  www.michal-mazur.pl
 • konraddo 18.11.18, 06:36
  Kredyt hipoteczny z wysokim wkładem własnym w większości banków będzie korzystniejszy. Niższa będzie czasem nie tylko marża, ale będzie szansa ugrania nieco na prowizji (w niektórych bankach). Z drugiej strony pozostawienie części środków pieniężnych do własnej dyspozycji pozwala zabezpieczyć się przed ewentualnymi nieprzewidzianymi sytuacjami (np. choroba, utrata pracy) i mieć zapas pieniędzy na ewentualną spłatę kolejnych rat. Warto także zwracać w poszczególnych bankach uwagę na to czy pobierają one prowizję od wcześniejszej spłaty - dobrze byłoby w sytuacji przypływu gotówki nie ponosić nadmiernych kosztów nadpłaty kredytu. Inne rzeczy, na które warto byłoby zwrócić uwagę w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego, znaleźć można na kredythipoteczny.co.pl/kredyt-hipoteczny/jak-dostac-kredyt-hipoteczny/ - oczywiście warto także przed podjęciem decyzji wykorzystać jakiś symulator kredytowy i policzyć dobrze raty, porównując raty malejące oraz równe (te pierwsze na początku będą wyższe, cle całkowity koszt kredytu będzie niższy niż w przypadku rat równych).
 • zz73 21.11.18, 18:30
  Skontaktuj się z doradcą finansowym.

  --
  Porównanie kredytów i pożyczek bankowych i pozabankowych kredytyporownywarka.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka