Dodaj do ulubionych

Do rmi: na który bank się zdecydowałeś?

22.06.07, 12:14
Ja dziś idę do Nordea. Byłem już w Polbank, ale tam plusem jest tylko to ze
kredyt jest indeksowany, czyli nie ponosze ryzyka zmiany kursu pomiedzy
podpisaniem umowy a dniem wyplaty transz. I oczywiscie brak bezposrednich
kosztow. Minus to wyzsza marza, niz w innych bankach... i podwyzszenie marzy
o 1% do momnetu wpisu hipoteki (ukryta pomostowka).

Jak dotad najbardziej mi sie podoba Fortis i Lukas smile

Pozdrawiam,
artur
Edytor zaawansowany
  • rmi 22.06.07, 12:57
    Umowę kredytową podpisałem z Polbankiem. Mój dylemat "Polbank czy Nordea"
    rozwiązał się sam. Nordea dała mi bardzo podobne warunki, tylko kazała (ich
    niekompetentny prawnik) czekać na wykreślenie przez sąd wzmianki w księdze
    wieczystej, na której budowana jest nieruchomość. Wzmianka jest zupełnie
    nieuzasadniona, bo kobieta zgłaszająca pomyliła numery ksiąg wieczystych - już
    kolejny raz zresztą. Kobieta nie ma aktu własności do tej działki (bo ma go
    spółdzielnia). Niestety takie wykreślenie trwa nawet kilka miesięcy - to znaczy,
    sąd potrzebuje tyle czasu na zebranie się smile, bo sama decyzja to kilkanaście
    sekund w przypadku tak oczywistej sprawy. Ja tyle nie mogłem czekać więc padło
    na Polbank, który miał bardzo porównywalną ofertę. Dodac należy, że takim bankom
    jak mBank, Millenium, BPH a nawet PKO BP wzmianka ta w niczym nie przeszkadzała
    i pieniądze z pierwszych transz wypłaciły już innym kredytobiorcom kupującym
    mieszkanie w tej samej nieruchomości.

Moja historia to kolejny przykład, że wnioski należy składać do dwóch trzech
    banków, bo nigdy nie wiadomo co się analitykom, prawnikom czy innym decydentom
    nie spodoba.

> Minus to wyzsza marza, niz w innych bankach...
    Można negocjować

> i podwyzszenie marzy
    > o 1% do momnetu wpisu hipoteki (ukryta pomostowka).
    Nie rozumiem dlaczego mówisz ukryta? Ja dowiedziałem się o niej na pierwszym
    spotkaniu z doradcą. Zresztą w Nordei też będzie i pewnie w większości banków
    również. No może ewentualnie jakieś zabezpieczenie w postaci dodatkowego weksla
    czy inne.

> Jak dotad najbardziej mi sie podoba Fortis smile
    W Fortisie zwróć uwagę na zapis w umowie:
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=46441&w=63035927&a=63127372
    > i Lukas
    Lukas przy CHF chyba do momentu wpisu hipoteki wymaga spłaty rat malejących -
    jak usłyszałem "dla dobra klienta" smile. Ja miałem także problemy z uzyskaniem
    wzoru umowy, co uznałem za skandal i grę nie fair więc zrezygnowałem, trochę
    zdegustowany, bo mam konto ROR w tym banku od prawie 7 lat i na razie jestem z
    niego bardzo zadowolony. Podobno też warunki wcześniejszej spłaty nie są
    specjalnie korzystne.

rmi

• atenac82 03.07.07, 11:17
    > Lukas przy CHF chyba do momentu wpisu hipoteki wymaga spłaty rat malejących -
    > jak usłyszałem "dla dobra klienta" smile. Ja miałem także problemy z uzyskaniem
    > wzoru umowy, co uznałem za skandal i grę nie fair więc zrezygnowałem, trochę
    > zdegustowany, bo mam konto ROR w tym banku od prawie 7 lat i na razie jestem z
    > niego bardzo zadowolony. Podobno też warunki wcześniejszej spłaty nie są
    > specjalnie korzystne.

Nie przy CHF, a przy wypłacie w transzach...to jest fakt. Natomiast jesli
    chodzi o wzór umowy, mogę tylko powiedzieć, że to akurat zależało od Twojego
    doradcy. Nie jest on objęty żadną tajemnicą i jak najbardziej może być
    udostepniony zainteresowanemu Klientowi. W kwestii wczesniejszej spłaty uważam,
    że warunki są interesujące i nie należy ich negować. Brak prowizji za
    jednorazową spłatę do 10 tysięcy. W przypadku większej spłaty 1% od nadpłaconej
    kwoty lub w przypadku spłaty całkowitej 1% od pozostałego do spłaty kapitału.
  • mpatrys 22.06.07, 14:22
    plusem może być również brak prowizji za udzielenie kredytu, brak prowizji za
    wcześniejszą spłatę, brak ubezpiecznia niskiego wkładu wlasnego, ubezpieczenia
    na życie, ubezpiecznia od utraty pracy. Marżę również można negocjowaćsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka