Dodaj do ulubionych

Moc i Sprawiedliwość

29.12.10, 10:59
Wczoraj o tym myslałam , ale nie było okazji zapytac.
Mrgodot napisałą, ze VIII dla niej to sprawiedliwosc, a XI to Moc, gdzies czytałam coś o tej zamianie miejsc. W mojej talii Viii to Moc. Jak traktujecie to w kwestii wrózby, czy to ma duze znaczenie, czy tylko przy liczeniu? I jesli ktoś wie, to skąd to zamieszanie, mozna podesłac link, poczytam.
Pozdrawiam smile
--
Gilded Tarot
Edytor zaawansowany
  • 29.12.10, 11:31
    To małe zamieszanie rozpoczyna Rider, gdy tworzy swoją talię. Do tej pory tarot marsylski byl rozpowszechniony a w nim Moc miała numer 8, Sprawiedliwosć XI. Rider zamienia te dwie karty. I dlatego niektóre talie mają tradycyjną marsylską numercję, a inne Riderowską.
    Jest na to cała filozofia dlaczego, ale nie mogę w necie znaleźć. W książce Banzhafa to jest opisane.
    Mam kilka linków:
    www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3265-historia-tarota.html
    www.taraka.pl/?id=tarot_powiazania
    Jeszcze Suliga coś o tym pisze, ale nie mogę się dokopać na szybko u niego na blogu do tej informacji (ctud.blox.pl)

--
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota
  • 29.12.10, 12:55
    krolowa.mieczy napisała:

> Do tej pory tarot
    > marsylski byl rozpowszechniony a w nim Moc miała numer 8, Sprawiedliwosć XI.

Królowo, odwrotnie. W marsylskim Sprawiedliwość miała VIII a Moc XI. I ja się trzymamam tej wersji.
  • 29.12.10, 13:00
    Racja. Mnie sie myli też big_grin

--
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota
  • 29.12.10, 16:22
    klatwa sprawiedliwosci. ale ten przypadek dotyczy tylko mnie i osoby w to zamieszanej ja rzucilam taka klatwe ale raczej nie dziala. pewnie karty te u Ciebie znacza co innego, ale w moich chodzi wlasnie o to, moze sie komus przyda taka interpretacja big_grin
  • 29.12.10, 16:24
    ups to nie o znaczenie tych kart chodzi troche sie zagalopowalam sorki
  • 29.12.10, 19:17
    Ok, dziekuje, troszkę poczytałam smile
    --
    Gilded Tarot

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.