Dodaj do ulubionych

Polska w 2017 - wróżba z tarota

14.10.16, 19:49
14.10.2016 - krzyż celtycki. Pytanie - "Co czeka Polskę w 2017r - polityka, gospodarka, społeczeństwo".

1. Rycerz Monet
2. 9 Mieczy
3. 4 Mieczy
4. Paź Mieczy
5. 10 Mieczy
6. Kochankowie
7. Głupiec
8. 3 Buław
9. As Monet
10. Śmierć

Niestety przed nami bardzo ciężki, kryzysowy rok na gruncie ekonomicznym i politycznym.
Finanse państwa wymagac będa przyjżenia się dyscyplinie fiskalnej. Spodziewajmy się podwyższenia podatków, wstrzymania inwestycji. O obniżeniu kwoty wolnej od podatku należy zapomnieć. Nadciągający kryzys finansowy, wahania kursu naszej waluty, to wszystko spowoduje, że widmo katastrofy finansów publicznych nadejdzie szybciej niż ktokolwiek się spodziewał i wielu osobom spędzać to będzie sen z powiek. Jako źródło probelmów - kart wskazują politykę rozdawnictwa. Wiele programów, wymagających nakładów finansowych zostanie wstrzymanych. Silne przesłanie - sytuacja odbierza jakąkolwiek chcęć do wydawania pieniędzy.
Bardzo duże napięcia związane ze służbą zdrowia, może chodzić o kontrowersje w związku z zapowidziami likwidacji NFZ. Niestety strajki to nie przeszłość - one staną się naszą codziennością.
Będzie wiele spraw, które porusza i zdenerwują opinię publiczną, w polskim internecie dosłownie będzie wrzało. Pojawią się nowe inicjatywy dotyczące reformy mediów. Afera z wyciekiem danych PESEL - w przyszlym roku spodziewajmy się epilogu tej sprawy oraz podobnych incydentów. Gorąco w sprawach związanych z wojskiem/obroną.
Otoczenie Polski - po pierwsze będzie dosłownie przybite sytuacją w Polsce. Po drugie - któryś z sąsiadów Polski doświadczy dużej tragedii - jedno ciśnie się na usta - zamach, poważny konflikt, nawet atak. Na końcu wyciągnę kartę, co to za kraj.
Pierwsze miesiące 2017r będą ożywione w polityce zagranicznej. Nie oznacza to wcale dobrych wiadomości. Organizacje międzynarodowe przypomną Polsce, że jest ona członkiem międzynarodowej rodziny i ma nie tylko prawa, ale i obowiązki. Pojawi się jakaś nowa inicjatywa na rzecz Polski. W Kraju - nowe sojusze, ruchy obywatelskie, które okażą się bardzo owocne. Renesans Solidarności. Pojawi się jakaś współna idea, któe zjednoczy społeczeństwo. Coraz bardziej będzie się liczyć głos ludzi, którzy do tej pory nie mieli wielkiego znaczenia w życiu politycznymi społecznym. Zwiastuje to wzrost znaczenia partii politycznych/organizacji, które do tej pory miały małe poparcie.
Polskie społeczeństwo pokaże dosłownie swoją siłę i podobnie pokażą ją organizacje międzynarodowe, które dosłownie "nie pozwolą aby Polsce i Polakom wydarzyła sie krzywda".
Spore zamieszanie i poważne obawy dotyczące znowu...finansów państwa. Spodziewajmy się rewizji budżetu ciągu roku.
Na końcu mamy kartę Śmierć - a więc koniec. Koniec tej całej sytuacji, która będzie spędzała nam sen z powiek, koniec pewnej epoki w Polsce, koniec obecnego Parlamentu, Rządu, koniec obecnej kadencji Prezydenta, koniec "snu o potędze". Ale każdy koniec to nowy początek. Karta Śmierć to również Transformacja.
Co będzie się wiązało z tą transformacją? Wyciągnęłam jeszcze jedną kartę. Król Monet - będzie dotyczyła najważniejszych stanowisk państwowych.
Kto z sąsiadów Polski doświadczy strat/tragedii? Wyszła karta Cesarzowej - akurat u mnie - ta karta wskazywała zawsze Niemcy.

Edytor zaawansowany
 • kotulekkk 14.10.16, 20:51
  Bardzo ciekawe..
 • lara9369 14.10.16, 22:38
  dorsin, wszystko co piszesz, zobaczyłaś w kartach??? Jesteś dobrze zorientowana w polityce i ekonomice.
  Natomiast bez żadnych kart powiem, będzie wojna.
 • zbyszek702 02.11.16, 11:09
  Sporo w tym nadziei, choć karta Śmierć i konsekwencje nieco mnie przeraziły...
 • jarosia_zuza 03.11.16, 10:31
  Wrozysz też prywatnie ?
 • dorisn 04.11.16, 18:14
  Prywatnie na razie nie wróżę.
 • bojownikniebieski 19.12.16, 22:11
  Dorsin,
  jesteś pewna, że to chodzi o przyszły rok?? Twoje przepowiednie szybko się sprawdzają: reforma mediów, protesty, zamach w Berlinie...
  Masz coś jeszcze w zanadrzu??:)
 • karl555 22.12.16, 08:23
  Hej. Czy któraś z Was wie gdzie można znaleźć przepowiednię wróżbity Bogumiła na przyszły rok? Czy może jeszcze nie napisał?
 • dorisn 22.12.16, 19:22
  Czas w tarocie jest płynny, więc wydarzenia mogą wystąpic wcześniej lub później. Ale fakt, sama jestem zaskoczona, że aż tak szybko się wszystko wydarzyło. Z wcześniejszych prognoz sprawdziła się też blokada, barykady ważnej instytucji..
  Przed Nowym Rokiem jeszcze dam znać, co widać...
 • zbyszek702 23.12.16, 08:59
  Napisz koniecznie :)
 • bojownikniebieski 29.12.16, 12:54
  Mam szczególną prośbę do Ciebie - czy możesz sprawdzić jak się będzie rozwijać sprawa reformy edukacji???
 • dorisn 31.12.16, 19:53
  Krzyż celtycki 31.12.2017 g 19.05
  Co czeka Polskę i Polaków w najbliższej przyszłości (do 3 miesięcy). Z uwagi na szybkie sprawdzanie się moich prognoz, zrobiłam rozkład na najbliższe miesiące. Czas w tarocie jest ruchomy, więc proszę o dystans.

  1. 8 Pucharów;
  2. 5 Mieczy;
  3. 3 Buław;
  4. Diabeł;
  5. 3 Pucharów;
  6. Kapłanka;
  7. Wieża;
  8. 10 Monet;
  9. Głupiec;
  10. Paź mieczy;

  Nie będa to spokojny czas...upłynie na nostalgi za minionymi latami, poczuciem,że pewien rozdział w historii Polski jest zamknięty i że nie ma do niego powrotu. Będzie to temat przewodni dyskusji w TV, na forach internetowych. Dużo żalu i smutku w społeczeństwie i chęć, aby to wszystko "walnęło", bo każdy ma już tego dosyć. Z polskiej polityki ktoś odejdzie, być może będzie to związane z obecną sytuacją.
  Atmosfera w kraju będzie się zagęszczać niestety...ostra walka pomiędzy politykami, daremne wysiłki, kolejne próby "regulowania" wolności mediów. Wysyp hejtu w internecie pod adresem obydwóch stron...ty taki, ty owaki...
  Nasi sąsiedzi będa się bacznie przyglądać sytuacji w naszym kraju i planować, co dalej z tym zrobić. Ktoś podejmie się starań mediacji.
  Jakies 3 kraje będa miały decydujące znaczenie w tym, co będzie się działo u nas. Będzi ezacieśnienie jakiegos sojuszu, układu związanego z liczbą 3. Czwórka Wyszechradzka...być może stanie się Trójką niestety...Pod znakiem zapytania stanie dalszy los Trójkąta Weimarskiego.
  Najbliższe tygodnie to nasilanie się najgorszych polskich cech, o których myśleliśmy,że sa juz głeboko uleczone, zakopywane. Potężne nadużycia w urzędach. Karta Diabeł wręcz mówi o niebezpieczeństwie płynącym z wewnątrz. Zagrożeniem dla siebie są sami Polacy, cokolwiek to znaczy...Możliwe zadymy i zamieszki uliczne, wzmożone działania służb wobec przeciwników. Niebezpieczne związki między Państwem i KK, wszelkiego rodzaju nadużycia, podstępne działania, nieczyste zagrania...festiwal podłości o jakim jeszcze nie słyszeliśmy...dosłowie jakby w ludzi wstąpił Diabeł. Niestety w społeczeństwie obudziły się ogromne emocje.
  W najbliższych tygodniach powtórzy się protest kobiet, związane to będzie znowu z kwestią dot tzw. obyczajowości, kobiecej seksualności.
  Znowu pojawia się karta Wieża, a więc wszelkie plany obrócone w proch, blokada jakieś instytucji i znowu zagrożeni są mężczyzna i kobieta...Polską dosłownie wstrząśnie ta sytuacja :-(
  Agresywne i intensywne szukanie pieniędzy, funduszy, wojna podjazdowa na linii rząd- lokalny samorząd, mająca na celu podporządkowanie samorządów i uzyskanie pełnej kontroli nad finansami samorządów, wszyskim, co może być własnością skarbu państwa.
  Coraz więcej Polaków będzie rozczarowanych i przerażonych, skołowanych sytuacją, niepewnością dokąd zmierza sytuacja w kraju. Tutaj uwaga - ciekawa sprawa - próby uzyskania kontroli nad wymiana informacji - internet, a więc próby regulowania, blokowania komunikacji w internecie i mediach..Ale tutaj przesłanie - Internet będzie tym miejscem , gdzie Polacy zaczną się gromadzić i jednoczyć.
  Na koniec wyciągnęłam jeszcze jedną kartę podsumowującą ten najbliższy czas. Wyszła katra Kochankowie - a więc jednoczenie się, budowanie nowych przymierzy, sojuszy. W sytuacji kryzysu społeczeństwo się jednoczy.

  Co do reformy edukacji..bardzo wymowny rozkład..:
  1. Koło Fortuny;
  2. 10 Monet;
  3. Rycerz Pucharów;
  4. 9 Mieczy;
  5. 10 Mieczy;

  Nic nie jest jeszcze pewne...Wiadomo tylko tyle, że będzie kosztowała bardzo dużo i znowu do głosu dojdzie tło religijne. Sami uczniowie będa przeciwni..9 Mieczy i 10 mieczy dosłownie mówią, że z tej reformy po prostu wyjdą nici, że nie dojdzie do skutku i równiez takiego komunikatu możemy się spodziewać już niebawem..że zostanie "odłożona", ew jakiś program pilotażowy i to wszystko legnie w gruzach. Odejdzie też osoba związana z tą reformą.

  Na koniec, w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w Europie i niedawnym zamachem w Berlinie... kto następny?
  Wyszły 4 karty -7 Buław...kraj, który dzielnie stawia czoła zagrożeniu, który ma doskonale wyposażone i zorganizowane służby.Paź Buław, a więc nastąpi to niebawem, Król Buław - Europa lub USA. Niestety tym razem karty nie precyzują, gdzie dokładnie to nastąpi...
 • dorisn 01.01.17, 09:06
  No i niestety nastąpiło niebawem w Europie :-((( - Turcja - kraj z liczną armią, gdzie na służby idą ogromne wydatki i one same mają duże kompetencje ...
 • zbyszek702 01.01.17, 13:11
  To będzie trudny rok...Dziękujemy dorisn :)
 • bojownikniebieski 01.01.17, 18:57
  Dzięki Dorisn:)
  Kibicuję reformie edukacji - żeby legła w gruzach.....
 • koza031 08.01.17, 19:41
  Proszę o odpowiedź jaki będzie skutek strajku w sejmie
 • dorisn 11.01.17, 19:18
  11.01.2016 g 18.50
  Jak rozwinie się sytaucja w Sejmie?
  1. 5 pucharów;
  2. 9 buław;
  3. 2 Buław;
  4. Papież;
  5. Wisielec;
  6. Słońce;
  7. 5 Monet;
  8. 3 mieczy;
  9. Rycerz mieczy;
  10. 8 Mieczy;

  Najbliższy czas będzie niewatpliwie bardzo dynamiczny, temat nr 1 we wszystkich mediach. Kluczowe osoby wśród polityków będa dosłownie na skraju załamania nerwowego. Dla niektórych a tych osób będzie to czas decydujący - być albo nie być - dosłownie w polityce w ogóle. W najlepszym przypadku - rozdwojenie, niestety nie zakończy się to wszystko szybko.
  Karta papież wskazuje na to, że jest to spektakl jednego aktora... Cały świat, nasi partnerzy za granicą patrza na nas i świadomie nie podejmuję w tej chwili żadnych działań...sami są zaskoczeni, zdumieni, dosłownie ich zatkało...czekają co dalej.
  W najbliższym czasie dowiemy się o co chodziło...będziemy świadkami kulminacji tego kryzysu..powstaną jakieś nowe pomysły...
  Przed parlamentem nieoczekiwanie będzie się trzeba martwić o jakieś o wiele większe pieniądze niż dotychczas. Rozmowy nie dadzą rezultatów...
  Dalsze karty - 3 mieczy, rycerz mieczy i 8 mieczy - dosłownie wyjaśniają wszystko - smutek, patowa sytuacja, rana zadana demokracji, walka na słowa i to takie, które ranią - dosłownie sztorm.
  8 mieczy sugeruje,że na razie nie dojdzie do rozwiązania sytuacji, Sejm może zostać zablokowany i dosłownie obstawiony...
  Cały czas przypominają mi się poprzednie rozkłady, w których mowa była o blokadzie ważnego budynku, instytucji.

  Na koniec krótkie podsumowanie dla PiS i Opozycji.
  PIS:
  1. Rycerz Buław
  2 Umiarkowanie
  3. 8 pucharów;
  4. Cesarz;
  5. 6 pucharów;

  Najblizszy czas , na dniach to wycofywanie się z jakiś inicjatyw, ostrożność, jakiś męzczyzna uda się nawet na zwolnienie lekarskie lub się rozchoruje...Ktoś z czołowych polityków PiS powróci do jakiś spraw z przeszłości.

  Opozycja:
  1. Papież;
  2. As Monet;
  3. 7 Buław;
  4. Świat;
  5. Sąd Ostateczny;
  Opozycja ma tutaj przewagę mino wszystko, opiekę tzw siły wyższej. Podejmie się nowych inicjatyw, form protestu, obrony przed zaistniała sytuacją. Ale też sporo osób z opozycja zapłaci za to wysoką cenę i o tym również dowiemy się niebawem. Atmosfera końca świata...

  Ostatecznie jak to się zakończy - ten protest w Sejmie?
  1. Kochankowie;
  2. 5 Monet;
  3. Rycerz Pucharów;
  4. Sąd Ostateczny;
  5. As Mieczy;

  Dojdzie do jakiegoś porozumienia, zjednoczenia, w tle społeczzeństwo przestraszone i poruszone tym, co się dzieje. Skończy się jakimś bardzo ważnym ogłoszeniem, wiadomością.
 • zbyszek702 07.10.17, 18:08
  dorisn można prosić o prognozę na 2018 r? :)
 • waclaw110 07.10.17, 21:29
  Oj nic się nie zmieni, wszystko będzie w porządku.
 • koza031 08.10.17, 11:47
  Dlaczego mam takie dziwne wrażenie, że dorisn bardzo kibicuje tej naszej opozycji i dlatego nie jest całkiem obiektywna. Przeczytałam dokładnie prognozy na 2017 rok i tak co do Polski to średnio się spełniły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.