Dodaj do ulubionych

co taka miła karta robi w takim miejscu?

03.02.11, 23:33
Jak interpretujecie "dobre" karty, które wypadają w złym miejscu? Np. As Kielichów jako "przeszkoda" albo Słońce jako "blokada". I na odwrót, mało optymistyczne karty w pozycji "pomoc" czy "zaleta".
Edytor zaawansowany
 • lukrusia 04.02.11, 01:07
  as kielichów- porazka w miłości, zwiazek nas zranił -sparzyliśmy sie i teraz nie chemy się angażować uczuciowo mimo iż kogoś poznajemy.

  Słonce -to ciepła karta ale jak sama nazwa słonce może mocno przypiec .A jak nas wypali od środka to czujemy sie puści , bezbronni jak dzieci pozostawione same sobie.

  Tak w przykładach te opisy:
 • ma_ewa01 04.02.11, 16:47
  As kiel jako przeszkoda może mówić o niemożliwości zakochania się np, albo nieumiejętności okazywania uczuć, albo o zbytniej kochliwości, albo o nadwrażliwości, albo o zagłaskiwaniu na śmierć, o nadopiekuńczości ...uczucia mogą przeszkadzać w obiektywnym spojrzeniu na rzeczywistośc,
  Słońce jako przeszkoda może mówić o niechęci do ujawnienia się, o nadmiarze męskiego ego, o powierzchownym traktowaniu spraw, o słomianym zapale, nawet o niedojrzałości, nadmiernym optymizmie, łatwowierności...
 • mrgodot 04.02.11, 21:06
  As Kielichów w blokadzie albo na negatywnej pozycji może pokazywać, że jest lub była szansa, ale nie została wykorzystana tak, jak byśmy chcieli. Podobnie Słońce. Coś było, my żeśmy przegapili albo coś po prostu zepsuli, szansa minęła. Ale można to też odczytać jako ostrzeżenie, że w tym wszystkim możemy tę szansę przegapić więc warto przyjąć szerszą perspektywę.
  Ja zawsze porównuję siłę kart na obu pozycjach. Ta silniejsza jest ważniejsza więc jeśli obie będą pozytywne to nie będzie tak źle, ale warto próbować czegoś nie przegapić, nie zepsuć, nie ominąć. Na pewno nie jest to silna blokada.
 • pageofcups 04.02.11, 21:50
  OK. A dajmy na to 5 Monet albo Wieża w pozycji "pomoc", "nadzieja", "do czego dążyć"?
 • mrgodot 04.02.11, 21:55
  pageofcups napisała:

  > OK. A dajmy na to 5 Monet albo Wieża w pozycji "pomoc", "nadzieja", "do czego
  > dążyć"?
  Tu wiele zależy od całości rozkładu i oglądu sprawy. Inaczej możemy tylko teoretyzować.
  5 Monet pokazuje biedę, niedostatek i brak więc jest szansa na to, że ktoś nas z tego stanu wyciągnie ale raczej trzeba by o pomoc poprosić a nie udawać zbankrutowaną elegantkę.
  Wieża to też wyzwolenie poprzez konforntację, olśnienie i runięcie starych struktur. To co nas ogranicza nagle się zawali i jest szansa, że przejrzymy na oczy, wyzwolimy się.
  Ale pamiętaj, że ważny jest cały rozkłąd.
 • pageofcups 04.02.11, 22:16
  Oczywiście, wiem, że ważny jest cały rozkład, tak tylko sobie teoretyzuję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka