11.05.13, 09:04
Dzis zgłosił się do mnie jakis mężczyzna, powołał sie na sąsiada, który miał dopiłować drewno i wziął już zaliczkę - 200 zł. Przysłał swojego znajomego (bez porozumienia ze mną!). Ten znajomy ma podpiłować w poniedziałek za 250 zł., które to ja mam zapłacić. Jeszcze tłumaczył, że ten sąsiad ma piłę elektyryczną, a tu potrzebna jest spalinowa, więc sąsiad od poczatku chciał mnie nacoiągnbąć - tak uważam. Zgodziłam się, bo to drewno straszy na podwórku już od stycznia, a sąsiad zwodził mnie i podawał kolejne terminy.
Dzis ide na rozmowę do sąsiada, chcę odzyskać pieniądze. Juz rozbolałą mnie głowa i serce kołacze - "z tych nerw".

Zapytałam: jaki będzie wynik rozmowy z sąsiadem?
Taki będzie wynik rozmowy z sąsiadem - Król mieczy, Moc
Taki nie będzie - Koło fortuny, 3 kielichy

No miło nie będzie, nie będzie tez tak, że raz w ta, raz w druga. Myślę, że sobie poradzę, Moc jest ze mną smile

Co sadzicie miłe Koleżanki?
Edytor zaawansowany
 • 966ania 11.05.13, 09:55
  > Zapytałam: jaki będzie wynik rozmowy z sąsiadem?
  > Taki będzie wynik rozmowy z sąsiadem - Król mieczy, Moc
  > Taki nie będzie - Koło fortuny, 3 kielichy

  Poradzisz sobie doskonale karta- Mocy pod warukiem, że przyjmiesz postawę Króla Mieczy tj. masz być stanowcza, nieugięta w swoim żądaniu. Król Mieczy nie wybacza błędów i nie daje drugiej szansy, ma silne prawne argumenty i ocenia sprawiedliwie sytuację bo wie, że prawda jest po jego stronie; także bądź taka jak Król Mieczy - nieugięta w słowie, właśnie bez postawy 3 kielichów i KF ; jeżeli skorzystasz z porady KM to wtedy wynik zamknięty zostanie w karcie Moc - będziesz tą która ujarzmia problem, a nie tą którą ujarzmiają.

  Karty nie podały informacji czy odzyskasz pieniądze dziś, ale jak zachowasz się jak KM to on się przestraszy, więc będzie chciał zwrócić dług...Ciekawe czy odda dziś czy w ustalonym przez was terminie, no zobaczymy jak to było jak dasz info smile
  Powodzenia!

 • anna151sx 11.05.13, 10:53
  Jak dobrze, że poradziłaś mi z tym terminem, zapomniałam o tym.
  Mam zamiar powiedzieć, jeśli będzie sie migał, że poradzę sie pana sołtysa, co z tym zrobić. Trudno, zaszantażuje go wink
  Mam zamiar użyć słów: oczekuję od pana moich pieniędzy. Podać termin do końca maja. Wpłynąć na jego ambicję: to ja jestem samotna wdową, a pan to wykorzystuje zamiast pomóc. Miałam inne propozycje popiłowania, pan x mi proponował, ale skoro obiecałam panu, a tu pan mnie zawiódł, więc oczekuję zwrotu moich pieniędzy.
  Przekonałam się, że miejscowi takie zachowania uważają za swoista zaradność. To ja już wolę moja inteligencje i naiwność niż ten wiejski spryt.
 • 966ania 11.05.13, 12:02
  Królem Mieczy masz być, a nie Qmieczy- bo ta to czasami daje drugą szansę...

  Nie sądziłam, że sprawa z popiłowaniem drewna przeciągnie się o kilka tygodni/miesięcy ...ponieważ Pan kilkakrotnie zwlekał z wykonaniem pracy postanowiłam zwolnić Pana z tego obowiązku, a tym samym zażądać zwrotu zaliczki w wysokości 200zł. Rozumiem,że dziś może Pan nie dysponować gotówką w związku z czym daję panu termin do końca tygodnia. Jest mi bardzo przykro, że Pan nie wywiązał się z umowy,tym bardziej, że to Pan zaoferował pomoc. Niestety postawił mnie Pan przed faktem dokonanym w związku z czym postanowiłam, zwrócić się o pomoc do kogoś innego, a Pana jedynie proszę o zwrot pieniędzy. Mam nadzieję, że wyraziłam się jasno i zwróci mi Pan zaliczkę w podanym przeze mnie terminie.

  Ja bym tak przedstawiła mniej więcej sprawę, a potem poczekała co ma do powiedzenia. Gdyby się migał daj do zrozumienia, że nie chciałabyś, mieszać w to osób trzecich np Sołtysa. Zwrot do końca tygodnia i ani dnia dłużej bo wystarczająco długo byłaś cierpliwa i wyrozumiała.

  Ps. o ambicji tego Pana zapomnij, bo gdyby ten Pan taką posiadał to roboata już dawno by została wykonana, także nie ma co iść w tym kierunku... godność trzeba zachować!
 • anna151sx 11.05.13, 20:28
  No i po rozmowie. Nadzwyczaj sie udała. Nie dałam mu dojść do słowa. W końcu powiedział: to ja idę po pieniądze. To było 300 zł.,? Nie 200.
  Bardzo Ci dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
  Jak na razie to się sprawdza: chce coś dostać, muszę wyciągnąć rękę.
  Dzięki moja imienniczko smile
 • yool125 11.05.13, 22:56
  Gratulujesmile tak podczytałam sobie....ale ze tez ludzie maja taki tupetsad przeciez to on powinien przyjsc ,przeprosic i oddac....niebywałesad(( pozdrawiam
 • anna151sx 12.05.13, 08:01
  Bywałe, bywałe... To sa miejscowe standardy, a wieś jest popegeerowska. Mieszkańcy z sentymentem wspominają czasy PGR-u, który oczywiście przynosił straty.
  Na początku (7 lat temu sie tu sprowadziłam) byłam zdziwiona, że ten z tym nie rozmawia, ten jest skłócony z tym. No i przestrzegali mnie przed konkretnymi ludźmi. Teraz rozumiem, jeśli oni nawzajem się oszukują... Mam tu dwie przyjaciółki (przyjezdne), z reszta na dystans - to najlepsza metoda.
  Ale i tak nie przestają mnie zadziwiac: inna sasiadka, u której nie byłąm w domu, podczas remontu weszła do mojego domu (pod moją nieobecność) i obejrzała, co ja takiego robię wink Poinformował mnie o tym pan, który remontował, a to była kobieta w srednim wieku, on młody, to nie potrafił odmówić.
  To wścibstwo i życie życiem innych ludzi tez mnie mocno dziwiło.
  Ale i tak lubie to miejsce smile Z trzech stron lasy, z czwartej łąki i inne uroki.
 • 966ania 12.05.13, 18:57
  anna151sx napisała:

  > No i po rozmowie. Nadzwyczaj sie udała. Nie dałam mu dojść do słowa. W końcu po
  > wiedział: to ja idę po pieniądze. To było 300 zł.,? Nie 200.
  > Bardzo Ci dziękuję za pomoc i zaangażowanie.
  > Jak na razie to się sprawdza: chce coś dostać, muszę wyciągnąć rękę.
  > Dzięki moja imienniczko smile

  smile smile smile

  Gratulacje!
 • yool125 12.05.13, 21:56
  Taaaak , lasy i łaki wszytko wynagrodząsmilewszedzie sa tego typu ludzie, coz zrobić... pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka