Dodaj do ulubionych

zagadka druga

13.04.12, 13:20
Było to 12 lutego w niedzielę. Wylosowałam kartę dnia: Wieża i jako sens jej Świat.
Data jest bardzo ważna, a właściwie dzień tygodnia.
Jak myślicie co mną tak wstrząsnęło? Z czym było związane?
Wiem, że trudne. Wieża jest wskazówką smile

--
Blog QMieczy
Szkółka Tarota
Edytor zaawansowany
  • ma_ewa01 13.04.12, 13:28
    Chodzi Ci o wydarzenie w Twoim życiu, czy ogólnie w Polsce, świecie itp?
    Msmile
  • zainteresowany1977 13.04.12, 13:32
    Coś w kościele?, kobieta zaczęła rodzić na mszy?

--
    R.W. i 78 doors
  • krolowa.mieczy 13.04.12, 13:36
    Tak, ma to związek z kościołem, ale nie z porodem na mszy.
    Idźcie tym tropem smile
    --
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota
  • freya_v 13.04.12, 13:53
    Moze rodzaj swieta obchodzonego w Niemczech,sposob obchodzenia
  • algaria 13.04.12, 16:01
    Pierwsze co pomyślałam to msza św albo dostałaś objawienia i otworzyłaś się na świat i ludzi i wiarę albo wręcz przeciwnie coś Cie tak wkurzyło że się zatrzęsłaś i zakończyłaś swoją przygodę z kościołem. Pomyślałam również o pożarze ale nie takim co to cały dom płonie ale drobnym do ugaszenia np wodą
    Wieża i świat to poronienie, ale to chyba nie bardzo w Twoim przypadku
    --
    tarot, zapraszam gg 39519901, mail: algaria@gazeta.pl
  • krolowa.mieczy 13.04.12, 16:28
    smile kapelusz z głowy! smile
    Doznałam może nie objawienia, lecz zrozumienia. Poukładał mi się świat wiary tak, jak powinien być poukładany od momentu rozpoczęcia nauki religii. Wcześniej albo byli nieudolni katecheci albo ja potrzebowałam czasu na dojrzenie. Wielka zasługa dla księdza proboszcza redemptorysty z okręgu Stuttgart (zapomniałam nazwiska) odprawiającego mszę m.in. w parafii St. Paulusa w Tybindze (gdzie chodzę na msze po polsku). Fantastyczny kapłan.
    Konkretnie chodzi o kazanie po czytaniu Ewangelii wg św. Marka: uzdrowienie paralityka.
    Kazanie dotyczyło poziomów wiary człowieka: od "proszę Cię, Boże, daj mi..." po "jeśli zechcesz to daj mi; jeśli nie - nadal będę Ci ufał". To mną wstrząsnęło wewnętrznie, bo kilka dni wcześniej w ciagu tygodnia poszłam do innego kościoła katolickiego posiedzieć sobie w ławce i powdychać zapach kościoła. Prosiłam Boga: "nie chcę nic od Ciebie oprócz dodania mi siły fizycznej i psychicznej do pracy". I dostałam ją do ostatniego dnia.
    A już na koniec wspomnianej mszy rozbeczałam się jak dziecko przy ostatnim psalmie "Czarna Madonno". Na wskroś poczuć można było poniewierkę w świecie i odległość od Domu. Od Domu - Polska.
    A potem okazało się, że nie tylko ja płakałam.
    smile

--
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota
  • zainteresowany1977 14.04.12, 00:50
    Wcześniej napisałem ,,Coś w kościele?, kobieta zaczęła rodzić na mszy?" - i ani odrobinę się wówczas nie pomyliłem, po pierwsze w kościele, po drugie jak najbardziej zaczęła rodzić w sobie, w dodatku podczas mszy, własną prawdę o tym co wcześniej nie było oczywiste a co stało się bliższym Jej oczekiwaniom i pragnieniu smile
    Co dostanę w nagrodę za bezbłędne rozwiązanie zagadki? wink

--
    R.W. i 78 doors
  • krolowa.mieczy 14.04.12, 05:58
    big_grin

--
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota
  • zainteresowany1977 14.04.12, 01:09
    Jeśli ktoś w Niego wierzy, Bóg mówi własnym językiem i gdyby ludzie w odpowiednim momencie odrzucili swoje krótkowzroczne i egoistyczne postrzeganie starając się widzieć i rozumieć świat na Jego sposób mieliby krótszą drogę do spokoju i harmonii w swoim życiu, to tak łatwe, że aż trudno zauważyć.
    Nawet gdyby paralityk nie został uzdrowiony fizycznie ale uznałby, że otrzymał swoiste uzdrowienie to tym samym mógłby o sobie powiedzieć, że został uzdrowiony i to by była prawda którą przyjął i o której może powiedzieć. Dzięki takiemu konsensusom mi łatwiej wierzyć nawet kiedy wątpię i nawet gdy jakiś ksiądz jest amoralny to mnie to ni ziębi ni grzeje smile
  • krolowa.mieczy 14.04.12, 06:00
    Ano widzisz, każdy wiarę przeżywa na swój sposób.
    smile
    --
    Blog QMieczy
    Szkółka Tarota

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.