Niechciane smsy od wróżek:((( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • skorzystałam kiedyś w akcie desperacji z "usług" wróżekreklamowanych
    na Onecie. Rozmawiałm z 4 wróżkami - więcej one ode mnie chciały
    wiedzieć niż ja dowiedziałam się od nich. Każda mówiła coś innego a
    pierwszej podziękowłąm bo miłam wrażenie, że jest pijana. I to nie
    żart, tak uważam. Do dziś żałuję, że zadzWoniłam tam- nie z powdu
    wydanych piniędzy,bo za własną głupotę się płaci ale od tamtego
    czasu moją zmorą są smsy od tych wróżek. Dowiaduje się z nich, że
    specjalnie dla mnie zrobiła któraś tam rozkład i cos starsznego mnie
    czeka , albo mam nową miłość przed sobą i temu podbne brednie i mam
    natychmiast się skontktować. Serdecznie dość tych smów. Czy oni
    mają ludzi z ostanich kretynów, że wysłają takie brednie? I jak raz
    na zawsze pozbyć się tych smsów:(((
    • To, o czym piszesz, jest zmorą!
      Podobny temat był na forum, przeczytaj jeśli chcesz, jak chronić się
      przed niechcianymi smsami, kolejnym etapem mogą być telefony
      telemarketerów, z ofertą "specjalną, tylko dla Ciebie!" w porę
      wiedz, co zrobić, żeby nie dać się wciągnąć!
      to link do tematu
      forum.gazeta.pl/forum/w,468,97533847,97581921,Re_ezomobile.htm
      l
      postów nie jest dużo, warto przeczytać wszystkie.

A poniżej linki, do dwóch ważnych artykułów z Dziennika Internautów.
      Tak kwestia smsowa, wygląda formalnie. Można się przed tym ochronić,
      ale trzeba działać.

Linki nie są aktywne, ponieważ nie można tu, na forum, umieszczać
      aktywnych linków do obcnych stron. Linki trzeba skopiować i samemu
      wkleić, by otworzyć stronę.

www.di.com.pl/news/27937,0,Czy_numer_telefonu_to_dane_osobowe.html

www.di.com.pl/news/27984,0,Niechciane_SMS-y_z_telegier_TVN-u.html

A tu, link do tematu o smsowych wróżkach... Czyli, jak to wygląda w
      praktyce. Co, a właściwie kto, kryje się za reklamą wróżb- firmowaną
      przez twarze znanych wróżek.

www.psychotronika.bloog.pl/id,3411208,index.html
    • Gość: GOść IP: *.slo.csk.pl 09.08.09, 20:38
      jeśli mowa o sms w stylu "dziś ja i moje karty kończą 50 lat i kończę karierę" ,
      " ktoś nie może przestać o tobie myśleć " pla pla pla - pociesze - po 3
      miesiącach systematycznego olewania - przestali wysyłać - a zdarzało mi się
      dostać nawet 4 dziennie
    • Gość: gość IP: *.autocom.pl 09.08.09, 20:57
      a mi się zdarzyło, że mój numer był przekazywany na jakieś towarzysko-erotyczne linie i dostawałam sms-y w stylu" adam 06 zaprasza cię na miłą pogawędkę, albo " szukasz mocnych wrażeń, zadzwoń do mnie-bez zobowiązań..." nigdy nie korzystałam z takich serwisów, a te sms-y pojawiły się dopiero po tym jak parę razy skorzystałam z serwisu wrózbyonline i raz z ezo tv.
      • Gość: on IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.08.09, 21:10
        dziwne, widac jaka jest uczciwosc tych wruzow!
        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.13, 12:17
          To nie wina tych wróżek tylko tych portali (czyli włascicieli którzy zbijaja kase na was i na tych wróżkach to sa osoby które czerpia z tego ogromne zyski )

Gość portalu: on napisał(a):

> dziwne, widac jaka jest uczciwosc tych wruzow!
      • Gość: GOść IP: *.slo.csk.pl 09.08.09, 22:42
        ja się doczytałam że "złapać" to można logując się na różnych serwisach -
        niekoniecznie wróżbiarskich - do mnie erotycznie "piszą" tylko kobiety ;) (
        chyba gdzieś źle wypełniłam pole "płeć" w ankiecie" )
        • Gość: fantek IP: 193.30.160.* 10.08.09, 10:42
          Zadzwoniłam do swojego operatora i przeczytałam nr spod którego były sms-y, Pani
          podała mi adres nadawcy. Była to firma MNI.
          Napisałam do działu reklamacji e-maila w stylu:

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o zaprzestanie przesyłania na mój telefon
          komórkowy ( nr xxx-xxx-xxx ) sms-ów reklamowych z portalu ezoterycznego jak i
          również innych portali.
          Z informacji udzielonych mi przez mojego operatora sieci komórkowej, to Państwo
          są nadawcą sms-a o nr 7460.
          Brak reakcji z Państwa strony na moją prośbę spowoduje, iż będę zmuszona
          skierować sprawę na drogę postępowania cywilnego."

Trochę to trwało zanim zareagowali- chyba 2-3 m-ce, ale mam święty spokój.
    • Gość portalu: xena napisał(a):

> skorzystałam kiedyś w akcie desperacji z "usług"
      wróżekreklamowanych
      > na Onecie. Rozmawiałm z 4 wróżkami - więcej one ode mnie chciały
      > wiedzieć niż ja dowiedziałam się od nich. Każda mówiła coś innego
      a
      > pierwszej podziękowłąm bo miłam wrażenie, że jest pijana. I to nie
      > żart, tak uważam. Do dziś żałuję, że zadzWoniłam tam- nie z powdu
      > wydanych piniędzy,bo za własną głupotę się płaci ale od tamtego
      > czasu moją zmorą są smsy od tych wróżek. Dowiaduje się z nich, że
      > specjalnie dla mnie zrobiła któraś tam rozkład i cos starsznego
      mnie
      > czeka , albo mam nową miłość przed sobą i temu podbne brednie i
      mam
      > natychmiast się skontktować. Serdecznie dość tych smów. Czy oni
      > mają ludzi z ostanich kretynów, że wysłają takie brednie? I jak
      raz
      > na zawsze pozbyć się tych smsów:(((

Jeśli nie odpowiada się na takie sms-y, ignoruje się je, wykasowując
      to się ma sopkój. Sporadycznie później przychidzą, a przy braku
      zainteresowania w końcu nie ma ich.
    • Polecam lekturę ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144,
      poz. 1204 z 2002r.)
      Zgodnie z nią zgoda na przysyłanie SMS-ów reklamowych nie może być domniemana,
      czyli jeśli ktoś chce nam wysyłać reklamy, to musi uzyskać naszą zgodę.
      Jeśli jej nie ma to łamie prawo.
      • Gość: Renata IP: 67.159.45.* 27.10.09, 12:07
        Dzięki za tę informację. Wysmaruję portalowi który mnie nęka, maila z żadaniem zaprzestania wysyłania idiotycznych sms. Pozdrawiam.
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.09, 00:46
        Może oni uważają, że sam fakt zadzwonienia jest wyrażeniem zgody?
        • Gość: tylko w gościnie IP: *.aster.pl 25.03.10, 19:02
          Przeczytajcie sobie, co napisane jest pod reklamami portali i
          telewizji co sie wróży: korzystając z serwisu (dzwoniąc do wróżki w
          tv, lub wysyłając smsa) wyrażasz tym samym zgodę na przesyłanie
          ofert handlowych. Także to nie są "niechciane" smsy, bo poniekąd
          wyraziliście na nie zgodę. Choć to wyrażenie zgody jest jajby
          wymuszone, coś na zasadzie: jak chcesz skorzystać, to musisz się
          zgodzić, a jak się nie zgodzisz, to nie skorzystasz.

Można tego zaprzestać. Ktoś mądrze tu napisał. Dzwonisz do swojej
          sieci, zgłaszasz, że nie życzysz sobie otrzymywac smsów specjalnych
          z takiego, a takiego numeru i w ogóle i blokują to. Blokada jest
          aktywna, aż do czasu, gdy skusisz się wysłać kolejnego smsa do
          wróżki, wtedy znów obowiązuje: korzystając z serwisu wyrażasz tym
          samym zgodę na przesyłanie ofert handlowych.
          • Gość: AD2010 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.10, 20:13
            Nie trzeba nawet dzwonić do swojej sieci, wystarczy samemu w telefonie
            zablokować numery z których przychodzą te smsy. Ja już dawno to zrobiłam i mam
            święty spokój. Nie potrzeba do tego żadnej filozofii.
            • Gość: kaśka IP: *.aster.pl 26.03.10, 08:35
              Zależy jaki się ma aparat. Ja mam taki, w którym nie można tego
              zrobić. Dlatego zadzwoniłam do sieci z żądaniem zablokowania smsów
              sposd smsów numerów specjalnych. Trzeba pamiętać, żeby zrobić tak po
              każdorazowym skorzystaniu z jakiegoś smsas pecjalnego: czy to
              wróżka, czy to gry, czy tapety.

Gość portalu: AD2010 napisał(a):

> Nie trzeba nawet dzwonić do swojej sieci, wystarczy samemu w
              telefonie
              > zablokować numery z których przychodzą te smsy. Ja już dawno to
              zrobiłam i mam
              > święty spokój. Nie potrzeba do tego żadnej filozofii.
            • Gość: ogureg IP: *.net.stream.pl 26.08.13, 12:21
              Ale jak zablokować numer?
    • Gość: hyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.10, 18:52
      A czy komuś sprawdziły się wróżby sms z portalu WP? Bo muszę powiedzieć że
      nękają mnie stale smsami o treści na czasie, tzn. dziwnym trafem zgadują co się
      w moim życiu w danym momencie dzieje. Dziwne mi się wydaje chociaż może być to
      zwykły przypadek ...
    • Najlepiej wykupić numer PREMIUM o podwyższonej płatności i problem rozwiązany. pozdrawiam
      • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.13, 12:15
        Wysyłając sms na wróżby czy coś innego jesteście w bazie danych i wtedy oni co jakis czas "puszczają " reklamę to co wy odbieracie za skupienie sie na was ze wróżka cos tam sprawdziła itp nie ma co się łudzic to tylko chwyt reklamowy radze to ignorować
        jedyne wyjscie to zmiana numeru
        ale tez do czasu az korzystać znów z jakiegoś serwisu obojetnie jakiego oni wymieniją się tam dantymi numerami tel .
        Chodzi o sytuacje kiedy piszecie wysyłacie dzwonicie na płatne numery wtedy ten numer trafia do bazy danych .

Moja rada nie czytaj tylko to usuwaj od razu .
    • Gość: do katarzyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 11:52
      Do czego Ty ludzi namawiasz???
      Nie wiesz, co to - sumienie?
      A Świeta się zapewne obchodziło, co "chrześcijanko"????
      • Gość: katarzyna IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.14, 13:54
        A o co ci konkretnie chodzi? Co złego widzisz w blokowaniu numerów premium?
        • A ja nie blokuje , bo i po co ? niech sobie wysylaja ile chca a ja i tak na zadnego nie odpisze .
          Akurat przyszedl jeden z nr. 73305 o tresci : Ujrzalam banknoty ulozone w ciag 6 cyfr.
          Numerologiczne wyliczenia daly wynik wygranej - 2 mln.
          niech sobie sama zagra na te numery i bedzie musiala zebrac o 3,69 zl.
          • Gość: katarzyna IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.14, 18:24
            A ja zablokowałam i jak potrzebuje kodu to korzystam z serwisu o którym pisałam poprzednio a który wyciął admin. Wkurzają mnie non stop smsy "mamy dla specjalnie dla ciebie ofertę"...
        • Gość: do katarzyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 19:12
          blokowanie numerów premium jest całkowicie bezpłatne u Operatora!
          Ty - zajmujesz się nachalnym reklamowaniem watpliwej stronki, aby ludzie kupowałi jakieś kody! Aby płacicli za coś, co można miec - bezpłatnie.
          • Gość: katarzyna IP: *.dynamic.chello.pl 07.01.14, 23:10
            Co możesz mieć bezpłatnie? premium sms? Gdzie, chętnie wezmę.
            Po drugie co wspólnego ma blokowanie premium z serwisem kodysms.eu? Chyba tylko tyle, że jak zablokujesz (bezpłatnie u operatora) numery premium u siebie a potrzebujesz kod np. dostępu do forum albo gry możesz zlecić wysłanie premium sms przez ten serwis.
            Widać czytanie ze zrozumieniem to trudna rzecz w dzisiejszych czasach.

• Gość: do katarzyna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 23:44
              "w dzisiejszych czasach">?A w jakim wieku jesteś ,że tak narzekasz na dzisiejsze czasy?
              Skoro interesuje cię dostęp do gier, można spodziewać się że - małolatą, która marnuje życie (to realne, prawdziwe) na grach w cyberprzestrzeni. Biorac pod uwage wciskanie linków dziwnych stronek - osoba w średnim wieku, bez skrupółów moralnych, a wiec co - z tym czasem?
              • Gość: katarzyna IP: *.dynamic.chello.pl 08.01.14, 11:20
                Przyznaj się, że albo nie przeczytałaś (przeczytałeś?) mojego postu albo wogóle nie zrozumiałaś co napisałam. "Wciskanie linków", "Nachalne promowanie"? Napisałam w 1 poście o stronie, która może być pomocna osobom, które zablokowały możliwość wysyłania premium sms. To wg Ciebie jest "nachalne promowanie"???
                Od razu wyjechałaś z jakimiś absurdalnymi i wyolbrzymionymi do granic możliwości oskarżeniami w stosunku do mnie i w stosunku do tego co napisałam choć nie masz do tego żadnych podstaw. Widać wszystkich oceniasz swoją miarą, co nie najlepiej świadczy o Tobie.

Miłego dnia
                Kasia
                • Gość: do kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.14, 22:47
                  Nie od razu. Najpierw, odwiedziłam proponowaną przez Ciebie stronkę i uważnie zapoznałam się z wszystkim, co jest tam napisane. Niestety, wiele osób - nie czyta, a potem mają problemy z wysokimi opłatami. Nie ma co się unosić. Zresztą, wpis nie był - na temat wątku, Kasiu. Jak widać, admin podzielała moje zdanie, skoro Twój wpis został usunięty?
    • Zawsze znajdzie się metoda:
      di.com.pl/news/48744,0,Zarobil_na_telefonach_od_telemarketerow_bo_zalozyl_wlasny_numer_Premium_Rate.html#

Zarobił na telefonach od telemarketerów, bo założył własny numer Premium Rate
      Marcin Maj, 29-08-2013, 11:35

Brytyjski biznesmen znalazł ciekawy sposób walki z telemarketerami. Wykupił numer o podwyższonej opłacie (Premium Rate) i zarobił na telefonach od różnych firm.
      reklama
      czytaj dalej

Telemarketerzy mogą być pomocni, ale bywają też nachalni i uparci. Czasem nie wystarczy grzeczna uwaga, że nie chcesz z nimi rozmawiać. Dlatego ludzie szukają sposobów na telemarketerów, a najciekawszy sposób znalazł chyba Lee Beaumont, biznesmen z Leeds.
      Firmo! Dzwoń i płać!

Jak donosi BBC, Beaumont wykupił sobie numer Premium Rate, czyli numer usługi o podwyższonej opłacie. Rozmowy z tym numerem są droższe, ale właściciel numeru dostaje swoją działkę. Uruchomienie numeru kosztowało 10 funtów, ale Beaumont zarobił już 300 funtów.

Beaumont oczywiście nie korzystał z numeru Premium Rate w prywatnych celach. Miał swój "zwykły" numer dla rodziny i kontaktów osobistych. Numer Premium Rate podawał tylko bankom, elektrowniom i innym firmom proszącym go o dane osobowe. Co więcej, uczciwie zaznaczał, że jest to numer o podwyższonej opłacie (zob. BBC, How one man turns annoying cold calls into cash).
      Nadużycie Premium Rate?

Pomysł przedsiębiorcy skrytykowała już organizacja Phone Pay Plus, która reguluje usługi Premium Rate w Wielkiej Brytanii. Uważa ona, że usługi Premium Rate nie zostały wymyślone do takich celów. Posiadacze numerów o podwyższonej opłacie powinni spełniać określone obowiązki informacyjne.

Z drugiej strony warto zauważyć, że Lee Beaumont jest przedsiębiorcą i pracuje w domu. Teoretycznie mógłby ogłosić, że prowadzi usługę polegającą na wysłuchiwaniu telemarketerów i wyrażaniu swojego zdania na ten temat. Czy to jego wina, że ktoś chce do niego dzwonić?
      Naciągacze to większy problem

Można się zastanowić nad tym, jak sytuacja wyglądałaby w Polsce. W roku 2011 wprowadzono w Polsce przepisy w zakresie usług Premium Rate, które określają pewne obowiązki informacyjne. Te przepisy są jednak częściowo martwe i nadal obserwujemy wiele przypadków naciągania ludzi na premium SMS-y lub rozmowy o podwyższonej opłacie. Odbywa się to przy cichej zgodzie wielu uczestników rynku, którzy po prostu na tym zarabiają.

To, co zrobił Beaumont, wydaje się mniej wątpliwe etycznie niż zwykłe naciąganie ludzi. Skoro dana firma wykorzystuje czyjś osobisty numer do zareklamowania swojej usługi, dlaczego nie miałaby za tę reklamę zapłacić?

Radzenie sobie z telemarketerami to dłuższy temat. Ostatnio wspominaliśmy w DI o tym, że telemarketerzy nie zgadzają się na nagrywanie rozmów, ale lepiej rozmowy nagrywać, bo nagrania dowodzące racji klienta dziwnie często giną. Przy okazji warto zauważyć, że jeśli to my powiemy "nie zgadzam się na nagrywanie rozmowy", to telemarketer prawdopodobnie ją przerwie.

Zatem zostaje wykupić nr Premium i można przyjmować SMS, jeszcze się na tym zrobi....

• Wróżby ONLINE
      www.wrozby.top-100.pl
    • Jedyna internetowa Gazetka Ezoteryczna

www.gazetka.ezo-ogloszenia.pl/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.