Dodaj do ulubionych

JAK KUPIĆ MIESZKANIE??

28.07.05, 09:11
Zamierzamy kupić mieszkanie ale absolutnie nie wiem jak sie do tego zabrac?
Czy przez posrednika czy na wlasna reke?? Dodam, ze nie przelewa nam sie na
szalenstwa finansowe nas nie stac. Poza tym jakie formalności zwiazane z
zakupem musza byc spelnione? Interesuje nas rynek wtórny. Bede wdzieczna za
wszelakie rady.
Edytor zaawansowany
  • starchaser 28.07.05, 09:44
    od razu mówię, pytajcie i czytajcie wszystko dokładnie i ze zrozumieniem. No i chyba na początek sprawdzcie ogólną zdolność kredytową (o ile zamierzacie brać kredyt... ale chyba tylko nierozumiejący dźwigni finansowej nie biorą smile
  • qqryqq 28.07.05, 11:20
    Witam, powiem jak ja to zrobiłem:
    Rownolegle szukając mieszkania, rozklejejąc ogłoszenia i pytając po znajomych,
    szukalem kredytu i mozliwosci na jakie mnie stac. Dowedzialem sie ze stac mnie
    na sume wystarczającą no i dalej szukanie mieszkania, juz bardziej konkretnie.
    Jak znalazłem mieszkanie, Podpisałem umowę notarialną ze sprzedającym, nie
    miałem kasy na zadatek wiec nie placilem. Teraz jestem tuz przed podpisaniem
    umowy głównej, Jak przez to przejdę dam znac.
  • starchaser 28.07.05, 11:23
    uwaga ode mnie do beata214... nie jest wymagane podpisanie umowy przedwstępnej w formie notarialnej. wszystko zalezy od zaufania. Możesz nawet w ogóle nie podpisywac umowy przedwstępnej - też taka możliwość istnieje smile
  • emag 28.07.05, 13:05
    qqryqq z nieba mi spadłeś.
    mam trochę podobną sytuację do twojej.
    chcę kupić mieszkanie na wtórnym. Znalazłam interesujące mnie lokum przez
    pośrednika. Wiem ze mam zdolnośc kredytową i wstępnie dowiedziałam się w banku,
    ze nie będę miała problemów z uzyskaniem kredytu na 100 % wartości lokalu.
    Problem polega na tym, ze nie mam kasy. Wiadomo powszechnie, ze zarówno
    pośrednik, jak i wszystkie czynności związane z zakupem mieszkania kosztują. W
    moim przypadku ok. 18.000 zł. Wiem, ze własciciel + pośrednik chcą podpisać
    umowę przedwstępną. Dodatkowo właściciel chce zadatek, żeby mieć pewnośc, ze w
    międzyczasie się nie rozmyślę.
    Czy wiesz może co zrobić, zeby całośc opłat dodatkowych skredytować? albo, w
    przypadku, jeżeli nie byłoby takiej możliwości, co po kolei należy placić i w
    jakich odstępach czasu? może będę mogła pomału wszystko opłacac z pensji....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka