Dodaj do ulubionych

o kurka! zakochałam się :D

08.04.10, 14:44
tylko nie wiem w czym bardziej tongue_out
tarot
of dreams

czy

gilded
tarot

I co teraz? wink
Któraś z was ma może te talie?
smile
--
Po 30. coraz mniej "muszę", a więcej "chcę"
Obserwuj wątek
        • ma_ewa01 Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 16:21
          Ha, ja tez mam ten dylemat. Gilded jest pięknysmilei tarot snów teżsmile. dzisiaj
          gadałam z panią z Osiem chyba z pół godz. Chyba kupię obiesmile
          Ale jeszcze kusi mnie pictorial. Wszystko jest w osiem com.pl
          Buziaki dla wszystkich maniakówsmile
          Msmile
            • algaria Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 16:35
              ja mam pictoral tongue_out zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia do nauki są
              idealne. Królowo te co masz wybrać to wyższy stopień ale ja juz chyba na niego
              weszłam bo również wzdycham do nich.

Ja mam fazy - a to na tarota erotycznego a to na karty lenormand a to na runy
              lub maroon tarota a teraz znów na drims. A co pomarzyć nie mozna? smile
              • krolowa.mieczy Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 16:43
                Właśnie ja też uważam że wyższy stopień korzystniejszy smile
                Tym bardziej że nigdy nie uzywałam RW...

Podoba mi się talia Dobemki - initaitory golden down, lecz jeszcze dla mnie za
                trudna. W erotycznych bym się chyba nie odnalazła...

A może ktoś wie ile osób jest na Kochankach w gilded i dreams?
                Bo w moich taliach są 3 osoby (78 drzwi) i 4 (arcus arcanum).
                Przydałaby mi się odmiana - 2 osoby by stykły big_grin
                --
                • liri-th Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 17:08
                  Ja też już dawno zakochałam się w Gilded,ale powstrzymałam się od kupna i bardzo
                  dobrze bo Tarot dreams podoba mi się znacznie bardziej i chyba go kupię.Chociaż
                  nie wiem czy to dobrze mieć tyle talii,którymi bedę wróżyć? Na przemian? Jak wy
                  sobie z tym radzicie?
                  A propo zakochania to jeszcze zakochałam się w Tarocie Dark Angels,ale to chyba
                  dla wielbicieli mrocznych klimatów
    • krolowa.mieczy która? - rozkład 08.04.10, 17:40
      Która talia byłaby lepsza dla mnie?

Tarot of dream
      10 monet, rycerz monet, 5 mieczy

Gilded tarot
      4 mieczy, 7 monet, król mieczy

tło: as pucharów

Taaa... za dreams bym przepłaciła jak diabli. 5 mieczy też mi pokazała kiedyś
      towar ktory zbyt wiele kosztował.

A gilded - spokojnie, zastanów się - ta inwestycja byłaby lepsza. Myślę, że król
      mieczy mówi, ze byśmy się porozumieli (Qmie z Królem mieczy tongue_out)

tło - zachwycona jestem obiema taliami; kaprysik mam wink

Dopowiecie od siebie coś? smile
      --
      • lukrusia Re: która? - rozkład 08.04.10, 17:45
        Ja zdecydowanie wybrała bym B taliesmile
        Gilded tarot
        4 mieczy, 7 monet, król mieczy
        Spokojnie bys się przyzwyczajała do tej tali .Nie miała byś
        problemów z ztrozumieniem obrazków i tez bym odebrała króla mieczy
        pozytywnie jako dobre porozumienie.

Ps:daj znac , która wybrałas -ja stawiam na B kiss
        • krolowa.mieczy Re: która? - rozkład 08.04.10, 17:49
          Właśnie...
          Obrazki bardziej mi się podobają na dreams...
          Ale jak Arcus mój mówi, ze przepłacę, to go posłucham - nie zawiódł mnie smile
          Kupię sobie za jakiś czas - teraz nie dam rady finansowo na dodatkowy wydatek smile

Dzięki Lukrusiu smile
          --
                • dana-25 Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 20:35
                  Napisałam, jutro powinnam dostać odpowiedź, dam znać jaka.

Przejrzałam kilka sklepów, w innych sklepach też jej nie ma.

Rozłożyłam karty na nią:
                  1. czy będę zadowolona , jak ja kupię --7 pałek
                  2. Jak będzie mi się z nią pracować--3 pałek
                  3. Rada czy kupić- Król pałek

Będzie stanowiła konkurencję dla kart z którymi obecnie pracuję. Da nowe
                  możliwości, dostrzegę jakieś nowe znaczenia? Król palek chyba oznacza aby kupić.
                  Co myślicie?

• casablanca76 Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 21:53
                        ja mam tylko Gilded Tarot i bardzo się cieszę że jest on moją
                        pierwszą talią smile jest bardzo zrozumiały, przyjazny i poprostu
                        suuuperr!!! ja kupiłam go jak był w promocji na czary-mary i z
                        przesyłką zapłaciłam 107 zł smile
                        --
                        smile miłego dnia!
                      • dana-25 Re: o kurka! zakochałam się :D 08.04.10, 23:22
                        Mam tak:
                        Często używane:

1.Magic tarot - to polska talia, moja najstarsza, AM nie mają scenek, a WA trochę z naśladują WR, ale większość bohaterów pląsa w chmurach. Teraz już nią rzadko wróżę, ale nigdy mnie nie zawiodła.

2.Crowley tarot - często nią wróżę, ma to do siebie, że czuje się jej energetykę i karty które się wybiera są bardzo trafne. większość warsztatów wygrałam z ta talią. Teraz wyszła książka, dotycząca tej talii,właśnie na nią czekam, ma wspaniale recenzje.
                        taroteca.multiply.com/photos/album/99/Thoth

3.Secret tarot - bardzo dobrze mi się nimi wróży, bardzo przyjazna, wyciąga się akuratne karty, często nią wróżę.
                        taroteca.multiply.com/photos/album/91/Secret

4. Golden tarot of the renassance - niezwykła talia, ma całkowicie inne obrazki niż większość kart, i wiecie co znaczenia które nieraz odkrywam droga praktyki, są narysowane na tych kartach. Używam jej do ciągnięcia kart dnia.
                        osiem.com.pl/product_info.php?cPath=26_27&products_id=947
                        Rzadziej używane

5. Diamond tarot - to sa karty RW tylko w większych ramkach, dające wrażenie przestrzeni. Czasami jej używam, z tej talii karty wyciągam takie sobie, powiedziałaby, ze różnie to bywa. Kupiłam ja głownie do celów medytacyjnych, bo gdzieś przeczytałam ,ze jest dobra. jeszcze nie medytowałam, więc nie wiem. ( nie znalazłam linka , ale talia ta sie pojawia w sklepach)

Nie używane

5. Marsylski - to jest moja druga talia, nie używam, bo mi się mylą palki z mieczami, kolorystyka jest fatalna (kolory przybrudzone, teraz sa ładniejsze wydania, wtedy nie było), ale za to jakość kart bardzo dobra.

6. Fantastical creature tarot - kupiłam go na podstawie 3 kart, kolory dobrane pięknie, delikatna kreska, delikatne kolory, jakość kart super, przewyższa Marsyla, ale na rysunkach są monstra, kreatury aż strach patrzeć. Ani razu nią nie wróżyłam, może przyjdzie pora kiedyś. Pożyjemy , zobaczymy.
                        To nie jest ta talia, ale stylem kolorystyki i rysunków podobna do tej
                        taroteca.multiply.com/photos/album/350/Animals_Divine

7. Golden tarot - piękne karty, jakość kart bardzo dobra, dosyć grube, sztywne a ranty pokryte złotem, dlatego talia dosyć ciężka. Nie dogadujemy się. Po wielu próbach odłożyłam do mojej skrzynki na talie.
                        taroteca.multiply.com/photos/album/43/Golden

8. Osho tarot - karty piękne, za to jakość potworna, nasi to jednak potrafią spie..yć każdą talię. Za to mają porządne pudełko, najlepsze ze wszystkich talii.. Może zachodnie wydania sa lepsze, to może kupię.
                        taroteca.multiply.com/photos/album/80/Osho

9. Tarot mitologiczny - polskie kary beznadziejne, książka fajna, dzięki niej zrozumiałam Diabła. Karty traktuję jako ilustracje do książki, nie zamierzałam nimi nigdy wróżyć, więc ich nie zaliczam do talii do wróżenia.

To na tyle, jestem ciekawa waszych talii i odczuć. Napiszcie też.smile
                        • jasmin_25 Re: o kurka! zakochałam się :D 09.04.10, 10:16
                          > 6. Fantastical creature tarot - kupiłam go na podstawie 3 kart, kolory d
                          > obrane pięknie, delikatna kreska, delikatne kolory, jakość kart super, przewy
                          > ższa Marsyla, ale na rysunkach są monstra, kreatury aż strach patrzeć. Ani raz
                          > u nią nie wróżyłam, może przyjdzie pora kiedyś. Pożyjemy , zobaczymy.
                          > To nie jest ta talia, ale stylem kolorystyki i rysunków podobna do tej
                          To ta talia?:
                          www.fantasticalcreatures.com/majors.html
                          Ladne karty tylko chyba trudno by sie nimi wrozylo..
                          • dana-25 Re: o kurka! zakochałam się :D 09.04.10, 15:25
                            asmin_25 napisała:

> To ta talia?:
                            >
                            rel="nofollow">www.fantasticalcreatures.com/majors.html
                            > Ladne karty tylko chyba trudno by sie nimi wrozylo..

Jaśmin, ta!!smile Też tak mi sie wydaje to tylko do kolekcji, ale chyba pomału i
                            mimo woli staje się kolekcjonerem kart.smile
                            Kupiłam ją przez pomyłkę, ale jest intrygującą i w realu robi większe wrażenie
                            (kolory są chyba bardziej nasycone.
            • liri-th Re: o kurka! zakochałam się :D 09.04.10, 06:20
              Szczerze mówiąc to nie narzekam,ale porównując do innych to papier jakiś
              bardziej giętki się wydaje,cieńszy.ale wróże nimi już dość długo i ostatnio
              jakoś stale są w użyciu i nie zniszczyły się, więc ok.
    • mellisanda Re: o kurka! zakochałam się :D 09.04.10, 18:53
      O widzę, że ubiegłaś mnie z wątkiem królowo !
      Ja na Tarot Snów zaczajam się już miesiąc i... jak już jest dostępny
      to mam lekki kryzys finansowy sad
      Mimo to kupię, bo już od dawna planuję zakup nowej talii a tylko ta
      z wielu spodobała mi się bardzo. Swoją drogą ciekawa jestem
      dołączonej do talii książki - ma ktoś może?
      --
      Mam czarnego kota i dwie talie Tarota wink
        • ma_ewa01 Re: o kurka! zakochałam się :D 15.04.10, 14:51
          Zaszalałam, a co smile smile
          I kupiłam obie.
          Krótkie refleksje:
          Karty są przepiekne, wręcz cuda...
          Ale papier dośc tandetny. Gilded - bardzo cieniutki i zupełnie jak fotograficzny
          półmat, czarne brzegi maja tendencję do strzępienia na biało. Dreams również
          cienki, ale pięknie wykonany - złote brzegi, tylko ma taki specyficzny zapach i
          karty są posklejane więc trzeba osobnym ruchem każdą karte oddzielać - w ogóle
          nie chodza w reku. Ale sa naprawde przepiękne... Nawet ten fotograficzny,
          błyszczący, cienki papier można wybaczyć, z bólem serca...
          Szkoda, ze nie wydał ich jakiś profesjonalny zakład drukarski na jakimś grubszym
          i bardziej szlachetnym papierze.
          Msmile
          • krolowa.mieczy Re: o kurka! zakochałam się :D 15.04.10, 15:01
            Fajnie, że napisałaś o jakości smile
            Cenne informacje smile
            Mam tendencję do wciskania kart między siebie (tak tasuję) i widać, ze szybko
            zniszczyłabym je sad

Kupno będę musiała przełożyć, bo być może (jeszcze nie wiem na 100%) w poł. maja
            zawitam w okolice Olsztyna smile
            --
            • ma_ewa01 Re: o kurka! zakochałam się :D 21.04.10, 07:26
              Tak, te karty są wydawane w Czechach na nasze ( polskie) zlecenie), maja polskie
              napisy. Na jakichś chińskich materiałach. Ja mam co prawda Gilded z angielskimi
              napisami, ale to jest taka sama chińszczyzna. Po kilku dniach użytkowania Mistic
              nadal się klei i niezbyt fajnie pachnie, a Gilded ciutkę wygiął sie w łuk. Ale
              same obrazki są przepiękne. Kolory minimalnie bardziej stonowane niż w
              internecie. Świetnie się pracuje, zaczynam sie przyzwyczajać do ich grubości (a
              raczej cienkości).
              Mam nadzieję, ze kiedyś ktoś je wyda w lepszej jakości, chociaż ponoć do
              wszystkiego można sie przyzwyczaić.
              Ale może ja troche przesadzam z tym papierem, mam chyba jakąs manie sensorycznąsmile
              buziaki
              Msmile
              • casablanca76 Re: o kurka! zakochałam się :D 21.04.10, 09:18
                ma_ewo mnie nie przeszkadza cienkość tych kart smile może dlatego że
                nie mam porównania a Gilded jest moją pierwszą i jak narazie jedyną
                talią smilepowiem tak - ja mam te karty od początku marca i nic mi się
                z nimi nie dzieje a używam ich często...może to zależy od sposobu
                trzymania ich przy tasowaniu? ja osobiście robię ukłon w stronę ciro
                marchetti w podziękowaniu za pięknie malowane karty...które dla
                takiego nowicjusza jak ja są poprostu skarbem. widzialam inne talie
                tarota i jakoś nie trafiły do mnie tak jak Gilded, do tego ma dość
                przyjazny charakter i nie ma tam raczej miejsca na mroczne szczegóły.
                Dlatego polecam tą talię wszystkim...;0)
                • ma_ewa01 Re: o kurka! zakochałam się :D 21.04.10, 09:25
                  ... bo każdy ma swoje odczucia, każdy z nas jest inny. Moje pierwsze karty
                  Radiant Tarot są produkcji AGM i moze dlatego wszystkie inne do nich
                  porównujęsmile. Ale potwierdzam piękno obrazków i fajnie się z nimi pracuje.
                  Msmile
    • mellisanda Re: o kurka! zakochałam się :D 28.04.10, 13:49
      Dziewczyny! Muszę to napisać! Kupiłam Tarot Snów, właśnie kurier mi
      go przywiózł i.... jest prześliczny!!!
      Oglądam i się zachwycam - cudo...
      Swoją drogą szok przeżyłam jak zobaczyłam pudełko - są GIGANTYCZNE!!!
      Mam nadzieję, ze nauczę się je jakoś sprawnie tasować, bo do tej
      pory miałam RW w wersji mini i Sensual Wicca wyd. Lo Scarabeo, które
      moim zdaniem do najmniejszych nie należały wink
      Dzisiaj wieczorkiem będę się z nimi zapoznawać - mam nadzieję, że
      dobrze mi je będzie czytać..
      Co do jakości kart, to myślę że jest całkiem OK, chyba nawet
      bardziej sztywne niż Wicca.
      Jestem zachwycona i szczęśliwa, że je w końcu kupiłam!

P.S. Muszę zmienić sygnaturkę big_grin
      --
      Mam czarnego kota i dwie talie Tarota wink
    • malinka-1 Re: o kurka! zakochałam się :D 02.08.10, 18:31
      no i stało sie ja tez sie zakochałambig_grin teraz mam The Pictorial Key, a od jakiegoś już czasu mam chętkę na nowa talie i jak zobaczylam te to wpadłam, tylko waham sie czy tarot of dreams czy gilded? hm...gdyby cena nie byla tak wysoka to bym dwie kupiła,uncertain krolowa.mieczy która talie wybrałas?smile
      • krolowa.mieczy Re: o kurka! zakochałam się :D 02.08.10, 19:15
        Malinko,
        wybrałam:

Druid Craft Tarot
        hihi
        to była moje pierwszejsze zakochanie niż Gilded i Sny.
        Następnym razem kupię Gilded, bo królowa mieczy w tej talii na super uśmiech
        Mony Lisy. ;D
        --
      • mrgodot Re: o kurka! zakochałam się :D 02.08.10, 19:58
        Ja mam gilded tarot i uwielbiam - moja najlepsza talia. Bardzo lubię
        nasycone barwy, bogata kolorystykę i ta talia spełnia moje
        oczekwiania absolutnie. Postacie na kartach są takie realistyczne,
        jest mnóstwo szczegółów, które rozszerzaja interpretację i nawet
        opanowałam prognozowanie pogody na podstawie obrazu nieba na
        karcie. smile
        Ale ... przed chwilą zdradziłam mojego Gilded i kupiłam w sklepie
        internetowym 2 inne talie. Oszalałam! Nie mogłam się zdecydować,
        którą zamówić więc zamówiłam obie - Tarot of the Druids i Pictorial
        Key. Chodziły za mną od dawna. Juz się nie mogę doczekać. Ale na
        pewno Gilded nie pójdzie w odstawkę.
    • malinka-1 Re: o kurka! zakochałam się :D 03.08.10, 18:31
      i znowu mi sie w głowie namieszalo big_grin juz zdecydowałam ze kupie gilded tarot a dzis w nocy przysnil mi sie Legacy of the Divine Tarot uncertain i teraz nie wiem czy to sugestia ze własnie te talie powinnam kupic czy po prostu zwykły zbieg okoliczności bo tyle czasu spedzalam na ogladaniu i zastanawianiu ze normalne ze sie przysnilobig_grin ten legacy jest taaki drogi crying
      • krolowa.mieczy Re: o kurka! zakochałam się :D 10.08.10, 13:12
        tak, tylko że ja wybrałam jednak Druid Craft tarot.
        Snów chyba nie kupię, bo karty sa za duże i za cieżkie (dla mnie).
        Gilded poczeka sobie w kolejce na następny raz.
        Oglądałam też całą talię Maroon... Chyba znów się zauroczyłąm wink
        --
        • zainteresowany1977 Re: 10.08.10, 13:21
          Maroon jak dla mnie jest zbyt ciemny, pięknie zaprojektowany, niby
          klimatyczny ale w ciemnej kolorystyce kurcze blaszka.
          Ta ,,drewniana" oprawa to chyba sugestia, że każda karta jest
          elementem drzewa życia.

--
          Talia R.W.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka