Dodaj do ulubionych

Promocja BOŚ

16.05.05, 19:06
Nie wiem czy już wiecie o promocji BOŚ-a? 1 pkt proc. marży w CHF - bez
względu na wkład własny. To oznacza oprocentowanie 1,8% w CHF dla "każdego".
Co wy na to?
Obserwuj wątek
    • s-y-l-l-a Re: Promocja BOŚ 16.05.05, 19:50
      Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, bo jestem laikiem kompletnym w sprawach
      bankowo-finansowych, ale przy wkładzie własnym poniżej 20% oprocentowanie w CHF
      wynosi 3%.....
      --
      • s-y-l-l-a Re: Promocja BOŚ 16.05.05, 19:51
        i jeszcze jedno: czy BOŚ ma jakąś infolinię??
        --
      • doradcy.expandera Re: Promocja BOŚ 17.05.05, 09:47
        > Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, bo jestem laikiem kompletnym w sprawach
        > bankowo-finansowych, ale przy wkładzie własnym poniżej 20% oprocentowanie w
        CHF wynosi 3%.....

wynosi 1,8%. Być może od dzisiaj dopiero..
        www.bosbank.pl lub expander (0801 670 000)
      • s-y-l-l-a Re: Promocja BOŚ 17.05.05, 14:28
        Oprocentowanie może i wynosi 1,7!!%, ale są inne koszta..... w ogólnym
        rozrachunku wychodzi na to samo sad, a nawet gorzj niż w Millenium i PKO BP.....

Pierwsze przewalutowanie gratis, każde kolejne 100 zł
        Od wcześniejszej spłaty /chodciażby jednej raty/ płaci się 1% od nadpłacanej
        kwoty sad

i kilka jeszcze innych "drobiazgów" wpływających na całokształt...... a Pan
        doradca jakiś zakręcony i niedoinformowany ;-(

Ogólnie - nie przekonali mnie.....
        --

• tomek123123 Re: Promocja BOŚ 17.05.05, 14:43
          s-y-l-l-a napisała:

> Pierwsze przewalutowanie gratis, każde kolejne 100 zł
          > Od wcześniejszej spłaty /chodciażby jednej raty/ płaci się 1% od nadpłacanej
          > kwoty sad

1 % to zawsze lepiej niż 150 zł za sporządzenie aneksu (przy napłacie
          połączonej ze skróceniem okresu kredytowania), z czym często można się spotkać.
          Ten 1 % to jest problemem chyba głównie przy refinansowaniu kredytu w całości.
        • doradcy.expandera Re: Promocja BOŚ 17.05.05, 14:56
          Droga Syllo, oprocentowanie oparte jest na LIBORze 6M i powiększone o marże 1
          pkt proc. Wynosi więc ok. 1,8% niezależnie od wkładu własnego. Klient który nie
          ma wkładu własnego w innych bankach w najlepszym wypdadku dostanie ok 3 proc.

Oszczędność w oprocentowanie rzędu 1,5 czy 2 pkt proc. przekłada się na
          dziesiątki tysięcy złotych w całym okresie kredytowania (oczywiście zależy to
          od kwoty).

Nie możesz przytaczać prowizji w BOŚ (faktycznie przewalutowanie i wczesniejsza
          spłata nie są najciekawsze ale też nie są jakoś szczególnie wysokie) i
          twierdzić, że niwelują one oszczędność na odsetkach. To zupełnie niepoważne -
          porównywanie jabłek i gruszek (niestety czesty błąd przy kredytach
          mieszkaniowych)

W tej chwili BOŚ jest najtańszy i pytanie jako sobie z tym poradzi i co zrobi
          konkurencja. Nieoficjalnie wiemy że szykuje już jakieś poważniejsze kroki
          (szczególnie Millennium).
            • s-y-l-l-a Re: Promocja BOŚ 18.05.05, 10:13
              Tak jak pisałam nie znam się specjalnie na sprawach finansowo-bankowych i
              wszelkiego rodzaju WIBOR-y itp. niewiele mi mówią. Wiem natomiast, że przy
              identycznych założeniach w BOŚ-u rata wychodzi ok. 503 zł/miesiąc /1,7% CHF/ a
              w Millenium ok. 495 zł/miesiąc /2,63% CHF/ i nie rozumiem dlaczego. A dodatkowo
              wycena nieruchomości w Millenium jest bezpłatna i robiona przez "bankowego"
              rzeczoznawcę. Jeśli chodzi o BOŚ to trzeba taką wycenę zrobić we własnym
              zakresie, nie mając nawet pewności, że kredyt otrzymamy sad
              --
              • banan73 Re: Promocja BOŚ 18.05.05, 13:54
                witaj
                chyba cosik pomyliłas sie, nie sądze ze przy tak różnym oprocentowaniu, raty
                były takie, nawet matematyka powie inaczej, a ona zawsze mówi prawdę...........
                • s-y-l-l-a Re: Promocja BOŚ 18.05.05, 14:41
                  Sugeruję siętym, co usłyszałam od doradców tychże banków w rozmowie
                  telefonicznej. Być może wkradł się jakiś błąd, bo jak pisałam wcześniej Pan z
                  BOŚ-u był wyjątkowo zakręcony...... wink - może zadzwonięjeszcze raz... smile
                  --
            • s-y-l-l-a do pimpeli :-) 18.05.05, 10:15
              > A kiedy nieoficjalnie Millenium odpowie na tę promocję? Może jakieś
              przybliżone dane?

-chyba oficjalnie?? smile n/t-
            • doradcy.expandera Re: Promocja BOŚ 19.05.05, 17:16
              > A kiedy nieoficjalnie Millenium odpowie na tę promocję? Może jakieś
              przybliżone

Na razie mogę zdradzić że przedłużają promocję do końca czerwca (miała się
              skończyć w maju) - czyli brak prowizji przy PLN, 1% przy CHF, bez wyceny, marża
              obniżona o 0,4 pkt proc. w CHF. Myślą nad jakąś mocniejszą odpowiedzią ale nie
              znam konkretów.
          • aga779 Re: Promocja BOŚ 19.05.05, 13:24
            Durny Expander
            chcę kredyt na 92 %wartości inwestycji i przy obecnej konkurencji banki dają mi
            oprocentowanie na poziomie 2,5 na wstępie a nawet nie zaczęłam jeszcze rozmawiać
    • mottek Re: Promocja BOŚ 19.05.05, 13:42
      doradcy.expandera napisał:

> Nie wiem czy już wiecie o promocji BOŚ-a? 1 pkt proc. marży w CHF - bez
      > względu na wkład własny. To oznacza oprocentowanie 1,8% w CHF dla "każdego".
      > Co wy na to?

ciekaw jestem, dlaczego będąc w expanderze wczoraj nie zaproponowano mi lepszej oferty BOŚ, tylko mbank alleluja i do przodu sad
      Oj Panowie eksperci ... sad
      • pimpeli dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 19.05.05, 15:58
        już wiem dlaczego ci niezaproponowano Bosia, bylismy dzisiaj w tym banku,
        koles, który powinien być ekspertem w sprawie ich oferty (promocja od
        poniedziałku) kompletnie nas zaskoczył...swoją niewiedzą! co chwila potrzebował
        konsultacji z innymi pracownikami, nie używał kalkulatora, stąd pewnie błędne
        wyliczenia na samym początku rozmowy, co nas zaskoczyło, potem podparł się
        jakimś tzw programem, oczywiście my go nie widzieliśmy, tylko czekalismy (dosyć
        długo) na wyliczenia. Sama oferta wydaje się b.atrakcyjna (bo małe raty), ale
        na dłuższą mete nie bedę ryzykował z tym bankiem. Grupa jełopów, którzy nie
        potrafią sprzedać 1 oferty, to nie był 1 przypadek, byłem wczesniej w innym
        oddziale i podano mi zupełnie inne wyliczenia, więc nie wiem komu wierzyć, a
        przecież to ten sam bank!
        • tomekromekatomek Re: dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 19.05.05, 17:16
          Zgadzam sie z Toba, ze jakosc obslugi jest wazna...ale nie najwazniejsza.
          Naprawde wolalbym tanszy kredyt anizeli to ze podawaliby mi kawe na wejscie z
          ciasteczkiem..za ktora oczywiscie placi klientwink

Liczby mowia za siebie: PKO BP 2,97% a BOS 1,78% - nadal mysle co robic....

• pimpeli Re: dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 19.05.05, 19:07
            Nie ma co myśleć. Zastanawiałeś sie dlaczego BOŚ zastosował taką promocję? Inne
            banki na razie milczą. Ja też się napaiłem na kredyt w BOŚiu ale zrezygnuję.
            Dlaczego, a choćby dlatego, że na dzień dzisiejszy prowizja za wcześniejszą
            spłatę jest nie duża, ale wcale nie znaczy że się np. nie zmieni na większą
            (ponieważ jest w tabeli opłat i prowizji - a tą bank moze zmieniać co miesiąc).
            Odczujesz to np. po kilku latach jak zechcesz przenieść kasę do innego banku bo
            będzie lepsza promocja. Poza tym wysoka prowizja 1,75%, wycena na własną rękę
            (bo chcę wziąć środki na remont), ubezpieczenie niskiego wkładu własnego płatne
            z góry za rok (nie można na raty) i jeszcze kilka innych kosztów - co daje w
            moim przypadku ok. 8 tys. na wejściu. Poza tym jeżeli teraz są problemy z
            przedstawicielami banku (którzy są niedoinformowani i nie wiedza co się wokół
            nich dzieje) to w chwili gdy naprawdę będzie Ci potrzebny taki przedstawiciel
            banku np. wcześniejsza spłata czy inne sprawy (w ciągu 30 lat coś się na pewno
            znajdzie) to wtedy docenisz pewny bank. Ale życzę Ci jak najlepiej - ja
            wysiadam.
            • doradcy.expandera Re: dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 20.05.05, 15:57
              Nie chcę nikogo namawiać na BOŚ-a ale marża 1 pkt proc. to jest absulutne
              minimum jakiego może zażądać rozsądny bank (który chce zarobić) o klienta który
              pożycza np. 80 czy 100 proc. wartości nieruchomości. W UE to nie do pomyślenia -
              tam marże zaczynają się od 2 pkt proc. Tak więc nie liczyłbym że ktoś przebije
              BOŚ-a. Faktycznie ryzyko podwyższenia prowizji za wcz. spłatę istnieje - ale
              tak jest w większości banków. Nieliczne gwarantują brak opłat w umowie. Wg
              takiej logiki bank który ustala oprocentowanie decyzją zarządu w ogóle nie
              powinien być brany pod uwagę a jednak takie banki w Polsce jakoś sobie radzą.
              • al9 1% marży to standard w UE 25.05.05, 16:52
                Własnie spędziłem kilka dni w Niemczech. Z racji zawodu (jestem pośrednikiem
                nieruchomości) - interesowałem sie tamtejszym rynkiem. I stwierdzam: dobrzy
                Klienci dostają 1% marzy, 100% kredytowania, 50 letni okres kredytowania. Inna
                rzecz, ze tam sa lepsze przepisy egzekucyjne (dla banków). łatwiej mogą
                odzyskać pieniadze.
                Pozdrawiam i zyczę sobie i Wam, żeby 1% marzy było standardem!
                al
        • zabolek27 Re: dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 23.05.05, 10:25
          Witamsmile
          My zastanawiamy sie nad dwoma bankami-promocyjnym oprocentowaniem w BOS-iu i
          3,20%w Multibanku.
          Porownujac te dwa banki sklaniamy sie do BOS-iu poniewaz oprocentowanie jest
          rewelacyjne i marza 1% a w Multibanku 3,20 i 2%.
          Biorac kedyt na 25 lat po wyliczeniu nadwyzki w bosiu np.splacam 30tys wiecej a
          w multi prawie 60tys.
          W bosiu kwota malego wkladu wlasnego jest 98zl a w multi ok.140zk.
          W multi nie ma oplat za wczesniejsza splate, a w bosiu jest o,7 od kwoty
          splacanej, ale rozwazajac sobie 25 lat to nie wiem czy bedziemy chcieli splacic
          wczesniej i czy bedzie nas na to stac/
          Czy zna moze ktos cos co moglo by nas zniechecic i nie brac kredytu w BOS-iu
          jesli tak to czekam na odzew?
          Pozdrawiam
          • ketom Re: dla wszystkich ŁOŚI - BOŚ! 23.05.05, 12:54
            zabolek27 napisała:

> Witamsmile
            > My zastanawiamy sie nad dwoma bankami-promocyjnym oprocentowaniem w BOS-iu i
            > 3,20%w Multibanku.
            > Porownujac te dwa banki sklaniamy sie do BOS-iu poniewaz oprocentowanie jest
            > rewelacyjne i marza 1% a w Multibanku 3,20 i 2%.
            > Biorac kedyt na 25 lat po wyliczeniu nadwyzki w bosiu np.splacam 30tys wiecej a
            >
            > w multi prawie 60tys.
            > W bosiu kwota malego wkladu wlasnego jest 98zl a w multi ok.140zk.
            > W multi nie ma oplat za wczesniejsza splate, a w bosiu jest o,7 od kwoty
            > splacanej, ale rozwazajac sobie 25 lat to nie wiem czy bedziemy chcieli splacic
            >
            > wczesniej i czy bedzie nas na to stac/
            > Czy zna moze ktos cos co moglo by nas zniechecic i nie brac kredytu w BOS-iu
            > jesli tak to czekam na odzew?
            > Pozdrawiam

dokumenty złożyłem do mbanku, teraz składam do BOŚ,
            w końcu rozpatrzenie jest bezpłatne. Ciekaw jestem jak to będzie z tymi 10 dniami ktore dają na rozpatrzenie wniosku i wydanie wstępnej decyzji kredytowej smile
    • pppxxx Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 10:55
      Dzisiaj dowiadywalem sie w BOS o kredyt hipoteczny.
      Pani mnie poinformowala, ze konieczne jest ubezpieczenie niskiego wkladu
      wlasnego, przez 5 lat 4% co podnioslo rate kredytu o ponad 100 zl. Nie jestem
      bardzo zorientowany i nie wiem czy dobrze zrozumialem ale czy w innych bankach
      jest podobnie ?

Pozdrawiam
      • zabolek27 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 11:10
        Kwote niskiego wkladu placi sie do mometu kiedy kwota dojdzie do 20% bo juz od
        20% wkladu wlasnego nie placi sie.
        A ubezpieczenie niskiego wkladu 0,7% brakujacej kwoty do 20%.
        Pozdrawiam

P.S.Wiecej informacji mozna uzyskac na infolinii ktora dziala od dzisiaj nr
        tel. na stronie banku-www.bosbank.pl
        • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 12:49
          zabolek27 napisała:

> Kwote niskiego wkladu placi sie do mometu kiedy kwota dojdzie do 20% bo juz od
          > 20% wkladu wlasnego nie placi sie.
          > A ubezpieczenie niskiego wkladu 0,7% brakujacej kwoty do 20%.

Z informacji w oddziale wrocawskim BOŚ, ubezpieczenie to 4% od brakujących 20%
          płatne na 5 lat z góry
      • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 12:52
        pppxxx napisał:

> Dzisiaj dowiadywalem sie w BOS o kredyt hipoteczny.
        > Pani mnie poinformowala, ze konieczne jest ubezpieczenie niskiego wkladu
        > wlasnego, przez 5 lat 4% co podnioslo rate kredytu o ponad 100 zl. Nie jestem
        > bardzo zorientowany i nie wiem czy dobrze zrozumialem ale czy w innych bankach
        > jest podobnie ?

to ubezpieczenie jest płatne w chwili uruchamiania kredytu, jest to kwota opłacana z góry za okres 5 lat. Przykład: jeżeli bierzesz kredyt w wysokości 100 tys zł, bez wkładu własnego, to ubezpieczenie będzie Cię kosztować 4 % z 20 tys. zł czyli 800 zł/5 lat
        • banan73 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:01
          zastanawiam sie nad refinasowaniem mego kr. hipotecznego w GE chce skorzystac z
          oferty BOŚ , jak przeliczyłem opłaca sie , ale dopiero bede miał zyski za 5
          lat.......to długo ( mam kredyt za 12 lat), wszyskto bije na głowe ta różnica
          kursowa między BOŚ a GE.......piszcie...pozdr.
          • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:13
            banan73 napisał:

> zastanawiam sie nad refinasowaniem mego kr. hipotecznego w GE chce skorzystac z
            >
            > oferty BOŚ , jak przeliczyłem opłaca sie , ale dopiero bede miał zyski za 5
            > lat.......to długo ( mam kredyt za 12 lat), wszyskto bije na głowe ta różnica
            > kursowa między BOŚ a GE.......piszcie...pozdr.

może wcześniej spróbuj renegocjować kredyt w GE
            • banan73 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:18
              włąsnie jestem w trakcie, lecz to co proponuje Ge jest niezadowalające mnie (
              chcę obniżyc opr. kredytu o 0.4 %( ja mam teraz 3.8 % a BOŚ proponuje ok. 1.8
              %) oczywiście są pewne koszty (prowizja 1 %, wpis wypis z hipoteki, weksel, no
              i RÓŻNICA KURSÓW - około 20 gr na 1 chf.....szok.....br,,) ale z matematyki sie
              opłaca....
              • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:24
                banan73 napisał:

> włąsnie jestem w trakcie, lecz to co proponuje Ge jest niezadowalające mnie (
                > chcę obniżyc opr. kredytu o 0.4 %( ja mam teraz 3.8 % a BOŚ proponuje ok. 1.8
                > %) oczywiście są pewne koszty (prowizja 1 %, wpis wypis z hipoteki, weksel, no
                > i RÓŻNICA KURSÓW - około 20 gr na 1 chf.....szok.....br,,) ale z matematyki sie
                >
                > opłaca....

a BOŚ zrefinansuje kredyt utrzymując to oprocentowanie?
                  • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:28
                    banan73 napisał:

> tak dowiadywałem sie ( jest to spłata czystego kredytu hipotecznego........)1 5
                    >
                    > marży banku dawno nie zadrzało sie....chyba czas pomyśleć.........

bierz pod uwagę, że musisz się związać z bankiem całkowicie, czyli konto za 7zł/m-c, na które musi wpływać comiesięczna wypłata.
                    No i obawiam się że tak jak ja, tak i Ty będziesz królikiem doświadczalnym, bo w sumie nie wiadomo co bank może wymyślić smile
                    • banan73 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:32
                      tak to prawda, choc powiem szczerze kazdy bank moze cosik wymyśleć, a
                      konto ?..to fakt jest mi najmniej potrzebne....ale z niego też coS mozna
                      otrzymac, podgląd kredytu w internecie, ubezpieczenienie NW jak więcej niż 2000
                      wpłyną z wypłaty.....gdzyby mozna było nie zakładać konta na pewno bym nie
                      skorzystał........no i ta marża 1 % to b. niewiele.........
                      • ketom Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:34
                        banan73 napisał:

> tak to prawda, choc powiem szczerze kazdy bank moze cosik wymyśleć, a
                        > konto ?..to fakt jest mi najmniej potrzebne....ale z niego też coS mozna
                        > otrzymac, podgląd kredytu w internecie, ubezpieczenienie NW jak więcej niż 2000
                        >
                        > wpłyną z wypłaty.....gdzyby mozna było nie zakładać konta na pewno bym nie
                        > skorzystał........no i ta marża 1 % to b. niewiele.........

ja składam, jak się wyrobią do 15 czerwca z decyzją kredytową (wtedy muszę podpisać akt kupna)to dobrze, jak nie to będzie kredyt w mbanku wink

• aczeacze Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:33
                banan73 napisał:

> włąsnie jestem w trakcie, lecz to co proponuje Ge jest niezadowalające mnie (
                > chcę obniżyc opr. kredytu o 0.4 %( ja mam teraz 3.8 % a BOŚ proponuje ok. 1.8
                > %) oczywiście są pewne koszty (prowizja 1 %, wpis wypis z hipoteki, weksel, no
                > i RÓŻNICA KURSÓW - około 20 gr na 1 chf.....szok.....br,,) ale z matematyki sie
                >
                > opłaca....

Rozumiem, ze bierzesz pod uwage kurs pieniedzy, nie walut. Czy to pewne ?
                (ja mam kredyt w BPH i terz sie zastanawiam, ale tam uzywaja kursu dewiz - okolo
                10,11 groszy ronicy)
                • banan73 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:36
                  trzeba wziąć swój kurs ( najwyższy do spłaty) normalnie jak spłacamy
                  kredyt.....w starym banku, a w BOŚ kurs kupna dewiz........sprawdź tą różnice
                  ja też zaraz spradzę ok?...odpisz
                  • aczeacze Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:41
                    banan73 napisał:

> trzeba wziąć swój kurs ( najwyższy do spłaty) normalnie jak spłacamy
                    > kredyt.....w starym banku, a w BOŚ kurs kupna dewiz........sprawdź tą różnice
                    > ja też zaraz spradzę ok?...odpisz

U mnie jest teraz 2,75 w BOS 2,61 czyli okolo 14-u groszy.
                    • banan73 Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:50
                      sądzę ze oferta BOŚ jest dla ciebie atrakcyjna......- lepiej niż dla mnie......
                      na samej różnicy kursowej trace ok 5 tys. ale oszczędności pozwalaja odrobić
                      wszystkie opłaty i kosztu w ciągu niecałych 5 lat......moja rada spradź ofertę
                      BOś i próbuj refinansować.......oczywiście spradź za i przeciw........
                  • aczeacze Re: Promocja BOŚ 23.05.05, 13:50
                    banan73 napisał:

> juz mam u mnie tak Ge spłata 2,8172, BOŚ kupno dewiz 2,6187 DUŻO>>>
                    > >> 20 groszy
                    > na 1 chf.......x wartość zadłużenia.........B.dużo......piszcie

Fakt, nie jest to malo. W przypadku mojego kredytu to 7 tys, a do tego prowizja
                    "w obie strony" za spłate i wziecie nowego. Roznica w odsetkach jest jednak
                    potezna (w moim przypadku 2,4 w BPH przy 40% własnych) - i rosnie wraz z
                    wydluzajacym sie okresem.
                    Osobiscie poczekam jednak na odzew innych bankow, bo wg mnie takowy ruch musi
                    nastapic.
    • ketom Re: Promocja BOŚ 25.05.05, 12:05
      złożyłem dzisiaj dokumetny do BOŚ
      i szczerze się zdziwiłem, nie mogą sfinansować zaliczki
      którą wpłaciłem przy podpisaniu umowy przedwstępnej.
      Ot taka lekka paranoja :0
    • combolot Re: Promocja BOŚ 26.05.05, 12:40
      Prosze o podanie jeżeli ktoś już ma ten kredyt wszystkie
      opłaty,prowizje,procenty dodatkowe które dotyczą tego kredytu a są ukryte i
      należy ich szukać w umowie????

Dzięki za wszelkie uwagi
      • ketom Re: Promocja BOŚ 26.05.05, 17:15
        combolot napisał:

> Prosze o podanie jeżeli ktoś już ma ten kredyt wszystkie
        > opłaty,prowizje,procenty dodatkowe które dotyczą tego kredytu a są ukryte i
        > należy ich szukać w umowie????
        >
        > Dzięki za wszelkie uwagi

prowizja 1%
        ubezp niskiego wkładu 4% z brakujących 20%
        opłata za weksel 1/1000 wartości kredytu
        w przypadku braku hipoteki lub czekając na takowy
        0,84% w skali roku od wartości kredytu, tj. 0,07% za m-c
        może jeszcze dojść opłata za inspekcję nieruchomości tj 100zł za pierwszą inspekcję.
        Płatne jest nadpłacanie kredytu w wysokości 0,7% wartości spłaty
        pierwsze przewalutowanie bezpłatne, od drugiego do piątego 1%-min.100zł,
        następne 1,5% kredytu pozostałego do spłaty.
        Co prawda dopiero złożyłem wniosek o przyznanie kredytu, ale tych opłatach mówił mi pracownik BOŚ. Jeżeli chcesz mogę podesłać Ci wzór umowy kredytowej.

• lautremont Re: Promocja BOŚ 26.05.05, 23:03
              Czy ktoś z was dostał już u nich kredyt? Ile trwa rozpatrywanie wniosków gdyż
              wydaje mi się, że będą teraz nieźle zawaleni robotą podobnie jak to było w
              millenium na początku promocji.
              pozdrawiam serdecznie
              • lautremont Re: Promocja BOŚ 26.05.05, 23:14
                I ten spread CHF po kursie banku jest niepokojący trudno przeanalizować bo nie
                ma chyba na stronie BOS kursów historycznych ale warto go sobie porównać może z
                kursem DOM BANKU najgorszym obecnie na rynku. Jeżeli ktoś kiedyś widział
                zestawienie banków pod względem różnic K i S walut a konkretnie CHF to bardzo
                proszę o namiary. Wydaje mi się, że nigdzie tego nie ma bo to największy koszt
                ukryty kredytów.
        • zabolek27 Re: Promocja BOŚ 31.05.05, 12:29
          Ketom!!!!!!
          Czy moge dostac wzor umowy kredytowej bo juz podjelismy decyzje aby wlasnie w
          tym BOS-iu wziasc kredyt we franku ale jeszcze kompletujemy dokumenty.
          pozdrawiam i czekam na umowe pod adresem:anna-pura@wp.pl

Z gory dziekuje
          A
        • wikcyp Re: Promocja BOŚ 27.06.05, 13:46
          witaj. jeśli to dla ciebie nie problem prosiłabym cię o wzór umowy kredytowej z
          boś. jestem prawie zdecdowana na ten bank ale jak każdy waham się czy póżniej
          coś nie wyniknie. mój adres wiktoria@it-net.pl. czy masz np. historię kursu
          franka z tego banku i jak to się ma do innych banków.
    • dariuszlewko Re: Promocja BOŚ 28.06.05, 10:59
      Cytat z umowy bosiowej - wyglada na to, ze bez zgody bosia nie mozna wziaść
      nawet tostera na raty, o splacie kredytu kredytem wzietym w innym banku nie
      wspominajac.

Kredytobiorca zobowiązuje się w okresie kredytowania do:
      1) wykorzystania kredytu zgodnie z przeznaczeniem,
      2) umożliwienia w każdym czasie przedstawicielom Banku lub innym osobom
      upoważnionym przez Bank w formie pisemnej do kontroli celowości wykorzystania
      kredytu,
      3) umożliwienia w każdym czasie przedstawicielom Banku lub innym osobom
      upoważnionym przez Bank w formie pisemnej, kontroli jakości prawnych
      zabezpieczeń spłaty, w szczególności dokonywania inspekcji nieruchomości /
      stanowiącej przedmiot prawnego zabezpieczenia spłaty kredytu,
      4) nie zaciągania bez zgody Banku kredytów i pożyczek oraz do nie
      udzielania poręczeń lub przyjmowania w inny sposób odpowiedzialności za
      zobowiązania osób trzecich,
      5) nie zbywania lub nie dokonywania zmiany przeznaczenia, bez zgody Banku,
      nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia,
      6) poinformowania Banku na piśmie o:
      a) uzyskaniu kredytów lub pożyczek w innych bankach lub instytucjach
      finansowych (w tym o ich wysokościach, terminach spłat oraz formach ich
      zabezpieczenia),
      b) zmianie: nazwiska, adresu zamieszkania, miejsca pracy, numeru dokumentu
      tożsamości,
      c) wszystkich faktach mających wpływ na sytuację finansową lub mogących
      mieć wpływ na wykonywanie przez Kredytobiorcę postanowień niniejszej Umowy, w
      szczególności: obniżeniu się dochodów w stopniu mogącym wpływać na terminowe
      regulowanie zobowiązań wobec Banku, śmierci któregokolwiek z Kredytobiorców lub
      osób zobowiązanych wobec Banku z tytułu zabezpieczenia wierzytelności
      wynikających z niniejszej Umowy,
      d) wszystkich zdarzeniach powodujących zmianę stanu prawnego i
      technicznego nieruchomości stanowiącej przedmiot prawnego zabezpieczenia
      kredytu,
      w terminie 7 dni od daty zaistnienia danego zdarzenia,
      7) ustanawiania - na żądanie Banku - dodatkowych zabezpieczeń spłaty
      kredytu, w przypadku zagrożenia spłaty kredytu z powodu:
      a) pogorszenia się sytuacji finansowej Kredytobiorcy,
      b) zmniejszenia wartości istniejących prawnych zabezpieczeń spłaty,
      8) *) zapewnienia na rachunku, o którym mowa w § 10 ust. 6, środków w
      wysokości wystarczającej na pokrycie zobowiązań wobec Banku wynikających z
      niniejszej Umowy,
      9) dostarczenia do Banku aktualnego odpisu z księgi wieczystej prowadzonej
      dla kredytowanej nieruchomości – niezwłocznie po dokonaniu przez sąd wpisu
      hipoteki do księgi wieczystej,
      10) dostarczania – na wniosek Banku – aktualnych, określonych przez Bank,
      dokumentów potwierdzających źródła i wysokość osiąganych dochodów.
      11) dostarczania – na wniosek Banku – aktualnej (z ostatnich 3 miesięcy)
      wyceny nieruchomości stanowiącej przedmiot prawnego zabezpieczenia niniejszego
      kredytu, sporządzonej przez akceptowanego przez Bank rzeczoznawcę,
      12) dostarczania – na wniosek Banku – aktualnego (z ostatnich 3 miesięcy)
      odpisu z księgi wieczystej prowadzonej dla nieruchomości stanowiącej przedmiot
      prawnego zabezpieczenia niniejszego kredytu,
      13) nie ustanawiania na nieruchomości stanowiącej przedmiot prawnego
      zabezpieczenia niniejszego kredytu jakiegokolwiek innego ograniczonego prawa
      rzeczowego.
    • dariuszlewko Re: Promocja BOŚ 28.06.05, 14:11
      Ludzie lepiej poinfomowani też spekulują, że ta oferta to dumping i aby zarobić
      na tym w dłuższym okresie BOŚ nieco zmieni warunki np. przesunie widełki
      walutowe w góre,co nawet bez zmiany samego spreada , wyrażnie podniesie kurs
      sprzedaży; jak też lekutko podniesie np. opłate za wczesniejsza spłate
      • lautremont Re: Promocja BOŚ 28.06.05, 14:33
        Rozumiem, że bank moze żądać informacji o innych naszych kredytach ale żeby
        rościł sobie prawo do wydawania na nie zgody to lekka przesada.
        Sprawa wydaje mi się ważna i należało by ją rozgłośnić może to nieco zmieni
        nastawienie banku do klienta !!!!
        Kolejny absurd to zmuszanie do zakładania rachunków bankowych przez wszystkich
        kredytobiorców !!! Chyba najbardziej prostacki sposób na naganianie sobie
        klientów...
        pozdr.
      • marcelowat Re: Promocja BOŚ 29.06.05, 11:48
        co do podniesienia spreadu, to nie zapominajmy, że kursy walut banku dotyczą
        wszytkich klientów banku i hipotecznych, i całej reszty - klientów
        korporacyjnych też. więc bank ot tak nie podniesie sobie kursów bo inni też to
        odczują nie tylko klienci hipotecznie, wiec bank nie będzi się pastwił nad
        jaimś kowalskim, zapominając o całej reszcie. to tyle,
        pozdrawiam
        jaś
        • zabolek27 Re: Promocja BOŚ 30.06.05, 14:18
          nam bos zaczal robic problemysmileW umowie przedwstepnej nie podobal im sie jeden
          zapis i zwlekali z decyzja,a wiec sami zrezygnowalismy i dokumenty zlorzylismy
          w multibanku-ten bank nie robil nam rzadnych problemowsmile
          Ja nie polecam bosia nikomu poniewaz kadra ktora tam pracuje jest nie douczona
          i kazdy agent na temat kredytu mowi co innego a pozatem rzada innych dokumentow
          w tej samej sprawie.
          to dla nas bylo dziwnesmile
    • andinyc Re: Promocja BOŚ 05.07.05, 23:57
      wiecie ze przy kredycie 150000, koszt wynikajacy z wysokich widelek walutowych
      w BOŚ-u wynosi 12200PLN , gdzie w szanujacych sie bankach jest to okolo 5000zl,
      i ze to jest wlasnie cena za promocyjna marze 1%???? Co wy na to??
      • kasiiq Re: Promocja BOŚ 06.07.05, 00:08
        andinyc napisał:

> wiecie ze przy kredycie 150000, koszt wynikajacy z wysokich widelek
        walutowych
        > w BOŚ-u wynosi 12200PLN , gdzie w szanujacych sie bankach jest to okolo
        5000zl,
        >
        > i ze to jest wlasnie cena za promocyjna marze 1%???? Co wy na to??

nie wiem jak to policzyles, ale na dzien 5 lipca, kurs wieczorny w BOSu wynosil
        2,4905 (kupno) i 2,6101 (sprzedaz) w zwiazku z tym roznica wynikajaca z tzw.
        spredu (dla kredytu 150000 zl) na dzisiejszy dzien wynosila okolo 7200 zl,
        natomiast np. dla takiego BPH (2,5402/2,6491) okolo 6400 zl, a przy roznicy w
        marzy BOS 1%, BPH 2,3% to roznica 800zl to pestka, ja biorac w BOSu kredyt
        dstalam 1% prowizji, a BPH nie chcial mi zejsc ponizej 1,8%, wiec mysle, ze nie
        ma co tutaj marudzic na "widelki" kursowe
        pozdrawiam
        k

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka