Dodaj do ulubionych

Proszę o wróżbę-Co mam zrobić?

17.05.10, 13:30
Co mam zrobić z moim związkiem,z faktem,że mąż mnie zdradza? Niby nie mam
dowodów na zdradę,ale ja to czuję,widzę w jego zachowaniu,gestach,minach,no i
karty mi o tym mówią. Czy to jest dobry moment na rozwód?Bo ja nie zamierzam
żyć w trójkącie,ani ratować związku.Oprócz tego,że on mnie zdradza,nie mam z
nim więzi,a o miłości do mnie nie mam co marzyć.Próbuję do niego dotrzeć na
wszelkie sposoby,a on mnie tylko odtrąca.Dla mnie to jest jednoznaczne.Z tego
związku już niczego dobrego nie będzie.
Obserwuj wątek
      • ingenious Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 14:23
        Ok,sprawdziłabym to,gdybym tylko miała możliwość,a nie mam.On codziennie jeździ
        do pracy do innego miasta,tam nie mam nikogo,kto by mi powiedział coś na ten
        temat.Jego praca jest raczej nieregularna,czasem pracuje do 17 a czasem do 20,a
        jak chce,to może zostać nawet na noc.Wolne też dostaje w różnych dniach,więc
        skąd mam mieć pewność co on tam robi?Nie ufam mu,wiem na co go stać.Kiedyś nawet
        rozmawiałam przez telefon z dziewczyną z którą planował romans.Co Ty na to?
              • ingenious Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 15:07
                Jasmin nawet jeśli nie byłoby zdrady,moje życie z nim to wegetacja.On nic się
                nie stara,żeby było między nami dobrze,żeby była między nami jakaś więź,nie lubi
                ze mną rozmawiać,nie szanuje mnie,nigdzie nie chce ze mną wychodzić,nawet na
                głupi spacer,wszystko mu ''wisi''.Aż obcy ludzie i jego najlepszy kumpel
                namawiają go,żeby chociaż wyszedł ze mną i z dzieckiem na spacer!Zastawia się
                tylko pracą,że tak ciężko pracuje na to wszystko.Ok zgodzę się,że ciężko
                pracuje,ale na miano dobrego męża i ojca trzeba się czymś jeszcze wykazać,nie
                tylko samą pracą.Ja na prawdę nie jestem wymagająca,chcę tylko żeby mnie
                szanował i lubił ze mną spędzać czas.To tak wiele?
                • zainteresowany1977 Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 15:29
                  A może on się poczuł zbyt pewnie?, jest dziecko i myśli, że jesteś
                  uwiązana?
                  To powinnaś zrobić byś była jedyną dla Twojego męża:
                  paź pucharów, król mieczy, 3 miecze
                  Czy jest zazdrosny, gwałtowny?, mógłby Cię pobić?, kocha Wasze
                  dziecko?, jeśli nic Ci nie zrobi to możesz spróbować wzbudzić w nim
                  zazdrość/domysły, zaintrygować niedopowiedzeniami zmuszając do
                  myślenia i zabiegania o Ciebie, okazać, że kimś się
                  interesujesz/pozwolić mu wpaść na trop ale nie ujawniać zamiarów.
                  Wyjścia do koleżanki, nocowanie u koleżanki i u rodziny, nie
                  odbieranie tel.?, sam nie wiem jak by to miało być. Z pewnością na
                  początek szczera rozmowa z nim ale sama zdecyduj czy jest po co
                  dyskutować zanim mu np. dasz popalić.

... jeśli tak postąpisz to on postąpi wobec Ciebie tak:
                  wieża, 3 puchary, umiarkowanie
                  Jego przemiana na ,,+"?, 3 puchary to pozytywne
                  zakończenie/ukoronowanie sprawy ale i niewierność (nie wiem jak to
                  zrozumieć w tej sytuacji), umiarkowanie to upragniona stabilność?,
                  coś czego pragniesz.

... jeśli tak nie postąpisz to Wasz związek będzie wyglądał tak:
                  świat, 4 monety, 8 pucharów
                  Świat to ostatni arkan, w tym przypadku to prawdopodobnie koniec???
                  (ale nieraz oznacza świat wewnętrzych przekonań, inny niż realny). 4
                  monety - bezruch, rutyna, ograniczenia, stabilność ale taka nie
                  dająca radości. 8 pucharów - odejście, ktoś odejdzie ze związku.

Co o tym sądzisz? Poczekaj na opinie innych.
                  • ingenious Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 15:47
                    A może on się poczuł zbyt pewnie?, jest dziecko i myśli, że jesteś
                    uwiązana?
                    To prawda,czuje się bardzo pewnie,a dodatkowo jeszcze jestem na jego utrzymaniu.

To powinnaś zrobić byś była jedyną dla Twojego męża:
                    paź pucharów, król mieczy, 3 miecze
                    Sama nie wiem co te karty mogą oznaczać,tak jakby podpowiadały mi,żebym miała
                    romans i go zdradziła? Ale to odpada raczej.Nie chcę sobie dołożyć
                    problemów.Wyobraź sobie,że ja nawet nie mogę się spojrzeć na jakiegoś
                    chłopaka/faceta,bo zaraz robi mi awantury i ma podejrzenia ,że go zdradzam! Mogę
                    się spodziewać po nim przemocy,bo ona już była obecna w moim związku.Byłam z tym
                    na policji,u psychologa dla którego to było równoznaczne z rozwodem orzekającym
                    jego winę.Ale ja jeszcze nie byłam przygotowana psychicznie na rozwód,więc zostałam.

... jeśli tak postąpisz to on postąpi wobec Ciebie tak:
                    wieża, 3 puchary, umiarkowanie
                    Wieża na pierwszym miejscu nie wróży dobrze.To byłby koniec.

... jeśli tak nie postąpisz to Wasz związek będzie wyglądał tak:
                    świat, 4 monety, 8 pucharów
                    Czyli wszystko po staremu,każdy w swoim świecie.Żadnych zmian na lepsze.8
                    pucharów może mówić o rozstaniu.

Dziękuję bardzo zainteresowany za wróżbę.Chociaż nie do końca chodziło mi o te
                    pytania...czy mógłbyś Ty,albo ktoś inny zapytać kart co powinnam zrobić w tej
                    sytuacji,kiedy wiem,że mnie zdradza?Czy to dobry moment na rozwód?Bardzo byłabym
                    wdzięczna.
                  • szpilki-only Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 16:33
                    > To powinnaś zrobić byś była jedyną dla Twojego męża:
                    > paź pucharów, król mieczy, 3 miecze
                    Moim zdaniem odpowiedź jest taka, że nie ma takiej opcji (jak w zadanym
                    pytaniu). Możesz stwarzać pozory, jakby to powiedzieć...starać się nie wchodzić
                    jemu w drogę, unikać zaczepek, kłótni, usługiwać (taka jest rola pazia;/),
                    jednym słowem obchodzić się z nim jak z jajkiem, ale to nie zmieni jego postawy
                    w stosunku do Ciebie, wyszedł w Królu mieczy, on o wszystkim decyduje i wie że
                    ma nad Tobą przewagę, on się nie zmieni, przypuszczam, że facet dobrze wie że od
                    niego nie odejdziesz-tzn przynajmniej tak uważa i na logikę to mógłby mieć w tym
                    duzo racji, król to mistrz a miecze to intelekt, więc swoje racje niestety ma i
                    będzie tak jak sobie postanowi, do tego jeszcze 3mieczy, odbieram takiego
                    człowieka jako egoistę bez uczuć. To także karta zdrady, dlatego uważam że nie
                    zmieni swojego zachowania.
                    • ingenious Re: Proszę o wróżbę-Co mam zrobić? 17.05.10, 16:49
                      szpilki-only normalnie mnie wmurowało jak to przeczytałam.Zgadza się wszystko co
                      do słowa.Tak właśnie jest jak to opisałaś.I wielokrotnie pzrekonywałam się o tym
                      ,że on się nie zmieni,mało tego,on oczekuje zmiany ode mnie!Uważa,że to ja
                      wszystko robię źle,a on jest OK! Właśnie gdybym tylko mu usługiwała i schodziła
                      mu z drogi to czułby się szczęśliwy,ale ja nie.Mi nie odpowiada taka rola.Dla
                      mnie to nie jest związek. Więc nic nie mogę zrobić tak żeby był wilk syty i owca
                      cała. Więc co mam zrobić,jakie wyjście byłoby dla mnie najlepsze? Rozwód? Teraz
                      czy jeszcze poczekać na lepszy moment? Nie chce sama sobie stawiać kart na te
                      pytania,bo jednak za dużo emocji jest we mnie i to tych negatywnych na tą sprawę.
                          • szpilki-only Krzyż celtycki 17.05.10, 17:25
                            Ups, chyba kogoś uprzedzę, ale już zrobiłam i napisałam więc wklejesmile

KRZYŻ CELTYCKI
                            Personifikator - Śmierć
                            1. to pytający - 6 denarów
                            2. przeszkoda dla pytającego - Umiarkowanie
                            3. istota rzeczy, to co koronuje układ - 8 mieczy
                            4. to przeszłość dla sprawy - Wieża
                            5. stan obecny, który już mija - 2 buław
                            6. najbliższa przyszłość - Słońce (+Koło,6kiel,2miecze)
                            7. moje aktualna pozycja życiowa - Wisielec
                            8. moje otoczenie i to, na co mogę liczyć - 9kielichów
                            9. moje obawy, ale i nadzieje - 5buław
                            10. ostateczny rezultat - 4kielichy(+Cesarzowa,7pucharów,Gwiazda)
                            • szpilki-only Re: Krzyż celtycki-Interpretacja 17.05.10, 17:26
                              Zrobiłam rozkład który mówi o tym jak potoczą się sprawy jezeli dojdzie do
                              rozwodu. Twója osobista karta to Smierć, mówi o tym że dojrzałaś do zakończenia
                              związku, pomimo tego że się wahasz, czujesz że z tego związku już nic dobrego
                              nie wyniknie, tak naprawdę wszystko się skończyło i dobrze wiesz że nie ma sensu
                              przedłużać sytuacji.
                              ^ monet bardzo czesto pokazuje mi dosłownie - pieniądze, dlatego wnioskuję że
                              rowzwód trwałby długo własnie ze względu na jakieś alimenty, finansowe sprawy,
                              ta karta w połączeniu z 8mieczy mówi równiez o tym że kluczową sprawa są
                              pieniadze, Ty się boisz że zginiesz bez niego, że sobie nie poradzisz i dlatego
                              nie mozesz jeszcze zdecydować, tkwisz w Wisielcu, czekasz na lepszy moment.
                              Umiarkowanie na pozycji negatywnej to może być dążenie do ugody, ze strony męża,
                              rozwód mu się nie opłaci, odnoszę wrażenie że to rozstanie to tylko kwestia
                              pieniędzy - gdyby nie one juz dawno byście się rozstali. Wieża to karta na
                              przeszłość, a więc coś runęło i masz tego świadomość, to także jakieś
                              traumatyczne sytuacje z przeszłości.
                              Teraźniejszość - 2 buław, to dylemat, masz w kartach duzo wachania bo jest
                              Wisielec, 8 mieczy oraz Umiarkowanie na negatywnej pozycji.
                              Najbliższa przyszość- Słońce - i tu musze przyznać miałam problem, bo równie
                              dobrze pokazuje dom, wychowanie dzieci, czyli to co jest teraz, ale dołozyłam 3
                              karty(Koło,6kiel,2miecze), Koło zapowiada zmianę, 6 kiel kogoś z przeszłości,
                              skojarzyło mi się z rodzicami tym bardziej że na pozycji partnerów masz 9
                              kielichów a wg jóźwiaka oznacza rodzinę, pokrewieństwo. Może to sugestia od
                              Tarota aby zwrócić się o pomoc do rodziców albo u nich zamieszkać? Jeżeli masz
                              taką możliwość, moim zdaniem ta 9 mówi o wsparciu najbliższej rodziny. 2 miecze
                              to zerwany kontakt dlatego pomyslałam o przeprowadzce.
                              Obawy - tu walka, agresja, ze strony męża, jest wybuchowa osobą
                              Rezultat końcowy - 4 puchary
                              to może nie jest jakieś spełnienie ale nuda, spokój w połączeniu z
                              Cesarzowa,7pucharów,Gwiazda chyba wróżą całkiem nieźle. Trudno coś wyrokować po
                              Gwieździe i 7 pucharów, może chodzi o to że ten koniec stoi pod znakiem
                              zapytania bo tak naprawdę jeszcze nie wiadomo jaką decyzję podejmiesz. Ktoś się
                              dołączy?
                              • szpilki-only Re: Krzyż celtycki-Interpretacja 17.05.10, 17:39
                                Tak się jeszcze zastanawiam nad końcówką ze względu na 7 kielichów i Gwiazdę
                                które mówią o nadziei ale też o mrzonkach, wydaje mi się że te 4kielichy moga
                                mówić o tym, ze w najbliższym czasie nie podejmiesz jednak decyzji o rozwodzie,
                                to takie tkwienie w czymś, niezadowolenie, dobrze jest jak jest i silny strach
                                przed zmianami,a to wyszło w 5buław.
                                Teraz tak to czuję, ostatnia karta pokazuje co się stanie jeżeli nie podejmiesz
                                ostatecznej decyzji, jak tylko chcesz wykonać jakiś ruch pojawia się myśl, ze
                                przecież nie jest az źle, można powiedzieć do zniesienia i to Cie blokuje przed
                                działaniem, oprócz tych spraw finansowych, które na początku wyszły.
                                • ingenious Re: Krzyż celtycki-Interpretacja 18.05.10, 12:54
                                  szpilki-only napisała:

> Tak się jeszcze zastanawiam nad końcówką ze względu na 7 kielichów i Gwiazdę
                                  > które mówią o nadziei ale też o mrzonkach, wydaje mi się że te 4kielichy moga
                                  > mówić o tym, ze w najbliższym czasie nie podejmiesz jednak decyzji o rozwodzie,
                                  > to takie tkwienie w czymś, niezadowolenie, dobrze jest jak jest i silny strach
                                  > przed zmianami,a to wyszło w 5buław.
                                  > Teraz tak to czuję, ostatnia karta pokazuje co się stanie jeżeli nie podejmiesz
                                  > ostatecznej decyzji, jak tylko chcesz wykonać jakiś ruch pojawia się myśl, ze
                                  > przecież nie jest az źle, można powiedzieć do zniesienia i to Cie blokuje przed
                                  > działaniem, oprócz tych spraw finansowych, które na począt

Dokładnie tak jest,trafiłaś w sedno szpilki-only,tak to sobie tłumaczę,w
                                  okresach względnego spokoju w moim małżeństwie,do czasu,kiedy znów mam go
                                  serdecznie dość i myślę intensywnie o rozwodzie.Dlatego napisałam wcześniej,że
                                  to takie błędne kołouncertain
                            • coco_angel Re: Krzyż celtycki 18.05.10, 09:16
                              odniose sie do tego ukladu postawionego przez szpilki-only...
                              Widac przemiane w Tobie, chcesz wyjsc z konkretna propozycja, albo
                              woz albo przewoz..chcialabys zyc spokojnie, w stabilizacji i
                              spokoju, ale miotasz sie , czujesz sie osaczona zdolowana i bez
                              szans na unormowane zycie..jetses maskymalnie zraniona..
                              Cos , jakies wydarzenie ostatecznie zburzylo Twoj spokoj, Twoj
                              anielski spokoj i znoszenia wzystkiego z pokora, buzuja w Tobie
                              emocje...
                              Stan obecny: wypatrujesz wyjscia z sytuacji, wazysz rozne
                              alternatwy, ale chcesz dzialac..
                              Najb. przyslzosc: slonce to dla mnie optymizm ale wszytsko na
                              chwile, cos z przeszlosci sprawi ze zaczniesz rozwazac wszystko an
                              nowo a moze nawet wycofac sie z postanowien, 2 miecze to blokada
                              wewn. moze ze wzgledu na dziecko? 2 karty dziecka: slonce i 6
                              kileichow..na ktorej tez sa dzieci..
                              W tejc hciwli wszytsko rozwazasz, jetses troche zawieszona, w takiej
                              bezsilnosci i stagnacji ale wisielec to tez patrzenie pod roznym
                              katem na wszystko..
                              Otoczenie chyba za bardzo nie pomoze, ale na pewno bedzie jakas
                              opoka, moze doda ci optymizmu?
                              troche obawiasz sie tej walki, klotni, roztrzasania tych sparw ktore
                              wymagaja wyjasnien, 5 bulw to karta sporu klotni, barowania sie..
                              ostatezny rezultat: no zniechecenie...mysle ze cos spowoduje ze
                              zaczniesz miec nadzieje ze wszytsko sie ulozy ale mysle ze obydwa
                              rozkladu pokazuja ze nie zdobedziesz sie na krok jakim jets
                              rozwod...

• ingenious Re: Krzyż celtycki 18.05.10, 13:08
                                coco_angel napisała:

> odniose sie do tego ukladu postawionego przez szpilki-only...
                                > Widac przemiane w Tobie, chcesz wyjsc z konkretna propozycja, albo
                                > woz albo przewoz..chcialabys zyc spokojnie, w stabilizacji i
                                > spokoju, ale miotasz sie , czujesz sie osaczona zdolowana i bez
                                > szans na unormowane zycie..jetses maskymalnie zraniona..
                                > Cos , jakies wydarzenie ostatecznie zburzylo Twoj spokoj, Twoj
                                > anielski spokoj i znoszenia wzystkiego z pokora, buzuja w Tobie
                                > emocje...
                                Dokładnie tak jest.
                                > Stan obecny: wypatrujesz wyjscia z sytuacji, wazysz rozne
                                > alternatwy, ale chcesz dzialac..
                                > Najb. przyslzosc: slonce to dla mnie optymizm ale wszytsko na
                                > chwile, cos z przeszlosci sprawi ze zaczniesz rozwazac wszystko an
                                > nowo a moze nawet wycofac sie z postanowien, 2 miecze to blokada
                                > wewn. moze ze wzgledu na dziecko? 2 karty dziecka: slonce i 6
                                > kileichow..na ktorej tez sa dzieci..
                                No właśnie oprócz spraw finanasowych,z którymi chyba nie dałabym rady na
                                dzień dzisiejszy,jest jeszcze moje dziecko i to całkiem małe.Boję się jak ono to
                                zniesie,czy będę w stanie mu zapewnić odpowiednie warunki-sama.Wiem,że będę
                                miała masę spraw do załatwienia-rozwód,pracę,mieszkanie...a ono zejdzie na drugi
                                plan.A oprócz tego za bardzo nie mam go z kim zostawić.Nie potrafię sobie tego
                                wszystkiego wyobrazić.Przeraża mnie to,bo mogę liczyć tylko na siebie tak na
                                prawdę.

> W tejc hciwli wszytsko rozwazasz, jetses troche zawieszona, w takiej
                                > bezsilnosci i stagnacji ale wisielec to tez patrzenie pod roznym
                                > katem na wszystko..
                                > Otoczenie chyba za bardzo nie pomoze, ale na pewno bedzie jakas
                                > opoka, moze doda ci optymizmu?
                                No właśnie tak myślę,że gdy otoczenie zobaczy z czym się zmagam,to chociaż
                                może pomogą mi słownie,podpowiedzą coś.

> troche obawiasz sie tej walki, klotni, roztrzasania tych sparw ktore
                                > wymagaja wyjasnien, 5 bulw to karta sporu klotni, barowania sie..
                                > ostatezny rezultat: no zniechecenie...mysle ze cos spowoduje ze
                                > zaczniesz miec nadzieje ze wszytsko sie ulozy ale mysle ze obydwa
                                > rozkladu pokazuja ze nie zdobedziesz sie na krok jakim jets
                                > rozwod...
                                ehh też tak myślę niestety.Wiem,że jeśli już zacznę czynić kroki w stronę
                                rozwodu,to będę musiała to załatwić do samego końca,nie będę mogła zawrócić w
                                połowie drogi.Potrzebuję więcej zdecydowania i pieniędzy.
                                >
                            • ingenious Re: Krzyż celtycki 18.05.10, 12:50
                              > KRZYŻ CELTYCKI
                              > Personifikator - Śmierć
                              Tak,chcę zakończyć związek,dla mnie ten związek w zasadzie już prawie nie istnieje.
                              > 1. to pytający - 6 denarów
                              Też się obawiam tego co napisałaś,że rozwód trwałby długo ze względu na pieniądze.Masz rację,gdyby nie pieniądze,już dawno bym się z nim rozstała.
                              > 2. przeszkoda dla pytającego - Umiarkowanie
                              To co napisałaś,to są te moje wahania,bo tak na prawdę wciąż nie wiem co będzie dla mnie lepsze.
                              > 3. istota rzeczy, to co koronuje układ - 8 mieczy
                              No właśnie i znów pojawiła się ta kart,ostanio pojawia się prawie przy każdym rozkładzie,który robię na siebie.Czuję się właśnie taka uwięziona psychicznie,boję się,że sobie sama nie poradzę,po prostu nie wierzę w siebie,chyba jestem za mało samodzielna.Ale z drugiej strony to karta bardzo pozytywna dla mnie,bo mówi,że możliwości mam,tylko muszę ''otworzyć oczy'' na nie i zacząć działać.
                              > 4. to przeszłość dla sprawy - Wieża
                              Tak jak napisałaś,ta karta mówi o moim traumatycznym przeżyciu w tym związku.Byłam już wtedy nastawiona na rozwód,nawet się od niego wyprowadziłam,zabrałam wszystko co było moje.Ale jednak znów się zeszliśmy,obiecywał poprawę,a ja mu uwierzyłam.
                              > 5. stan obecny, który już mija - 2 buław
                              To moje wahania,które miną?
                              > 6. najbliższa przyszłość - Słońce (+Koło,6kiel,2miecze)
                              No niby w najbliższej przyszłości jakaś poprawa,ale to wszystko jest błędnym kołem...
                              > 7. moje aktualna pozycja życiowa - Wisielec
                              Jestem w zawieszeniu,zastanawiam się co zrobić,ale nie działam.
                              > 8. moje otoczenie i to, na co mogę liczyć - 9kielichów
                              Pisałaś,że mogłabym liczyć na rodzinę...właściwie to nie,moja mama wcale nie jest chętna mnie pzryjąć do siebie,nie mogę na nią liczyć,na nikogo.To karta także samotności,a więc,mogę liczyć tylko na siebie i to mnie trochę przeraża.
                              > 9. moje obawy, ale i nadzieje - 5buław
                              Obawiam się walki z nim,albo z jego rodziną,która stanęłaby za nim murem,czego nie mogę powiedzieć o swojej rodzinie.
                              > 10. ostateczny rezultat - 4kielichy(+Cesarzowa,7pucharów,Gwiazda)
                              hmm te karty są bierne,a wiec chyba to nie będzie dobry czas na rozwód.Oprócz tego mówią,że zostanę tu gdzie jestem,nic nie robiąc,ale to nie znaczy,że przestanę myśleć o rozstaniu.
                          • algaria Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 17.05.10, 17:31
                            1,2 teraźniejszość koło, ryc pałek
                            W tej chwili wasz związek jest zmienny a mąż jest porywczy, nieobecny
                            3,4,5 najbliższa przyszłość 9monet, as mieczy, wieża
                            Mimo poczucia bezpieczeństwa finansowego jakie daje ci mąż twoje uczucia są
                            bardzo silne i bardzo skrajne raz kochasz a raz nienawidzisz (z przewagą tych
                            drugich)i wszystko zmierza do ruiny tego związku
                            6 komentarz 7 mieczy
                            mimo że czujesz się oszukiwana twój plan (rozwodu?) upadnie
                            7 wpływy zewnętrzne 6 pucharów
                            ktoś z Twojej przeszłości pozwoli ci się pozbierać i doradzi co masz zrobić To
                            on/ona będzie miała wpływ na to co postanowisz
                            8 teraźniejszy Twój stan 5 monet
                            Wychodzisz z punkty żebraka i tak się czujesz żebrzesz o miłość o pieniądze o
                            zainteresowanie męża.

czy jest to dobry moment na rozwód?
                            paź pałek, 4 mieczy, as mieczy + wieża
                            Wydaje mi się że nie jest to dobry czas na rozwód Karty wskazują samotną walkę
                            która doprowadzi cię do ruiny i psychicznej i fizycznej

czy ten związek (małżeństwo) da się jeszcze uratować?
                            król minet, 4 pałek, kochankowie,+ Q pałek
                            Po burzy będziesz miała lata wytchnienia triumfu spokojnego życia będziesz
                            kochana szanowana.

Takie mi wyszły karty dla ciebie to sugestia a decyzję podejmujesz sama
                            Pozdrawiam serdecznie.

--
                            Rzucam klątwy, odczyniam uroki i próbuje wróżyć z Tarota smile
                            Szklana kula mi się rozbiła a czarny kot uciekł ale i tak mówią na mnie czarownica.
                            p.s nie mylić z wiedźmą
                            • algaria Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 17.05.10, 18:45
                              algaria napisała:

>
                              > czy ten związek (małżeństwo) da się jeszcze uratować?
                              > król minet

Król MONETmiał być - głodnemu chleb na myśli? big_grin big_grin big_grin

--
                              Szklana kula mi się rozbiła a czarny kot uciekł ale i tak mówią na mnie czarownica.
                              p.s nie mylić z wiedźmą
                                • mellisanda Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 17.05.10, 18:59
                                  szpilki-only napisała:

> Z tego co zauważyłam to ten król się coraz częściej tutaj
                                  pojawia smile

Moze to jakiś "dobry duszek" ingenious ?
                                  Może to ktoś w kim powinna szukać oparcia? Do kogo udać się po radę?
                                  I takie myśli przebiegły mi przez głowę podczas rozkładania kart...

P.S. Ciekawe czy Król monet jest prawdziwym Królem minet tongue_out haha
                                  --
                                  Mam czarnego kota i trzy talie Tarota wink
                                  • algaria Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 17.05.10, 19:50
                                    mellisanda napisała:

> P.S. Ciekawe czy Król monet jest prawdziwym Królem minet tongue_out haha

Król monet w pozycji prostej to materialista, opiekun, realista, uczony dobry
                                    mąż a nie ktoś kto jest dobry we "francuskim" - choć jedno nie wyklucza drugiego tongue_out
                                    Dopiero odwrócony ( w pozycji 69 wink) to rozpustnik, perwers, brzydal lubiący ryzyko.

--
                                    p.s nie mylić z wiedźmą
                                    • mellisanda Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 17.05.10, 20:05
                                      algaria napisała:

> Dopiero odwrócony ( w pozycji 69 wink) to rozpustnik, perwers,
                                      brzydal lubiący ryzyko.
                                      >
                                      Dobra nasza - ja nie stosuję odwróconych smile
                                      Zainteresowany - chyba nie muszę ci mówić, że dla chcącego nic
                                      trudnego i zawsze jakieś rozwiązanie się znajdzie big_grin

Ale piękny Off Top, ale trzeba sobie troszkę pożartować co by
                                      sytuację rozluźnić wink

--
                                  • ingenious Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 18.05.10, 13:22
                                    mellisanda napisała:

> szpilki-only napisała:
                                    >
                                    > > Z tego co zauważyłam to ten król się coraz częściej tutaj
                                    > pojawia smile
                                    >
                                    > Moze to jakiś "dobry duszek" ingenious ?
                                    > Może to ktoś w kim powinna szukać oparcia? Do kogo udać się po radę?
                                    > I takie myśli przebiegły mi przez głowę podczas rozkładania kart...

Król monet to także prawnik,adwokat,albo po prostu instytucja-sąd...
                            • ingenious Re: Co Ig. ma zrobić ze swoim związkiem? 18.05.10, 13:19
                              algaria napisała:

> 1,2 teraźniejszość koło, ryc pałek
                              > W tej chwili wasz związek jest zmienny a mąż jest porywczy, nieobecny
                              Dokładnie,błędne koło.
                              > 3,4,5 najbliższa przyszłość 9monet, as mieczy, wieża
                              > Mimo poczucia bezpieczeństwa finansowego jakie daje ci mąż twoje uczucia są
                              > bardzo silne i bardzo skrajne raz kochasz a raz nienawidzisz (z przewagą tych
                              > drugich)i wszystko zmierza do ruiny tego związku
                              Dokładnie,wiesz nawet gdy wydaje mi się,że już kompletnie NIC do niego nie
                              czuję,a nawet go nienawidzę,po tym co mi zrobił i jak się zachowuje obecnie,to
                              ze zdziwieniem odkrywam przy robieniu rozkładu partnerskiego,że po mojej stronie
                              wychodzi przynajmniej jedna karta mówiąca o tym,że jednak go kocham...
                              Ale
                              to prawda,ten związek w końcu się skończy,inaczej być nie może.

> 6 komentarz 7 mieczy
                              > mimo że czujesz się oszukiwana twój plan (rozwodu?) upadnie
                              To już w drugim rozkładzie wyszło..
                              > 7 wpływy zewnętrzne 6 pucharów
                              > ktoś z Twojej przeszłości pozwoli ci się pozbierać i doradzi co masz zrobić To
                              > on/ona będzie miała wpływ na to co postanowisz
                              Ciekawa jestem kto?smile
                              > 8 teraźniejszy Twój stan 5 monet
                              > Wychodzisz z punkty żebraka i tak się czujesz żebrzesz o miłość o pieniądze o
                              > zainteresowanie męża.
                              >Dokładnie tak!
                              > czy jest to dobry moment na rozwód?
                              > paź pałek, 4 mieczy, as mieczy + wieża
                              > Wydaje mi się że nie jest to dobry czas na rozwód Karty wskazują samotną walkę
                              > która doprowadzi cię do ruiny i psychicznej i fizycznej
                              No właśnie to co pisałam wyżej,będę z tym wszystkim sama i jak widać,mogę
                              tego nie znieść.

>
                              > czy ten związek (małżeństwo) da się jeszcze uratować?
                              > król minet, 4 pałek, kochankowie,+ Q pałek
                              > Po burzy będziesz miała lata wytchnienia triumfu spokojnego życia będziesz
                              > kochana szanowana.
                              Piękne karty wyszły na koniec,ale tylko na pewien czas.
                              >
                              > Takie mi wyszły karty dla ciebie to sugestia a decyzję podejmujesz sama
                              > Pozdrawiam serdecznie.
                              >
    • mellisanda Rozkład na rozstanie 17.05.10, 17:57
      S1 - ty - As monet
      S2 - partner - Paź kielichów
      1 - jak wygląda obecna sytuacja w związku - 7 mieczy
      2 - czego sobie życzysz - 8 mieczy
      3 - co przemawia za rozstaniem - 7 kielichów
      4 - co przemawia za pozostaniem - 3 monet
      5 - co należy robić - Król kielichów (dołożyłam jadną - 4 kielichów)
      6 - ostateczny rezultat, wyrocznia - Gwiazda

W sumie dostaniesz dwie wróżby, ale to nie zaszkodzi, bo ja pytałam
      czy zostać czy odejś, więc to i tak dwa różne pytania.
      Pokazałaś się tutaj w Asie monet - moim zdaniem masz w sobie
      potencjał na stworzenie godnych warunków do życia i pomimo tego, że
      teraz jak piszesz jesteś na utrzymaniu meża - dasz sobie spokojnie
      radę jeśli zdecydujesz się odejść od niego.
      On jako Paź kielichów - no cóż... bawidamek, kochanek, myśli teraz
      raczej o zabawianiu się ze swoją panią, a nie o domu, tobie czy
      dziecku.
      Obecna sytuacja to oszustwa, przebiegłość, podchody - nic dobrego tu
      się nie dzieje. Myślę, że twój (jeszcze) mąż lawiruje pomiędzy tobą
      a tą drugą i ciągle myśli, że mu się uda utrzymać to status quo.
      A ty masz już dość tkwienia w miejscu i obaw o to, że jak zrobisz
      pierwszy krok, to możesz wszystko stracić. Chcesz, żeby ta sytuacja
      prysła jak bańka mydlana i pozwoliła ci pójść dalej.
      Za rozstaniem przemawiają liczne możliwości, które otworzą się przed
      tobą. Wreszcie będziesz mogła żyć tak jak chcesz, robić to co
      chcesz, bez obawy, że ktoś będzie miał ci to za złe.
      Przeciw rozstaniu są pieniądze, ale... to przecież tylko 3 monet,
      więc nie jest to aż tak wiele. To pieniądze, które uczciwie
      zarabiasz pracą w domu, sprzątaniem, gotowaniem, praniem i tymi
      wszystkimi czynnościami domowymi, o których meżczyźni nigdy nie
      pamiętają.
      Więc, skoro to ci się należy, to nie ma co za tym płakać.
      Co robić - i tu miałam problem, bo Król kielichów przelewa emocje w
      czyny. Emocje w tobie już dojrzały, więc myśle, że powinnaś je
      zamienić w czyny i postawić sobie za cel ten ostatni, pełny kielich
      z 4 kielichów. Należy ci się on i dąż do niego.
      Tutaj można powiązać ten pełny kielich z 4 z obficie wypełnionymi
      kielichami w 7. One wszystkie mogą być Twoje - razem z zawartością smile

Natomiast co do ostatniej karty to tu nie mam wątpliwości - Gwiazda
      wróży powodzenie każdej sprawy i daje nadzieję na lepsze czasy.

P.S.
      Widzę, że niektóre karty sie powtarzają u mnie i u szpilki... hmm...
      to daje do myślenia trochę...
      --
      • mellisanda Re: Rozkład na rozstanie 17.05.10, 18:08
        Wiesz co... przeczytałam interpretację algarii i już sama nie
        wiem... moze przezemnie i przez moje interpretacje przemawiają moje
        doświadczenia życiowe (sama jestem po gwałtownym rozwodzie), a moze
        wychodzi tu moja niezachwiana wiara w to, że każda kobieta potrafi
        sobie poradzić bez faceta? Nie wiem... sama już nie wiem...
        Ja nie potrafiłam żyć w trójkącie, ale mam koleżankę, która
        wybaczyła mężowi i teraz żyją szczęśliwie (ponoć).
        To są karty, któr mogą pomagać w podejmowaniu decyzji, ale nie
        podeją żadnej za nikogo. Sami sterujemy własnym życiem.
        Powiem tak: jeśli czujesz się na tyle silna to składaj pozew
        rozwodowy z orzeczeniem o winie. Jeśli nie masz siły na to, to albo
        się wstrzymaj i poszukaj dowodów jego niewierności, albo złóż pozew
        bez orzekania i zamknij ten rozdział życia.
        Jest jeszcze trzecia opcja: zostawić wszystko tak jak jest, ale moim
        skromnym zdaniem - szkoda życia na tkwienie w martwym punkcie -
        pisałaś wszak, ze nie chce ci się już walczyć o ten związek...
        Każdy człowiek zasługuje na szacunek, ale gdy sam siebie nie szanuje
        w pierwszej kolejności, to nikt go nie będzie szanował.
        Oj... rozpisałam się, ale to tylko dlatego, ze scyzoryk się mi w
        kieszeni otwiera jak widzę takie sytuacje.
        --
      • algaria 3 pytania - 3 rozkłady 17.05.10, 18:22
        Każda z nas zrobiła inny rozkład na inne pytania Szpilki na pytanie jeśli
        dojdzie do rozwodu to co się stanie?
        ja zapytałam co Ing ma zrobić ze związkiem?
        Melli - czy zostać czy odejść?
        Każda z nas dostała odpowiedź na "swoje" pytanie i widać że karty się pokrywają
        a sens jest podobny.
        Decyzję i tak Ing podejmie
        p.s ja wybaczyłam choć nie zapomniałam (i do dziś nie wiem czy mnie zdradził -
        ja podejrzewam że tak, on twierdzi że nie) i jestem z mężem 18 lat - ale to
        jestem ja
        --
        p.s nie mylić z wiedźmą
            • aischam Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 10:48
              Przeczytałam z zapartym tchem cały wątek.Współczuję Ci Ingenious
              , ja mam szczęśliwe małżeństwo, ale nie pracuję.Jestem jak Ty zależna finansowo
              od męża.Powiem Ci, ze z tego co obserwuję od jakiegoś czasu, to może nie do
              końca (tez musiałam przerwać pracę i zostać z dziećmi w domku), ale sporo kobiet
              traci właśnie na takiej zależności. Myślę sama nad sobą od dłuższego czasu,nad
              tym że czas się czymś zająć (choć o normalną pracę jest mi trudno, zwłaszcza po
              takiej przerwie).Tak z serca od siebie, bez stawiania kart poradziłabym Ci coś,
              co sama z pewnoscią w takiej sytuacji byłabym zmuszona zrobić. Zacznij szukać
              jakiegoś zajęcia, pracy, nawet niech będzie nie taka jaka by Ci się marzyła,
              zacznij budować sobie grunt i pomalutku się uniezależniaj.Jest szansa, że w
              miedzy czasie coś się zmieni i będzie ok, jeśli nie będzie Ci łatwiej podjąć
              decyzję o rozstaniu.Może czas zacząć patrzec bardziej na siebie ? A jesli gośc
              jest tak wybuchowy i nieobliczalny, to rób swoje po cichutku, bez prowokacji, a
              kto wie ? Może inaczej na Ciebie spojrzy, może przestanie się czuć tym Królem ?
              Kurcze, piszę to, bo moja koleżanka była ostatnio w takiej sytuacji, że mąż ją
              odtrącił i zaczął spotykac się z innymi i nawet specjalnie nie zaprzeczał ani
              się nie krył.Najgorsze w tym jest to, ze przez 15 lat byli super szczęśliwym
              małżeństwem.Ona nigdy nie narzekała, była szczęsliwa, mieli pieniądze, więc nie
              musiała pracować i bęć ... bańka prysła niestety.Dlatego sama wiem, że może być
              róznie i na pewno łatwiej odchodzi się ze związku kobietom niezależnym.
              Ok, rozpisałam się jak głupia, ale tez jestem w "emocjach" po świeżym rozwodzie
              mojej kolezanki, która niestety została na "bardzo sliskim lodzie bez łyżew i
              butów nawet".
              Życzę Ci siły i szczęścia Ingenious, 3mam za Ciebie kciuki smile
              --
              " Cały czas jest teraz ..."
                • aischam Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 11:34
                  Zainteresowany1977 ,dla mnie to nie do przyjecia, po prostu.Ale nie jeden facet
                  już tak został parszywie potraktowany, więc jak widać nie należy rozgraniczać
                  ludzi wg płci, bo to jedna wielka głupota.Jak widać wszem i wobec są ludzie
                  szlachetni i pospolici (w złym tego słowa znaczeniu).
                  --
                  " Cały czas jest teraz ..."
                • jasmin_25 Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 11:53
                  > Podle czuje się kobieta nie szanowana przez faceta ale równie podle
                  > czuje się facet wymieniany na lepszy model z powodów finansowych,
                  > zwłaszcza facet który jest szczery i wierny.

Chyba dlatego warto miec swoje zrodlo dochodow, niezaleznie od tego czy sie jest
                  kobieta czy mezczyzna. Bylo takie powiedzonko: umiesz liczyc, licz na siebie.
                  Twoje szczescie innych je*ieuncertain

Ingenius a moze masz kogos, do kogo moglabys sie przeniesc z dzieckiem i powoli
                  poszukac jakiejs pracy i stanac na nogi? Rodzinka czy ktos znajomy?

rozkład który mówi o tym jak potoczą się sprawy jezeli dojdzie do
                  rozwodu:
                  KRZYŻ CELTYCKI
                  10. ostateczny rezultat - 4kielichy(+Cesarzowa,7pucharów,Gwiazda)
                  Mi sie wydaje, ze te 4 kielichy pokazuja, ze jesli sie rozstaniecie to strzelisz
                  pozadnego focha i juz go wogole nie bedziesz chciala ogladac anui z nim
                  rozmawiac ani nic.

1,2 teraźniejszość koło, ryc pałek
                  rycerzyk sobie kreci i kombinuje

3,4,5 najbliższa przyszłość 9monet, as mieczy, wieża

Nie obraz sie ale 9 monet czasem wychodzilo jako "sprzedawanie sie" i mi sie to
                  okreslenie skojarzylo z twoja sytuacja kiedy maz cie utrzymuje. As mieczy w
                  takiej sytuacji pokazuje, ze sie od tego odetniesz i wszystko sie zawali jak ta
                  wieza.Jak zrezygnujesz z tego, zeby on cie utrzymywal to wszystko runie.

6 komentarz 7 mieczy
                  trzeba zastosowac jakis maly podstep, zeby plan sie udal. Wspomnialas, ze facet
                  bywa agresywny wiec faktycznie bezposrednia akcja nie wchodzi w gre. Ale np.
                  mozesz sie wyniesc cichaczem, kiedy on bedzie w pracy, przewiesc swoje rzeczy. A
                  potem reszte juz zalatwisz sadownie. Wspomnialas, ze mozesz zlozyc orzeczenie o
                  winie.

mi to sie kojarzy z rodzinka lub przyjaciolmi, kims bliskim, kto ci zapewni
                  bezpieczne gnizdko na ten czas.

no na razie jak widac, zostalas z niczym, bez kasy, bez milosciuncertain

Zanim zadzialasz to potrzebujesz troche czasu, zeby wszystko przemyslec,
                  zaplanowac itd i zrobic ostateczne ciecie, po ktorym z malzenstwa zostana juz
                  tylko popioly. Wyzej wyszla 7 mieczy i wlasnie z tym planowaniem mi sie
                  skojarzyla, ze ci to moze byc potrzebne.

Oczywiscie, ze sie da jesli zaakceptujesz trojkacik z kochanka (4 pałek,
                  kochankowie,+ Q pałek)uncertain

Powodzeniakiss
                  • zainteresowany1977 Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 12:10
                    Nie wolno Ci Jej oceniać, powinnać bardziej profesjonalnie
                    zinterpretować 9 monet i pominąć to co może przyjść do głowy a to co
                    może zranić. Każdy z nas ma grzeszki ale wróżka powinna być
                    przeźroczysta, powinna być tylko przekaźnikiem i neutralnym
                    interpretatorem. Dziękuję za uwagę smile
                    • jasmin_25 Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 12:30
                      ale to nie jest zadna ocena,np. ja robie tak samo tylko "sprzedaje " sie dla
                      rodzicow. Oni mnie utrzymuja a ja zrobilam studia za cala moja rodzinke. Duzo
                      osob tak robi, ze sa na czyims utrzymaniu. Samo okreslanie "sprzedawac" sie jest
                      zwykle niewlasciwie kojarzone i dlatego napisalam zeby sie za nie nie obrazala i
                      wyjasnilam o co mi chodzi wink
                    • ingenious Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 15:55
                      zainteresowany1977 napisał:

> Nie wolno Ci Jej oceniać, powinnać bardziej profesjonalnie
                      > zinterpretować 9 monet i pominąć to co może przyjść do głowy a to co
                      > może zranić. Każdy z nas ma grzeszki ale wróżka powinna być
                      > przeźroczysta, powinna być tylko przekaźnikiem i neutralnym
                      > interpretatorem. Dziękuję za uwagę smile

Nie odebrałąm tego obraźliwie,wiem,że jasmin nie miała niczego złego na myślismile
                  • ingenious Re: Do Szpilki-only,Algarii,Mellisandy 18.05.10, 15:51
                    6 komentarz 7 mieczy
                    trzeba zastosowac jakis maly podstep, zeby plan sie udal. Wspomnialas, ze facet
                    bywa agresywny wiec faktycznie bezposrednia akcja nie wchodzi w gre. Ale np.
                    mozesz sie wyniesc cichaczem, kiedy on bedzie w pracy, przewiesc swoje rzeczy. A
                    potem reszte juz zalatwisz sadownie. Wspomnialas, ze mozesz zlozyc orzeczenie o
                    winie.
                    No właśnie już tak kiedyś zrobiłam,tylko nie poszłam do sądu,chociaż byłam
                    już bardzo zdesperowana.Ale jednak wróciłam,bo obiecywał poprawę,a ja nie miałam
                    tak na prawdę u nikogo ''pleców'' i bałam się rzucić na głęboką wodę.

mi to sie kojarzy z rodzinka lub przyjaciolmi, kims bliskim, kto ci zapewni
                    bezpieczne gnizdko na ten czas.

no na razie jak widac, zostalas z niczym, bez kasy, bez milosciuncertain

Zanim zadzialasz to potrzebujesz troche czasu, zeby wszystko przemyslec,
                    zaplanowac itd i zrobic ostateczne ciecie, po ktorym z malzenstwa zostana juz
                    tylko popioly. Wyzej wyszla 7 mieczy i wlasnie z tym planowaniem mi sie
                    skojarzyla, ze ci to moze byc potrzebne.

Oczywiscie, ze sie da jesli zaakceptujesz trojkacik z kochanka (4 pałek,
                    kochankowie,+ Q pałek)uncertain
                    Nie zaakceptuję życia w trójkącie,ale będę musiała przymknąć oko na
                    niego,dopuki nie zrobię ostatecznego ''cięcia''.

Dziękuję Jasminkokiss
      • ingenious Re: Rozkład na rozstanie 18.05.10, 13:33
        S1 - ty - As monet
        S2 - partner - Paź kielichów
        1 - jak wygląda obecna sytuacja w związku - 7 mieczy
        2 - czego sobie życzysz - 8 mieczy
        3 - co przemawia za rozstaniem - 7 kielichów
        4 - co przemawia za pozostaniem - 3 monet
        5 - co należy robić - Król kielichów (dołożyłam jadną - 4 kielichów)
        6 - ostateczny rezultat, wyrocznia - Gwiazda

W sumie dostaniesz dwie wróżby, ale to nie zaszkodzi, bo ja pytałam
        czy zostać czy odejś, więc to i tak dwa różne pytania.
        Pokazałaś się tutaj w Asie monet - moim zdaniem masz w sobie
        potencjał na stworzenie godnych warunków do życia i pomimo tego, że
        teraz jak piszesz jesteś na utrzymaniu meża - dasz sobie spokojnie
        radę jeśli zdecydujesz się odejść od niego.
        Myślę,że jesli pójdę do pracy,albo chociaż wygram w toto-lotkawink to dam sobie
        radę.

On jako Paź kielichów - no cóż... bawidamek, kochanek, myśli teraz
        raczej o zabawianiu się ze swoją panią, a nie o domu, tobie czy
        dziecku.
        Dokładnie,ja i dziecko jesteśmy u niego na ostatnim miejscu:/
        Obecna sytuacja to oszustwa, przebiegłość, podchody - nic dobrego tu
        się nie dzieje. Myślę, że twój (jeszcze) mąż lawiruje pomiędzy tobą
        a tą drugą i ciągle myśli, że mu się uda utrzymać to status quo.
        Dokładnie i to mnie doprowadza do szału,że on nawet nie ma poczucia winy,że
        to robi! A gdy rozmawiamy o zdradzie to śmieje mi się w twarz!

A ty masz już dość tkwienia w miejscu i obaw o to, że jak zrobisz
        pierwszy krok, to możesz wszystko stracić. Chcesz, żeby ta sytuacja
        prysła jak bańka mydlana i pozwoliła ci pójść dalej.
        Dokładnie,albo,żeby chociaż.albo aż,ktoś mi pomógł przez to wszystko
        przejść...

Za rozstaniem przemawiają liczne możliwości, które otworzą się przed
        tobą. Wreszcie będziesz mogła żyć tak jak chcesz, robić to co
        chcesz, bez obawy, że ktoś będzie miał ci to za złe.
        Wiem wiem,w końcu poczułabym się wolna-wspaniałe uczucie,którego mi brakuje w
        tym związku,bo czuję się jak w klatce,nic mi nie wolno!A gdy zrobię coś na
        przekór ''pana i władcy'' to narażam się na jego gniew!

Przeciw rozstaniu są pieniądze, ale... to przecież tylko 3 monet,
        więc nie jest to aż tak wiele. To pieniądze, które uczciwie
        zarabiasz pracą w domu, sprzątaniem, gotowaniem, praniem i tymi
        wszystkimi czynnościami domowymi, o których meżczyźni nigdy nie
        pamiętają.
        Więc, skoro to ci się należy, to nie ma co za tym płakać.
        Co robić - i tu miałam problem, bo Król kielichów przelewa emocje w
        czyny. Emocje w tobie już dojrzały, więc myśle, że powinnaś je
        zamienić w czyny i postawić sobie za cel ten ostatni, pełny kielich
        z 4 kielichów. Należy ci się on i dąż do niego.
        Tutaj można powiązać ten pełny kielich z 4 z obficie wypełnionymi
        kielichami w 7. One wszystkie mogą być Twoje - razem z zawartością smile
        Wiem kochana,muszę tylko zrobić jakiś krok w stronę tych kielichów!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka