• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

spółka jawna-jaka księgowość?

• 13.01.09, 13:26
    witam,
    wcześniej byliśmy spółką z o.o., po przekształceniu formy prawnej w spółkę jawną - mamy możliwość zmienić formę księgowania z pełnej księgowości przejść na księgę rachunkową-
    co jest wygodniejsze nie dla samej księgowej lecz z punktu widzenia samej spółki?
    wiem,że pełna księgowość to większa przejrzystość, bilanse itp., lecz czy jest to potrzebne dla firmy na "codzień"?
    proszę o podpowiedź
    Edytor zaawansowany
    • 13.01.09, 23:20
      nie stać spółki na wizytę u doradcy?
      • 15.01.09, 12:12
        pytam o doswiadczenia a nie teorie,
        szkoda ze nie doczytales pytania :/
    • 18.01.09, 22:35
      'pełna księgowość' a 'ksiegi rachunkowe' to to samo;) chyba jako o alternatywie dla pełnej ksiegowości myslałas o ksiedze przychodów i rozchodów? Z punktu widzenia spółki pełna księgowość jest bardziej przejrzysta i dostarcza wiecej informacji przydatnych w zarzadzaniu firmą ( np rozrachunki z dostawcami/ odbiorcami, kasa,bank) jesli macie jakies kredyty banki tez wolą firmy na księgach rachunkowych, natomiast koszty prowadzenia pelnej księgowości są znacznie wyższe niż księgi przychodów i rozchodów.
      Czy pełna księgowość jest wam potrzebna do biezacego zarzadzania? - to juz kwestia waszej oceny, generalnie: im wieksza firma, im mniejsze zaangazowanie włascicieli w bezpośredni nadzór, im wiecej kontrahentów i operacji gospodarczych, im wiecej róznych nietypowych operacji gospodarczych tym bardziej przyda się pełna ksiegowość.
      • 18.01.09, 22:41
        dziekuje za rzeczowa odpowiedz,
        raczej zostajemy na pelnej ksiegowosci.
        A mowisz ze tansza jest usluga ksiegowania na ksiege?
        nasza ksiegowa podala niewielka roznice (100-150zl netto)jesli
        chodzi o uslugi ksiegowe
    • 04.03.14, 14:52
      jaka księgowość można prowadzić w spolce jawnej
    • 30.10.15, 19:40
      Ja używam programu superksięgowa, korzystam z niego od początku prowadzenia działalności, czyli ponad rok. Łatwy w obsłudze, głównie przez przejrzysty interfejs. Jest dostępny z przeglądarki bez potrzeby instalowania. Ogólnie jestem zadowolona, ma sporo wzorców faktur wystawianych tym samym kontrahentom, więc pracuje się szybciej. Mam niedrogi pakiet za 49 zł, są też inne wersje w ramach abonamentu, jak ?opiekę? dedykowanej księgowej, która sprawdzi Twoje fakturowanie.
    • 09.11.15, 13:36
      To zależy od wielkości spółki i tego jaką dostępność środków finansowych chcą mieć właściciele.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.