• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mały zus składki za niepełny miesiąc deklaracja Dodaj do ulubionych

• 07.01.13, 15:04
    Witam serdecznie,
    Mam problem z wypełnieniem DRA do ZUS, starałam się znaleźć jakieś sensowne informacje na internecie ale już wszystko mi się miesza... i chciała bym mieć pewność ze zrobię to dobrze

Działalność założyłam 8 grudnia ,działalność jednoosobowa , nie zatrudniam pracowników, wiec jest to moje pierwsze DRA i moja pierwsza działalność. ZUS opłacam ulgowy ( zdrowotne plus społeczne bez chorobowego)

Bardzo proszę o pomoc, jakie kwoty powinnam wpisać w formularzu DRA w punkcie
    IV Zestawienie należnych składek na ubezpieczenia społeczne oraz źródeł finansowania ?

01. Kwota składek na ubezpieczenie emerytalne: 87,84
    02. Kwota składek na ubezpieczenie rentowe: 36,00

Co w sumie da punkt 03: 123,84

Następnie w punk 19 pominę ponieważ nie płace chorobowego,
    natomiast w punkcie 20 :kwota składek na ubezpieczenie wypadkowe wpisze: 8,69
    Co w sumie da mi kwotę 132,53 zł

składki finansowane przez ubezpieczonego?? czyli powtarzam w polach 04 05 06 23 w/w kwoty tak?

o ile mój tok rozumowania jest dobry to było by dobrze wypełnione za za cały miesiąc a teraz potrzebuję wyliczyc to a od 8 do 31 jest 24 dni

każdą kwotę mam podzielić przez 31 i pomnożyć przez 24 ??

Punkt VII - to kwota 254,55 na ubezpieczenie zdrowotne, które jest stałe.

X. DEKLARACJA DOCHODU
    Bardzo proszę o pomoc co mam wpisać w punktach do tego działu:
    01. kod tytułu ubezpieczenia 05 70 0 0 (nowa firma i bez
    02. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe ................450 zł czyli za 24 dni (450/31)*24=333,87 ??
    03. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie chorobowe i wypadkowe ...............450 zł czyli za 24 dni (450/31)*24=333,87 ??
    04. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne .............(2828,31 zł) ????

Jeśli znajdzie się kto, kto zechce to przeczytać i mi pomóc z góry ślicznie dziękuje.
    Edytor zaawansowany
    • 12.01.13, 21:27
      Nie lepiej oddać prowadzenie firmy księgowej. Ja też na początku tak miałem, że się ze wszystkim męczyłem, ale znalazłem p. Monikę, która za atrakcyjną cenę poprawadziła moją firmę. Poza tym na początku otrzymałem płaciłem 40% taniej. Ta pani ma odpowiednie oprogramie więc można z nią współpracować zdalnie. Jak będziesz miała problemy to napisz do jej maila: mmonikaa82@gmail.com
    • 11.10.14, 17:42
      Ja wspomagam się do wypełnienia druku DRA za niepełny lub cały miesiąc
      kalkulatorem, który znalazłem tutaj www.eltraductor.tnb.pl/downloads.php?cat_id=2
      Szczególnie przydatny do obliczenia składek. Szkoda tylko że nie drukuje gotowej deklaracji ale dane można wklepać ręcznie do Gofin druki i gotowe
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.