Dodaj do ulubionych

Odmowa kredytu

18.06.16, 11:43
Chciałam zakupić mieszkanie przez posrednika. Mieszkanie wybrane doradca finansowy z biura zrobił symulację w bankach. Wyszły tylko dwa możliwe banki.
Ze względu na różnorodność ofert wybrałam oczywiście ten korzystniejszy. Wszystko szło bardzo dobrze aż.do momentu jak dokumentów nie dostał analityk z banku. Odpowiedź negatywną ze względy na nie stabilna sytuację finansową. Dla mnie to nie argument, ale dobra jak nie to nie. I doradca z biura poinformował mnie że składa teraz dokumenty w drugiej możliwości. Pytanie, czy mam możliwość rezygnacji z kupna tego mieszkania ( mając oczywiście podpisana umowę z biurem nieruchomości) z powodu złych warunków jakie proponuje mi ten drugi bank? Bez płacenia kary za niedociagniecie umowy z mojej winy?
Edytor zaawansowany
  • 18.06.16, 16:54
    Wszystko zależy od zapisów umowy.

--
    Kredyty hipoteczne, gotówkowe, konsolidacyjne.
    ziut19@gazeta.pl
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46441
  • 18.06.16, 17:12
    Umowa mówi tylko o karze która bym musiała uiścić dla sprzedającego jeżeli bym zrezygnowała z zakupu.
  • 18.10.16, 11:45
    Dlaczego tylko dwa banki.? Idź do innych banków, a od doradców finansowych trzymaj się z daleka.
  • 18.10.16, 17:13
    Wszystko zależy od umowy, którą podpisałaś. Rezygnować możesz na pewno, pytanie brzmi ile będzie to kosztowało.

--
    Kredyty hipoteczne, gotówkowe, konsolidacyjne.
    ziut19@gazeta.pl
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46441
  • 03.11.16, 15:06
    Hm dziwna odpowiedź użytkownika zielona-galazka " od doradców trzymaj się z daleka!! Właśnie do nich czym prędzej, tylko nie do 1 lepszego! Chodzenie od banku do banku odradzam, ponieważ narobisz sobie zapytań (w każdym banku każdy będzie chciał zrobić Ci kredyt, żeby zarobić, zrobi zapytanie do BIK i możesz się zablokować). Czemu doradca z pośrednictwa? On też chce zarobić (charytatywnie nie pracują, ale wynagradza go bank- nie TY, a oferta ta sama) na Tobie, ale zna oferty różnych banków (i różnych ludzi w bankach), przed złożeniem zapytania przeanalizuje wszystkie możliwości, przedstawi Ci co gdzie możesz uzyskać, wszystkie za i przeciw. Prowadzi Cię za rękę. Wystrzegać się tylko tych co proszą o wpłaty, przedpłaty, itd. Oszustwo ani kredytu, ani tego co im się da. Zanim do pośrednik się zgłosisz dobrze wejść na www.bik.pl (zarejestrować się tam, ustawić alerty, nikt bez Twojej wiedzy nie złoży zapytania Ci) lub powiedzieć pośrednikowi że masz, będzie się bał i nie złoży zapytań (pośrednik musi mieć podpis Twój na wniosku do konkretnego banku). Kiedyś też dużo rzeczy nie wiedziałam, po kilku nieudanych pośrednikach, trafiłam do firmy która mi pomogła i tam od doradcy dowiedziałam się tego dopiero. Teraz zawsze do nich się zgłaszam, bo wiem że mogę liczyć na rzetelną pomoc.
  • 22.11.16, 21:49
    femea333 napisał(a):

> Hm dziwna odpowiedź użytkownika zielona-galazka " od doradców trzymaj się z dal
    > eka!! Właśnie do nich czym prędzej, tylko nie do 1 lepszego! Chodzenie od bank
    > u do banku odradzam, ponieważ narobisz sobie zapytań (w każdym banku każdy będz
    > ie chciał zrobić Ci kredyt, żeby zarobić, zrobi zapytanie do BIK i możesz się z
    > ablokować). Czemu doradca z pośrednictwa? On też chce zarobić (charytatywnie ni
    > e pracują, ale wynagradza go bank- nie TY, a oferta ta sama) na Tobie, ale zna
    > oferty różnych banków (i różnych ludzi w bankach), przed złożeniem zapytania pr
    > zeanalizuje wszystkie możliwości, przedstawi Ci co gdzie możesz uzyskać, wszyst
    > kie za i przeciw. Prowadzi Cię za rękę. Wystrzegać się tylko tych co proszą o w
    > płaty, przedpłaty, itd. Oszustwo ani kredytu, ani tego co im się da. Zanim do p
    > ośrednik się zgłosisz dobrze wejść na www.bik.pl (zarejestrować się tam, ustawi
    > ć alerty, nikt bez Twojej wiedzy nie złoży zapytania Ci) lub powiedzieć pośredn
    > ikowi że masz, będzie się bał i nie złoży zapytań (pośrednik musi mieć podpis T
    > wój na wniosku do konkretnego banku). Kiedyś też dużo rzeczy nie wiedziałam, po
    > kilku nieudanych pośrednikach, trafiłam do firmy która mi pomogła i tam od dor
    > adcy dowiedziałam się tego dopiero. Teraz zawsze do nich się zgłaszam, bo wiem
    > że mogę liczyć na rzetelną pomoc.

Jestem 100% za. BIK ma w conajmniej w 50% wpływ na to czy kredyt otrzymasz.

Polecam się!
    www.facebook.com/twojemetrykwadratoweszczescia
  • 28.11.16, 14:59
    Dlaczego moja odpowiedź jest dziwna? Doradca kredytowy zawsze weźmie swoją prowizję. A im gorsze warunki kredytu, tym prowizja jest wyższa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.