Dodaj do ulubionych

jeszcze rok spokoju....

29.08.06, 12:16
A o to notka z dzisiejszego Dziennika ,w skrócie:
"5 budynków socjalnych powstać ma docelowo w Wieliczce. Pierwszy blok socjaly
zostanie wzniesiony w przyszłym roku.
Bedzie tam 13-14 mieszkań,socjalne obiekty powstaną na osiedlu Krzyszkowice,w
rejonie szybu Kościuszko i ogródków działkowych przy ul.Jasnej."

Mówiąc jaśniej ,użytkownicy tych rejonow plus właściciele ogrodkow
dzialkowych czeka nas rok spokoju,po tym okresie wprowadzi sie chołota z
całego powiatu ,a co za tym idzie bedzie to jedna z niebezpieczniejszych
dzielnic Wieliczki ,nie mowiąc juz o tym jak zostana zniszczone
Grabówki,zdumiewa fakt ,że w miejscowości o takich walorach ,tak blisko
stosunkowo kopalni umiejscawiane są te budynki ,jedna z najpiekniejszych
częsci Wieliczki zostanie zamieniona w nowohuckie getto ,ale co tam Koźmice
są zbyt male na tego typu projekty ,tak wiec cieszmy sie jeszcze rokiem
spokoju ;( przykre.
Najśmieszniejsze jest ,że radni o niczym "nie wiedzą".
Obserwuj wątek
    • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 14:09
      ab7777 napisała:

>
      > Mówiąc jaśniej ,użytkownicy tych rejonow plus właściciele ogrodkow
      > dzialkowych czeka nas rok spokoju,po tym okresie wprowadzi sie chołota z
      > całego powiatu ,a co za tym idzie bedzie to jedna z niebezpieczniejszych
      > dzielnic Wieliczki.
      tam i tak jest nebezpiecznie bo jest "cholota" jak to ty nazywasz z kosciuszki i
      szymanowskiego!
        • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 17:17
          ja zacytowalam tego kto napisal ten post.
          bo nazywa tych ktorzy sie wprowadza chlota a kazdy kiedys gdzies sie wprowadzil!
          i cholota wcale niejest. zabunkrujcie sie i siedzcie tam sami!-to do tego kto
          napisal ten post!
            • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 17:31
              po pierwsze nigdzie nie napisałam,że ludzie tam mieszkajcy sa chołotą tylko
              ci ,ktorzy sie pradopodobnie tam wprowadzą ,na mojej ulicy juz raz był
              tzw.barak,krzyki ,wrzaski od rana do wieczora itd.podobnie będzie tym
              razem ,zrobi sie swego rodzaju getto,pytanie brzmi dlaczego walsnie tam? czy
              naprawde nie ma juz innych miejsc? czy dlatego trzeba niszczyc tamte tereny?czy
              miezkancy juz nie maja nic do powiedzenia?
              • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 19:03
                ale nazywasz tych kturzy sie wprowadza a kazdy kiedys tam wprowadzal sie do
                blokow itp!!!!
                to gdzie maja budowac na rynku???
                ja bynajmniej w tamtych okolicach nic pieknego niewidze a i strach isc
                kosciuszki czy szymanowskim. w krzyszkowicach a'la wies. wiec nic nadzwyczajnego!!!
                • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 21:52
                  ok.przesadzilam z cholotą ale mam znajomych w rożnych cześciach Krakowa a takze
                  Wieliczki ,wiem co sie dzieje w momencie gdy udostępni się tzw.mieszkania
                  socjalne ,wprowadzają sie tam osoby najcześciej z rodzin
                  patologicznych,alkoholicy,dresiarze itp.wiekszosc moich sąsiadow jest oburzona
                  pomyslem zbudowania tam osiedla ( i to potężnego osiedla) ,na pewno nie będzie
                  tez tak ,ze wprowadzaja sie na moment ,na krakowskim Ruczaju tez planowano coś
                  takiego wybudowac ale inicjatywa mieszakańcow przeważyła szale na ich
                  korzyść.Prze 20 lat moi rodzice mieszkali koło budynku socjalnego ,ktory
                  przynano takim wlasnie ;ludzi,codziennie awantury ,wyzwiska ,kradziez z
                  okolicznych ogordow ,zaczepianie dzieci idących do szkoly itd.skonczyło sie to
                  kiedy cześci przyznano inne mieszakania a sam budynek rozebrano.Nie rozumiem
                  tez jednego dlaczego w tym miejscu ,przeciez powiat wielicki jest
                  duży ,dlaczego tak niedaleko można powiedziec kopalni?
                  • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 21:55
                    nie wiem gdzie mieszkasz ale zapewniam Cie ,że stara cześc Wieliczki ,okolice
                    Grabowek ,ktore są po cześci rezerwatem i ogrodkow dzialkowych to jedne z
                    njapiekniejszych miejsc w Wieliczce,a czy niebezpiecznie jest na Kościuszki?
                    tam są normalne bloki ,mieszkania ,ktorzy mieszkancy wykupili ,środowsko
                    zróżnicowane wiec i przestepczosc mniejsza ,tutaj środowisko juz nie bedzie
                    zróżnicowane a i niebezpieczenstwo analogicznie wzrosnie.
                    ps.nie każdy wprowadzal sie keidys do blokow.sa ludzie ,ktorzy maja tu domy od
                    kiludziesieciu lat.
                    • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 31.08.06, 12:53
                      ja jestem z okolic cmentarza. ale mam mnustwo znajomych na kosciuszki i
                      szymanowskim. i wiem co sie tam dzieje to ktos kogos nozem "potraktuje" jak
                      ostatnio symna mej znajomej, to najazdy "cracowia-wisla" lumpow mniustwo. gi
                      strach po tych "pieknych"terenach chodzic!!!
                      • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 31.08.06, 17:25
                        a wiesz gdzie jest ulica Jasna ,Grabowki ,a Kościuszki? nie pisalam o
                        Kościuszki tylko o tamtych rejonach o ktorych najwyrazniej nie masz
                        pojecia,najlepiej wziac mape do ręki i zlokalizować te rejony i już bedziesz
                        wiedziec,a Kościuszki tez nie jest faktycznie najładniejsze w porownaniu z
                        tamtymi okolicami.
    • almayer1 Re: jeszcze rok spokoju.... 30.08.06, 22:29
      ab7777, popieram w calej rozciągłości. Również jestem przeciwny umieszczaniu
      bloków socjalnych w bliskim centrum Naszego miasta. Takie bloki powinny być na
      obrzeżach miasta. Skoro jednak na Ruczaju udalo się zablokować taką inwestycję,
      może u Nas też sie uda. Z drugiej strony zastanawiam sie kto wpadl na pomysł aby
      te bloki budować w Wieliczce???
      • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 31.08.06, 00:36
        Juz kiedys byl wątek na ten temat ale sprawa ucichła ,aż w pon przeczytałam w
        Dzienniku ,na samym dole strony króciutka notatke ,że budowa 5 blokow ,ktore
        maja wstepnie ( a wiec będzie wiecej) pomiescic 14-15 rodzin,ja naprawde nie
        chce wycodzic na jakąś rasistkę ale to naprawdę beda slumsy ,nie mowiac juz o
        ogrodkach dzialkowych ,kradzieżach itd.
        podobno pieniadze na budowe cześciowo pochodza ze sprzedaży budynku przy
        ul.Slowackiego ( nie wiem ktory to) ,no a decyzje podpisal burmistrz;/,nikt nic
        nie wie ,mieszkańcow sie nie informuje,na stronce Wieliczki piszą o dożynkach ..
        nie wiem czy taka decyzje daloby się zablokowac ,zreszta kto by ja poparł? może
        kilkanaście osob:(.Budowa ma ruszyć w przyszlym roku:(
        • almayer1 Re: jeszcze rok spokoju.... 31.08.06, 22:05
          bloki też maja być poniżej na ul. Kościuszki i rzeczywiście ceny nie należą do
          najniższych. Jeżeli potencjalni mieskzańcy nowych bloków dowiedzą się jakich
          będą mieli sąsiadow to ceny mogą spaść...
          • skanerek4 Re: jeszcze rok spokoju.... 01.09.06, 10:04
            A kojarzycie "pole połchłopka" ?? to koło stacji BP przed Wieliczką ??

To przed ulicą Barbary.

To tam maja wybudowac wielkie osiedle. Więc jedno blokowiski będzie
            gonić drugie, ciekawe co szybciej wybudują.
            Mialo być Makro i inne Markety ale bedzie mrowisko.
            Gdzie będzie moj iesek chodził na spacerki ??
          • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 01.09.06, 12:19
            almayer1 napisał:

> bloki też maja być poniżej na ul. Kościuszki i rzeczywiście ceny nie należą do
            > najniższych. Jeżeli potencjalni mieskzańcy nowych bloków dowiedzą się jakich
            > będą mieli sąsiadow to ceny mogą spaść...
            juz teraz potencjalni kupcy nowych mieszkan wiedza kogo beda miec za "sasiadow"
            chodzi mi o ludzi z obecnych osiedli! (tez nie za fajni sasiedzi) wiec o co chodzi?
            tak wiec roznicy niebedzie!
            • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 01.09.06, 13:33
              wiesz Sylwia z toba to się za przeproszeniem rozmawia jak ze slepym o kolorach
              tęczy ,naprawde nie widzisz różnicy pomiędzy walnieciem w sam środek
              spokojnej ,zielonej dzielnicy o zupełnie innej zabudowie ( w Wielkiej Brytanii
              za cos takiego juz by była skarga do sądu ) pieciu paskudnych blokow dla
              zbieraniny z całego powiatu ( cos a'la osiedla dla cyganow -widac je jak sie
              jedzie w strone Krakowa) a blokami na osiedlu Kościuszki?rozumiem,ze jak ktos
              przez cale zycie mieszkal w bloku w niezaciekawej okolicy to nie robi mu to
              rożnicy ale jeżeli ktoś mieszka w starej cześci Wieliczki ,pieknej na swoj
              sposob ,zielonej ,cichej o normalnej zabudowie domkow jedno lub dwurodzinnych
              to pewien dysonans widzi .No ale do ciebie to nie dociera ,bo przeciez
              cyt."kazdy sie kiedys gdzies wprowadzal itd.".
    • sylwia.wk Re: jeszcze rok spokoju.... 01.09.06, 15:41
      wiesz idiotka niejestem ale niznosze ludzi nieotwartych na swiat. to wogole
      niech nic nierobia powinna z p dawien dawna nadal byc dzungla drzewa ljany i
      piekne widoki?????
      jak by mial byc market tez zle, jak niebeda nic budowac to bedzie zle ze
      wieliczka sie "nierozwija". tak wiec takim ludziom zawsze bedzie zle! chcecie
      piekne spokojne miejsca, zostaje przeprowadzka na wies. choc i na wsiach
      powstaja osiedla tyle ze domkow.
      • ab7777 Re: jeszcze rok spokoju.... 01.09.06, 22:13
        rozumiem jakbys to pisala ( mim ,ze internet wtedy nie istnial ) w latach 70-
        tych ,wiadomo lud wiosek i miast pracujacych łączmy się ,stal i huty oraz bloki
        z wielkiej płyty przyszłością narodu ale nie w roku 2006 gdzie wszedzie trąbi
        sie o ochorine srodowiska ,o zrownowazeniu zageszczenia powierzchni uzytkowej
        itd.Wieliczka -owszem powinna sie rozwijac ale:
        a)jest to miejscowosc turystyczno-uzdrowiskowa a wiec jezeli realizujemy w
        strategii powiatu punkty odnoszace sie do planu to ich trzymajmy sie
        b) rozwoj tak ale nie chcemy w tym miejscu 5 blokow z elementem z calego powiatu
        c) no wlasnie powiat -jesli powiat to rowniez okiliczne wioski czy w Kozmicach
        nie ma juz miejsca na tego typu przedsiewziecia????
        bylas kiedyś w Austrii ,we Francji -tam tez sa takie miasteczka ,świetnie
        prosperuja ,rozwijaja sie dzieki dobrej infrastrukturze turystycznej w zgodzie
        ze środowiskiem i ekologia -bo to powinno być naszym priorytetem .
        ps.liany,ktory ,wujek,mój-to tak apropo's malego "otwarcia " na świat
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka