Dodaj do ulubionych

nowa talia-zagadka

16.10.10, 21:33
Kupilam dzisiaj nowa talie do tarota. Ogladalam dosc dlugo bo chcialam znalezc takie ktora poczuje w jakis sposob i w koncu kupilam..
Jaka jest talia ktora kupilam?

papieżyca-3 buławy-5 denarów

Przyznam, ze to bardzo trudna zagadka ale udalo mi sie zrozumiec jak karty opisaly moja talię.
Sprobujcie prosze zgadnąć.
Sciskam wieczornie i bardzo cieplo
Iv
Obserwuj wątek
    • coill Re: nowa talia-zagadka 17.10.10, 14:25
      ivana napisała:

> Kupilam dzisiaj nowa talie do tarota. Ogladalam dosc dlugo bo chcialam znalezc
      > takie ktora poczuje w jakis sposob i w koncu kupilam..
      > Jaka jest talia ktora kupilam?
      >
      > papieżyca-3 buławy-5 denarów
      >
      > Przyznam, ze to bardzo trudna zagadka ale udalo mi sie zrozumiec jak karty opis
      > aly moja talię.
      > Sprobujcie prosze zgadnąć.
      > Sciskam wieczornie i bardzo cieplo
      moze jakies czarodziejki(wicca, pagan) czy cos tego rodzaju? nie lubie cudzych kart inteperowac, ja sobie uzyje swoich MOZE to mi cos pomozebig_grin

jaka talia kupila Ivana(tematyka kt moze dotyczyc/nazwasmile:
      2 kije
      oja..
      roslinki, slonce, cos ze swieczkami mi sie kojarzy wiec moze serio magiczna talia?
      Mamy kobiete na karcie(jak kapanka wyzej?) ale tego nie bede sie uczepiac, kije to kije big_grin
      charakt.( w wygladzie cos):
      5 puch.
      hm...duzo wody, wiec moze JAkby malowana akwarela? albo duzo blekitow..

• ivana Re: nowa talia-zagadka 17.10.10, 15:07
        Tak, kaplanka to kobieta... i naprawde duzo mozna z tej karty wyczytac o mojej talii... to nie jest talia wrozek ani czarodziejek ale talii jest ponad 300 w sklepie , wiec moze ktos jednak zgadnie?
    • nielaik Re: nowa talia-zagadka 17.10.10, 15:11
      ivana napisała:

> Kupilam dzisiaj nowa talie do tarota. Ogladalam dosc dlugo bo chcialam znalezc
      > takie ktora poczuje w jakis sposob i w koncu kupilam..
      > Jaka jest talia ktora kupilam?
      >
      > papieżyca-3 buławy-5 denarów

Talia kojarzy mi sie z tarotem żywiołów. Barwy są wyraźne, ale nie krzykliwe, trochę rozmazany obraz. Nie ma dużo detali na karcie, rysunek jest prosty.
    • ivana Re: Rozwiązanie 19.10.10, 08:54
      No dobra, nie będę Was dłużej trzymac w niepewnosci;-0

Papieżyca- spojrzcie na te kartę, papiezyca to mądrosc i intelekt, trzyma w rękach ksiązke- to autorka tej ksiązki: Jane Austen !

3 buławy+ 5 monet- karty odpowiadaja jaka jest treść pisanych przez nią książek.
      Bohaterki Jane Austen charakteryzują się tym, że świadomie wybierają drogę, która jest najbardziej dla nich odpowiednia. Sa zdecydowane i wiedzące czego chcą, odważne (3 buławy)
      Mimo , iz często dotyka ich ubóstwo lub nędza oraz różnego rodzaju kryzysy, nie poddają sie, zazwyczaj na ich drodze staje mężczyzna , ktory jest gotow wybawic ich z opresji i podaje im pomocną dłon (5 monet)

To chyba tylewink
        • nielaik Re: Rozwiązanie 19.10.10, 09:02
          Kurcze wcale znowu nie takie trudne, ale człowiek ślepy jest. Kapłanka, no przecież, że talia jest kobieca, romatyczna. Napisz coś więcej o niej.
      • zainteresowany1977 Re: 19.10.10, 09:40
        Piękna talia, bardzo ładna kreska. Sam o niej myślałem, z tym że ja nie przeczytałem ani jednej książki tej autorki, a z pewnością karty dworskie są sprzężone z postaciami które wykreowała.

--
        Talia R.W.
          • ivana Re: 19.10.10, 09:49
            Moi drodzy ,
            zauroczylam sie nią ogladajac karty w necie. Talia jest wyslana i dojdzie do mnie "na dniach".
            wiem, ze bedzie do mnie przemawiac bo obrazki sa przecudne z mnostwem szczegolow a do tego ten romantyzm odpowiedajacy mi calkowiciewink
    • ivana Re: nowa talia-zagadka 19.10.10, 20:37
      Dostalam wlasnie dzieki kurierowi moja talie. Bardzo mi przypadla do gustu. Sa bardzo sugesrtywnewink Zamiast pazi sa pannywink Taka mala zmianka a jakze fajne. Karte ksiezyca od pierwszego wejrzenia poczulam co nie mialo miejsca w starej talii a tzn ze ta karta ma mnie czegos nauczyc...Bardzo ciekawa talia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka